Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Roxi napisał:

Ale kto zabrania Tobie stosowania czegokolwiek? Nikt nie podważa sensu adaptacji akustyczne czy, ani że jakiś beryl jest lepszy od jedwabiu itd. Czy się to komuś podoba, to po wielu latach zastoju na wskutek zastosowanie procesorów graficznych nastąpił w wielu dziedzinach gwałtowny rozwój sztucznej inteligencji. W połączeniu z ogromna ilością danych w wielu dziedzinach nasze życie będzie ulegało gwałtownej przemianie. Od autonomicznych samochodów, samoobsługowych sklepów i zwykłych sprzętów domowych, które wkrótce będą naszpikowane czujnikami. To się już wszystko na naszych oczach dzieje. Ponoć na skutek dostępu do praktycznie nieograniczonej ilości danych na temat objawów sztuczna inteligencja będzie w stanie o wiele bardziej Precyzyjnie dokonać diagnozy niż lekarz, ale to oczywiście nie znaczy, że nie będą potrzebni. Wracając do audio, to widzę tutaj duże pole do popisu dla automatyzacji zarówno w dziedzinie jakości samych plików o czym pisze mówi zresztą Mark Levinson w tym filmie który wkleiłem jak i działania DSP w pomieszczeniu i zestrojeniu go aby system zagrał najlepiej jak to możliwe w zastanych warunkach. Osobiście zastanawiam się, czy możliwe jest w branży audio udostępnianie sprzętu podobnie zresztą jak muzyki zamiast jego zakup. Praktycznie coraz więcej dziedzin życia tak funkcjonuje, że przestajemy być czegoś właścicielami, a stajemy się czasowymi użytkownikami. W przypadku prostszych , uniwersalnych zestawów może mieć to sens. Z muzyka się już praktycznie stało, teraz może stać się tak ze sprzętem. Wprawdzie zakodowany w genach instynkt zbieractwa, a później racjonalizacji tego np. na szacunek do artysty jeszcze a nas dyscyplinuje do zakupu rzeczy materialnych, ale świat się niebłagalnie zmienia. Dobra wiadomość Babuś jest dla Ciebie taka, że coraz mniej będzie istniał główny mainstream. Raczej wiele nisz i oddzielnych rozwiązań, tak wiec nikt nikogo nie przymusza do jedynego słusznego rozwiązania ? 

Wiesz co ? 

Sztuczna inteligencja ( ludzie za chwile tabliczki mnożenia do 100 zapomną), sztuczne jedzenie ( wszechogarniająca chemia), sztuczne samochody ( autonomiczne z tabletami na kokpicie -  o Jezu) , sztuczne papierosy ( e-papieros), kontakty między ludzkie też sztuczne ( era smartfonów) , akustyka sztuczna (DSP), sprzęt sztuczny(pliki, sztuczne membrany)  i jakość dźwięku sztuczna ( no najlepiej wiesz).

W ogóle ludzie zaczynają być sztuczni, "stechnologizowani". Co to się porobiło........

Pieprze taki rozwój i taką technologię 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okropny ten Baba - hejt za hejtem.      Zamiast tłuc do głowy audiofilom, że trzeba stosować DSP w "gołych pomieszczeniach - to on (ten hejtowiec Baba) z uporem maniaka namawia do rezonatorów Helmholtza, dyfuzorów, absorberów, fraktali,itd.      Technologia poszła niesamowicie do przodu -  widać to szczegolnie.....

 

Gdzie ten postęp ?

 

 

 Wszedzie, poza twoja glowa, ty zatrzymales sie w stredniowieczu

 

BTW.

Rzucac haslami typu Rezonatory Helmoltza, Fraktal,... to kazdy glupi potrafi. Ale pokaz jak wyglada taki rezonator (jakiema rozmiary) w typowych warunkach domowych, ktory zadzialala ponizej 100Hz i byl by w stanie skorygowac typowe mody +5-15dB.

