Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  801 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, izapat napisał:

c20i.jpg

c20.jpg

Dynaudio C20i  vs  C20 ,chyba poszli po kosztach.Mam zamówioną nową  wersję.Nie wiem co o tym myśleć.

Wysokotonówka też jest zmieniona. Ma hexis, ale za to plastikową komorę z tyłu. Wyglądają na tańsze w produkcji, ale jeśli grają lepiej - to szacuneczek dla Dynaudio.

 W zwrotnicy mogli zrezygnować z linearyzacji impedancji bo prawdopodobnie nowy set głośników + zwrotnice nie mają takich nierówności / spadków.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, baran napisał:

Wysokotonówka też jest zmieniona. Ma hexis, ale za to plastikową komorę z tyłu. Wyglądają na tańsze w produkcji, ale jeśli grają lepiej - to szacuneczek dla Dynaudio.

 W zwrotnicy mogli zrezygnować z linearyzacji impedancji bo prawdopodobnie nowy set głośników + zwrotnice nie mają takich nierówności / spadków.

Jeśli grają lepiej ,lub inaczej,ale równie dobrze,to tak w końcu ludzie tam znają się na rzeczy.Gorzej jak księgowy się wkradł.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby gdyby zrezygnowali z FerroFluidu w szczelinie. To + hexis mogłoby dać odczuwalną różnicę w jakości. (nie tylko "inne" brzmienie). Ale informacji o tym nigdzie nie znalazłem niestety. Esotar 2 został zaprojektowany tak, żeby też grał w dużych kolumnach z niskim i łagodnym podziałem, co przy Contour jest w zasadzie niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dfx5 napisał:

Salon to jakieś 36m2. Ale jest to przestrzeń otwarta na kuchnie i korytarz, czyli sumarycznie będzie więcej.

To Amati wchodzą ? można kupować.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, m4tech napisał:

Moim zdaniem jedynym badziewnym elementem Contour 20 zdecydowanie odstającym od reszty konstrukcji była rura BR

...i jak widać niestety nic z tym nie zrobiono... bo pewnie musiałoby być drożej ? 

 

Zgadzam się... Zarówno w Contour 30 jak i 60 jest to tragedia... Ale zastanawiam się dlaczego tak to jest zrobione. Przecież wyciąć mniejszy otwór na BR to chyba tanio jest: D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwór mniejszy... jest tańszy ? 

ale raczej widziałbym coś bardziej przypominającego to co zrobili w confidence, wygląda znacznie i jest znacznie masywniejsze od lekkiej plastikowej rurki, która swoją wiotkością sprawia wrażenie bynajmniej, że jest brzmieniowo reaktywna ? 

 

image.thumb.png.c975ac0e06cb42df1c8dd3b2af7d64ae.png

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, m4tech napisał:

otwór mniejszy... jest tańszy ? 

Hmmm, ciekawe... ?

Jak już gadamy o "rurce br" to pamiętam, że przy mocniejszym basiku w Dynaudio Emit m20 ta rurka samoistnie wyjeżdżała z obudowy a był to jeszcze model made in Denmark ? W DM10, X14, X18 tego zjawiska nie doświadczyłem. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Adam 38 napisał:

Śliczne. Dobra, pisz jak pierwsze wrażenie? Dają radę w małym pokoju? 

?Trudno na razie coś więcej napisać.Pierwsze co się rzuca w uszy ,to bas, w cale nie dominujący ,miękki ,nic nie dudni jak to było w S40 a są raptem 20cm od tylnej ściany.Później napiszę coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Fud napisał:

Widzę że chyba na tych samych standach co u mnie Contour 20 grały. Target Audio? 

Tak czy inaczej gratuluję zakupu i życzę mile spędzonych chwil z Contour 20. Naprawdę fajny głośnik. 

Dzięki. To podstawki Tomabase,ale chyba kupię oryginalne Dynaudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, m4tech napisał:

otwór mniejszy... jest tańszy ? 

ale raczej widziałbym coś bardziej przypominającego to co zrobili w confidence, wygląda znacznie i jest znacznie masywniejsze od lekkiej plastikowej rurki, która swoją wiotkością sprawia wrażenie bynajmniej, że jest brzmieniowo reaktywna ? 

