Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na ile dni masz wypożyczony sprzęt do testów? Pytam bo wiesz jak jest z nowymi zabawkami, często słyszy się tylko te dobre elementy brzmienia a gorsze wychodzą po jakimś czasie. A i nasze audiofilskie oczy też "słyszą", trzeba mieć chłodną głowę ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtorek, sroda bedą zabrane...niestety jak to w życiu nie ma idealnych rzeczy... A tym bardziej jak kto$ słucha wielu gatunków muzycznych.. Teraz mój Mistrz śpiewa A. Bocelli... Miodzio na serce... ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, ale jak ja zdecyduje się na ultra to jeszcze chwilkę potra, bo jedzcze kilka kolumn jest do przetestowania , a to nie jest takie proste umówienie się co z niektórymi sklepami, plus dostępność... A druga sprawa to ja jakby co ultra z bananami bym zamawiał.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, lolek126 napisał:

Miodzio na serce... ?

Z pewnością, tylko tak sobie dzisiaj pomyślałem czy nie wystarczą paczki, piec i źródło po te max 20 kzł każde? Przymierzam się do remontu domku i jak widzę co można kupić i zrobić w domu za cenę moich zabawek ze stopki to... jakoś nieswojo się czuję, że to jednak jest szaleństwo z tym audio. A Ty masz klamoty z kablami, które sumarycznie dają koszt nowego, pięknego mieszkania w bloku. Nawet jak nas stać czy jest sens płacić za kolumnę 100 kzł? Czy taka za 20 kzł nie da nam tyle samo radości? Czy wzmacniacz za 20 kzł będzie grał aż tak gorzej od tego za 100kzl? Lolek, nie masz moralniaka chcąc wydać taką furę pieniędzy na zabawki? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest kasa na takie zabawy.... to dlaczego nie, wszystko kwestia dochodów , budżetu itd itd , problem znany jak świat istnieje (no może ten nowożytny bardziej , chociaż kiedyś również jeden jeździł na wypasionym rumaku a inny z całą wielodzietną rodziną na zdychającym osiołku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, lolek126 napisał:

Accu jest ładne, ale powiem Ci, że na żywo Esoteric też fajnie wygląda, tylko mocowo jest słabszy i barwowo inaczej "śpiewa". Ale Accu jak pierwszy raz zobaczyłem w salonie to wiedziałem, ze jak to zagra to , kiedyś może być moje.. ? Pomimo, że jak na zdjęciach oglądałem to tak średnio, lekko mówiąc... ? Generalnie nie czułem klimatu jak można kupować 10-12  letnie urządzenia od tego Producenta.. ? Teraz to już to rozumiem, choć ja bym nie kupił.. chyba ?

Accu trafiają designem w mój gust zdecydowanie, dlatego ciągle się zastanawiam czy sobie nie sprawić jakieś integry , ale z rynku wtórnego. A taka końcówka jak w załączniku to już mega wygląda ? 

Dynaudio też są bardzo dobrze wykonane. Ostatnio trochę rzuciłem okiem na Contoury 30 i stolarka perfekt tylko bym te stopki zmienił. 

Accu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adam 38 napisał:

Z pewnością, tylko tak sobie dzisiaj pomyślałem czy nie wystarczą paczki, piec i źródło po te max 20 kzł każde? Przymierzam się do remontu domku i jak widzę co można kupić i zrobić w domu za cenę moich zabawek ze stopki to... jakoś nieswojo się czuję, że to jednak jest szaleństwo z tym audio. A Ty masz klamoty z kablami, które sumarycznie dają koszt nowego, pięknego mieszkania w bloku. Nawet jak nas stać czy jest sens płacić za kolumnę 100 kzł? Czy taka za 20 kzł nie da nam tyle samo radości? Czy wzmacniacz za 20 kzł będzie grał aż tak gorzej od tego za 100kzl? Lolek, nie masz moralniaka chcąc wydać taką furę pieniędzy na zabawki? 

Adam pewnie, że i takie rzeczy dadzą radość bez dwóch zdań, mi się wydaje, ze tu też chodzi o jakieś spełnienie marzeń w audio jakie się miało kiedyś, zresztą podobnie jest z autami.. ? Oczywiscie, zawsze się znajdą ludzie, którzy kupują, bo są bogaci i mają coś dla popisu, ale tak było jest i będzie. A pewnie sa i tacy, którzy wyłącznie tym żyją, a ja do nich nie należę.. Świat jest za piękny, a życie za krótkie, aby tylko mieć jedno hobby. ?

