Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  801 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, freepio napisał:

Skoro już taki wątek, to które monitory doświadczeni koledzy poleciliby do 20m2 żeby i jazz zagrały ładnie i czasami koncert rockowy? Skoro grają X18, a chciałoby się iść dalej/wyżej w Dynaudio, to czy warto np. S40, czy raczej inny kierunek?

S40 sprawdż koniecznie u siebie . U mnie był problem z basem,ale mam mały pokój,u Ciebie może być bardzo dobrze.Reszta pasma super.Na żywo bardzo ładnie wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lolek126 napisał:

Pop czy też rock też lubią.

rock progresywny, muzyka folkowa,  klasyczna, elektroniczna, new-age .

 

Teraz, krzysiek napisał:

Coś z tymi C1 jest nie tak, że tyle czasu już wiszą na olxie?

Chyba odstrasza ich uszkodzona obudowa .. Ale w tej cenie to już chyba mało istotny mankament .

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Klecha86 napisał:

rock progresywny, muzyka folkowa,  klasyczna, elektroniczna, new-age .

 

Chyba odstrasza ich uszkodzona obudowa .. Ale w tej cenie to już chyba mało istotny mankament .

Nie mówię NIE ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@horak ja słucham na evoke 20 na 15 m2 od kilku już miesięcy i jestem całkowicie zadowolony z tych kolumn,nie mam im (poza może kształtem bryły ? )zbyt wiele do zarzucenia i nie planuje ich zmieniać, trochę musiałem przyciąć niskie tony ale to kwestia akustyki...myślę że na Twoim metrażu spróbowałbym 30stek, zgaduje że evoki są bardziej uniwersalne i łatwiejsze do wysterowania niż starsze modele np focusy, a to niewątpliwie jest duża zaleta, przynajmniej moim prywatnym zdaniem, posłuchaj wypożycz sam oceń ? jak sądzę ostateczny rezultat będzie zależał od spasowania w reszte systemu jak i Twojego gustu.

Używane focusy czy contury będą zapewne sporo tańsze, ale pewnie potem potrzebna będzie 'nieco' droższa i mocniejsza elektronika ?

 

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Focusów to mysle, że na spokojnie za 10-12 tysi kupuje się wzmak  i śmigają jak diabli.. daleko nie szukać MF M6si... Myślę że i z counturami 30 ami da sobie radę.. pytanie czy tylko barwowo komuś podejdzie.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu do Emit M10 nie dać piecyka za 10-12kzl, też zagra to lepiej jak z piecem za 4-5kzl. Chyba wszyscy wiedzą, że Dyniaczki się za to odwdzięczą. 

A akurat do Evoke 20 raczej trzeba  dać coś klasowego (test w Audio, potężny dół, który coś musi dobrze kontrolować a i górny środek z tych "trudnych" dla przeciętnych piecyków  i warunków akustycznych). No chyba, że na szybko "przeleciałem" świeżą recenzję z Audio. Jest do ściągnięcia ze strony Nautilusa (dla zainteresowanych). 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi wzmacniaczami to nie tak do samego końca jest, słuchałem emity 20 na kilku coraz to lepszych i droższych i jak się okazuje, już przyrostu nie było a zamiana na evoki 20 dała o wiele większy przeskok niż jak gdybym nawet do tych pierwszych zapiął nie wiadomo jakie cudo ? po prostu emity to pierwszy od dołu level i to słychać i czuć, obie kolumny całkiem nieźle grają z naim nait 5si (wg mojego gustu) .....chociaż szczególnie z tymi drugimi już czuć różnicę jak się dorzuci trochę mocy np takiego caspiana.... z tym że najważniejsze jest tutaj spasowanie zestawu i gust słuchającego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciagu nie rozumiem tego zapartego porownywania wielkosci monitorow z wielkoscia pomieszczenia i czy sobie z pomieszczeniem „poradza“ albo „zgina“.

 

To, czy sobie „poradza“, zalezy od odleglosci sluchacza od glosnikow a nie wielkosci pomieszczenia!

 

W ponizszym przykladzie te same monitory beda sobie tak samo „radzic“, zarowno w pomieszczeniu 15qm jak i 40qmm. To kwestia ustawienia!

 

IMG_2949.thumb.png.7054cd13606134a7065b9931fb769fd9.pngIMG_2950.thumb.png.497495977fa8ca7a81a3a77c78ac7488.png

 

 

Dzień dobry, Posiadam pokój ok 40m2 otwarty na przedpokój. Krótka ściana, na której będzie stał sprzęt ma 4 m. Kolumny będę w odległości ok 2,7 m od siebie i odsunięte na ok 70 cm od tylnej ściany. Kanapa jest oddalona ok 5,5 m od kolumn więc naprawdę poprawnie chciałbym nagłośnić ok 30 m2. 

