Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, rambo54 napisał:

Ale zupełnie poważnie, próbowałeś grać bez pre ? sygnał bez zniekształceń przedwzmacniacza podać na końcówki ?

Próbowałem bardzo wielu konfiguracji ? Zdania są jak zawsze podzielone w tym temacie. Czasem ma to jakieś zalety, nawet ostatnio tak na chwilę grałem. Czyli z DAC który miał regulację głośności na końcówki i było OK. Z tym, że po wpięciu aktualnego PRE Mcintosha c2700 system dostał progresu do poziomu jakiego od lat poszukiwałem. Piękna barwa i rozdzielczość, o funkcjonalnościach nie wspominam. Krell KCT którego miałem w ostatniej wersji przy nim, to suchacz ? Tak więc Rambo jak zawsze, konfiguracja... raz lepiej z pre, a raz oczywiście może być i lepiej się go pozbyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rambo54 napisał:

taki Pre Mc to dobre DSP ?

super sprzęt kolego !

Super jest ten PRE powiem Ci Rambo. Jakoś nigdy nie brałem te marki pod uwagę, ale jest tyle rozwiązań, że trudno znać wszystkie. Podobnie zresztą jest z kolumnami. Człowiek obraca się ciągle w podobnym kręgu zainteresowań. Trudno też aby mieć cza na wieczne testy i sprawdzanie wszystkiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyńki s40 przekroczyły mój próg.Pierwsze wrażenia  Dynaudio s40 vs Kef r3  hmm...Słucham od dwóch godzin na zmianę, s40 ,delikatne ,subtelne,lekko ocieplone w średnicy i dociążone,wysokie delikatne ,ale rozdzielcze i wyraźne.Tylko bas w porównaniu do r3 podbity w średnim zakresie,pewnie wina pokoju ,bo stoją 40cm od tylnej ściany.W kefach tego efektu nie ma chociaż są większe i bas schodzi niżej.Wydaje mi się ,że dżwięk  s40 jest trochę mały,ale przyjemny.No nic niech trochę pograją,uszy się przyzwyczają i wtedy napiszę coś konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, izapat napisał:

Tylko bas w porównaniu do r3 podbity w średnim zakresie,pewnie wina pokoju ,bo stoją 40cm od tylnej ściany

Właśnie, ja mam podobnie jak Ty bardzo mały pokoik (od 4 lat grają u mnie z małymi przerwami Dynie  x14) i u mnie większe Dynie na tle x14 średnio się odnajdywały. Jeszcze z X18 mógłbym w mojej kanciapie żyć chociaż one mi się takie wooolne wydawały, znowu Emit m20 już za bardzo schowały u mnie średnicę za podbitym basem a i chyba ta ich skrzyneczka nie jest najlepiej przygotowana pod ich woofer. S40, zwłaszcza te nowe "brązowe? " okrutnie mi się podobają, za sam wygląd bym zaszalał i zaryzykował ale wszyscy w salonach zwracają mi uwagę na ich efektowne strojenie i chociaż u mnie miałyby metr przestrzeni za sobą to i tak na 99% powtórzyłaby się historia z Emit m20 czyli na pierwszym miejscu niskie tony, potem góra a na końcu środek i gdzieś tam ściśnięty i przykryty przez dół "mały wokal" a jeszcze jak mój Cyrus 8.2 trochę "chowa" ?przed słuchaczem wokale to już w ogóle... 

Izapat, a Dynaudio nie dało do S40 zatyczek BR? Ciekawe jak z nimi w małym pokoju by to wypadło? 

