Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Melond napisał:

Tylko odsłuch!

Na szczęście ciężko się rozczarować Dynaudio, bez względu czy będzie to model X czy Y. Każde mogą zagrać przepięknie. 

Lolek, Ty "siedzisz w Sonusie" , powiedz mi czy słuchałeś SF Electa Amator III? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanie: Jaki tweeter pracuje w DYNAUDIO EXCITE X32?

Czy w ogóle wciśniętą kopułkę da się naprawić czy potrzebna wymiana?

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2020 o 13:00, macktheknife napisał:

Mają wysokotonowy z Evoke..

Jeśli faktycznie jest gwizdek z Evoke, i dodamy to tego mniej atrakcyjną gamę kolorów oraz to co przedstawia porównawcza sekcja zwłok wnętrzności C20 vs C20i to może po prostu mamy do czynienia z najzwyklejszą Degradacją kolejnej wersji „i”... by końcowy wynik finansowy sie zgadzał..

Może przyczynił sie do tego Covid a może nie.. sam niewiem jak producenci audio sie w tej pandemii odnajdą i jakie wnioski wyciągną..?

Napewno Ludzie siedząc na domowych kwarantannach siłą rzeczy słuchają więcej.. ale czy w związku z tym więcej kupują/wymieniają sprzętu Audio ?

Myślę że rozsądniej kase wydają bo nie wiadomo co przyniesie tzw jutro a to może mieć wpływ na Kolejne okrojone Wersje i/Mk2 itp  

Życie nieraz już pokazało że Nowsze jest Wrogiem starego a lepszego

 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy Excite X14 sprawdzą się w 20 m2 czy raczej to dla nich za duże pomieszczenie? Z pomiarów wynika, że schodzą z basem do 45 Hz przy spadku 6db czyli grają jak trochę większe kolumny. 

Edytowane przez niki666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, niki666 napisał:

Mam pytanie czy Excite X14 sprawdzą się w 20 m2 czy raczej to dla nich za duże pomieszczenie? Z pomiarów wynika, że schodzą z basem do 45 Hz przy spadku 6db czyli grają jak trochę większe kolumny. 

Shodzą jak schodzą ale mają lekko tłusty, podbity średni bas, bardzo podobnie ustawiony jak w podstawowej wersji CG S16hz. Z jakim wzmacniaczem miałyby grać? DAYENS? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adam 38 napisał:

Shodzą jak schodzą ale mają lekko tłusty, podbity średni bas, bardzo podobnie ustawiony jak w podstawowej wersji CG S16hz. Z jakim wzmacniaczem miałyby grać? DAYENS? 

Zgadza się, wzmacniacz to Menuetto. Ale basu to chyba te X14 nie mogą mieć tyle co Canto, w końcu Excite to sporo mniejszy monitor? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, niki666 napisał:

Zgadza się, wzmacniacz to Menuetto. Ale basu to chyba te X14 nie mogą mieć tyle co Canto, w końcu Excite to sporo mniejszy monitor? 

Przy podobnym poziomie głośności podstawowa wersja CG schodzi nieznacznie niżej ale ilościowo średniego basu jest tu i tu tyle samo. Jak podkręcisz głośniej to X 14 szybciej "wejdą w zniekształcenia" . Ale tu i tu średni bas jest bardzo podobnie zaakcentowany. Dobra ale po pierwsze to podobny charakter grania co CG, które sprzedałeś czyli nasycenie, ciepło, miękkość. Po drugie moim zdaniem będzie Ci jednak brakowało dołu z X14. Gdybyś im dał np. piec Soul Note SA 300 to jak najbardziej ale z Menuetto moim zdaniem chyba troszkę będzie Ci tego dołu brakowało. No i pamiętaj, że ciągle poruszasz się w podobnych charakterem i klasowo monitorach, jakieś różnice na wysokich i w stereofonii czy barwie góry są ale to wszystko jest blisko siebie ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Niepokorny napisał:

Jeśli faktycznie jest gwizdek z Evoke, i dodamy to tego mniej atrakcyjną gamę kolorów oraz to co przedstawia porównawcza sekcja zwłok wnętrzności C20 vs C20i to może po prostu mamy do czynienia z najzwyklejszą Degradacją kolejnej wersji „i”... by końcowy wynik finansowy sie zgadzał..

Może przyczynił sie do tego Covid a może nie.. sam niewiem jak producenci audio sie w tej pandemii odnajdą i jakie wnioski wyciągną..?

Napewno Ludzie siedząc na domowych kwarantannach siłą rzeczy słuchają więcej.. ale czy w związku z tym więcej kupują/wymieniają sprzętu Audio ?

Myślę że rozsądniej kase wydają bo nie wiadomo co przyniesie tzw jutro a to może mieć wpływ na Kolejne okrojone Wersje i/Mk2 itp  

Życie nieraz już pokazało że Nowsze jest Wrogiem starego a lepszego

 

Dynaudio Contour z serii "i" wydają się być tańsze w produkcji (mniej materiałów). 