Takie bzdury opowiadaja tylko „experci“, ktorzy jeszcze nigdy w zyciu czegos takiego nie widzieli (juz abstrachuje od samemu nie zbudowali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, xajas napisał:

 


Wszedzie, poza twoja glowa.

BTW.
Rzucac haslami typu Rezonatory Helmoltza to kazdy glupi potrafi. Ale pokaz jak wyglada taki rezonator (jakiema rozmiary) w typowych warunkach domowych zadzialal ponizej 100Hz i byl w stanie skorygowac typowe mody +5-15dB.
Takie bzdury opowiadaja tylko „experci“, ktorzy jeszcze nigdy w zyciu czegos takiego nie widzieli (juz abstrachuje od samemu nie zbudowali)

 

No nie każdy głupi - bo ty nie potrafisz.

Ty jesteś ten EXPERT od Technicsa, Denona i Toshiby - czy mnie starcza pamięc myli ?.

Od ognia, wojny i DSPowo-MacBookowo-iPad'owych ekspertów uchowaj nas Panie

Teraz, Roxi napisał:

Nie wnikam w Twoje zainteresowania seksualne. Osobiści jednak wolę smartfona niż te telefony z analogowa tarczą ?

zapomniałbym ....... E-sex

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, babatular napisał:

Od ognia, wojny i DSPowo-MacBookowo-iPad'owych ekspertów uchowaj nas Panie

Z jednej strony tradycjonalistą, ale wpisy często jak nastoletni hejter. Czyli jednak się trochę unowocześniłeś. Problem tylko w tym, że edukacja poszła w zła stronę ?

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Roxi napisał:

Z jednej strony tradycjonalistą, ale wpisy często jak nastoletni hejter. Czyli jednak się trochę unowocześniłeś. Problem tylko w tym, że edukacja poszła w zła stronę ?

który to taki mój wpis pasuje do nastoletniego hejtera ? w ogóle który mój wpis jest hejterski ?

dawaj

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, xajas napisał:

Czyli ponowny dowod na to: zero pojecia, ale za to ciagly ped do obrazania i dyskredytowania innych emoji6.png

Obraża Cie to że masz Macbooka, iPADa, sprzet Technicsa, Toshiby, Denona ?

To sprzedaj jak tak sie z tym źle czujesz

Teraz, Adam 38 napisał:

Babatular, podoba Ci się granie Special 40? Mógłbyś z nimi żyć? 

Uważam, że to dobre kolumny - ale maja "jasną" sygnaturę brzmienia -więc trzeba uważać - szczególnie że ich nabywcy mają przeważnie średniej klasy systemy w przeciętnych warunkach akustycznych. 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 24.04.2020 o 23:45, rambo54 napisał:

Sprobuj sobie Auralic Aries G1. 

To ma swietne DSP. 

Mam Ariesa G1, w połączeniu z roon gra jeszcze lepiej, roon ma własny protokół przetwarzania. DSP nie używam, nie ma takiej potrzeby u mnie, S25 są doskonałe w moim systemie nie potrzebują DSP, za to Flac przez roon gra wreszcie jak WAV.

Jest jeszcze jedno urządzenie które wynosi system do skali hi-end, to EtherRegen, ale to nie to miejsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szczegółowe info. 

Na zakup tego urzadzenia sie nie zdecydowałem gdyż cena jest na moją kieszeń absurdalna ale jako transport po usb, grało to bardzo dobrze w moim systemie i znacznie lepiej niż wcześniej używany przeze mnie transport usb tj, Usbridge Signature. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2020 o 14:07, krzysiek napisał:

Aktualizacja serii Contour, teraz Contour i

zmiany w tweeterze, wooferze i zwrotnicy

https://www.dynaudio.com/home-audio/contour-i

Special 40 w dwóch nowych wykończeniach, ale nie napisali nic o zmianach w środku, więc pewnie żadnych nie ma

Zatem biel staje się jeszcze bielsza, wzrasta zawartość cukru w cukrze, a przy okazji może udało się odejść od kuriozalnego stylu vintage. Cena bez zmian czy za powrót do normalności trzeba jednak zapłacić więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2020 o 12:56, aqs napisał:

w moim systemie nie potrzebują DSP, za to Flac przez roon gra wreszcie jak WAV

o rany !!!