Rzuciłem właśnie okiem na pomiary S40 i X14 na Stereophile i niestety S40 mają jeszcze obszerniejsze podbicie okolic 100hz jak moje x14. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adam 38 napisał:

Właśnie, ja mam podobnie jak Ty bardzo mały pokoik (od 4 lat grają u mnie z małymi przerwami Dynie  x14) i u mnie większe Dynie na tle x14 średnio się odnajdywały. Jeszcze z X18 mógłbym w mojej kanciapie żyć chociaż one mi się takie wooolne wydawały, znowu Emit m20 już za bardzo schowały u mnie średnicę za podbitym basem a i chyba ta ich skrzyneczka nie jest najlepiej przygotowana pod ich woofer. S40, zwłaszcza te nowe "brązowe? " okrutnie mi się podobają, za sam wygląd bym zaszalał i zaryzykował ale wszyscy w salonach zwracają mi uwagę na ich efektowne strojenie i chociaż u mnie miałyby metr przestrzeni za sobą to i tak na 99% powtórzyłaby się historia z Emit m20 czyli na pierwszym miejscu niskie tony, potem góra a na końcu środek i gdzieś tam ściśnięty i przykryty przez dół "mały wokal" a jeszcze jak mój Cyrus 8.2 trochę "chowa" ?przed słuchaczem wokale to już w ogóle... 

Izapat, a Dynaudio nie dało do S40 zatyczek BR? Ciekawe jak z nimi w małym pokoju by to wypadło? 

Rzuciłem właśnie okiem na pomiary S40 i X14 na Stereophile i niestety S40 mają jeszcze obszerniejsze podbicie okolic 100hz jak moje x14. 

Zatyczki są ,ale mam złe doświadczenia ,w Kefach to się nie sprawdziło,dżwięk zrobił się płaski.

Dynaudio chociaż mają ładną barwę,chyba nie nadają się do małych pokoików ,ale musiałem spróbować.Kef robi taką aurę basową co i w małym pokoju dobrze brzmi Kef r3 jest lepiej zestrojony pod względem basu od r300.Ale nie o Kefach my tu?

Dźwięk z S40 można by nazwać kremowym ,nic nie męczy i nie kłuje,jest jak lody śmietankowe ,kremowe i aksamitne z najlepszej kawiarni.Ale po Kefach dżwięk wydaje się nie co mały.Teraz w odtwarzaczu gra Nils Lofgren "KEITH DONT GO" a jakże? i brakuje trochę tego gitarowego zgrzytu.

27 minut temu, Adam 38 napisał:

Właśnie, ja mam podobnie jak Ty bardzo mały pokoik (od 4 lat grają u mnie z małymi przerwami Dynie  x14) i u mnie większe Dynie na tle x14 średnio się odnajdywały. Jeszcze z X18 mógłbym w mojej kanciapie żyć chociaż one mi się takie wooolne wydawały, znowu Emit m20 już za bardzo schowały u mnie średnicę za podbitym basem a i chyba ta ich skrzyneczka nie jest najlepiej przygotowana pod ich woofer. S40, zwłaszcza te nowe "brązowe? " okrutnie mi się podobają, za sam wygląd bym zaszalał i zaryzykował ale wszyscy w salonach zwracają mi uwagę na ich efektowne strojenie i chociaż u mnie miałyby metr przestrzeni za sobą to i tak na 99% powtórzyłaby się historia z Emit m20 czyli na pierwszym miejscu niskie tony, potem góra a na końcu środek i gdzieś tam ściśnięty i przykryty przez dół "mały wokal" a jeszcze jak mój Cyrus 8.2 trochę "chowa" ?przed słuchaczem wokale to już w ogóle... 

Izapat, a Dynaudio nie dało do S40 zatyczek BR? Ciekawe jak z nimi w małym pokoju by to wypadło? 

Rzuciłem właśnie okiem na pomiary S40 i X14 na Stereophile i niestety S40 mają jeszcze obszerniejsze podbicie okolic 100hz jak moje x14. 

Chyba te niższe serie tak mają z basem nie co napompowanym.Miałem kiedyś DM2/7 i tak było. w x18 już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izatap - dobrze sie czyta co piszesz o S40 , proszę o kontynuację ?

Hmm a myślałem że S40 bardziej dołoży dołem..... ta lekkość mnie co nieco niepokoi bo chyba wolę dosadniejsze brzmienie.

Panowie a jak przy S40 wyglada Contour S1.4 - może ktos miał okazję porównac uszami obydwa modele...

