Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, lolek126 napisał:

Powiedz jak ten kolor jest w kwestii utrzymania ich w należytej czystości ? Bardzo się palcują, ciężko je doprowadzić do idealnego stanu jak już troszkę się zakurzą ? Dzięki za odpowiedź. 

Najlepszy sposób na uniknięcie mikrorys to nie dotykać ?. Niektórzy zalecają wyłącznie delikatną bawełnę zwilżoną wodą, bez detergentów, a już na pewno bez środków do czyszczenia mebli

Podatność na zarysowania zależy od twardości i jakości użytego lakieru. Większość współczesnych, tzw. "ekologicznych" lakierów jest... jest jaka jest ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, macktheknife napisał:

Najlepszy sposób na uniknięcie mikrorys to nie dotykać ?. Niektórzy zalecają wyłącznie delikatną bawełnę zwilżoną wodą, bez detergentów, a już na pewno bez środków do czyszczenia mebli

Podatność na zarysowania zależy od twardości i jakości użytego lakieru. Większość współczesnych, tzw. "ekologicznych" lakierów jest... jest jaka jest ?  

Jakość lakieru to jedno, ale i ilość warstw jest ważna.. im więcej to tym lepiej dla użytkownika. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lolek126 napisał:

Stosowałeś kiedyś jakieś środki do czyszczenia mebli  przy Dynkach, które miałeś ? Sprawdza to się ..? 

sprężonym powietrzem zdmuchujesz grubszy kurz, a potem mikrofibrą chyba ruchem okrężnym ? (są chyba nawet jakieś lepszej jakości w sklepach komputerowych typu morele) i wtedy rys się jakoś dużo nie powinno robić, przynajmniej u mnie, ale osobiście wolałbym inne wykończenie jakieś łatwiejsze w utrzymaniu niż np czarny połysk ? 

W dniu 2.06.2020 o 17:18, xajas napisał:

Ale jesli jestes innego zdania, mozesz smialo wytlumaczyc co znaczy „poradzi sobie“ albo „zginie“ emoji6.png

najlepiej się skonsultować z dobrym akustykiem który przedstawi jakieś sensowne rozwiązania bo inaczej czytając to forum, można się kręcić w kółko w nieskończoność. A co do rozmiarów kolumny to osobiście wolałbym nie przesadzać, niskie tony bywają bardzo trudne potem do ogarnięcia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ściereczka do okularów,lekko wilgotna i nigdy ruchem okrężnym,ewentualnie z mikro fibry,ale też nie tej najtańszej,bo te tanie bywają ostre.Na tańszych kolumnach jest położona cieniutka warstwa wodnego lakieru i zarysowania są nie do uniknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Svawo napisał:

sprężonym powietrzem zdmuchujesz grubszy kurz, a potem mikrofibrą chyba ruchem okrężnym ? (są chyba nawet jakieś lepszej jakości w sklepach komputerowych typu morele) i wtedy rys się jakoś dużo nie powinno robić, przynajmniej u mnie, ale osobiście wolałbym inne wykończenie jakieś łatwiejsze w utrzymaniu niż np czarny połysk ? 

 

Miałem na myśli coś w czerwieni lub w brązie, czarne nie wchodzą w grę, bo jakby właściciel nie starał się to i tak będą rysy to tylko kwestia czasu. 

1 godzinę temu, izapat napisał:

Najlepiej ściereczka do okularów,lekko wilgotna i nigdy ruchem okrężnym,ewentualnie z mikro fibry,ale też nie tej najtańszej,bo te tanie bywają ostre.Na tańszych kolumnach jest położona cieniutka warstwa wodnego lakieru i zarysowania są nie do uniknięcia.

Przy tańszych tak,a le w tych droższych to lakier jednak jest lepszy i kilka warstw. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, lolek126 napisał:

Miałem na myśli coś w czerwieni lub w brązie, czarne nie wchodzą w grę, bo jakby właściciel nie starał się to i tak będą rysy to tylko kwestia czasu. 

Przy tańszych tak,a le w tych droższych to lakier jednak jest lepszy i kilka warstw. 

Zgadza się ,W Dynaudio s40 jest naprawdę bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

niedawno zakupiłem kolumny Focus 260. Mam nadzieję, że zostaną ze mną na dłużej. Obecnie grają ze wzmacniaczem Audio Analogue Fortissimo. Nie jest najgorzej, ale chciałbym nieco je ożywić. Jakieś porady dot. wzmacniacza, okablowania.. 

z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od czterech lat F260 grają z Octave V70SE. Polecam. Uważam, ze zgrany duet. To bardzo neutralny wzmacniacz, jednak jest to coś lampowego co sprawia, że słuchanie bardzo wciąga na długie godziny. Kable Tellurium Q Black. Nie wiem czego słuchasz i w jakim pomieszczeniu. U mnie głownie jazz, małe składy i trochę elektroniki oraz rocka. Czasem post rock i ambient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ze względu na cenę, poza moim zasięgiem. Szukam czegoś w budżecie 8-10k nowy (ale niekoniecznie musi być nowy).. Przekrój muzyki bardzo zbliżony. Pomieszczenie podłużne, w sumie 25 mkw, jednak rzeczywista strefa odsłuchowa znajduje się po jednej ze stron pokoju i zajmuje jakieś 17-18 mkw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli może być używany to Octave V70SE trafiają się w cenie 12-14 tyś. Ponieważ wcześniej miałem Dynaudio DM3/7 i też grały z Octave, uważam, że F260 zasługują na dobry wzmacniacz, odwdzięczają się z nawiązką. Można też poszukać Octave V40SE. Jeśli ma być taniej to bardzo fajnie DM 3/7 grały z Heglem H160. Polecam H300 w zakładanym budżecie się zmieścisz i będzie bardzo dobrze, lepiej niż H160.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ps39 napisał:

U mnie od czterech lat F260 grają z Octave V70SE. Polecam. Uważam, ze zgrany duet. To bardzo neutralny wzmacniacz, jednak jest to coś lampowego co sprawia, że słuchanie bardzo wciąga na długie godziny. Kable Tellurium Q Black. Nie wiem czego słuchasz i w jakim pomieszczeniu. U mnie głownie jazz, małe składy i trochę elektroniki oraz rocka. Czasem post rock i ambient.

Jeżeli mogę zapytać, czy jest spora różnica pomiędzy Focus 220 MK2 a Focus 260  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2020 o 14:37, macktheknife napisał:

W Europie ceny "i" praktycznie takie same jak "bez i": 20i 4500 EUR, 30i 7000 EUR, 60i 9000 EUR.

Ktoś słyszał / wie kiedy dostępne w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Art45 napisał:

Jeżeli mogę zapytać, czy jest spora różnica pomiędzy Focus 220 MK2 a Focus 260  ?

Ja osobiście nie porównywałem ale chciałem kupić F220. Ktoś kto słuchał obu doradził aby dołożyć do F260. Kupiłem nowe F260 w momencie kiedy przestali je produkować. Cena była już  przyjazna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, rambo54 napisał:

chociaż ktoś sprzedaje w Polsce używane C30 za 21500

Contour 30 mają 2,5 drogi, Confidence 30 to trzeba dać 40k

Znajomy porównywał Contour 60 do Confidence 60 w zasadzie to to inny świat jest...

Myśle że to samo będzie z Confidence 30 vs Contour 30 

Cena zobowiązuje 

Zastanawiam się ewentualnie nad Contour 60, tylko czy lepsze nie będą C5.4?

6 godzin temu, rambo54 napisał:

C5.4 albo C2 chociaż Sapphire ciekawe

Podobno C2 maja nijaki bas, czy C5.4 maja Esotar? Esoteca bym nie chciał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, aqs said:

 

Znajomy porównywał Contour 60 do Confidence 60 w zasadzie to to inny świat jest...

Myśle że to samo będzie z Confidence 30 vs Contour 30 

 

 Zmieniłem Contour 20 na Confidence 20 i dokładnie jest tak  jak napisałeś. To jest inny świat. Po prostu nie ma co porównywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Fud napisał:

 Zmieniłem Contour 20 na Confidence 20 i dokładnie jest tak  jak napisałeś. To jest inny świat. Po prostu nie ma co porównywać. 

A możesz nam troszkę przybliżyć ten olbrzymi progres, inny świat ? W jakich elementach brzmienia Confidence wyraźnie poprawia się w stosunku do niższych serii? Dzięki. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Adam 38 said:

A możesz nam troszkę przybliżyć ten olbrzymi progres, inny świat ? W jakich elementach brzmienia Confidence wyraźnie poprawia się w stosunku do niższych serii? Dzięki. 

W każdym elemencie. Różnice nie są minimalne czy też na skraju sugestii. To po prostu słychać że jest to inny głośnik. Różnice są bardzo duże w każdym aspekcie brzmienia. Jeżeli będziesz miał okazję wypożyczyc i posłuchać we własnym systemie C20 to gorąco zachecam będziesz napewo zaskoczony jak one potrafią zagrać a jeżeli masz Contour 20 to być może będziesz w sytuacji gdzie po konferencji z Confidence na Contour już nie spojrzysz. Confidence 20 są drogie ale tutaj naprawdę wiemy za co płacimy. 

Oczywiście to tylko moja opinia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fud napisał:

W każdym elemencie. Różnice nie są minimalne czy też na skraju sugestii. To po prostu słychać że jest to inny głośnik. Różnice są bardzo duże w każdym aspekcie brzmienia. Jeżeli będziesz miał okazję wypożyczyc i posłuchać we własnym systemie C20 to gorąco zachecam będziesz napewo zaskoczony jak one potrafią zagrać a jeżeli masz Contour 20 to być może będziesz w sytuacji gdzie po konferencji z Confidence na Contour już nie spojrzysz. Confidence 20 są drogie ale tutaj naprawdę wiemy za co płacimy. 

Oczywiście to tylko moja opinia. 

Dokładnie to zupełnie inaczej brzmiące głośniki, nie wiem jak w przypadku monitorów, ale w przypadku  podłogowych kolumn  z obu serii to różnica jest bardzo duża.. zaczynając od wysokich tonów gdzie rozdzielczość to zupełnie coś innego.. z dużo większą ilością informacji, z wokalem, który wydaje się obcować ze słuchaczem, a nie gdzieś koło niego, wszystko jest bardziej namacalne z lepszą separacją instrumentów. Nie jest tak "słodko" . To taka jest różnica jak ktoś od SF słuchał olimpijek nawet tych nowych, a potem posłuchał serfino tradytion.. to jest coś podobnego , przynajmniej w moim odczuciu.. Niestety w obu przypadkach jest też duża różnica w cenie.. Aczkolwiek ja wybrałbym nowe olimpijki niż countury...  ale te też są droższe, ale warto dołożyć.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.