Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, freepio napisał:

JMR Lucia to bardzo dobre głośniki w swojej cenie i sporo powyżej. Porównywałem je bezpośrednio z X18, X14 i Elac Uni-Fi BS U5. Niestety, spośród tych czterech, tylko z JMR trudno się było obejść bez subwoofera (zwłaszcza przy rock'u). Również wybrzmienia blach czy dęciaków w Dynaudio są dla mnie bardziej bezpośrednie, bliższe wrażeniom na żywo (tutaj są też różnice między X14 i X18). Tak więc wrażenia odwrotne niż u kolegi Adama. U mnie zostały X18. Najsłabiej wypadły Elac'i. Ale to wszystko w większym pomieszczeniu, więc u Ciebie może być inaczej. W każdym razie warto posłuchać.

Niskie tony w JMR Lucia  faktycznie nie są podbite w średnim czy górnym zakresie a niskiego basu wiadomo, że takie maleństwa nie mają, stopa perkusji nie będzie nam masować bebechów (przypomnę - pokoik 10m2). Izapat ma jednak dwa piecyki, które  charakterem powinny pasować do JMR, ma też pokoik w którym X18 nie bardzo jest sens wciskać. 

Trzeba tylko/aż wymazać z głowy  cenę małych JMR, nieznaną w kraju i na AS markę, przełamać się i ich posłuchać, usiąść późnym wieczorem gdy już cały świat wokół poszedł spać, zamknąć oczy i... usłyszeć serce muzyki. Takiej muzykalności jak w Luciach to w Excite X14 czy X 18 próżno szukać... 

Więcej już nie namawiam, jednak uważam, że warto chwalić właśnie takie "skrzyneczki" . 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JMR Lucia bardzo chętnie zostawiłbym u siebie właśnie ze względu na korzystną cenę. Potrafią czarować, mają przyjemny charakter, pozwalają na relaks, ale też nie są jakimś cudownym patentem na uniwersalne granie. Tam gdzie wchodzą mocniejsze brzmienia, perkusja, gitarowe riffy, czy nawet dynamiczniejsza elektronika, tam słychać ich braki. Zdecydowanie warto posłuchać, ale jeśli słuchamy także ostrzejszych gatunków, na pewno można lepiej. JMR z pewnością są łatwiejsze do wysterowania dla każdego piecyka, jednak mając do dyspozycji taki prąd jaki daje M6si, nie odrzucałbym z góry X18 tylko z powodu małego metrażu. Połączenie z M6si może się okazać świetne pomimo nieoptymalnych warunków. Może, nie musi - sprawdzić warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.05.2020 o 14:55, izapat napisał:

(...) Miałem tylko nadzieje ,że jeśli exite18 grają dobrze w moim metrarzu ,to i S40 się nie wyłamią. ...

Kurczę, dopiero teraz doczytałem, że Ty już miałeś X18 u siebie, to po co my tutaj teoretyzujemy? Napisz proszę jak wypadają S40 w porównaniu do X18. To, że lepsza góra, to nie wątpię, ale że mają bardziej podbity bas, to już się nie spodziewałem. Jaki ogólnie charakter? Czy słuchałeś na tym samym wzmacniaczu? Właśnie te kolumny rozważam jako następne po X18. U mnie grałyby w pokoju 20 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, freepio napisał:

Kurczę, dopiero teraz doczytałem, że Ty już miałeś X18 u siebie, to po co my tutaj teoretyzujemy? Napisz proszę jak wypadają S40 w porównaniu do X18. To, że lepsza góra, to nie wątpię, ale że mają bardziej podbity bas, to już się nie spodziewałem. Jaki ogólnie charakter? Czy słuchałeś na tym samym wzmacniaczu? Właśnie te kolumny rozważam jako następne po X18. U mnie grałyby w pokoju 20 m2.

X18 grały z naimem xs2 i s40 też.W moim pokoju x18 z basem wpasowały się a s40 za bardzo dudniły.W większym pomieszczeniu na pewno tego efektu nie będzie,poza tym,to bardzo dobre głośniki,no i bardzo ładne.Wypożycz i posłuchaj,ale nawet w ciemno warto je wziąć.Myślę ,że ciężko by znaleźć kogoś kto by narzekał na barwę S40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 5/21/2020 at 11:11 AM, izapat said:

Zgadzam się z Tobą w zupełności.Fakt, boję się małych monitorków.Przed chwilą przyszły scm11,już nie mogę się doczekać jak przyjdę do domu i podłączę.jak nie wyjdzie z Atc,to może spróbuje czegoś mniejszego.

Hej. 

Nie wiem czy akurat miałeś styczność z Dynaudio Contour 1.1 jeżeli nie to warto się tymi paczkami zainteresować jeżeli już chciałbyś spróbować czegoś mniejszego. Miałem dawno temu. Bardzo fajny głośnik i miło go wspominam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Fud napisał:

Hej. 

Nie wiem czy akurat miałeś styczność z Dynaudio Contour 1.1 jeżeli nie to warto się tymi paczkami zainteresować jeżeli już chciałbyś spróbować czegoś mniejszego. Miałem dawno temu. Bardzo fajny głośnik i miło go wspominam. 