Edytowane przez mcemsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mcemsi napisał:

izatap - dobrze sie czyta co piszesz o S40 , proszę o kontynuację ?

Hmm a myślałem że S40 bardziej dołoży dołem..... ta lekkość mnie co nieco niepokoi bo chyba wolę dosadniejsze brzmienie.

Panowie a jak przy S40 wyglada Contour S1.4 - może ktos miał okazję porównac uszami obydwa modele...

Jasne że napiszę dalszy ciąg,niech tylko przerzucę parę płyt.Na razie gram z Musicalu M6si,później w ruch pójdzie Naim xs2.Noc nie przespana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1810258490_IMG_20200519_171444(2)kopia.thumb.jpg.b0df608a275201fd33f1b03a7888221f.jpg

Odsunąłem S40 od ściany ile się dało,niestety bas wzbudza się, ten wyższy,co przeszkadza ładnej barwie średnicy.YELLO z płyty TOY ,na Kef bas brzmi obłędnie,nawet w moim skromnym pokoiku. W Dynaudio,jest twardo ,punktowo,ale najniższych pomruków brak(oczywiście jak na małe monitory i mały metraż)Kef przeczy istniejącym warunkom i nawet przy cichych odsłuchach ładnie pomrukuje.S40 ma ładną barwę i piękne wysokie tony,ale chyba do większego pomieszczenia.

W następnym opisie wystrugam coś na temat wokali,na ruszt pójdzie Diana Krall ,Katie Melua i Kari Bremnes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, AnAm napisał:

A te ile się dało to ile to cm.od ściany?

40 cm,jednak to dalej jest za mało.Zatykanie gąbkami ,to średni pomysł.

10 minut temu, Adam 38 napisał:

Piękny monitor. Wygląd 11/10.

Zgadza się.Na żywo wygląda jeszcze lepiej.A w świetle nocnej lampki,to poezja,wyraźniej widać prążki.

Wsłuchuje się w piękny wokal Katie Meluy i dżwięk jest subtelny ,intymny i romantyczny.Można żyć z tymi głośnikami,dopóki nie przełączę na Kef,wtedy Katarzyna nabiera oddechu i słychać każdy nawet nie przyjemny szczegół.Idealnie by było gdyby było coś po środku,taki głośnik idealny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, izapat napisał:

głośnik idealny?

Ostatnio cofnąłem się w czasie pamięcią i wyciągnąłem taki  wniosek - im więcej poznałem różnych monitorów tym ciężej jest mi wybrać ten jeden, jedyny "idealny".

Tu kusi ATC 7v3 swoją pełną, namacalną średnicą i ogromną ochotą do grania, tam Jean Marie Reynaud Lucia przepiękną górą i barwami wokali, a przecież są jeszcze obłędnie gładkie i nasycone Dynaudio. Zapomniałem... o zjawiskowych  wokalach z Audiosolutions  202b.

Każdy z tych monitorów ma coś ekstra, coś czego inne mogą mu pozazdrościć ale ma też  swoje wyraźne ułomności. I weź wybierz ten jeden jedyny, szczęśliwi Ci co dokonali takiego wyboru ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adam 38 napisał:

Ostatnio cofnąłem się w czasie pamięcią i wyciągnąłem taki  wniosek - im więcej poznałem różnych monitorów tym ciężej jest mi wybrać ten jeden, jedyny "idealny".

Tu kusi ATC 7v3 swoją pełną, namacalną średnicą i ogromną ochotą do grania, tam Jean Marie Reynaud Lucia przepiękną górą i barwami wokali, a przecież są jeszcze obłędnie gładkie i nasycone Dynaudio. Zapomniałem... o zjawiskowych  wokalach z Audiosolutions  202b.

Każdy z tych monitorów ma coś ekstra, coś czego inne mogą mu pozazdrościć ale ma też  swoje wyraźne ułomności. I weź wybierz ten jeden jedyny, szczęśliwi Ci co dokonali takiego wyboru ?

