Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przez Tarcze i rozdawnictwo pieniędzy część społeczeństwa dosłownie nie wie chwilowo co z pieniędzmi robić, to może generować krótkookresowy popyt także w audio,  to potrwa jednak nie za długo, potężny kryzys dopiero nadejdzie jeśli nic nie zmieni się w kwestii popytu w kluczowych branżach takich jak chociażby całe automotive; dalej to już będzie tylko reakcja łańcuchowa. 

A ceny aut przecież były i są dość realne z racji olbrzymiej konkurencji i łatwej porównywalności produktu (w przeciwieństwie do całego audio)  Chyba nikt nikomu nie wmówi, że 4 kolumienki typu Confidence 20 kosztowały w produkcji tyle co nowa Toyota Corolla. Patrząc ściśle tylko pod kątem kosztów wytworzenia to jest przepaść, która udowadnia istnieje bańki cenowej w produktach audio, szczególnie  z wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie wykluczałbym też takiego scenariusza, że takie Dynaudio ucieknie do sprzedaży internetowej. Być może nadchodzi koniec salonów audio, jeśli taka Tesla chce sprzedawać auta tylko przez internet to dlaczego by nie można tego zrobić z kolumnami....

Coś takiego oznaczałoby dla konsumentów jakieś -30% w cenia zakupu,  a dla producenta wbrew pozorom jeszcze większą marżę, ponieważ potencjalnie te dwa ogniwa handlowe, czyli dystrybutor i salon oznaczają w cenie udział ok. 50%

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, m4tech napisał:Chyba nikt nikomu nie wmówi, że 4 kolumienki typu Confidence 20 kosztowały w produkcji tyle co nowa Toyota Corolla. Patrząc ściśle tylko pod kątem kosztów wytworzenia to jest przepaść, która udowadnia istnieje bańki cenowej w produktach audio, szczególnie  z wyższej półki.

Żeby tylko koszty produkcji. Porównajmy chociażby nakłady na RD ?  powiedzmy... w tak krytycznym obszarze jak bezpieczeństwo/zdrowie/życie użytkowników. To nie jest przepaść, to jest porównanie stanu 0 do 1, „brak” do „jest”.

Dobrze jest posłuchać muzyki w dobrych warunkach ale masz rację, nie trzeba być balonem, który się dmucha, a raczej - za przeproszeniem - dyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.06.2020 o 07:23, dfx5 napisał:

 

 

2 godziny temu, m4tech napisał:

Przez Tarcze i rozdawnictwo pieniędzy część społeczeństwa dosłownie nie wie chwilowo co z pieniędzmi robić, to może generować krótkookresowy popyt także w audio,  to potrwa jednak nie za długo, potężny kryzys dopiero nadejdzie jeśli nic nie zmieni się w kwestii popytu w kluczowych branżach takich jak chociażby całe automotive; dalej to już będzie tylko reakcja łańcuchowa. 

A ceny aut przecież były i są dość realne z racji olbrzymiej konkurencji i łatwej porównywalności produktu (w przeciwieństwie do całego audio)  Chyba nikt nikomu nie wmówi, że 4 kolumienki typu Confidence 20 kosztowały w produkcji tyle co nowa Toyota Corolla. Patrząc ściśle tylko pod kątem kosztów wytworzenia to jest przepaść, która udowadnia istnieje bańki cenowej w produktach audio, szczególnie  z wyższej półki.

To prawda - ceny w audio są z czapki. Confidence 20 kosztują 42900zł.  Contoury 20 kosztują 19990 zł. Różnica w cenie jest z doopy.

 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, macktheknife napisał:

nie trzeba być balonem, który się dmucha, a raczej - za przeproszeniem - dyma

Ludzie z dystrybucji Dynaudio czytając to tylko się uśmiechają pod nosem myśląc - nawet nie wiecie ilu takich "balonów" mamy w kraju, właśnie pod nich robią nam w pracy szkolenia.

Nic się tutaj nie zmieni, nie zdziwcie się jak za pół roku ceny znów podskoczą o 30 % ? Ktoś jest zamożny, chce się poczuć "luksusowo wydymany" i to jest produkt skrojony idealnie pod niego, i luzik.

