Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Adam 38 napisał:

Najlepiej mieć i ATC i Dynaudio ?

Już kiedyś wspominałem,że Atc kupię tak czy inaczej,ale troszkę póżniej jak nazbieram.Dynaudio przetrzepały trochę kieszeń?

1 minutę temu, lolek126 napisał:

To może coś dołóż i kup jakiś bardziej rozdzielczy kabelek.. 

Wierz mi ,ten jest bardzo rozdzielczy i przejrzysty,za to traci trochę w basie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, izapat napisał:

Już kiedyś wspominałem,że Atc kupię tak czy inaczej,ale troszkę póżniej jak nazbieram.Dynaudio przetrzepały trochę kieszeń?

Wierz mi ,ten jest bardzo rozdzielczy i przejrzysty,za to traci trochę w basie.

Czyli może to kwestia IC jednak.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, izapat napisał:

Też tak uważam.Van den hule ocieplają brzmienie.

Wypożycz coś np z TQ i sie przekonasz, tylko jak już trochę kolumny pograją. 

1 minutę temu, izapat napisał:

Też tak uważam.Van den hule ocieplają brzmienie.

 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, izapat napisał:

Odsłucham kilka dni , mam je dopiero pierwszy dzień i muszę się przyzwyczaić do nowego brzmienia,ale wstępnie brakuje przejrzystości,cały czas mam w pamięci Atc scm11.Może jak podłącze Naima xs2 coś się zmieni.

nóżki w stendach, ważna sprawa, wg mnie bardziej niż kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, m4tech napisał:

nóżki w stendach, ważna sprawa, wg mnie bardziej niż kable

Na razie stendy stoją na płytach granitowych,ale nóżki też będą.Wcześniej musiałem wykręcić,bo przy innych głośnikach się nie sprawdziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.06.2020 o 18:14, Adam 38 napisał:

Śliczne. Dobra, pisz jak pierwsze wrażenie? Dają radę w małym pokoju? I jak wypadają na tle S40? 

Dałbyś człowiekowi (i kolumnom) spokój ? Może po miesiącu grania będzie sens opisać pierwsze wrażenia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, macktheknife napisał:

Dałbyś człowiekowi (i kolumnom) spokój ? Może po miesiącu grania będzie sens opisać pierwsze wrażenia ?

 

Oj tam, oj tam, pierwsze wrażenia zawsze są najbardziej ekscytujące. Na sam widok Dynek Contour  serce już mocniej bije ? 

A tak już całkiem poważnie, to bardzo mnie ciekawią zmiany w brzmieniu między "starymi" Contour 20 a nowymi 20i.  

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Adam 38 napisał:

Oj tam, oj tam, pierwsze wrażenia zawsze są najbardziej ekscytujące. Na sam widok Dynek Contour  serce już mocniej bije ? 

A tak już całkiem poważnie, to bardzo mnie ciekawią zmiany w brzmieniu między "starymi" Contour 20 a nowymi 20i.  

Przyjdzie weekend ,będą odsłuchy,notatki i coś się napisze.Jedno jest pewne,to spokojne głośniki niczym nie skaleczą,ale też ciarek na plecach nie uświadczymy(znowu się wkrada Atc?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, ps39 napisał:

Ja zawsze kochałem Dynki za spokój  i harmonię przekazu. Taka miłość od pierwszego słuchania, na długie lata.

Na zawsze Piotrze, na zawsze. Jak już raz Dynaudio zdobyło czyjeś serce to nie ma od nich ucieczki. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 hours ago, izapat said:

Przyjdzie weekend ,będą odsłuchy,notatki i coś się napisze.Jedno jest pewne,to spokojne głośniki niczym nie skaleczą,ale też ciarek na plecach nie uświadczymy(znowu się wkrada Atc?)

Miałem Atc scm11 dawno temu zaraz po nich swoje pierwsze Dynaudio Contour 1.1 i powiem tak. Jak posłuchałem 1.1 to ATC znalazły nowego właściciela. Co nie zmienia faktu że dużo miłych wieczorów przy ATC spędziłem ale to jednak Dynaudio sprawiło to że do tej pory pozostałem przy tej marce. 