Pewnie dobrym wyjściem było by kupić Harbeth p3esr + Rel t5i  piękne wokale + bas,ale nigdy nie mogłem się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, izapat napisał:

Pewnie dobrym wyjściem było by kupić Harbeth p3esr + Rel t5i  piękne wokale + bas,ale nigdy nie mogłem się zdecydować.

Właśnie, tylko Harbetha P3 zabrakło na mojej audio-drodze abym mógł o sobie powiedzieć audiofil przez duże A ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Adam 38 napisał:

I jak noc z Dynaudio? S40 przekonały namiętnym, ciepłym głosem czy zanudziły  ? 

Na pewno nie zanudziły.W odtwarzaczu znalazły się jeszcze dwie płytki,Kari Bremnes i Diana Krall.Minęła północ,jedno jest pewne,jeśli ktoś ma pomieszczenie większe niż 12m ,będzie z nich zadowolony,bo to pięknie grające monitorki.Niestety u mnie co chwila wzbudzał się wyższy bas,to było irytujące i to jedyny minus.Przełączyłem na Naima ,było lepiej,dostały oddechu ,więcej powietrza,ale z basem było to samo.Dzisiaj mam je ostatni dzień.Przesłucham słabo zrealizowanych płyt,np: Kate Bush,którą bardzo lubię,jednak jej płyty nagrane są słabo,następnie trochę starego rocka.

Chociaż pięknie się prezentują i żal mi się z nimi rozstać,wracają do sklepu a na ich miejsce przyjadą ATC scm11.

Dodam tylko,że s40 przyjechały do mnie już wygrzane.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem się wtrącać, przed ostateczną opinią aby nie rozpraszać. Byłem przekonany, że na takiej powierzchni nastąpi to co napisałeś. Miałem kiedyś podobny efekt z monitorami S25 w pokoju 20m2. też wzbudzał się bas przy niektórych nagraniach, głównie przy słuchaniu elektroniki. S40 choć nieduże, wymagają większej powierzchni aby złapały oddech. Przyznaje mi też się podobają, wybrałbym czerwone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mcemsi napisał:

może to antywątkowe ale w tym starciu KEF górą?

Mając na uwadze mój pokój i moje preferencje muzyczne,to kef jednak górą,odrobinę gorsza barwa i wysokie,no ale w Dynaudio wysokie tony ,to mistrzostwo.Kef jednak, to trójdrożna konstrukcja i jeśli chodzi o oddech wokali,to jest lepszy.Subiektywnie.

30 minut temu, ps39 napisał:

Nie chciałem się wtrącać, przed ostateczną opinią aby nie rozpraszać. Byłem przekonany, że na takiej powierzchni nastąpi to co napisałeś. Miałem kiedyś podobny efekt z monitorami S25 w pokoju 20m2. też wzbudzał się bas przy niektórych nagraniach, głównie przy słuchaniu elektroniki. S40 choć nieduże, wymagają większej powierzchni aby złapały oddech. Przyznaje mi też się podobają, wybrałbym czerwone?

Miałem tylko nadzieje ,że jeśli exite18 grają dobrze w moim metrarzu ,to i S40 się nie wyłamią.Jeśli chodzi o kolor ,nie wiem jak czerwone,ale w szarym też jest super.Z bliska widać jak by były trójwymiarowe.Fajny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, izapat napisał:

a na ich miejsce przyjadą ATC scm11

A nie myślałeś o mniejszych ATC scm7v3 na Twój malutki pokoik? 

