Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, m4tech napisał:

Możesz zdradzić co do za szczegóły gubi C20 ?

Tak...

Puść sobie Tren Gintrowskiego. Konkretnie utwór Wilki. Posłuchaj na C20, a potem na jakichś słuchawkach. Podpowiem - lewy kanał

Edit: ja tego słuchałem na C30. Przyznam szczerze, że nie sprawdzałem tego na Contour 20.

?

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, baran napisał:

Tak...

Puść sobie Tren Gintrowskiego. Konkretnie utwór Wilki. Posłuchaj na C20, a potem na jakichś słuchawkach. Podpowiem - lewy kanał

Edit: ja tego słuchałem na C30. Przyznam szczerze, że nie sprawdzałem tego na Contour 20.

?

Kurde, nie wiem czy warto porównywać słuchanie na nausznikach i głośnikach. Dwa różne światy, oba kapitalne ale tak inne. Wyeliminowanie problemów akustyki pomieszczenia na słuchawkach i fakt, że za dużo mniejsze pieniądze niż w stereo można mieć najwyższą jakość daje moim zdaniem przewagę "słuchawkowcom". I chyba słuchawki oferują jeszcze większą namacalność, intymność jak klasyczne stereo. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, baran napisał:

Puść sobie Tren Gintrowskiego. Konkretnie utwór Wilki. Posłuchaj na C20, a potem na jakichś słuchawkach. Podpowiem - lewy kanał

 

pyknięcie na "ponieważ" słyszalne jest na moich  C20 bez problemu ? 

 zaliczony egzamin chyba...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, m4tech napisał:

pyknięcie na "ponieważ" słyszalne jest na moich  C20 bez problemu ? 

 zaliczony egzamin chyba...?

 

Zatem jest to problem Contour 30. Bo w momencie, gdy mówi "ten ślad wilczy" - zupełnie tego nie słychać(pyknięcia/szumy w lewym kanale). Inna sprawa, że Contour 30 uważam za obiektywnie najgorsze z serii i subiektywnie najfajniejsze ?

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JarlBjorn napisał:

Serio, ktoś woli S40 od Contoura?

Imo S40 ma wspólne z tradycyjnym Dynaudio sound głównie logo.

 

 

Znam takich. S40 grają grubo, bardzo grubo. Contour też, ale zupełnie inaczej. Nie wiem jak to opisać ?

 

Jeszcze nigdy nie słuchałem S40 więc generalnie nie jestem w stanie opowiedzieć o swoich odczuciach. Generalnie, pomimo wad uważam, że seria Contour jest bardzo dobra. Nie tylko jeśli mówimy o Dynaudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ustawienia na podłodze, wspominałem o efektach nausznych, które zaszły w moim systemie dzięki temu. Teraz wrzucam trochę danych pomiarowych i mojej luźnej interpretacji.

czerwony = stand 6 na nóżkach antywibracyjnych,
zielony = stand na nóżkach antywibra. + płyta granitowa 30mm + niskie podkładki gumowe pod spodem

Kolumny stoją u mnie na panelach laminowanych z lekką pianką wygłuszającą pod spodem.

To co najbardziej różni wykresy to wypełnienie zakresu 100 - 200Hz, ale przede wszystkim spadek powyżej 500Hz o ok 4dB, ogólnie dodatkowe granity wprowadzają lepsze relacje między zakresami, czyli jest bardziej równomiernie spadkowo w kierunku średnich i wysokich.

Ten spadek - 4dB powyżej 500Hz to jest właśnie nic innego jak słyszalna redukcja wszystkich przydźwięków wynikających z rezonansu, który wracał wcześniej z podłogi do kolumn. Inaczej mówiąc wyczyszczenie tego zakresu.
 

image.thumb.png.8b2ac23240ceaf5c74eed2a8198bc2cd.png

 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, m4tech napisał:

Sprawa ustawienia na podłodze, wspominałem o efektach nausznych, które zaszły w moim systemie dzięki temu. Teraz wrzucam trochę danych pomiarowych i mojej luźnej interpretacji.

czerwony = stand 6 na nóżkach antywibracyjnych,
zielony = stand na nóżkach antywibra. + płyta granitowa 30mm + niskie podkładki gumowe pod spodem

Kolumny stoją u mnie na panelach laminowanych z lekką pianką wygłuszającą pod spodem.

To co najbardziej różni wykresy to wypełnienie zakresu 100 - 200Hz, ale przede wszystkim spadek powyżej 500Hz o ok 4dB, ogólnie dodatkowe granity wprowadzają lepsze relacje między zakresami, czyli jest bardziej równomiernie spadkowo w kierunku średnich i wysokich.

Ten spadek - 4dB powyżej 500Hz to jest właśnie nic innego jak słyszalna redukcja wszystkich przydźwięków wynikających z rezonansu, który wracał wcześniej z podłogi do kolumn. Inaczej mówiąc wyczyszczenie tego zakresu.
 

image.thumb.png.8b2ac23240ceaf5c74eed2a8198bc2cd.png

 

Pomiar robiłeś w obu przypadkach na dokładnie tej samej wysokości i odleglosci od kolumn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, xajas napisał:

nie wierze

przebieg krzywych w zakresie tweetera jest niemalze identyczny, ale rozni sie znacznie poziomem o 5dB

cos tu niepasuje, never ever

Nie pasuje, ale łatwiej wytłumaczyć te zmiany na charakterystyce zmiana warunków pomiaru niż podkladkami pod standy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio Contour są jaśniejsze dla wysokiej pozycji odsłuchowej i ciemniejsze dla niskiej.