Contour 1.1 ,to chyba już nie do dostania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, izapat said:

Contour 1.1 ,to chyba już nie do dostania.

Tylko z drugiej ręki niestety. Nowych napewo nie bo są od dawna nie produkowane. Jeżeli trafisz je w idealnym stanie i za dobrą kasę to naprawdę warto. Być może byłyby to głośniki które  zostały by u Ciebie i wpasowały się lepiej niż Special 40. Mam Special 40 ale do Contour 1.1 mam ogromny sentyment. Oczywiście gdyby nie było to czego szukasz zawsze możesz je odsprzedać. Napewo z basem nie miałbyś problemu a w małym pomieszczeniu Contour 1.1 naprawdę potrafi zauroczyć, niskich tonów też nie brakuje.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Fud napisał:

Tylko z drugiej ręki niestety. Nowych napewo nie bo są od dawna nie produkowane. Jeżeli trafisz je w idealnym stanie i za dobrą kasę to naprawdę warto. Być może byłyby to głośniki które  zostały by u Ciebie i wpasowały się lepiej niż Special 40. Mam Special 40 ale do Contour 1.1 mam ogromny sentyment. Oczywiście gdyby nie było to czego szukasz zawsze możesz je odsprzedać. Napewo z basem nie miałbyś problemu a w małym pomieszczeniu Contour 1.1 naprawdę potrafi zauroczyć, niskich tonów też nie brakuje.

Pozdrawiam 

Na aukcjach widziałem 1.3 i focus140,ciekaw jestem jak grają.F160 słuchałem kiedyś w salonie audio,pokój jak mój,tylko wszystkie ściany mieli wytłumione,grały bardzo ładnie ,bas schodził nisko,bez dudnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie słuchałem 1.3 ani Focus 140.

Miałem 160 dość długo bardzo fajne monitory. Mimo większego basu to średnica jednak moim zdaniem była na plus w contour 1.1 góra podobna. Special 40 są lepsze od Focus 160 ale różnica nie jest to różnica dnia i nocy. 

Obecnie słucham na Contour 20 jak i 1.4LE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Just now, mcemsi said:

Oooo idealnie! - Przedstaw bardzo proszę zasadnicze różnice..

Gdzieś w tym wątku chyba już to zrobiłem... 

Ale po krótce to wygląda tak. 

Góra zdecydowanie lepsza w Contour 20 bardziej rozdzielcza i szczegółowa co jest oczywiste ze względu na zastosowanie Esotara2. Co nie zmienia faktu że I tak w 1.4le to ciągle Dynaudio także jej też nic nie brakuje. Mimo to Esotar2 swoje robi w Contour 20. Średnica też na plus w Contour 20 ale w Contour 1.4 dolna średnica jest fajnie dociążona i ogólnie ciemniejsza mi akurat taka prezentacja bardziej się podoba aniżeli w Contour 20. Jednak po kilku dniach słuchania 1.4Le i przesiadce na Contour 20 mamy od razu wrażenie większej otwartości i szczegółowości brzmienia i nie chodzi tylko tutaj o zakres wysokich tonów. Po prostu mamy wrażenie że teraz słyszymy wszystko... a z 1.4le tak jak by w ciemniejszej bardziej mrocznej otoczce mimo to bardzo wciągające i muzykalnego brzmienie. Bas w Contour 20 bardziej zróżnicowany i ogólnie lepszej jakości  ale też jest go trochę mniej niż w 1.4le. Stereofonia podobna ale moim zdaniem 1.4le dają tutaj więcej "fun" wszystko jest tutaj jak by bardziej trójwymiarowe. Oczywiście sprzęt towarzyszący ma tutaj znaczenie  co jest bardziej niż oczywiste. 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, mcemsi napisał:

Izatap stajesz się powoli skarbnicą wiedzy jeżeli chodzi o sensowne przyziemne recenzje monitorów w domowych warunkach. Tak trzymać!!!

Sam czasem korzystam z forum pytając o to,czy o tamto,zawsze to jakiś kierunek.Wiadomo,że przed ostatecznym wyborem jest odsłuch.A z drugiej strony miło jest podzielić się wrażeniami muzycznymi z miłośnikami audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał niedrogich kolumn o kulturalnym brzmieniu ze stajni Dynaudio, to bede rozstawał się z swoimi monitorami Gemini.

Kolumny ciekawe konstrukcyjnie, układ d'Appolito, wszystkie głośniki z serii Esotec w tym wysokotonowy D-260.