 

 Taki setup jest bez sensu.

Posun kanape do przodu, albo glosniki do tylu i zapomnij metry kwadratowe. Decydujace sa wlasciwe proporcje/trojkat rownoboczny.

Te odstepy po bokach sa OK, ale te od tylu powinienes wyprobowac. Moze sie okazac, ze duzo wieksze, beda lepsze. Musisz przesuwac glosniki razem z kanapa, by zachowc mniej wiecej wspomniany trojkat.

Wynik koncowy zalezy od pozycji/rozkladu (specyficznej dla pomieszczenia) a nie od wielkosci glosnikow!

 

IMG_2952.thumb.png.bb99255518b04de45261bfd2079c2a5e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:

W dalszym ciagu nie rozumiem tego zapartego porownywania wielkosci monitorow z wielkoscia pomieszczenia i czy sobie z pomieszczeniem „poradza“ albo „zgina“.

Weź z czystej ciekawości wypożycz S40 czy Evoke 20 i wstaw do typowych, mieszkalnych 10-12 m2 i posłuchaj. Napisz czy Ci się podobało. I jak Ci się podobał dość mocno wyeksponowanym średni bas w tych Dynkach w małej kanciapie. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Adam 38 napisał:

Weź z czystej ciekawości wypożycz S40 czy Evoke 20 i wstaw do typowych, mieszkalnych 10-12 m2 i posłuchaj. Napisz czy Ci się podobało. I jak Ci się podobał dość mocno wyeksponowanym średni bas w tych Dynkach w małej kanciapie. 

sredni bas to >100Hz

To czestotliwosci w zasiegu nawet malych monitorow.

jesli ten bas jest "wyeksponowany" poprzez pomieszczenie (czyli przez mody pomieszczenia), to dla modow 100Hz to pomieszczenie  musialo by miec odlegloscia scian 1,7m -> to ekstremalnie mala kanciapa ?

Jesli ten bas jest "wyesponowany" poprzez zestaw glosnikowy, to bedzie on wyeksponowany zarowno w malym jak i duzym  pomieszczeniu. 

 

Wez z czystej ciekawosci wypozycz mikrofon, przemierz  i porownaj zachowanie takich glosnikow w roznych pomieszczeniach ?

Nie zapomnij przytoczyc tutaj wyniki tych pomiarow/porownan, to latwiej bedzie zweryfikowac ta hipoteze malej kanciapy

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Svawo napisał:

z tymi wzmacniaczami to nie tak do samego końca jest, słuchałem emity 20 na kilku coraz to lepszych i droższych i jak się okazuje, już przyrostu nie było a zamiana na evoki 20 dała o wiele większy przeskok niż jak gdybym nawet do tych pierwszych zapiął nie wiadomo jakie cudo ? po prostu emity to pierwszy od dołu level i to słychać i czuć

Podobne spostrzeżenia mam w odniesieniu do DM2/7, podłączałem do wzmacniaczy różnej mocy, aczkolwiek tylko w obrębie jednej firmy (Rotel). Dopiero zmiana na Contour 1.3 mk2 dała istotny wzrost jakości.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Fud napisał:

Czas rozstać się z Contour 20 i Special 40. Ich miejsce zastąpiły Confidence 20.

Nie będę się rozpisywał jak wypadają w porównaniu do Contour 20. Confidence 20 to zupełnie inna półka ich po prostu trzeba posłuchac ?

Podobnie myślę, jeśli chodzi o countury 30 w kontrze confidency 30 ... trzeba posłuchać.. w jakim kolorze kupiłeś ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, xajas napisał:

W dalszym ciagu nie rozumiem tego zapartego porownywania wielkosci monitorow z wielkoscia pomieszczenia i czy sobie z pomieszczeniem „poradza“ albo „zgina“.

 

To, czy sobie „poradza“, zalezy od odleglosci sluchacza od glosnikow a nie wielkosci pomieszczenia!

 

W ponizszym przykladzie te same monitory beda sobie tak samo „radzic“, zarowno w pomieszczeniu 15qm jak i 40qmm. To kwestia ustawienia!

 

IMG_2949.thumb.png.7054cd13606134a7065b9931fb769fd9.pngIMG_2950.thumb.png.497495977fa8ca7a81a3a77c78ac7488.png

 

 

 

 Taki setup jest bez sensu.