Dla pozostałych jest rynek zabawek używanych - jak chcą mieć takie "całkiem inaczej" ? grające Dynaudio jak Confidence. 

Ps. Przy zakupie tańszych paczek sprzedawcy są szkoleni by mówić - panie, komu te paczki nie wyślemy to już do nas nie wracają albo - nie jest takie oczywiste, że X klamot nie gra tak samo dobrze albo i lepiej jak dwukrotnie droższa konkurencja. Takie teksty słyszę praktycznie w każdym salonie audio. A Ci zainteresowani Confidence a posiadający np. Contour słyszą zapewne - panie, to zupełnie inne granie, zupełnie inne Dynaudio. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Ludzie z dystrybucji Dynaudio czytając to tylko się uśmiechają pod nosem myśląc - nawet nie wiecie ilu takich "balonów" mamy w kraju, właśnie pod nich robią nam w pracy szkolenia.

Nic się tutaj nie zmieni, nie zdziwcie się jak za pół roku ceny znów podskoczą o 30 % ? Ktoś jest zamożny, chce się poczuć "luksusowo wydymany" i to jest produkt skrojony idealnie pod niego, i luzik.

Dla pozostałych jest rynek zabawek używanych - jak chcą mieć takie "całkiem inaczej" ? grające Dynaudio jak Confidence. 

Ps. Przy zakupie tańszych paczek sprzedawcy są szkoleni by mówić - panie, komu te paczki nie wyślemy to już do nas nie wracają albo - nie jest takie oczywiste, że X klamot nie gra tak samo dobrze albo i lepiej jak dwukrotnie droższa konkurencja. Takie teksty słyszę praktycznie w każdym salonie audio. A Ci zainteresowani Confidence a posiadający np. Contour słyszą zapewne - panie, to zupełnie inne granie, zupełnie inne Dynaudio. 

Motywem best ever jest „sprzedawanie” klamotów audio jako wspaniała „INWESTYCJA”! ?

Edytowane przez macktheknife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam 38 napisał:

A Ci zainteresowani Confidence a posiadający np. Contour słyszą zapewne - panie, to zupełnie inne granie, zupełnie inne Dynaudio.

Tak to całkiem zupełnie inne granie, to jest jak dzień i noc panie, jakby eksperci z Dynaudio odkryli nową liniowość w charakterystyce, to jest zwrot o 360 stopni panie ? dlatego taka różnica w cenie ...

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Ludzie z dystrybucji Dynaudio czytając to tylko się uśmiechają pod nosem myśląc - nawet nie wiecie ilu takich "balonów" mamy w kraju, właśnie pod nich robią nam w pracy szkolenia.

Nic się tutaj nie zmieni, nie zdziwcie się jak za pół roku ceny znów podskoczą o 30 % ? Ktoś jest zamożny, chce się poczuć "luksusowo wydymany" i to jest produkt skrojony idealnie pod niego, i luzik.

Dla pozostałych jest rynek zabawek używanych - jak chcą mieć takie "całkiem inaczej" ? grające Dynaudio jak Confidence. 

Ps. Przy zakupie tańszych paczek sprzedawcy są szkoleni by mówić - panie, komu te paczki nie wyślemy to już do nas nie wracają albo - nie jest takie oczywiste, że X klamot nie gra tak samo dobrze albo i lepiej jak dwukrotnie droższa konkurencja. Takie teksty słyszę praktycznie w każdym salonie audio. A Ci zainteresowani Confidence a posiadający np. Contour słyszą zapewne - panie, to zupełnie inne granie, zupełnie inne Dynaudio. 

