Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te kolumny rzeczywiście fajne, ale czy to okazja cenowa jak na takie nieduże podłogówki ? Hmm.  Kupując Contour 3.0 czy Infinity R90 widać za co płacimy :)

Podobnego Morela, tylko mniejszego, mam w monitorach IPL i rzeczywiście gra super, tylko kopułka raczej "ciut" niższej klasy od Esotara (Audax tekstylny), ale bardzo słodki i dźwięczny :)  

39 minut temu, rambo54 napisał:

a co ty w ogóle masz za żródło i wzmacniacz ?

Raczej nic specjalnego.

Wzmacniaczy, końcówek mocy/preampów mam kilka starszych - raczej niska-średnia półka (Nad, Sansui, Pioneer, Yamaha), wydajnościowo ok. I tak sobie żongluję dla zabawy. A źródło ostatnio głównie laptop + DAC m2tech hiface + korekcja dsp z różnymi plug-inami do modelowania dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest aż tak źle, jakość wystarcza żeby odczuć różnicę między fajnymi głośnikami :) 

A Esotar bardziej obnaża jakość od Esoteca ? Charakter brzmienia ten sam ? W czym dokładniej i o ile % jest lepszy ? :)  Te kolumny które wkleiłeś w sumie jednak rzeczywiście wyglądają bardzo atrakcyjnie cenowo jak na Esotara, skoro małe podstawkowe - staruśkie Dynaudio Craft chodzą za ok 4k a tu prawie nowe duże podłogówki w piano lakierze i w sumie woofer też porządny i pewny.  Tak przy okazji wygooglało mi ciekawostkę - Dynaudio Contour 2.8, pół aktywne z dwoma 20-stkami i z esotarem :) 

A może znacie jeszcze jakieś względnie tanie kolumny z wyróżniającą się pod względem jakości, bogatą, miękką górą bez sybilantów (tylko miękka kopułka lub nie-sterylna wstęga, metal raczej całkowicie odpada) ? Ostatnio odkryłem NHT SuperTwo, pięknie ta góra cyka, odrobinkę mogłaby być bardziej otwarta np w porównaniu do Emit 20 (ale kosztem sybilantów na tle NHT, ogólnie bez porównania lepsze tu NHT). Kiedyś podobała mi się też góra z Roth Oli 50 (chyba jakaś tania chińska wstęga ale bardzo przyjemna), starsze Infinity RS 6001 (z Emit-K) - mega delikatna, zmiękczona, czyściutka góra. Bo te wstęgi z R90 czy Emit-R to raczej nie do końca moja bajka. Jeszcze miło wspominam Primare L20 no i oczywiście Dynaudio Audience 60 - bardzo przyjemne, troszkę brakuje może najwyższej góry i powietrza ale jest mega ciepło i klimatycznie, co ciekawe 70-tki i zwłaszcza 40-stki już znacznie gorzej wspominam. Może trochę inne zwrotnice albo kopułki w różnym stanie były (ferrofluid), stąd takie różnice. Ostatnie ciekawe kolumny to tanie System Fidelity z ceramiczną kopułką, nie pamiętam modelu ale bardzo dźwięcznie to grało, czysto i dynamicznie, ale nie sucho i nie ostro. Jak coś ciekawego znacie to piszcie. I sorry za mały offtop w klubie Dynaudio :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
...co myślicie o Dynaudio Contour s3.4 do Jadisa i88 ( dla kolegi) 
Ja nim kupiłem Harbeth szukając kolumn miałem w domu C2. W salonie mi się podobały bardzo z Cossfirem.
W domu jakoś już z i88 nie do końca.
Taka luźna dygresja:D

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.04.2020 o 22:38, don111 napisał:

A coś z Esotarem innych marek ? Lub z tekstylnym tweeterem klasy zbliżonej do Esotara ? Jakieś ciekawe modele znacie ?

Merlin VSM Millennium, Jamo Oriel, SF Electa Amator, SF Extrema Egglestonworks Isabel...

Mam u siebie Craffty i zagrają wyśmienicie dopiero wtedy, jak podłączę mocną końcówkę 500W. Owszem, na słabszych też będą grać ale to już nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka jest Waszym zdaniem +/- realna wartość Contour 1.3 SE?

Chodzi mi dokładnie o poniższą ofertę:

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/dynaudio-contour-1-3-se-und-stand-4-vogelaugenahorn-birds-eye/1369124258-172-18882

Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tal napisał:

Panowie jaka jest Waszym zdaniem +/- realna wartość Contour 1.3 SE?

Chodzi mi dokładnie o poniższą ofertę:

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/dynaudio-contour-1-3-se-und-stand-4-vogelaugenahorn-birds-eye/1369124258-172-18882

Mnie zawsze zastanawia czym niektórzy sprzedający Dynki pucują tweetery z kurzu, no ani jednego pyłeczka nie ma na górnej części tweetera, stan jak nowy, tylko co z kartonu wyjęty.

A przecież wiadomo, że nie da się w takim stanie utrzymać Esoteca i kurz zawsze na nim będzie w jakimś tam stopniu osiadał. U nas nawet kupując demo z Nautilusa widać przypruszone kurzem tweetery. 