Tłumacza proszę.

17 godzin temu, xajas napisał:

Ok, dzieki. Ile filtrow na kanal (L/R) mozesz dodac?

A czy ma tez Convolver. To jest wlasnie to „najpotezniejsze“ narzedzie, umozliwiajace, obrobke/interpretacje najbardziej zaawansiwanych filtrow korekcyjnych DSP/DRC

o dżizas !!!

W dniu 26.04.2020 o 12:56, aqs napisał:

Jest jeszcze jedno urządzenie które wynosi system do skali hi-end, to EtherRegen, ale to nie to miejsce...

.......orzesz   k#$%a !!!

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, babatular napisał:

o rany !!!

Tłumacza proszę.

o dżizas !!!

.......orzesz   k#$%a !!!

jeszcze z rok i nie będziesz wiedział że dany opis dotyczy po prostu dźwieku ? ? ?

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, gregorypek2 napisał:

Panowie to co.......  tylko te dwa modele: Contour 1.4 i 1.8 będą słuszne w 15-16m tak żeby dźwiękowo pobić Contour 1.1?? Nic więcej?

A czym jedne Contour miałyby aż tak pobić inne Contour ? basem? To dopisz też Contour 3.0. Pewnie pobiją jedne i drugie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, don111 napisał:

A czym jedne Contour miałyby aż tak pobić inne Contour ? basem? To dopisz też Contour 3.0. Pewnie pobiją jedne i drugie ?

No, ale miało być w 15m a 3.0 chyba potwory ogromne. Budżet jakby trzeba było to mogę podnieść ? aby były odpowiednie do metrażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, gregorypek2 napisał:

No, ale miało być w 15m a 3.0 chyba potwory ogromne. Budżet jakby trzeba było to mogę podnieść ? aby były odpowiednie do metrażu.

Nie wiem jak C 3.0 się mają do 1.8 mk2, nie słuchałem ich nigdy, ale od Focus 220 te Contour 3.0 to klasa wyżej w tym samym pokoju (ok 17m), dźwięk świetnie zbalansowany, wszystkiego tyle ile trzeba czy słuchasz głośno czy cicho, nic nie przytłacza mimo że czuć pewną drzemiącą potęgę. Bas w 17m był idealny jak dla mnie, dobre zejście i wyważenie miękkość/twardość (Focus 220 słabiej ale ogólnie też przyjemnie, Audience 70 - słabo, mniej zejścia, więcej dudnienia). Podobnie dobry efekt co C 3.0 dawały u mnie chyba tylko Infinity R90,  to też niemałe kolumny. Ale już Kappy nie grały zupełnie dołem jak należy (dopiero w większym i wyższym pomieszczeniu). Ostatnio miałem podstawkowe Emit 20 i tu chyba większy problem z okiełznaniem tego basu niż w podłogówkach. Tak wiec to wszystko zależy od konkretnych kolumn i interakcji z pomieszczeniem, a nie aż tak bardzo od samej wielkości kolumn. 

A pytanie z innej beczki, jakie są najtańsze modele Dynaudio z Esotarem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, don111 napisał:

Nie wiem jak C 3.0 się mają do 1.8 mk2, nie słuchałem ich nigdy, ale od Focus 220 te Contour 3.0 to klasa wyżej

Contour zawsze półka wyżej od Focus, dwie półki od Excite itd, od basu po góre. 

miałem w tym samym roku Focusy 260 i Contour 1.8 II. Mimo że te drugie kosztowały połowe pierwszych to grały w każdym aspekcie lepiej.

Najtaniej co można kupić z Esotarem co Dynaudio Craft.

To taki Contour 1.3 z wyraźnie lepszą górą. 

Craft porównywalne są do Confidence 3, ale z mniejszym basem, i też o połowe tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.