Miałem u siebie ATC 7 oraz 11 właśnie w 12m2 prostokącie i w życiu do takiej puszki nie wybrałbym 11 nad 7. Moim zdaniem w takiej kanciapie 7 wygrywają z 11 stereofonią, szybkością!, namacalnością i otwartością wokali. Siódemki w małym pomieszczeniu żyją a jedenastki moim zdaniem się duszą ale może to też wina wzmocnienia bo cały czas miałem wrażenie, że 11 grały tak jakby mi ktoś przywiązał po 10 kg do każdej nogi i kazał z tym balastem zapierdzielać na 100m. Jedyną przewagę 11 nad 7 widzę w większej ilości  dołu ale co zabawne u mnie nawet X14 grały potężniejszym średnim basem jak ATC 11. No ale jak zawsze, nie ma to jak samemu u siebie posłuchać. Czekam na wrażenia, chociaż może już nie tu a w Klubie ATC ? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adam 38 napisał:

A nie myślałeś o mniejszych ATC scm7v3 na Twój malutki pokoik? 

Miałem u siebie ATC 7 oraz 11 właśnie w 12m2 prostokącie i w życiu do takiej puszki nie wybrałbym 11 nad 7. Moim zdaniem w takiej kanciapie 7 wygrywają z 11 stereofonią, szybkością!, namacalnością i otwartością wokali. Siódemki w małym pomieszczeniu żyją a jedenastki moim zdaniem się duszą ale może to też wina wzmocnienia bo cały czas miałem wrażenie, że 11 grały tak jakby mi ktoś przywiązał po 10 kg do każdej nogi i kazał z tym balastem zapierdzielać na 100m. Jedyną przewagę 11 nad 7 widzę w większej ilości  dołu ale co zabawne u mnie nawet X14 grały potężniejszym średnim basem jak ATC 11. No ale jak zawsze, nie ma to jak samemu u siebie posłuchać. Czekam na wrażenia, chociaż może już nie tu a w Klubie ATC ? 

Całkiem możliwe że masz racje.Tak czy inaczej 11 jadą już do mnie.Słucham teraz Tracy Chapman na dynaudio, echh,sam nie wiem ,gdybym miał więcej miejsca i funduszy,pewnie bym je zostawił.Może jestem fanatykiem głośnikowym,ale chyba s40 zostaną u mnie.To tak jak by wracać do domu ,w którym czeka ukochana Kobieta.Słucham 40-stek i jest bardzo miło,tylko ten bas mógłby być nie co lużniejszy?Jeszcze jedno co zauważyłem,to że w Kefy grają mocniej do przodu,co w małym pomieszczeniu jest problemem,S40 grają z dystansem,co jest pożądane w takim środowisku jak moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, izapat napisał:

Może jestem fanatykiem głośnikowym,ale chyba s40 zostaną u mnie.To tak jak by wracać do domu ,w którym czeka ukochana Kobieta.

Nie jesteś sam. Ja dzisiaj kupiłem "siódemki". A kto mi zabroni mieć więcej par monitorków w domu ? Jeszcze tylko Jean Marie Reynaud Lucia brakuje do pełni szczęścia i będę audiofilsko spełniony ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam 38 napisał:

Nie jesteś sam. Ja dzisiaj kupiłem "siódemki". A kto mi zabroni mieć więcej par monitorków w domu ? Jeszcze tylko Jean Marie Reynaud Lucia brakuje do pełni szczęścia i będę audiofilsko spełniony ?

Dokładnie.Chciałbym mieć S40 jako głośniki do relaksu,jednak Kef r3 sprawia więcej emocji.Niestety nie mam gdzie tego wszystkiego postawić?

Siódemki,masz na myśli Harbeth?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adam 38 napisał:

Nie jesteś sam. Ja dzisiaj kupiłem "siódemki". A kto mi zabroni mieć więcej par monitorków w domu ? Jeszcze tylko Jean Marie Reynaud Lucia brakuje do pełni szczęścia i będę audiofilsko spełniony ?

Słuchałeś Jean Marie Reynaud Lucia? Cena wydaje się być rozsądna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, izapat napisał:

Słuchałeś Jean Marie Reynaud Lucia? Cena wydaje się być rozsądna.

Bardzo rozsądna, słuchałem i siedzą w głowie cały czas. Są potwornie muzykalne, wybitnie rozdzielcze ale zarazem organiczne i o wyjątkowych barwach. Angażujące BARDZO ale i wymagające co do ustawienia. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.