Ważne, aby dobrze wybrać, bo nie chodzi o wydawanie tylko pieniędzy, tylko o wydanie ich jak najbardziej racjonalnie w stosunku do swojej ceny względem tego co pokażą w tym konkretnym pomieszczeniu. Salon jest taki, a nie inny i nic więcej się z nim nie da zrobić. Więc jak to mówią niech wygra lepszy..

Nie nastawiam się , że to czy tamto musi mi zagrać i basta, na razie jest tak, zed na pewnych płytach jest bajka, na innych jest słabiej jak w życiu, najgorszy problem to bas, bo wiadomo jest to salon użytkowy, a nie sala odsłuchowa..dojdę do wniosku, że będzie go za dużo w tych kolumnach co chcę posłuchać to jest plan awaryjny, aby kupić kolumny z mniejszym basem, tak aby było oki. NIe wydam pieniędzy dla wydania, aby się "popisać" , bo mi ich nikt nie daje, więc trzeba wydać jak najbardziej rozsądnie w stosunku do tego co się usłyszy. 

A ceny w audio zgłupiały i to jest fakt, ale tak jak zawsze pisałem nikt nas nie zmusza do kupienia tego czy tamtego, więc i mnie nikt nie zmusi jak nie będę tego pewny.. 

Godzinę temu, Silver_85 napisał:

Accu trafiają designem w mój gust zdecydowanie, dlatego ciągle się zastanawiam czy sobie nie sprawić jakieś integry , ale z rynku wtórnego. A taka końcówka jak w załączniku to już mega wygląda ? 

Dynaudio też są bardzo dobrze wykonane. Ostatnio trochę rzuciłem okiem na Contoury 30 i stolarka perfekt tylko bym te stopki zmienił. 

Accu.jpg

NIewątpliwie mogą się podobać,choć i znam takich co średnio mówią  o Accu, jeśli chodzi o wygląd.. ? Ale to problem tych osób.. nie mój czy Twój.. choć część nawet na oczy ich nie widziało.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accu jak spasuje to może zostać na dekady, a i tak potem znajdzie się kolekcjoner, który chętnie go przygarnie. Z Dynaudio jest dokładnie tak samo. Życzę aby sprzęt  wpisał się w salon bo to wybitne klocki. Jak zobaczyłem ten wpis to pomyślałem, że to prawie to czego bardzo chciałbym posłuchać u siebie. Jednak troszkę inna konfiguracja bo u mnie 30-tki za duże i myślałem o Confidence 20, do tego E800 i CD ten który masz do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ps39 napisał:

Accu jak spasuje to może zostać na dekady, a i tak potem znajdzie się kolekcjoner, który chętnie go przygarnie. Z Dynaudio jest dokładnie tak samo. Życzę aby sprzęt  wpisał się w salon bo to wybitne klocki. Jak zobaczyłem ten wpis to pomyślałem, że to prawie to czego bardzo chciałbym posłuchać u siebie. Jednak troszkę inna konfiguracja bo u mnie 30-tki za duże i myślałem o Confidence 20, do tego E800 i CD ten który masz do testów.

Zacytuję mój wpis z drugiego forum, gdzie napisałem kolegom.. 

Pewnie, że się dobrze prezentują i trzeba by było być mega nieszczerym, aby twierdzić inaczej, choć gusta są różne.. ale tu nie chodzi o prezentacje, bo jakby chodziło tylko o ten aspekt to na pewno stałyby Sonusy  chodzi o to, aby wydane pieniądze były w dużym stopniu adekwatne do tego co się słyszy.. w Dynkach jest problem z basem i to nie chodzi o problem dynek tylko pomieszczeń, jest go dosyć dużo a w szczególności w nagraniach typu np Leona Lewis itp.. i wszędzie tam, gdzie "podstawą" w nagraniu jest bas słuchając choć trochę głośniej jest go dużo, on nie buczy u mnie , jakoś akustyka daje radę, a przynajmniej w większości przypadków (do tego co usłyszałem do tej pory), ale jest on bardzo odczuwalny, a to niekoniecznie jest po mojemu.. ale jeszcze jest 3 dni - także dużo czasu.. Ale takim kolumnom duży metraż przydałby się, aby były rozwinięte na 100%.. takie jakieś mam odczucie.. Co nie zmienia faktu, że przy wielu utworach jest bajka.. micha się cieszy.. trudny wybór będzie..
Ale jedno też jest pewne, nie kupię kolumn dla pokazu, bo to nie jest po mojemu, a tym bardziej, że pieniądze z nieba nie spadają , więc kolumny muszą zagrać i może być, że niżej pozycjonowane, będą lepszym wyborem i lepiej zagrają, pomimo, że np oczy będą łzawić 