Jedyne co mnie kusi to może kiedyś jakiś zestaw na Audio Note... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC i Dynaudio to jednak trochę inny pomysł na brzmienie. Słucham jednych i drugich i wnioski są takie, że Dynaudio jest jak piękna kobieta, która nie katuje się na crossfitach, lubi zjeść lody na noc czy wypić jedno piwko, ma troszkę! tego tłuszczyku i krągłości a ATC jest jak piękna kobieta, która ma policzoną każdą kalorię, ciężko trenuje aby mieć idealną sportową sylwetkę. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trochę posłuchałem.Była elektronika(Yello) w takim repertuarze C20 się odnajdują,co mnie cieszy.Była też Katie Melua ?no cóż, dalej jest to poprawne granie,nie można nic zarzucić,ale jak ktoś słyszał Atc ,to wie o czym piszę.W wokalu brakuje odrobinę przejrzystości,co w S40 nie miało miejsca.Dla mnie brakuje trochę otwartej góry,oczywiście jak zrobimy głośniej,to wszystko się klaruje,ale przy cichym słuchaniu jednak trochę brakuje.Z drugiej strony bas,który wpasował się w mój pokój jak ulał,przypomina trochę Kef r3,jednak w C20 jest ,jak by to napisać,kompletny?Może się podobać.Przede wszystkim miło się ich słucha,nawet jak Kari Bremnes się wydrze,to nic nie boli i nie trzeba ściszać.Kultura i spokój.Chętnie posłuchałbym ich z Octave V70se ,który jest tak polecany do Dynaudio.

Idzie weekend ,będzie więcej słuchania i więcej spostrzeżeń.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, izapat napisał:

W wokalu brakuje odrobinę przejrzystości

skoro brakuje Ci przejrzystości w C20, myślę że naprawdę między stendami, a podłogą może być coś nie tak.... Przesiadka z kolców na nóżki antywibracyjne to był mój pierwszy krok, wczoraj dodałem jeszcze granit 3cm i mały tłumiki drgań poniżej. To jakie zmiany zaszły szczególnie na górze i w średnicy to jest można powiedzieć rewolucja w moich uszach. Bez kwiecistych opisów brzmienie bardzo znacząco nabrało czystości i przejrzystości.


Dosłownie nie mogę pojąć dlaczego wcześniej tego nie zrobiłem, ale OK pójdę dalej za ciosem,  już mam w głowie projekt dociążenia tej podstawy dolnej stenda od góry. Po tym wszystkim jedna kolumna w sensie całości będzie u mnie ważyć prawdopodobnie ok. 45kg ? , być może grysik w stendach wymienię na coś bardziej masywnego jeszcze... gdyby nie wysoki połysk zrobiłbym też coś dociążającego na kolumnie chyba... wniosek u mnie jest taki, że te kolumny żeby pokazać co potrafią muszą stać jak skała w pokoju.

Nigdy w życiu nie pomyślałbym, że te głośniki są tak podatne na drgania i drgania mogę tak degradować brzmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, m4tech napisał:

skoro brakuje Ci przejrzystości w C20, myślę że naprawdę między stendami, a podłogą może być coś nie tak.... Przesiadka z kolców na nóżki antywibracyjne to był mój pierwszy krok, wczoraj dodałem jeszcze granit 3cm i mały tłumiki drgań poniżej. To jakie zmiany zaszły szczególnie na górze i w średnicy to jest można powiedzieć rewolucja w moich uszach. Bez kwiecistych opisów brzmienie bardzo znacząco nabrało czystości i przejrzystości.


Dosłownie nie mogę pojąć dlaczego wcześniej tego nie zrobiłem, ale OK pójdę dalej za ciosem,  już mam w głowie projekt dociążenia tej podstawy dolnej stenda od góry. Po tym wszystkim jedna kolumna w sensie całości będzie u mnie ważyć prawdopodobnie ok. 45kg ? , być może grysik w stendach wymienię na coś bardziej masywnego jeszcze... gdyby nie wysoki połysk zrobiłbym też coś dociążającego na kolumnie chyba... wniosek u mnie jest taki, że te kolumny żeby pokazać co potrafią muszą stać jak skała w pokoju.

Nigdy w życiu nie pomyślałbym, że te głośniki są tak podatne na drgania i drgania mogę tak degradować brzmienie

U mnie Dyńki stoją na standach wypełnionych balastem Vap,te zaś stoją na płytach granitowych.Pod kolumnami jak i pod standami są dystanse gumowo korkowe o grubości  ok. 5mm.

Przed chwilą przyszły kable sygnałowe na testy , Tellurium Q ultra black, Cardas parsec i Purist Audio-Musaeus. Do tej pory miałem Van den hula The name.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie masz nietypowe stendy, ja mam Stend 6 Dynaudio, one są przykręcane do kolumn bezpośrednio na sztywno, a miedzy nimi gumowa mata. Przypuszczam, że te nowe stendy Dynaudio, czyli Stend 20 będą lepiej współgrały z Conturami.

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, m4tech napisał:

Faktycznie masz nietypowe stendy, ja mam Stend 6 Dynaudio, one są przykręcane do kolumn bezpośrednio na sztywno, a miedzy nimi gumowa mata. Przypuszczam, że te nowe stendy Dynaudio, czyli Stend 20 będą lepiej współgrały z Conturami.

