Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, rambo54 napisał:

Jest i zakręca coraz większe koło.

Sama cena za Special 40 jest realnie ze dwa razy zawyżona, no ale pensje w Eu a w PL to nieco inne kwoty..

Na zagranicznych grupach Dynaudio, ludzie nie kupują za zabardzo takim Emitów Excitów Evoków jak u Nas.

Tam idzie grubszy temat ?

Cały czas widze fotki najnowszych Confidence i Contour 

Ale ceny takie są , że w Danii, w NIemczech jak i u nas są takie same, zobacz produkty GW u nas tyle samo kosztuje ich listwa czy kondycjoner co u Niemca, czy też Anglika.. pomio , że mamy ją na miejscu, w dupę dostajemy, bo jesteśmy biedniejszym narodem.. ?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, rambo54 napisał:

Na zagranicznych grupach Dynaudio, ludzie nie kupują za zabardzo takim Emitów Excitów Evoków jak u Nas.

Tam idzie grubszy temat ?

Rozmawiałem z Kolegą z naszego forum, który pracuje w Niemczech i tam sprzedawcy z salonów mówili mu, że właśnie seria Contour bardzo słabo się sprzedaje na tle Evoke, stąd też niby ta nowa rewizja Contour, która ma zwiększyć różnice w jakości brzmienia między Evoke a Contour. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, lolek126 napisał:

Ale ceny takie są , że w Danii, w NIemczech jak i u nas są takie same, zobacz produkty GW u nas tyle samo kosztuje ich listwa czy kondycjoner co u Niemca, czy też Anglika.. pomio , że mamy ją na miejscu, w dupę dostajemy, bo jesteśmy biedniejszym narodem.. ?

Otóż to.Anglik czy Niemiec kupi Contour 20 za dwie pensje a przeciętny Polak zbiera przez rok,jak dobrze pójdzie.Mi się udało uzbierać na c20i ? ,które dopiero będą za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, izapat napisał:

Otóż to.Anglik czy Niemiec kupi Contour 20 za dwie pensje a przeciętny Polak zbiera przez rok,jak dobrze pójdzie.Mi się udało uzbierać na c20i ? ,które dopiero będą za miesiąc.

Niestety, a dla wielu i rok to będzie za mało.. pomimo, że niby coraz więcej mamy ludzi bogatych, to jednak gro dalej żyje na bardzo niskim poziomie.. i o takich kolumnach jak choćby C20i mogą pomarzyć. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Rozmawiałem z Kolegą z naszego forum, który pracuje w Niemczech i tam sprzedawcy z salonów mówili mu, że właśnie seria Contour bardzo słabo się sprzedaje na tle Evoke,

Szkoda, że nie można oddać starych i zabrać z salonu nowe, powiedzmy za jakąś sensowną dopłatą.

Sprzedaż 20tek na rynku wtórnym i kupno nowych 20i mija się z rozumem delikatnie ujmując.

... ale z drugiej strony droga do Confidenców by mi się wydłużyła...  może nie ma tego złego... ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, m4tech napisał:

 

Szkoda, że nie można oddać starych i zabrać z salonu nowe, powiedzmy za jakąś sensowną dopłatą.

?

W Q21 jest teraz taka akcja Czas na awans. Szczegółów nie znam. Zobacz, może to coś w tym stylu. A sorki to dotyczy SF?

Edytowane przez japs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, m4tech napisał:

 

Szkoda, że nie można oddać starych i zabrać z salonu nowe, powiedzmy za jakąś sensowną dopłatą.

Sprzedaż 20tek na rynku wtórnym i kupno nowych 20i mija się z rozumem delikatnie ujmując.

... ale z drugiej strony droga do Confidenców by mi się wydłużyła...  może nie ma tego złego... ? 

Wszystko zależy od tego jak szybko chciałbyś skoczyć na półkę o oczko wyżej ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, japs napisał:

W Q21 jest teraz taka akcja Czas na awans. Szczegółów nie znam. Zobacz, może to coś w tym stylu. A sorki to dotyczy SF?

Nie mają nawet jeszcze 20i, ale bądźmy realistami, dopłata musiałby oscylować w okolicach 8k, przecież nie chodzi tylko o różnicę w głośnikach, ale przede wszystkim dostają kilkuletnie sztuki i muszą je też wystawić w sklepie w cenie używanych. 
 

.... tragedii nie ma, z C20 mogę spokojnie żyć lata, w sumie nie mam pojęcia jak te bądź co bądź kosmetyczne zmiany w 20i mogą przełożyć się na brzmienie i czy w ogóle dałbym radę je usłyszeć, aczkolwiek 1. przykazania audiofila mówi - Audiofil zawsze słyszy różnicę ? 