 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lolek126 napisał:

Ważne, aby dobrze wybrać, bo nie chodzi o wydawanie tylko pieniędzy, tylko o wydanie ich jak najbardziej racjonalnie w stosunku do swojej ceny względem tego co pokażą w tym konkretnym pomieszczeniu. Salon jest taki, a nie inny i nic więcej się z nim nie da zrobić.

I tu jest druga sprawa (pomijając moralniaka - nie dotyczy każdego - , że cena topowych modeli jest absurdalna do tego co się otrzymuje i można taniej a może wcale nie gorzej? ), czy warto wstawiać sprzęt, który w typowym pokoju mieszkalnym pokaże moooże połowę swoich możliwości ? Oczywiście to tylko luźna rozmowa, każdy sam decyduje co kupuje.

Mam trochę Kolegów "słuchawkowców" i nie wiem czy ich podejście do tematu audio nie jest zdrowsze czyli nie mam warunków akustycznych to mam system stereo złożony z dobrych ale niedrogich klamotów a większe pieniądze wkładam w tor słuchawkowy, gdzie jakość sprzętu nie jest ograniczana akustyką pomieszczenia. 

10 minut temu, lolek126 napisał:

Ale jedno też jest pewne, nie kupię kolumn dla pokazu, bo to nie jest po mojemu, a tym bardziej, że pieniądze z nieba nie spadają , więc kolumny muszą zagrać i może być, że niżej pozycjonowane, będą lepszym wyborem i lepiej zagrają, pomimo, że np oczy będą łzawić 

O widzę, że już napisałeś to co ja przed chwilą, czyli myślimy podobnie ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Adam 38 napisał:

I tu jest druga sprawa (pomijając moralniaka - nie dotyczy każdego - , że cena topowych modeli jest absurdalna do tego co się otrzymuje i można taniej a może wcale nie gorzej? ), czy warto wstawiać sprzęt, który w typowym pokoju mieszkalnym pokaże moooże połowę swoich możliwości ? Oczywiście to tylko luźna rozmowa, każdy sam decyduje co kupuje.

Mam trochę Kolegów "słuchawkowców" i nie wiem czy ich podejście do tematu audio nie jest zdrowsze czyli nie mam warunków akustycznych to mam system stereo złożony z dobrych ale niedrogich klamotów a większe pieniądze wkładam w tor słuchawkowy, gdzie jakość sprzętu nie jest ograniczana akustyką pomieszczenia. 

O widzę, że już napisałeś to co ja przed chwilą, czyli myślimy podobnie ?

Oczywiście, że to luźna gadka, wiadomo, że w salonie użytkowym nie otrzymamy tego co salce przygotowanej do muzyki, ale jak to mówią ciągnie wilka do lasu? co nie zmienia faktu, że kupię te, które zagrają i jeśli coś niżej zagra lepiej, albo porównywalnieto takowe wybiorę, bo nie kupuje na pokaz, tylko dla siebie. 

Teraz leci Gilmour wish you were here live in Pompeii w bluspec, bajka.... ale nie we wszystkim jest bajka..., 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lolek126 napisał:

Oczywiście, że to luźna gadka, wiadomo, że w salonie użytkowym nie otrzymamy tego co salce przygotowanej do muzyki, ale jak to mówią ciągnie wilka do lasu? co nie zmienia faktu, że kupię te, które zagrają i jeśli coś niżej zagra lepiej, albo porównywalnieto takowe wybiorę, bo nie kupuje na pokaz, tylko dla siebie. 

 póki jeszcze je masz , odsunąłbym lewą kolumnę o dodatkowe pół metra od ściany bocznej,  to polepszy średnicę i wysokie. i obie kolumny do przodu żeby zredukować bas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, JarlBjorn napisał:

Zasada jest prosta: Dynaudio z Accu nie gra i tu nie ma się co designem czarować. Oczywiście id każdej zasady mogą być wyjatki.

To muszę Ci powiedzieć, że troszkę tych wyjątków znam, gdzie jest takie połączenie i ludzie są zadowoleni.. więc to tak nie do końca działa. 