Też tak uważam,jednak będę musiał wymienić granity ,stand 20 mają bardzo szerokie rozstawienie na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, izapat napisał:

Chętnie posłuchałbym ich z Octave V70se ,który jest tak polecany do Dynaudio.

Zdecydowanie namawiam do posłuchania, ten wzmacniacz gra u mnie już 5 lat właśnie z Dynkami. Choć u mnie tylko F260 ale tej też bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, m4tech said:

ja mam Stend 6 Dynaudio, one są przykręcane do kolumn bezpośrednio

A w jaki sposób? w górnej półce są co prawda 4 śruby ale mam na nich takie fabryczne minikolce i na tych kolcach głosniki po prostu sobie leżą. Rozumiem , że przez te otwory są mocowania ale co z kolumnami? Trzeba inwazyjnie dziury w nich robić ?

DSC_2020a.jpg

Edytowane przez mcemsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, mcemsi napisał:

A w jaki sposób? w górnej półce są co prawda 4 śruby ale mam na nich takie fabryczne minikolce i na tych kolcach głosniki po prostu sobie leżą. Rozumiem , że przez te otwory są mocowania ale co z kolumnami? Trzeba inwazyjnie dziury w nich robić ?

w żadnym wypadku inwazyjnie, stojak ma te górne płyty wymienne i w komplecie jest również taka dokładnie pasująca pod podstawę Contour 20, a kolumna ma przygotowane 4 otwory gwintowane w dnie. Po skręceniu nic nie wystaje od dołu, ponieważ śruby z łbem stożkowym wpuszczone są w tej właśnie płycie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mcemsi napisał:

A w jaki sposób? w górnej półce są co prawda 4 śruby ale mam na nich takie fabryczne minikolce i na tych kolcach głosniki po prostu sobie leżą. Rozumiem , że przez te otwory są mocowania ale co z kolumnami? Trzeba inwazyjnie dziury w nich robić ?

DSC_2020a.jpg

Ja odkręciłem te kolce spod moich S25 i zastąpiłem je podkładkami gumowymi. Jedna z lepszych rzeczy, jakie zrobiłem.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, izapat napisał:

Wczoraj trochę posłuchałem.Była elektronika(Yello) w takim repertuarze C20 się odnajdują,co mnie cieszy.Była też Katie Melua ?no cóż, dalej jest to poprawne granie,nie można nic zarzucić,ale jak ktoś słyszał Atc ,to wie o czym piszę.W wokalu brakuje odrobinę przejrzystości,co w S40 nie miało miejsca.Dla mnie brakuje trochę otwartej góry,oczywiście jak zrobimy głośniej,to wszystko się klaruje,ale przy cichym słuchaniu jednak trochę brakuje.Z drugiej strony bas,który wpasował się w mój pokój jak ulał,przypomina trochę Kef r3,jednak w C20 jest ,jak by to napisać,kompletny?Może się podobać.Przede wszystkim miło się ich słucha,nawet jak Kari Bremnes się wydrze,to nic nie boli i nie trzeba ściszać.Kultura i spokój.Chętnie posłuchałbym ich z Octave V70se ,który jest tak polecany do Dynaudio.

Idzie weekend ,będzie więcej słuchania i więcej spostrzeżeń.

 

 

To nie jest dziwne. Chyba tylko Contour 60 są tak zestrojone, że powinno być ok. Contour 20 i 30 to dość ciemne kolumny, które mają wzmocniony zakres do ~1kHz (może 800Hz). Potem następuje gwałtowny spadek i ch-ka delikatnie narasta.

Efekt jest taki, że kolumny wydają się trochę ciemne. Na wokalach, zwłaszcza kobiecych niespecjalnie lśnią - mógłbym rzec, że brzmią trochę mało naturalnie. Dlatego tak wielu ludzi woli S40 ponad Contoury... Przy czym obiektywnie Contour jest zdecydowanie lepszy od S40, który ma masę wad i "obiektywnie" mało zalet. Ale za to fajnie gra ? 

Z mojego doświadczenia do contour trzeba się przekonać, bo nie są to kolumny strojone tak jak "stare" dynaudio (np. S25 - które wydają się bardziej otwarte). Co więcej, na pewno nie są to kolumny do prześwietlania nagrań. Niektóre rzeczy uwydatnią, ale inne elementy (zwłaszcza średnicy) potrafią ukryć.

Mnie taka prezentacja pasuje, ale łapię się na tym, że gubią niektóre szczegóły, które nawet Akkus A3 potrafił pokazać.

 

EDIT: Jestem ciekaw, czy zmienili strojenie w nowej wersji "i"... jeśli wypłaszczyli ch-kę i teraz te kolumny są jaśniejsze, to dla mnie jest to no-go (pomimo, że obiektywnie byłyby lepsze)... Niech one się w końcu pokażą ? 

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.