Ja tam nie znam ludzi, którzy na coś takiego jak audio chcą wydać więcej niż sobie sami założyli, aczkolwiek na pewno jeden na xxx się zdarzy.. aczkolwiek tacy ludzie w co inne inwestują swoje grube pieniądze niż w śmieszne "dynaudio" 

A co do porównania countur i confidence to najlepiej samemu przetestować i sam usłyszysz, że to jest inne granie.. trzeba by być głuchym, aby tego nie usłyszeć, ale czy warte tych pieniędzy to tak jak kolega wcześniej pisał, każdy musi sam zdecydować. W mojej opinii są za drogie tak jak wiele innych kolumn, ale nikt nas nie zmusza do zakupu.. można kupować używane, czy też nowe z niższej półki.. 

A co do gadania bzdur przez sprzedawców ja tam tego typu rzeczy nigdy nie słyszałem, być może to kwestia odpowiednich salonów i pracujących w nich ludzi.. Oczywiście tekst typu, że to inna półka przykład  ze sklepu z kolumnami B&W 804 kontra 803 jest faktem, ale i faktem potwierdzonym w odsłuchu, po włączeniu 803 na 804 już nie patrzę. Czy aż taka jest róznica pewnie nie, a nawet na pewno nie, ale jak ktoś ma pieniądze to nawet chwili nie będzie się zastanawiał co ma kupić.. Podobnie jak w SF z ST w kontrze do nowych olimpijek, czy też w Dynkach confidensy w kontrze counturów. Co nie zmienia faktu jak ludzie wybiorą każdą z tych kolumn z niższego poziomu  od ww producentów to również będą zadowoleni. A dla wielu to i tak marzenie kupienie takich kolumn pachnących nowością.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lolek126 napisał:

Ja tam nie znam ludzi, którzy na coś takiego jak audio chcą wydać więcej niż sobie sami założyli, aczkolwiek na pewno jeden na xxx się zdarzy.. aczkolwiek tacy ludzie w co inne inwestują swoje grube pieniądze niż w śmieszne "dynaudio" 

Chyba nie rozumiem... Rozmawiamy o cenach i poniekąd ich kształtowaniu, nie o portfelach i zasobności.

Ty też o "inwestowaniu" w audio? Chłopie, oszczędź nam... :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, macktheknife napisał:

Chyba nie rozumiem... Rozmawiamy o cenach i poniekąd ich kształtowaniu, nie o portfelach i zasobności.

Ty też o "inwestowaniu" w audio? Chłopie, oszczędź nam... :)))

Jak chciałem zainwestować to kupiłem mieszkanie, które będę miał dla córki, na pewno nie zainwestowałbym kupując kolumny.. ? Uważam, że mogę ileś dać np. za kolumny X czy Y i nie wydam więcej niż to co sobie założyłem  i to nie ma nic wspólnego z inwestowaniem.. A to, że kolumny np coutury są gorszymi od confidensów to jest jedna strona medalu, a druga to cena, która jest taka , a nie inna i klient , który jest zainteresowany sam decyduje o tym czy warto dołożyć, ale na pewno nie ma to nic wspólnego z inwestowaniem w audio. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja reasumpcja jest taka - super i fajnie!.... że nowe Confidence udały się Dynaudio,  (oczywiście pomijając cenę).

Jeśli kryzys tego nie załatwi ? to dam sobie jakieś kilka lat,
aż pojawią się na rynku wtórnym i wówczas zaatakuję jak kobra z ukrycia,

...tym bardziej, że słuch już będzie wtedy nie ten sam co dzisiaj także, lepsze kolumny będą wręcz wskazane ?

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, m4tech napisał:

Moja reasumpcja jest taka - super i fajnie!.... że nowe Confidence udały się Dynaudio,  (oczywiście pomijając cenę).

Jeśli kryzys tego nie załatwi ? to dam sobie jakieś kilka lat,
aż pojawią się na rynku wtórnym i wówczas zaatakuję jak kobra z ukrycia,

...tym bardziej, że słuch już będzie wtedy nie ten sam co dzisiaj także, lepsze kolumny będą wręcz wskazane ?

A jakby tak kosztowały wyjściowo o powiedzmy jakieś 15 tyś. taniej to i sprzedaż byłaby lepsza, bo to jednak kupa kasy. Ale jest jak jest....pasuje, albo nie...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawkowa kolumna głosnikowa typu monitor, 10kg drewna, pół kilo aluminium i trochę polipropylenu za 43 000zl to jest niezły odlot też ?