7 godzin temu, m4tech napisał:

 póki jeszcze je masz , odsunąłbym lewą kolumnę o dodatkowe pół metra od ściany bocznej,  to polepszy średnicę i wysokie. i obie kolumny do przodu żeby zredukować bas

Widzisz o to chodzi, że ileś mogę dać do przodu czy na bok, ale docelowo tak stać by nie bardzo mogły, więc za każdym razem jakbym chciał na "poważnie" słuchać musiałbym je przesuwać, a to operacja nie jest "lekka"  Przy cichym słuchaniu nie ma problema, robi się słabiej przy głośniejszym volume  i to w niektórych utworach, gdzie jakby "podstawą " jest więcej basu. Może być tak, że jednak troszkę metrów brakuje.. ale jeszcze 3 dni bedą, więc pokombinujemy. Generalnie  jest ok ( w końcu mam w salonie bas ?,  tylko deko mniej by mogło go być ?) ale patrząc obiektywnie  nie wiem czy to nie za mało jak na te pieniądze i nadmieniam, kolumny są świetne, tylko to jest kwestia pomieszczenia, nie wydłuży się salonu jak i nie poszerzy, są takie warunki lokalowe jakie mam i to kolumny trzeba takie kupić, aby pomieszczenie dało radę z nimi... 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, lolek126 napisał:

Ale jedno też jest pewne, nie kupię kolumn dla pokazu, bo to nie jest po mojemu, a tym bardziej, że pieniądze z nieba nie spadają , więc kolumny muszą zagrać i może być, że niżej pozycjonowane, będą lepszym wyborem i lepiej zagrają, pomimo, że np oczy będą łzawić 

I znowu za chwilę ktoś dorzuci do pieca, że z "lepszą elektroniką" trzeba.... ?  Ładne klocki ale jak "nie gra", to już raczej nie zagra ? 

A przy okazji i z ciekawości - chyba nie rozumiem Twoich założeń i procesu decyzyjnego... teraz słuchasz accu z dyn, za chwilę zupełnie innej konfiguracji? tzn np. sonus z inną elektroniką? Skąd pomysły na zestawienia? Z wyboru czy "przymusu" salonowego (takie proponują)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, macktheknife napisał:

I znowu za chwilę ktoś dorzuci do pieca, że z "lepszą elektroniką" trzeba.... ?  Ładne klocki ale jak "nie gra", to już raczej nie zagra ? 

A przy okazji i z ciekawości - chyba nie rozumiem Twoich założeń i procesu decyzyjnego... teraz słuchasz accu z dyn, za chwilę zupełnie innej konfiguracji? tzn np. sonus z inną elektroniką? Skąd pomysły na zestawienia? Z wyboru czy "przymusu" salonowego (takie proponują)?

Dokładnie, może tak być, że ktoś, napisze że do nich to 2 monobloki potrzeba, aby zagrały, ? oczywiście, że będzie lepiej, ale ta integra naprawdę wystarczy.. Kolego to nie o to chodzi, że nie gra, gra i naprawdę fajnie, tylko tak jak pisałem, przy większym volume + przy niektórych utworach , gdzie podstawą jego jest mocniejszy bas jest za dużo basu w salonie. Ale powtarzam raz jeszcze  to nie wina kolumn, elektroniki, tylko salonu.. ale pokombinujemy, jest jeszcze kilka dni.. ? generalnie naprawdę jest fajowo.. ale jest to ale.. 

Już wyjaśniam, wcześniej po salonach słuchałem pewnych kolumn z różną elektroniką i do końcowego etapu doszedł esoteric i Accu, a następnie Accu tak jakby wygrał tę batalię i teraz przede wszystkim chce się upewnić, co do elektroniki, że mój wybór jest prawidłowy ?

Kolejne kolumny np. Sonusy będą również testowane z tą samą elektroniką. Przymusu nie ma żadnego ze strony salonu.. Są mili i pomocni.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lolek126 napisał:

Widzisz o to chodzi, że ileś mogę dać do przodu czy na bok, ale docelowo tak stać by nie bardzo mogły, więc za każdym razem jakbym chciał na "poważnie" słuchać musiałbym je przesuwać, a to operacja nie jest "lekka" ...

