Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam właścicieli Dynaudio i nie tylko.Mam pytanie ,czy miał ktoś styczność ze special 40?

Pytam,ponieważ mam zamiar pożyczyć na odsłuch,ale wcześniej chciał bym zapytać czy musical m6si będzie dobrym partnerem i czy w 10m pokoju ,przy cichych odsłuchach,będzie dobrze?

pokój dobrze zaadaptowany ,muzyka przeróżna.Teraz mam kef r3 i czas na zmiany.

Wiem,napiszecie,posłuchaj sam,bo nikt nie będzie słuchał,tylko Ty.?

Chodzi mi o Wasze wrażenia i jakiś kierunek.

Dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical Fidelity jest to jeden z polecanych wzmacniaczy dla Dynaudio, nie powinieneś żałować wyboru, o ile podpasuje Ci sygnatura dźwiękowa samych głośników. Na zagranicznym forum jest dużo opinii o połą-łączeniach tych dwóch marek i przeglądając wpisy nie spotkałem się z negatywnymi opiniami. Sam zaryzykowałem i nie żałuję.

Przygotuj się na długie wygrzewanie, bo głośniki Dynaudio słyną z tego, niektórzy mówią nawet o 150 do 500 godzin, hehe. Dobrze że ten etap mam za sobą i nie musiałem tyle czekać.

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo MF to fajne zabawki słuchałem  M6si i naprawdę fajne urządzonko patrząc cena -jakość.. nigdy nie słuchałem z dynkami, ale jak piszesz, że to dobre połączenie to pewnie warto próbować. ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, worms napisał:

Musical Fidelity jest to jeden z polecanych wzmacniaczy dla Dynaudio, nie powinieneś żałować wyboru, o ile podpasuje Ci sygnatura dźwiękowa samych głośników. Na zagranicznym forum jest dużo opinii o połą-łączeniach tych dwóch marek i przeglądając wpisy nie spotkałem się z negatywnymi opiniami. Sam zaryzykowałem i nie żałuję.

Przygotuj się na długie wygrzewanie, bo głośniki Dynaudio słyną z tego, niektórzy mówią nawet o 150 do 500 godzin, hehe. Dobrze że ten etap mam za sobą i nie musiałem tyle czekać.

Dzięki.Dzisiaj zamówie.

 

2 godziny temu, worms napisał:

Musical Fidelity jest to jeden z polecanych wzmacniaczy dla Dynaudio, nie powinieneś żałować wyboru, o ile podpasuje Ci sygnatura dźwiękowa samych głośników. Na zagranicznym forum jest dużo opinii o połą-łączeniach tych dwóch marek i przeglądając wpisy nie spotkałem się z negatywnymi opiniami. Sam zaryzykowałem i nie żałuję.

Przygotuj się na długie wygrzewanie, bo głośniki Dynaudio słyną z tego, niektórzy mówią nawet o 150 do 500 godzin, hehe. Dobrze że ten etap mam za sobą i nie musiałem tyle czekać.

Dzięki.Dzisiaj zamówię. M6si też na początku grał średnio,tak że chciałem go sprzedać.Na szczęście przetrzymałem ten okres i jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rambo54 napisał:

Patrząc na ilość ogłoszeń ogłoszeń ze sprzedażą niedawno kupionych S40, zastanawiam się, czego duńczycy z chinczykami Nam nie powiedzieli.. 

To są chyba w większości oferty salonów. Być może nie ma aż takiej dużej liczby chętnych na ten monitor skoro nie jest on ani Counturem czy Confidence, a kosztuje 13 tys? Tak mu chyba nic nie brakuje. Ładna okleina, fajne głośniki itd. A być może sprzedaje się ich w tysiącach i jakiś jeden procent wraca na rynek wtórny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, izapat napisał:

Zamówiłem na test demówki s40 posłucham , okaże się co potrafią.

Zagrają z Musicalem m6si i  Naimem xs2

Czekam na opis wrażeń, kawał monitora, podobno bardzo mocny, "rozrywkowy" średni bas równoważony przez akcent na górnej średni, ciekawe jak to się odnajdzie w bardzo małym pokoiku. Strzelam, że nie będzie za różowo ? Ale nie ma to jak samemu sprawdzić. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Adam 38 napisał:

Czekam na opis wrażeń, kawał monitora, podobno bardzo mocny, "rozrywkowy" średni bas równoważony przez akcent na górnej średni, ciekawe jak to się odnajdzie w bardzo małym pokoiku. Strzelam, że nie będzie za różowo ? Ale nie ma to jak samemu sprawdzić. 

Teraz mam Kef r3 ,którym basu nie brakuje.Wiadomo im głośniej ,to jest masakra.Bas po prostu nie ma jak się rozejść i nie da się tego słuchać.Z kolei małe monitorki przy cichym słuchaniu nie grzeszą niskim zejściem,co jest normalne.Myślę, a raczej mam nadzieję ,że Dynaudio równie dobrze poradzi sobie z basem co R3 , ale barwa będzie lepsza.

Za kilka dni na pewno opiszę wrażenia.