Duży dźwiek z hektarami przestrzeni, niskim basem, i wysoką jak na Dynaudio skutecznością,

 

Zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Posiadam pokój ok 40m2 otwarty na przedpokój. Krótka ściana, na której będzie stał sprzęt ma 4 m. Kolumny będę w odległości ok 2,7 m od siebie i odsunięte na ok 70 cm od tylnej ściany. Kanapa jest oddalona ok 5,5 m od kolumn więc naprawdę poprawnie chciałbym nagłośnić ok 30 m2. Czy w takich warunkach odsłuchowych zagrają Dynaudio Special 40 czy ta przestrzeń odsłuchowa jest dla nich za duża i trzeba poszukać większych kolumn ?? Słuchałem ich kiedyś w salonie audio i bardzo mi się podobały. Jeśli nie one to myślę o Evoke 30 ale boję się, że może być to spory krok do tyłu , co o tym myślicie ? Evoke nie słuchałem. W większe gabarytowo kolumny od Evoke 30 nie chciałbym wchodzić. Dziękuję za sugestie.

Edytowane przez horak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, horak napisał:

Special 40 czy ta przestrzeń odsłuchowa jest dla nich za duża

Monitory z 17cm midwoorefem do 40 metrów? 

Pomysl lepiej o Contour 3.4 z rynku wtórnego. 

Nawet Special 25 "zginą" w takim metrażu. Tylko podłóg podłogowe kolumny zagraja jak nalezy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ps39 napisał:

Według mnie F260, mogą nawet lepiej zagrać od Evoke 30. F260 grają u mnie, Evoke 30 u siebie nie słuchałem, jedynie Evoke 20. Jeśli słuchasz więcej jazzu niż rocka to stawiam na F260, a jak odwrotnie to na Evoke.

Uwielbiam Louisa Armstronga, Cassandre Wilson, Katie Melua tak samo jak Dire Straits, Claptona, Springsteena więc myślę, że 50 na 50. Czy Pana wzmacniacz Octave bez problemu napędza te Focusy i sprawdza się również w lekkim rocku czy bliżej mu w takim zestawieniu do jezzowych klimatów ? Szukam złotego środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, horak napisał:

ewentualnie starsze Focus 260

Jak lubisz jazz i neutralne granie to raczej Contour niż Focus. Focusy bardziej do szeroko pojętego Popu. Contoury to bardziej ałdiofilskich zadań.

Poza C3.4 można w drugiej kolejności rozważyć C3.0 albo C1.8 mkII. Chociaż w 40 metrach pięknie zagrają C3.3 i C5.4 oraz Confidence C2.

Evoke 30 to jest żart z dwoma 15cm głośnikami które udają że odtwarzają bas.

PS: żart za 13,5 tysiąca złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, horak napisał:

Uwielbiam Louisa Armstronga, Cassandre Wilson, Katie Melua tak samo jak Dire Straits, Claptona, Springsteena więc myślę, że 50 na 50. Czy Pana wzmacniacz Octave bez problemu napędza te Focusy i sprawdza się również w lekkim rocku czy bliżej mu w takim zestawieniu do jezzowych klimatów ? Szukam złotego środka.

U mnie się sprawdzają, ale ja słucham głownie jazz i kobiece wokale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 26.05.2020 o 22:52, rambo54 napisał:

Jak lubisz jazz i neutralne granie to raczej Contour niż Focus. Focusy bardziej do szeroko pojętego Popu. Contoury to bardziej ałdiofilskich zadań.

Poza C3.4 można w drugiej kolejności rozważyć C3.0 albo C1.8 mkII. Chociaż w 40 metrach pięknie zagrają C3.3 i C5.4 oraz Confidence C2.

Evoke 30 to jest żart z dwoma 15cm głośnikami które udają że odtwarzają bas.

PS: żart za 13,5 tysiąca złotych

Wiesz przecież rambo54, że 17-tu cm średnicy w bass-midwoofers w C 3.4 jednak trochę brakuje do wzorcowych centymetrów przechowywanych w Sèvres :)). Realnie pewnie około 14 cm? Niewątpliwie jednak co dwa "prawiesiedemnanstocentymetrowe" drivery to nie jeden ?

Co do żartu z Evoke za takie pieniądze - całkowicie się zgadzam, chyba już o tym wcześniej dyskutowaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o C3.4 w pierwszej linii, gdyż posiadałem je jakiś czas i użytkowałem w 45 metrowym salonie, i ta kolumna ze stajni Dynaudio wypełni po prostu dźwiekiem taki metraż. Pisanie o S40 czy Evoke na 14,5cm driverach to po prostu spuścizna robienia ludziom wody z mózgu, przez prasę i branżę hifi. Oni udają że rynek wtórny nie istnieje i robią wszystko by klient kupił nowe, nie koniecznie pasujące produkty pod pomieszczenie gdzie bedą używane. Obok tych S3.4 stały też u mnie F260 jak i S5.4, stąd też mój sceptyzyzm do Evoke 30 czy F260.

S3.4 są nawet na tych samych driwerach  co F260 ale znacznie większa i sztywniejsza obudowa, oraz strojenie głośników w Conturach, pozwala na swobodniejszy i mniej podbarwiony bas, szczególni w takim metrażu. F260 tam po prostu zginą, i bedą grać "małym" dźwiękiem, i "małą" sceną dźwiękową.

Co do cen dzisiejszych Dynaudio, no cóż ? 

Chińczycy tu nie narzekają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.