Ostatnie dni a właściwie tygodnie latałem od nowa z moim sprzętem po "całym mieszkaniu", zauważyłem że jak poprawa dźwięku następuje to żona, która  też tę poprawę zauważa jednakoż przychylniej patrzy na deinstalację wystroju mieszkania ? . I tak przerzuciłem się ze ściany szerszej na węższą, dzięki temu kolumny mają ponad metr z tyłu i metr po bokach... i tak już chyba zostanie. Aneks kuchenny, który wcześniej był zakałą stereofonii z boku teraz w zasadzie wydłuża pomieszczenie odsłuchowe do 12 metrów. Siedzę tak gdzieś na piątym metrze i za sobą mamy jeszcze hektary ? 
 

... i powiem Ci odległość od ścian ma wpływ nie tylko przy głośnych odsłuchach, normalnie w głębokiej nocy słuchałem wcześniej na głośności 30-35, a teraz spokojnie słucham na 20-25 i uszom nie mogę się nadziwić jak wszystko , dosłownie pełne pasmo jest nadal wyraźne. ? 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, m4tech napisał:

... i powiem Ci odległość od ścian ma wpływ nie tylko przy głośnych odsłuchach, normalnie w głębokiej nocy słuchałem wcześniej na głośności 30-35, a teraz spokojnie słucham na 20-25 i uszom nie mogę się nadziwić jak wszystko , dosłownie pełne pasmo jest nadal wyraźne. ? 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ps39 napisał:

A czy jakaś adaptacja akustyczna Twego salonu nie wchodzi w grę?

Mam dwa absorbery za kolumnami, są za zasłoną i z prawej strony kolumny, która jest po prawej stronie jest parawan akustyczny dosyć spory bo 170x80x10 cm.. i to naprawdę poprawia, plus zasłony zostały zmienione na takie , które bardziej wchłaniają.. ? tutaj troszki metrów brakuje do pełni szczęścia.. 

2 godziny temu, m4tech napisał:

Ostatnie dni a właściwie tygodnie latałem od nowa z moim sprzętem po "całym mieszkaniu", zauważyłem że jak poprawa dźwięku następuje to żona, która  też tę poprawę zauważa jednakoż przychylniej patrzy na deinstalację wystroju mieszkania ? . I tak przerzuciłem się ze ściany szerszej na węższą, dzięki temu kolumny mają ponad metr z tyłu i metr po bokach... i tak już chyba zostanie. Aneks kuchenny, który wcześniej był zakałą stereofonii z boku teraz w zasadzie wydłuża pomieszczenie odsłuchowe do 12 metrów. Siedzę tak gdzieś na piątym metrze i za sobą mamy jeszcze hektary ? 
 

... i powiem Ci odległość od ścian ma wpływ nie tylko przy głośnych odsłuchach, normalnie w głębokiej nocy słuchałem wcześniej na głośności 30-35, a teraz spokojnie słucham na 20-25 i uszom nie mogę się nadziwić jak wszystko , dosłownie pełne pasmo jest nadal wyraźne. ? 

Nie mówię nie, troszkę dzisiaj latam  z kolumnami, ale mówię  tyle się da ile można ? tyle, że to też za przyjemne nie jest, bo to nie sa malutkie kolumienki.. 

2 godziny temu, JarlBjorn napisał:

Nie wiem jak późniejsze,  ale integry Accu, 550, 560, 450, 460, z żadną Dyn. Contour seria S. nie dawały synergii, muzyka nie wciągała najkrócej rzecz ujmując, przekaz bez blasku i ikry. 

Powiem Ci, że już 470 w stosunku do poprzedniego modelu to inna bajka, podobnie jest z cdikami choćby 430 względem 410. Ale trzeba posłuchać samemu.. 

2 godziny temu, macktheknife napisał:

Niewątpliwe perspektywa 80k pln pomaga budować miłą atmosferę i emanować chęcią pomocy ?

 

Jak w każdej innej branży, ale nie są nachalni. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, m4tech napisał:

ponad metr z tyłu

Też wczoraj przy gruntownym sprzątaniu swojej dziupli audio chciałem sprawdzić co zyskam jak przystawię ATC 7 do tylnej ściany (bo niby obudowa zamknięta więc można) no i zjechałem z mera na jakieś 40 cm... W pierwszej chwili zachwyt bo niskie tony nadal ładne ale wyraźnie mocniejsze, dłuższa chwila słuchania, dochodzi wokal i... dupa, nie da się takiej średni słuchać, płasko i niewyraźnie. Kolumny wróciły na stare miejsce i więcej nie kombinuję. Nie mam pojęcia jak ludzie stawiają te wszystkie ATC na tylnej ścianie i im to pięknie gra, jakieś cuda się tam dzieją. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawię się teraz potecjometrami w Accu i tak jak daje się na basie -3 volume 10a godz. salon ok. 25 m. I już jest pieprz... to ten zjazd na basie jest odczuwalny wyraźnie....na +3 również czuć dopalacz w kwestii basu. Z sopranami jest podobnie. Pomaga to na pewne problemy w salonie, ale chyba to nie o to chodzi...ale pomaga...