 

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ze sprzedażą Dynek w Polsce , chyba nie jest tak źle, skoro (nie pamiętam dokładnie), ale na AS w Polsce dystrybutor dostał jakiś dyplom/nagrodę od Dynaudio za najlepszą dystrybucję w Europie, tak to się bodajże nazywało,  gdzieś w necie  o tym była mowa... pewnie najlepiej sprzedają się tanie kolumny, ale tragedii  to myślę , że nie ma..patrząc też na zainteresowanie tutaj tym Producentem to uważam, że jest całkiem dobrze w Polando. Powiem szczerze, że byłem ,kiedyś wielce zdziwiony, że tutaj tak ten klub żyje kolumnami, bo sam byłem dosyć wielkim sceptykiem Dynek do czasu, kiedy nie usłyszałem pierwszy raz couturów 30, C4, a potem confidesów 30. 
 Ale niewątpliwie jest tu wiele osób co są bardzo wierni Dynkom, osobiście chyba bym tak nie potrafił żyć z jedną firmą :-), ale wszystko przede mną i może kiedyś też taki będę w stosunku do jakiegoś Producenta. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, lolek126 napisał:

Ale niewątpliwie jest tu wiele osób co są bardzo wierni Dynkom, osobiście chyba bym tak nie potrafił żyć z jedną firmą ?

Jak prawdziwy Polak aby nie zatracić cech narodowych, to człowiek musi trochę pomarudzić ? Wprawdzie nie podoba mi się trochę polityka celowego pogarszania z jednego końca, a z drugiego windowania cen produktów, ale uwzględniając fakt, że w końcu działalności prowadzi się w celach komercyjnych, to być nie może inaczej. Trzeba jednak przyznać, że to solidne wyroby są. Nawet te najtańsze i wyżej, to fajnie zrobione i dobrze grające kolumny. Kilka dekad produkcji dobrych kolumn zrobiło swoje. Jak Pewex, Ursus czy cygarety Klubowe ? Z tym, że jak mówisz Lolek, trzeba trzymać oko i uch na pulsie, bo sam słuchałem ostatnio różnych kolumn, tańszych niż górna półka Dynek, a doskonale grających...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie jest za krótkie ,żeby słuchać produktów jednego producenta.Miałem już kilkanaście kolumn i w każdej było coś ciekawego, a nie które mogły by zostać na zawsze,np: Harbeth 7-es3 czy MA bx2 te miałem również i gdybym miał gdzie postawić...trzeba jednak próbować nowych marek i modeli ,czasem jest to irytujące ,ale warto słuchając naszej ukochanej  muzyki na wspaniałym sprzęcie.Może trochę mnie poniosło ,ale takie są  moje odczucia.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Roxi napisał:

Jak prawdziwy Polak aby nie zatracić cech narodowych, to człowiek musi trochę pomarudzić ? Wprawdzie nie podoba mi się trochę polityka celowego pogarszania z jednego końca, a z drugiego windowania cen produktów, ale uwzględniając fakt, że w końcu działalności prowadzi się w celach komercyjnych, to być nie może inaczej. Trzeba jednak przyznać, że to solidne wyroby są. Nawet te najtańsze i wyżej, to fajnie zrobione i dobrze grające kolumny. Kilka dekad produkcji dobrych kolumn zrobiło swoje. Jak Pewex, Ursus czy cygarety Klubowe ? Z tym, że jak mówisz Lolek, trzeba trzymać oko i uch na pulsie, bo sam słuchałem ostatnio różnych kolumn, tańszych niż górna półka Dynek, a doskonale grających...

 Sprzedaż nawet nie tylko w Polsce, ale i pewnie w Europie ni jak się nie ma do sprzedaży w  bogatych krajów u "skośnookich" i szejków to już inna bajka.. To nawet nasi Producenci tego doświadczają... co widać na wielu filmikach z salonów audio ze Świata pewnych naszych Producentów, co jest miłe dla nas Polaków, że my też potrafimy zrobić coś fajnego. Ale też i tańszego od konkurencji. 

Zawsze tak było, że są firmy, które mają swoje produkty i wcale nie jest to gorsze np pod względemem dźwiękowym, tylko znaczek powoduje, że te inne są rozpoznawalne i bardziej dostępne. Masz do tego pełny serwis,  wspomaganie itp.. każdy i tak wybierze pod siebie. 

Też się zmieniamy, bo jeszcze w 2013 roku nie chciałbyś wiedzieć co sądziłem o dynkach tych do 10 tyś złoty  ?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, izapat napisał:

Życie jest za krótkie ,żeby słuchać produktów jednego producenta.Miałem już kilkanaście kolumn i w każdej było coś ciekawego, a nie które mogły by zostać na zawsze,np: Harbeth 7-es3 czy MA bx2 te miałem również i gdybym miał gdzie postawić...trzeba jednak próbować nowych marek i modeli ,czasem jest to irytujące ,ale warto słuchając naszej ukochanej  muzyki na wspaniałym sprzęcie.Może trochę mnie poniosło ,ale takie są  moje odczucia.?

mamy wybór i każdy decyduje sam, ale też z drugiej strony jest miłe, jak ludzie są wierni jednemu Producentowi.. to też o czymś świadczy.. 