Sprzedawca, które je sprzedaje zdemontował je najpierw, wyczyścił i znowu złożył i przykręcił do obudowy  czy jak? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Adam 38 napisał:

Mnie zawsze zastanawia czym niektórzy sprzedający Dynki pucują tweetery z kurzu, no ani jednego pyłeczka nie ma na górnej części tweetera, stan jak nowy, tylko co z kartonu wyjęty.

A przecież wiadomo, że nie da się w takim stanie utrzymać Esoteca i kurz zawsze na nim będzie w jakimś tam stopniu osiadał. U nas nawet kupując demo z Nautilusa widać przypruszone kurzem tweetery. 

Sprzedawca, które je sprzedaje zdemontował je najpierw, wyczyścił i znowu złożył i przykręcił do obudowy  czy jak? 

Może właściciel po każdym słuchaniu zakłada te fabryczne plastikowe osłonki na tweeter i w ten sposób zmniejsza ich zakurzenie. 

$_57 (1).jpg

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Contoury z ogłoszenia są nie grzebane i oryginalne z wyjątkiem śrubek od głośników niskotonowych i emblematu Dynaudio, który pochodzi z nowszych wypustów. Jestem w kontakcie z gościem i jeśli wszystko sprawnie przebiegnie to zagoszczą u mnie za jakiś czas.    

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tal napisał:

Te Contoury z ogłoszenia są nie grzebane i oryginalne z wyjątkiem śrubek od głośników niskotonowych i emblematu Dynaudio, który pochodzi z nowszych wypustów. Jestem w kontakcie z gościem i jeśli wszystko sprawnie przebiegnie to zagoszczą u mnie za jakiś czas.    

A co się stało oryginalnym śrubom od mocowania wooferów? Ja bym był bardziej ostrożny w tym konkretnym  przypadku, z jednej strony ktoś wyczyścił bardzo dokładnie tweetery, z drugiej coś się stało z oryginalnymi śrubami.

No ale fakt, monitory bardzo cenione za brzmienie, kto nie ryzykuje ten ... ? Tylko czy to faktycznie będzie progres w stosunku do Twoich Xavianów?  

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

A co się stało oryginalnym śrubom od mocowania wooferów? Ja bym był bardziej ostrożny w tym konkretnym  przypadku, z jednej strony ktoś wyczyścił bardzo dokładnie tweetery, z drugiej coś się stało z oryginalnymi śrubami.

No ale fakt, monitory bardzo cenione za brzmienie, kto nie ryzykuje ten ... ? Tylko czy to faktycznie będzie progres w stosunku do Twoich Xavianów?  

Masz racje Adamie zwłaszcza, że od kilku godzin Julka dostaje znacznie więcej watów niż zazwyczaj odwdzięczając się odżywczym kremowym balsamem na uszy ?  

Zdecydowanie warto robić przerwy od słuchania i rzeczywiście rozsądniej będzie zainwestować w "biżuterie" lub akustykę, ale przede wszystkim docenić co się ma. Przeskoczyć obecną jakość dla mnie będzie trudno, a przy zakupie w ciemno łatwo o komplikacje.

Pozdrawiam. 

PS. Moje najnowsze odkrycie:

nephele.thumb.jpg.8927cdf2609a49da6d1b0657d87c0273.jpg

Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Tal napisał:

Panowie jaka jest Waszym zdaniem +/- realna wartość Contour 1.3 SE?

Chodzi mi dokładnie o poniższą ofertę:

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/dynaudio-contour-1-3-se-und-stand-4-vogelaugenahorn-birds-eye/1369124258-172-18882

To nie wygląda dobrze

$_57 (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Adam 38 napisał:

Jest szansa, że w Klubie pojawi się szczęśliwiec z nowymi Confidence? Ktoś przymierza się do zakupu? 

Widzisz, gdybyś mieszkał np. w DE, to na Twoim stanowisku pracy pewnie kupiłbyś sobie takie monitorki za jedna wypłatę, włożył zatyczki na bas i słuchał muzyki, a nie biegał jak kot z chorym pęcherzem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Roxi napisał:

Widzisz, gdybyś mieszkał np. w DE, to na Twoim stanowisku pracy pewnie kupiłbyś sobie takie monitorki za jedna wypłatę, włożył zatyczki na bas i słuchał muzyki, a nie biegał jak kot z chorym pęcherzem ? 

Po cichu liczyłem, że to właśnie Ty jako osoba, która nie odbiega standardem życia od zamożnych osób np. z DE napisze - słuchajcie, dość tych półśrodków i oszukiwania samego siebie, biorę to co najlepsze, zamawiam Confidence 60! ?

Rozczarowałem się.... Chociaż może jeszcze nie wszystko stracone ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciężka praca nam Roxi zostaje jak chcemy w przyszłości  kupić najlepszość ?

Młodzi kulturyści w ramach motywacji oglądają filmy z treningów swoich idoli, Roxi dla nas motywatorem niech będzie to ???

 

 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.