 

image.thumb.png.c975ac0e06cb42df1c8dd3b2af7d64ae.png

Sprawdź w polink ile kosztuje przykrecena rura jak wyżej vs ta z nowych contour, obie są dostępne w detalu:)

Koszt dwóch takich rur to mniej wiecej koszt zwrotnicy (sztuki) monitora c20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, izapat napisał:

?Trudno na razie coś więcej napisać.Pierwsze co się rzuca w uszy ,to bas, w cale nie dominujący ,miękki ,nic nie dudni jak to było w S40 a są raptem 20cm

gratuluję zakupu,

o tej umiejętności grania  C20 "pod ścianą" pisałem już kilka razy,  kształt obudowy to nie tylko ładny wygląd ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Special 25 dali radę to (bass reflex) dobrze zrobić, to w Contour też powinni. Zwłaszcza, że problem nie występuje tylko w C20... ale we wszystkich. Inna sprawa, że z pomiaru wynika jasno, że BR jest akurat dość cichy. Ja mam swoje zatkane, ale w Nautilusie prezentowali mi na otwartych i w sumie fajnie to grało. Bas taki nie za twardy, nie za miękki. Nie neutralny, ale też nie na tyle podkolorowany, żebym czuł dyskomfort...

Godzinę temu, izapat napisał:

Dzięki. To podstawki Tomabase,ale chyba kupię oryginalne Dynaudio.

Myślałem, że miałeś zamówione nowe contoury (20i)... Źle Cię zrozumiałem. Rosewood to bardzo ładny kolor. Aktualnie chyba najładniejszy. (nowych nie ma w tym kolorze ?). Nie śledziłem dokładnie dyskusji... porównywałeś Contour 20 z SF Olympica I? Jestem po takim porównaniu i mam kilka przemyśleń, które chciałbym skonfrontować.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, baran napisał:

W Special 25 dali radę to (bass reflex) dobrze zrobić, to w Contour też powinni. Zwłaszcza, że problem nie występuje tylko w C20... ale we wszystkich. Inna sprawa, że z pomiaru wynika jasno, że BR jest akurat dość cichy. Ja mam swoje zatkane, ale w Nautilusie prezentowali mi na otwartych i w sumie fajnie to grało. Bas taki nie za twardy, nie za miękki. Nie neutralny, ale też nie na tyle podkolorowany, żebym czuł dyskomfort...

Myślałem, że miałeś zamówione nowe contoury (20i)... Źle Cię zrozumiałem. Rosewood to bardzo ładny kolor. Aktualnie chyba najładniejszy. (nowych nie ma w tym kolorze ?). Nie śledziłem dokładnie dyskusji... porównywałeś Contour 20 z SF Olympica I? Jestem po takim porównaniu i mam kilka przemyśleń, które chciałbym skonfrontować.

Dobrze zrozumiałeś.Sprzedawca w salonie użyczył mi c20 w oczekiwaniu na c20i

Olympica l nie miałem,(jeszcze?)

23 minuty temu, m4tech napisał:

gratuluję zakupu,

o tej umiejętności grania  C20 "pod ścianą" pisałem już kilka razy,  kształt obudowy to nie tylko ładny wygląd ? 

Zgadza się.Jednak wzmacniacz chyba pójdzie do wymiany( Musical m6si) chociaż ładnie to razem brzmi,czegoś brakuje.Całkiem możliwe ,że interkonekt trochę psuje(Van den hul the name)

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, baran napisał:

W Special 25 dali radę to (bass reflex) dobrze zrobić, to w Contour też powinni. Zwłaszcza, że problem nie występuje tylko w C20... ale we wszystkich. Inna sprawa, że z pomiaru wynika jasno, że BR jest akurat dość cichy. Ja mam swoje zatkane, ale w Nautilusie prezentowali mi na otwartych i w sumie fajnie to grało. Bas taki nie za twardy, nie za miękki. Nie neutralny, ale też nie na tyle podkolorowany, żebym czuł dyskomfort...

Myślałem, że miałeś zamówione nowe contoury (20i)... Źle Cię zrozumiałem. Rosewood to bardzo ładny kolor. Aktualnie chyba najładniejszy. (nowych nie ma w tym kolorze ?). Nie śledziłem dokładnie dyskusji... porównywałeś Contour 20 z SF Olympica I? Jestem po takim porównaniu i mam kilka przemyśleń, które chciałbym skonfrontować.