Posun kanape do przodu, albo glosniki do tylu i zapomnij metry kwadratowe. Decydujace sa wlasciwe proporcje/trojkat rownoboczny.

Te odstepy po bokach sa OK, ale te od tylu powinienes wyprobowac. Moze sie okazac, ze duzo wieksze, beda lepsze. Musisz przesuwac glosniki razem z kanapa, by zachowc mniej wiecej wspomniany trojkat.

Wynik koncowy zalezy od pozycji/rozkladu (specyficznej dla pomieszczenia) a nie od wielkosci glosnikow!

 

IMG_2952.thumb.png.bb99255518b04de45261bfd2079c2a5e.png

jak zwykle teoretyzujesz, jak postawi fotel na środku pokoju to faktycznie tam niskich tonów może wogóle nie być przynajmniej niektórych czestotliwości, ale nie o to chodzi, trzymanie się tak skrajnie zasad teoretycznych nie patrząc co się dzieje z dźwiękiem w praktyce jest bez sensu ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
jak zwykle teoretyzujesz, jak postawi fotel na środku pokoju to faktycznie tam niskich tonów może wogóle nie być przynajmniej niektórych czestotliwości, ale nie o to chodzi, trzymanie się tak skrajnie zasad teoretycznych nie patrząc co się dzieje z dźwiękiem w praktyce jest bez sensu   

Nie, to jak zwykle zaproszenie do wyprobowania sensownych ustawien kierujacych sie podstawami akustyki pomieszczenia a nie bzdurnymi kryteriami typu „poradzi sobie“ albo „zgina“ 

Ale jesli jestes innego zdania, mozesz smialo wytlumaczyc co znaczy „poradzi sobie“ albo „zginie“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Fud napisał:

Ruby Wood. 

Powiedz jak ten kolor jest w kwestii utrzymania ich w należytej czystości ? Bardzo się palcują, ciężko je doprowadzić do idealnego stanu jak już troszkę się zakurzą ? Dzięki za odpowiedź. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, lolek126 said:

Powiedz jak ten kolor jest w kwestii utrzymania ich w należytej czystości ? Bardzo się palcują, ciężko je doprowadzić do idealnego stanu jak już troszkę się zakurzą ? Dzięki za odpowiedź. 

Hej.

Jeżeli chodzi o pielęgnację to ja zazwyczaj używam takiej zmiotelki do kurzu na której on zostaje a jeżeli już mam coś zrobić przy głośnikach wtedy używam materiałowych rękawiczek co zapobiega właśnie palcowaniu. Jak zapewne wiesz wykończenie na wysoki połysk ma swoje wady i zalety. Zarówno przy Special 40 jak i Contour 20 nie miałem problemu z utrzymaniem ich w czystości także nie powinno być problemu z seria Confidence. Jeżeli jednak już mamy odciski to wtedy szmatka z mikrofibry odrobina mydła i wody i problem rozwiązany. Trzeba oczywiście pamiętać żeby mikrofibry używać tylko do tego celu a nie do czyszczenia innych elementów. Cokolwiek nieporządanego co dostanie się na szmatkę łatwo może nam zafundować mikroryski na lakierze. 

Pozdrawiam serdecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Fud napisał:

Hej.

Jeżeli chodzi o pielęgnację to ja zazwyczaj używam takiej zmiotelki do kurzu na której on zostaje a jeżeli już mam coś zrobić przy głośnikach wtedy używam materiałowych rękawiczek co zapobiega właśnie palcowaniu. Jak zapewne wiesz wykończenie na wysoki połysk ma swoje wady i zalety. Zarówno przy Special 40 jak i Contour 20 nie miałem problemu z utrzymaniem ich w czystości także nie powinno być problemu z seria Confidence. Jeżeli jednak już mamy odciski to wtedy szmatka z mikrofibry odrobina mydła i wody i problem rozwiązany. Trzeba oczywiście pamiętać żeby mikrofibry używać tylko do tego celu a nie do czyszczenia innych elementów. Cokolwiek nieporządanego co dostanie się na szmatkę łatwo może nam zafundować mikroryski na lakierze. 

Pozdrawiam serdecznie. 

Dokładnie takie wykończenie ma wady jak i zalety, SF dobrze sobie z tym poradził, bo oni jakoś inaczej robią wysoki połysk i dużo mniej się palcuje i prościej jest utrzymać kolumny. Ale Dynki  confidency naprawdę ładne są i bardzo dobrze wykonane, raz na jakiś czas trzeba koło nich polatać ?  i jest git.. Stosowałeś kiedyś jakieś środki do czyszczenia mebli  przy Dynkach, które miałeś ? Sprawdza to się ..? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.