Cieszy się mnie natomiast, że coraz więcej ludzi w Polsce stać na takie extra rzeczy !

 

Co by nie było, to kolumny Dynaudio, trzymają tez niemiłosiernie ceny na rynku wtórnym.

Używane 20 letnie niemal Special Twenty five czy C1, C2 i co ciekawe C3, Craft, Contur 3.0, Contoury 3.4. Wszystko nawet dziś kosztuje krocie, względem innych marek, gdzie za 20 letnie kolumny to już ceny znacznie niższe, względem nowych czasem.

Jak się wykuje legenda to tak widać jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie potrafiłem takich rzeczy zrozumieć, że pewne dobra materialne jak kolumny czy elektronika do stereo " z wieloma wiosnami na karku" potrafi dużo kosztować w stosunku do dużo młodszych na rynku pewnych urządzeń od innych mniej szanowanych producentów przez użytkowników. Ale to zapewne też wynika z tego, że ludzie bardzo ufają pewnym producentom tego typu zabawek.

I również jak Kolega wyżej cieszę się, że troszkę więcej ludzi jest stać na coraz fajniejsze zabawki, bo to fajnie spełniać swoje marzenia.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, lolek126 napisał:

Tak to "dzialajet", ale generalnie wszyscy są zadowoleni, albo prawie wszyscy ?

Co nie zmienia faktu, że ceny sprzęt audio wysokiej klasy poszybowały  w kosmos. Dlatego ja na znak protestu NIC już nie kupuję. To jest wariactwo, że monitor  C1 z ceny 21tys dobił do 43 tysw C20 - dalej ta sama kopułka, ten sam polipropylen, ten sam MDF.  

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, m4tech napisał:

nie żebym bronił ceny, ale trzymajmy się faktów Esotar3 i Esotar2  to nie to samo

No naprawdę - proch wymyślili inżynierowie Dynaudio zmieniając nazwę z Esotar2 na Esotar 3. Albo zmieniając magnes w midwooferze na neodym. To faktycznie uzasadnia wzrost ceny x 2.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, babatular napisał:

Co nie zmienia faktu, że ceny sprzęt audio wysokiej klasy poszybowały  w kosmos. Dlatego ja na znak protestu NIC już nie kupuję. To jest wariactwo, że monitor  C1 z ceny 21tys dobił do 43 tysw C20 - dalej ta sama kopułka, ten sam polipropylen, ten sam MDF.  

Zgadza się ceny powariowały, ale ludzie i tak kupują, w szczególności Ci co mają kupić i mam na myśli ogólnie, a nie tylko Dynki. Ale całościowo nowe confidensy jednak grają inaczej niż poprzednie i dizajnowo mi lepiej się podobają, choć Sonusy i tak chyba do mnie bardziej przemawiają, a na pewno pod względem wyglądu. Ale te są jeszcze droższe...? pożyjemy , zobaczymy co w trawie piszczy.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, lolek126 napisał:

Zgadza się ceny powariowały, ale ludzie i tak kupują, w szczególności Ci co mają kupić i mam na myśli ogólnie, a nie tylko Dynki. Ale całościowo nowe confidensy jednak grają inaczej niż poprzednie i dizajnowo mi lepiej się podobają, choć Sonusy i tak chyba do mnie bardziej przemawiają, a na pewno pod względem wyglądu. Ale te są jeszcze droższe...? pożyjemy , zobaczymy co w trawie piszczy.

Ja uważam że obecne Dynki z serii Contour i Confidence nie dają brzmieniowo szans swoim cenowym odpowiednikom u Sonusa.

Inaczej - pytanie czy lepiej ? Czy Confidence 20 brzmią lepiej od C1Platinum a Confidence30 czy brzmią lepiej od C2Platinum?

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, babatular napisał:

nie dają brzmieniowo szans swoim cenowym odpowiednikom u Sonusa.

no właśnie ale co jest tym odpowiednikiem cenowym?, skoro olimpica jest raczej w połowie cen między Contour i Confidence....

a te najmniejsze to już praktycznie cena contoura...