A tego nie doczytałem,że rosewood w nowej wersji nie będzie.Ciekawe jak salon z tego wybrnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, izapat napisał:

753003707_dynaudioc20.thumb.jpg.3fc1063f09ff5f1ac24396a6153d6e86.jpg

Dzisiaj doszły do mnie C20 

Gratuluję zakupu, Confidensy też nie dudnią jak się jej postawi blizej ścian.. ? Z czego osobiście się cieszę, podobnie jest w przypadku niektórych modeli Sonusa jak Olympica czy seria Tradytion, w tym wypadku specjalny bas reflex wymyślono, aby właśnie można było stawiać te kolumny bliżej tylnej ściany. Na początek wymień kabel i zobacz jak jest z lepszym kablem.. 

5 minut temu, izapat napisał:

A tego nie doczytałem,że rosewood w nowej wersji nie będzie.Ciekawe jak salon z tego wybrnie.

Niestety, nie wiadomo dlaczego, bo to najładniejszy kolor.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, lolek126 napisał:

Gratuluję zakupu, Confidensy też nie dudnią jak się jej postawi blizej ścian.. ? Z czego osobiście się cieszę, podobnie jest w przypadku niektórych modeli Sonusa jak Olympica czy seria Tradytion, w tym wypadku specjalny bas reflex wymyślono, aby właśnie można było stawiać te kolumny bliżej tylnej ściany. Na początek wymień kabel i zobacz jak jest z lepszym kablem.. 

Niestety, nie wiadomo dlaczego, bo to najładniejszy kolor.. 

Dziękuję.Tego,że będzie dudnić bałem się strasznie po tym jak miałem u siebie S40,ale nie, na szczęście.W 20i wyciągnęli trochę towaru,więc bas może być nie co mocniejszy.

Kabel mam zamiar wymienić na Chorda Shawline.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, izapat napisał:

Dziękuję.Tego,że będzie dudnić bałem się strasznie po tym jak miałem u siebie S40,ale nie, na szczęście.W 20i wyciągnęli trochę towaru,więc bas może być nie co mocniejszy.

Kabel mam zamiar wymienić na Chorda Shawline.

Nie znam tego Chorda, ale warto próbować.. to jeszcze kwestia czego Ci brakuje.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lolek126 napisał:

Nie znam tego Chorda, ale warto próbować.. to jeszcze kwestia czego Ci brakuje.. 

Odsłucham kilka dni , mam je dopiero pierwszy dzień i muszę się przyzwyczaić do nowego brzmienia,ale wstępnie brakuje przejrzystości,cały czas mam w pamięci Atc scm11.Może jak podłącze Naima xs2 coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, baran napisał:

W Special 25 dali radę to (bass reflex) dobrze zrobić, to w Contour też powinni. Zwłaszcza, że problem nie występuje tylko w C20... ale we wszystkich. Inna sprawa, że z pomiaru wynika jasno, że BR jest akurat dość cichy. Ja mam swoje zatkane, ale w Nautilusie prezentowali mi na otwartych i w sumie fajnie to grało. Bas taki nie za twardy, nie za miękki. Nie neutralny, ale też nie na tyle podkolorowany, żebym czuł dyskomfort...

Myślałem, że miałeś zamówione nowe contoury (20i)... Źle Cię zrozumiałem. Rosewood to bardzo ładny kolor. Aktualnie chyba najładniejszy. (nowych nie ma w tym kolorze ?). Nie śledziłem dokładnie dyskusji... porównywałeś Contour 20 z SF Olympica I? Jestem po takim porównaniu i mam kilka przemyśleń, które chciałbym skonfrontować.

Inaczej strojone są s25 (wyzej) a inaczej C20.

Rura takiej średnicy jak w s25 (7cm), aby dostroic tak nisko jak obecna musiałaby być tak długa, że nie zmiescilaby się do obudowy C20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, izapat napisał:

Odsłucham kilka dni , mam je dopiero pierwszy dzień i muszę się przyzwyczaić do nowego brzmienia,ale wstępnie brakuje przejrzystości,cały czas mam w pamięci Atc scm11.Może jak podłącze Naima xs2 coś się zmieni.

A głośnikowy kabel  jaki masz ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.