__________________
Sony KD-55X8505C,KDL-55HX955,

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lolek126 napisał:

Bawię się teraz potecjometrami w Accu i tak jak daje się na basie -3 volume 10a godz. salon ok. 25 m. I już jest pieprz... to ten zjazd na basie jest odczuwalny wyraźnie....na +3 również czuć dopalacz w kwestii basu. Z sopranami jest podobnie. Pomaga to na pewne problemy w salonie, ale chyba to nie o to chodzi...ale pomaga...

__________________
Sony KD-55X8505C,KDL-55HX955,

A czemu nie o to chodzi jak pomaga? Wiele nagrań jest tak skopanych, że fajnie mieć możliwości regulacji balansu, ja bym się nie obraził na taką możliwość we wzmacniaczu. Pieprzyć te audiofilskie zabobony, że regulacje balansu są "be", że suby w stereo to najgorsze zło i tak dalej. Skoro po regulacji balansu słucha Ci się tego przyjemniej bez szukania nowego wzmacniacza czy kolumn to chyba super sprawa?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale jakoś mam w głowie, że niby powinno się na zero słuchać. W tym wypadku dając minus 3 na basie przy tej samej odległości od ścian z baem jedt lepiej, ale to tak jakby się kolumny oszukiwało, jakieś takie mam odczucie. Między innymi ten bas w Dynkach jest taki za co ludzie lubią je, a tutaj się ingeruje lekko go zmniejszając. Bawiłem się tym kiedyś w salonie, ale traktowałem to jako gadżet. Znam ludzi mających Accu, niektórzy czasem używają. Trzeba się z tym przespać. ?Też jest taki przycisk, który powoduje, że powiedzmy na godz. 20tej mamy głośność z godz. 9tej...też czaem pomocny koledzy tego używają w końcówkach, tylko tam są trzy ustawienia, a tutaj jest jedno.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, lolek126 napisał:

Pomaga to na pewne problemy w salonie, ale chyba to nie o to chodzi

doskonale wiesz , że nie o to chodzi.

31 minut temu, Adam 38 napisał:

A czemu nie o to chodzi jak pomaga? Wiele nagrań jest tak skopanych, że fajnie mieć możliwości regulacji balansu, ja bym się nie obraził na taką możliwość we wzmacniaczu. Pieprzyć te audiofilskie zabobony, że regulacje balansu są "be", że suby w stereo to najgorsze zło i tak dalej. Skoro po regulacji balansu słucha Ci się tego przyjemniej bez szukania nowego wzmacniacza czy kolumn to chyba super sprawa?

Też tak długo myślałem i rzeźbiłem różne kosmiczne funkcje dsp, a teraz sam wiem, że to nie audiofilskie zabobony, tylko wynik doświadczeń i najprawdziwsza prawda, że regulacje są "be".

Po długiej walce z rożnymi DSP muszę odszczekać to co kiedyś pisałem pozytywnego o regulacjach.

Teraz wiem liczy się tylko i wyłącznie granie "nativ".

Droga nie jest krótka ale można, liczy się choćby podstawowa adaptacji akustyczna,  ustawienie kolumn - pozycja i "amortyzacja" nóżek; ułożenie kabli, układ ala spaghetti ewidentnie nie pomagał ? 

Jeszcze brakuje mi na mój gust trochę otwarcia na górze, dlatego w planie mam jeszcze ze dwa absorbery, wszystkie meble w poniszczeniu na podkładkach antywibracyjnych, wyciszenie szuflad drzwiczek itd. robi się już  także stoliczek audio Rogoz, czekają granity ? 

Jak to nie przyniesie docelowego brzmienia będę próbował zmienić Hegla H300, który jest jednak trochę ciemnym wzmakiem

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz są różne regulacje np. w maranztach szkoda gadać, tutaj jest lepiej, ale to jest jednak regulacja . Przy pewnych płytach można się pobawić, bo znam takich, ale całościowo musi chyba być na zero.

Ja też pewnie Janusza odwiedzę. ?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.