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, m4tech napisał:

no właśnie ale co jest tym odpowiednikiem cenowym?, skoro olimpica jest raczej w połowie cen między Contour i Confidence....

a te najmniejsze to już praktycznie cena contoura...

wg mnie Olympica to odpowiednik Contour a Homage to odpowiednik Confidence.

Seria Contour jest tańsza od serii Olympica nowa ( monitor C20 kosztuje 20tys a monitor Olympica Nova 28 tys)

Przy czym SF EA3 (43tys) i GT(te są dużo droższe) to odpowiednik Confidence 20(43 tys)

SF Amati Tradition(120 tys) to odpowiednik Confidence 50  (112tys)

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są porównania z kosmosu. Równie dobrze jedni czy drudzy mogliby dać ceny ponad milion i twierdzić że są o wiele lepsi ? To tylko ceny umowne, przecież nie da się porównać klasy dźwięku, zawsze można zganić na nieadekwatną klasowo / niezgraną elektronikę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, m4tech napisał:

Które SF masz na uwadze, bo chyba nie Olimpica?

NIe ? olimpijki jak dla mnie są fajniejsze od couturów, ale confidensy są fajniejsze od nowych olimpijek i tu nie ma dyskusji. Miałem na myśli serię Trdytion, a dokładnie model serafino tradytion, bo one też są na dwóch 18, ale i droższe i to nie mało .. 

2 godziny temu, babatular napisał:

Ja uważam że obecne Dynki z serii Contour i Confidence nie dają brzmieniowo szans swoim cenowym odpowiednikom u Sonusa.

Inaczej - pytanie czy lepiej ? Czy Confidence 20 brzmią lepiej od C1Platinum a Confidence30 czy brzmią lepiej od C2Platinum?

Każdy musi sobie posłuchać, dla mnie tak jak napisałem ja na 100% wolałbym olimpijki nova 3 od counturów 30, ale SF są droższymi kolumnami.. podobnie przy konfrontacji confidence 30, a SF ST (które też są droższe) również to co posłuchałem w salonach to SF bardziej do mnie przemawia pod względem dźwiękowym i oczywiscie pod względem "dizajnu" - pod wielkim wrażeniem jestem tych kolumn, ale trzeba w domu posłuchać, bo to może być zupełnie co innego. I może być tak, że dana kolumna nie zagra z takich czy z innych powodów. Ale też jedno jest pewne co pisałem nie raz, że confidence 30 to naprawdę fajne kolumny i warte grzechu, choć nie wszystkim Dynki pasują ze względu na "dizajn", ale to problem tych osób.. 

1 godzinę temu, babatular napisał:

wg mnie Olympica to odpowiednik Contour a Homage to odpowiednik Confidence.

Seria Contour jest tańsza od serii Olympica nowa ( monitor C20 kosztuje 20tys a monitor Olympica Nova 28 tys)

Przy czym SF EA3 (43tys) i GT(te są dużo droższe) to odpowiednik Confidence 20(43 tys)

SF Amati Tradition(120 tys) to odpowiednik Confidence 50  (112tys)

Olympica zgadza się jest drożej, a tym bardziej, że horn podwyższył ceny niedawno, a nautilus nie.. ale co do Amati to kolego odpowiednikiem ich nie są 50 tki, bo one są na 18 tkach,,, a Amati jest na 22 ach.. a dopiero C60 jest na 22 ach.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne że tak - na "papierze" i cenowo to porównanie jest mocno "umowne"

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, babatular napisał:

To jest wariactwo

Jest i zakręca coraz większe koło.

Sama cena za Special 40 jest realnie ze dwa razy zawyżona, no ale pensje w Eu a w PL to nieco inne kwoty..

Na zagranicznych grupach Dynaudio, ludzie nie kupują za zabardzo takim Emitów Excitów Evoków jak u Nas.

Tam idzie grubszy temat ?

Cały czas widze fotki najnowszych Confidence i Contour 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.