2 minuty temu, ps39 napisał:

Według mnie Dynki nie są aż tak wszechstronnymi kolumnami aby były świetne do każdej muzyki. Jeśli jednak ktoś jest fanem jakiegoś określonego gatunku muzycznego i głównie tego się trzyma to można je mieć do śmierci. Ja tak mam?

Widzisz tak naprawdę ciężko jest znaleźć kolumny, które byłyby we wszystkim najlepsze.. osobiście lubię Dynki, SF czy B&W i nie wskazałbym  z nich tych naj , naj , naj ? ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ps39 napisał:

Według mnie Dynki nie są aż tak wszechstronnymi kolumnami aby były świetne do każdej muzyki. Jeśli jednak ktoś jest fanem jakiegoś określonego gatunku muzycznego i głównie tego się trzyma to można je mieć do śmierci. Ja tak mam?

Niby nie są, ale powiem Ci tak. Ja mam dobry wzmacniacz Electrocompanieta, ale on też miał trochę łagodny charakter, podobnie jak mój CD. Zawsze twierdziłem tutaj w klubie, że te Dynie tak podbarwiają dźwięk łagodząc kontury, szczególnie większe głośniki od 20 cm w górę. Zmieniłem przedwzmacniacz, który nadaje większego pazura i te 25 cm głośniki, co sa u mnie w x44 grają prawie tak konturowe jak "papierowce jakieś" ? Tak więc właściwa konfiguracja na pierwszym miejscu, ale łatwe to nie jest, bo z jednej strony dużo dobrego prądu, a i musi być odpowiedni kontur w tym graniu wtedy zbliżamy się do grania bardziej uniwersalnego.

Jeszcze się mogę trochę napisać, bo poprosiłem admina o usunięcie forumowego konta i wszystkie inne fora. Za dużo mi ta zabawa tutaj czasu zabiera ? 

Edytowane przez Roxi
edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Roxi napisał:

Niby nie są, ale powiem Ci tak. Ja mam dobry wzmacniacz Electrocompanieta, ale on też miał trochę łagodny charakter, podobnie jak mój CD. Zawsze twierdziłem tutaj w klubie, że te Dynie tak podbarwiają dźwięk łagodząc kontury, szczególnie większe głośniki od 20 cm w górę. Zmieniłem przedwzmacniacz, który nadaje większego pazura i te 25 cm głośniki, co sa u mnie w x44 grają prawie tak konturowe jak "papierowce jakieś" ? Tak więc właściwa konfiguracja na pierwszym miejscu, ale łatwe to nie jest, bo z jednej strony dużo dobrego prądu, a i musi być odpowiedni kontur w tym graniu wtedy zbliżamy się do grania bardziej uniwersalnego.

Jeszcze się mogę trochę napisać, bo poprosiłem admina o usunięcie forumowego konta i wszystkie inne fora. Za dużo mi ta zabawa tutaj czasu zabiera ? 

NIe usuwaj kont, tylko mniej pisz.. nie rób se Panie jaj ... ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lolek126 napisał:

NIe usuwaj kont, tylko mniej pisz.. nie rób se Panie jaj ... ?

NIe zaśmiecajmy wątku Lolek moją skromną osobą proszę, bo dla większości osób niczego to nie wnosi tylko śmieci. Moja decyzja jest już nieodwołalna. 

Czekam Lolek na Ultra XLR, mają być lada chwila ? Jak dobrze u mnie się sprawdzą, to zamieniam Super na wyższy model. Ponoć są bardziej rozdzielcze. Głośnikowe kable duża różnica pomiędzy Super, Ultra. Jak będziesz kupował, to polecam Ci raczej te drugie. 

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, izapat napisał:

To normalne wśród rodziny i znajomych?

Ale przesadzić nie można.. bo w pewnym momencie jest to już choroba ?

1 minutę temu, Roxi napisał:

NIe zaśmiecajmy wątku Lolek moją skromną osobą proszę, bo dla większości osób niczego to nie wnosi tylko śmieci. Moja decyzja jest już nieodwołalna. 

Czekam Lolek na Ultra XLR, mają być lada chwila ? Jak dobrze u mnie się sprawdzą, to zamieniam Super na wyższy model. Ponoć są bardziej rozdzielcze. Głośnikowe kable duża różnica pomiędzy Super, Ultra. Jak będziesz kupował, to polecam Ci raczej te drugie. 

Na pewno nad Ultra będę się zastanawiał na 10000% - mam na myśli głośnikowy... tylko jak Ci dam w przyszłym roku znać.. ? Jak ktoś Cię zdenerwował to olej.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Roxi napisał:

Czasem będę na forum już bez konta zaglądał. Jak będę widział, że masz już swój system i TA, to znajdę sposób aby się do Ciebie z gratulacjami odezwać ?

Oki trzymam za słowo.. w końcu muszę się pochwalić.. ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.