6 minut temu, lolek126 napisał:

Wszystko zależy od tego jak szybko chciałbyś skoczyć na półkę o oczko wyżej ? 

no właśnie nie śpieszy mi się, a z drugiej  strony sensownych ofert na rynku wtórnym brak, cena salonowa nie do przyjęcia.

wydanie 30.000zł dopłaty za inne granie mnie nie jara ? 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, m4tech napisał:

Nie mają nawet jeszcze 20i, ale bądźmy realistami, dopłata musiałby oscylować w okolicach 8k, przecież nie chodzi tylko o różnicę w głośnikach, ale przede wszystkim dostają kilkuletnie sztuki i muszą je też wystawić w sklepie w cenie używanych. 
 

.... tragedii nie ma, z C20 mogę spokojnie żyć lata, w sumie nie mam pojęcia jak te bądź co bądź kosmetyczne zmiany w 20i mogą przełożyć się na brzmienie i czy w ogóle dałbym radę je usłyszeć, aczkolwiek 1. przykazania audiofila mówi - Audiofil zawsze słyszy różnicę ? 

no właśnie nie śpieszy mi się, a z drugiej  strony sensownych ofert na rynku wtórnym brak, cena salonowa nie do przyjęcia.

wydanie 30.000zł dopłaty za inne granie mnie nie jara ? 

Drogie hobby wybraliśmy :-) a realia są takie, a  nie inne i raczej lepiej nie będzie.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, m4tech napisał:

 

Szkoda, że nie można oddać starych i zabrać z salonu nowe, powiedzmy za jakąś sensowną dopłatą.

Sprzedaż 20tek na rynku wtórnym i kupno nowych 20i mija się z rozumem delikatnie ujmując.

... ale z drugiej strony droga do Confidenców by mi się wydłużyła...  może nie ma tego złego... ? 

Zobacz sobie jakie wprowadzili zmiany. Może się lepiej poczujesz, bo nowe Contoury wyglądają na tańsze w produkcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, macktheknife napisał:

Nawet szmatkę do czyszczenia pianolakieru dają w komplecie tylko dlaczego upchnęli ją w środku skrzynki ?!?! ? Trzeba wydłubywać przez br...

Dlatego w nowej wersji już ją wyciągnęli i dodają osobno.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2020 o 15:57, Fud napisał:

Gdzieś w tym wątku chyba już to zrobiłem... 

Ale po krótce to wygląda tak. 

Góra zdecydowanie lepsza w Contour 20 bardziej rozdzielcza i szczegółowa co jest oczywiste ze względu na zastosowanie Esotara2. Co nie zmienia faktu że I tak w 1.4le to ciągle Dynaudio także jej też nic nie brakuje. Mimo to Esotar2 swoje robi w Contour 20. Średnica też na plus w Contour 20 ale w Contour 1.4 dolna średnica jest fajnie dociążona i ogólnie ciemniejsza mi akurat taka prezentacja bardziej się podoba aniżeli w Contour 20. Jednak po kilku dniach słuchania 1.4Le i przesiadce na Contour 20 mamy od razu wrażenie większej otwartości i szczegółowości brzmienia i nie chodzi tylko tutaj o zakres wysokich tonów. Po prostu mamy wrażenie że teraz słyszymy wszystko... a z 1.4le tak jak by w ciemniejszej bardziej mrocznej otoczce mimo to bardzo wciągające i muzykalnego brzmienie. Bas w Contour 20 bardziej zróżnicowany i ogólnie lepszej jakości  ale też jest go trochę mniej niż w 1.4le. Stereofonia podobna ale moim zdaniem 1.4le dają tutaj więcej "fun" wszystko jest tutaj jak by bardziej trójwymiarowe. Oczywiście sprzęt towarzyszący ma tutaj znaczenie  co jest bardziej niż oczywiste. 

Pozdrawiam 

 

Dobry opis. Dodałbym, że z 1.4 bez LE dolna średnica jeszcze ciut bardziej dociążona, a brzmienie bardziej ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, dfx5 napisał:

Sonus FABER SERAFINO TRADITION czy C4 Platinum? Jakie jest wasze zdanie?

Wiesz to ciężko porównać te kolumny, bo SF ST to zupełnie inaczej brzmiąca kolumna niż C4 , bardziej można porównać do Confidensów 30, bo obie są na 18 tkach i bliżej brzmieniowo im do Sonusów.. aczkolwiek wiadomo, że nie jest to samo.. i C4 są na 20 ach , a to też inna bajka..  i używane można kupić , a co za tym idzie będzie taniej.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dfx5 napisał:

Problem w tym ,że cena C4 Platinum i Amati Tradition można rzec podobna. SF są dostępne na giełdzie HIFI w cenie 55 tyś, a C4 teraz można w podobnej cenie kupić. Teoretycznie lepiej kupić SF, ponieważ cena detaliczna 30% wyższa -:)

A jak myślisz o używanych Sonusach to i cenowo będzie inaczej.. ? Ile masz metrów w salonie ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.