Dodatkowo należy uwzględnić spadek ciśnienia wraz ze zmianą odległości (mały wpływ) i interferencje z falami odbitymi.

Nie wiem jak wygląda impuls, ale może warto zrobić pomiar bramkowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przesłuchałem kilka płyt ,więc napiszę krótko i subiektywnie o brzmieniu Dynaudio C20 .Pokój 11m ,odsłuch Naim xs2 i musical M6si ,potencjometr maksymalnie na godz. 10-tej,kabel głośnikowy Tellurium Q ultra blue,sygnałowy Cardas parsec , Tellurium Q ultra black ,Purist audio musaeus.Po pierwsze wreszcie przesłuchałem całą płytę Red hot chili peppers "californication"Jak już pewnie większość wie,że ta świetna płyta, jest koszmarnie nagrana.Na C20 udało się przesłuchać bez kaleczenia uszu,szczególnie na wpiętym cardasie.Następnie Seal akustycznie i utwór "killer"chyba najlepsza wersja.Bas pięknie wypełnia pokój,reszta pasma stonowana i aksamitna i tu chyba zauważyłem różnice między cardasem a purist audio.Brzmienie przy użyciu purista wydaje się być bardziej ocieplone niż przez cardasa.Na koniec wpiąłem Tellurium i tu wreszcie Dyńki dostały powietrza,dźwięk się otworzył w wyższej średnicy.Postanowiłem ,że dalej odsłuch będzie właśnie na nim,szkoda tylko,że taki drogi.Czas na klasykę,Pink Floyd z płyty 'Dark side of the moon" co mnie zdziwiło,to bijące zegary przepięknie wybrzmiewały ,wyraźnie,jak trzeba a spodziewałem się pewnego zaokrąglenia.Chris Jones(Stockfish records)Brzmienie gitar bardziej jednak podobało mi się z Harbeth,w C20 są ujednolicone,taka trochę galaretka.
  Może za dużo kolumn już słyszałem i wydziwiam,ale do mojego ideału trochę Dynaudio brakuje,czyli więcej selektywności i konturu w wokalach i fortepianie.Podsumowując.Każdą płytę ,którą wrzucimy do odtwarzacza,wysłuchamy z przyjemnością bez śledzenia realizacji nagrania i rozkładania na czynniki pierwsze.Bardzo dobry bas,bo w S40 był nie do przyjęcia,w C20 jest mocny,obszerny,niski i ładnie rozchodzi się po pokoju.Średnie ocieplone.Harbeth i Atc moim zdaniem mają lepsze wokale,ale za to Dynaudio broni się uniwersalnością.Góra pasma,hmm...lepiej była dostrojona w S40 ,konstruktorzy mogliby odrobinę zaszaleć o jakieś 0,5 ohm mniejszy rezystor w torze głośnika wysokotonowego.Wiadomo, jest jeszcze kwestia odpowiedniego wzmacniacza i warunków akustycznych,ale to już inna historia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lolek126 napisał:

Ale generalnie zadowolony ? ?Biorącwszystkiee i za i przeciw.. ?

Zadowolony.Mają mnóstwo zalet a tylko kilka wad,które można jeszcze będzie poprawić wzmacniaczem,jakim? jeszcze nie wiem.W każdym razie są warte tego,żeby nad nimi popracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, izapat napisał:

Zadowolony.Mają mnóstwo zalet a tylko kilka wad,które można jeszcze będzie poprawić wzmacniaczem,jakim? jeszcze nie wiem.W każdym razie są warte tego,żeby nad nimi popracować.

Witam wszystkich! Choć od wielu lat bawię się również głośnikami Dynaudio i czytam Wasze posty to raz pierwszy pozwalam sobie skrobnąć kilka słów w klubie i od razu zwrócić uwagę na manufakturę, która wytwarza wspaniałą elektronikę. Jest to Audia Flight. Dla niektórych pewnie nie będzie to odkryciem, lecz koniecznie chciałem tym podzielić. Mój nowy, choć stary wzmacniacz to integra FL THREE, czyli model z dolnej półki, który jako nowy kosztował ok. 9000 zł i napędza u mnie Contour 1.3 mk II. Miałem do czynienia z różnymi renomowanymi konstrukcjami z Niemiec, Kanady, Norwegii i wielu innych lecz Audia rzuciła całkiem nowe światło i wyniosła moje leciwe Contoury na poziom wcześniej nieosiągalny. Gorąco polecam zainteresowanie tą marką!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, izapat napisał:

Zadowolony.Mają mnóstwo zalet a tylko kilka wad,które można jeszcze będzie poprawić wzmacniaczem,jakim? jeszcze nie wiem.W każdym razie są warte tego,żeby nad nimi popracować.

To teraz masz zabawę ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, izapat napisał:

Zabawa trwa cały czas,tylko przydało by się jakieś 500+ na te całe audio?

Bo jeszcze ktoś coś wymyśli  i Państwo w długo popadnie ? przez hobby ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,oprócz Octave ,jakimi wzmacniaczami napędzacie Contour 20 ?

U mnie raz jest dobrze z Naimem xs2 a raz  z Musicalem  M6si. z Musicalem jest weselej a z Naimem jest rytmiczniej,jednak żaden nie spełnia moich oczekiwań.

Całe okablowanie wybrałem Tellurium Q ultra  blue i black.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.