Tweeter. To hybryda:

1. Tylna komora ze special 40 / albo evoke

2. Napęd z esotar 2

3. Hexis

 

Przypuszczam, że obiektywnie będzie to lepszy głośnik niż Esotar 2. Problem w moim odczuciu jest jeden... Esotar 2 ma metalową komorę. Nowy esotar - plastik. Ponieważ w contour wysokotonowy siedzi w tej samej komorze co basowiec myślę, że lepiej jednak metalową komorę mieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adam 38 napisał:

Przy podobnym poziomie głośności podstawowa wersja CG schodzi nieznacznie niżej ale ilościowo średniego basu jest tu i tu tyle samo. Jak podkręcisz głośniej to X 14 szybciej "wejdą w zniekształcenia" . Ale tu i tu średni bas jest bardzo podobnie zaakcentowany. Dobra ale po pierwsze to podobny charakter grania co CG, które sprzedałeś czyli nasycenie, ciepło, miękkość. Po drugie moim zdaniem będzie Ci jednak brakowało dołu z X14. Gdybyś im dał np. piec Soul Note SA 300 to jak najbardziej ale z Menuetto moim zdaniem chyba troszkę będzie Ci tego dołu brakowało. No i pamiętaj, że ciągle poruszasz się w podobnych charakterem i klasowo monitorach, jakieś różnice na wysokich i w stereofonii czy barwie góry są ale to wszystko jest blisko siebie ?

Dzięki za informację. Z tego co piszesz to chyba faktycznie w moim przypadku nie ma sensu interesować się X14 tylko spróbować czegoś z wyższej półki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, niki666 napisał:

Dzięki za informację. Z tego co piszesz to chyba faktycznie w moim przypadku nie ma sensu interesować się X14 tylko spróbować czegoś z wyższej półki. 

I tak, i nie. Masz dwie drogi, albo kupujesz X14 i inwestujesz w lepszy niż Menuetto piec albo Menuetto zostaje a Ty idziesz w wysokoskuteczne, wysokiej klasy kolumny, może Klipsch Heresy III, może coś od Jean Marie Reynaud ? Jakieś paczki lubiące tranzystory  o "lampowym sznycie" ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adam 38 napisał:

I tak, i nie. Masz dwie drogi, albo kupujesz X14 i inwestujesz w lepszy niż Menuetto piec albo Menuetto zostaje a Ty idziesz w wysokoskuteczne, wysokiej klasy kolumny, może Klipsch Heresy III, może coś od Jean Marie Reynaud ? 

Nie mam jakiejś wielkiej potrzeby zmiany, obecnie gram na Pylon Diamond Monitor i jestem w miarę zadowolony. Zainteresowałem się X14 z czystej ciekawości ponieważ są teraz w bardzo atrakcyjnej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, niki666 napisał:

Nie mam jakiejś wielkiej potrzeby zmiany, obecnie gram na Pylon Diamond Monitor i jestem w miarę zadowolony. Zainteresowałem się X14 z czystej ciekawości ponieważ są teraz w bardzo atrakcyjnej cenie. 

Fakt, 2 kzł za nowe X14 to bardzo sympatyczna cena. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeżeli się okaże, że będą grały zwyczajnie ładniej od starszej rewizji? Dynaudio narażałoby się na śmieszność przed całym światem audio wypuszczając nowe, zdegradowane brzmieniowo Contour bo wcześniej przestrzelili z jakością? No chyba nie bardzo.

Zobaczycie/usłyszycie , że nowe będą fajniejsze. Niestety nie wszyscy będą mieli okazję to usłyszeć ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adam 38 napisał:

A co jeżeli się okaże, że będą grały zwyczajnie ładniej od starszej rewizji? Dynaudio narażałoby się na śmieszność przed całym światem audio wypuszczając nowe, zdegradowane brzmieniowo Contour bo wcześniej przestrzelili z jakością? No chyba nie bardzo.

Zobaczycie/usłyszycie , że nowe będą fajniejsze. Niestety nie wszyscy będą mieli okazję to usłyszeć ?

Zapewniam iż Świat poważniejsze ma tematy niż wyśmiewanie jakiegoś tam producenta grających skrzynek.. nikt na to nie czeka. 
Covid zwyczajnie odbić sie może na branży audio.. oby z korzyścią dla nas w co ciężko uwierzyć bo ludzie krótką pamięć mają i sporo wybaczają. 
Nie mogę oprzeć się wrażeniu żeś bardziej płatnym promotorem i naganiaczem Dynek niż rozgorączkowanym ich fanem — Nie, nie przeszkadza mi to. 
Pracuj sobie pracuj.. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dla posiadaczy Contorów 20  sens realnego wzrostu to przejście na Confidence 20 lub taki wzrost w tendencji bocznej i przejście na Contoury 30. Mam "stare" i nawet mi się nie śni zmieniać na "nowe", nawet jak to będzie wersja iii lub i do potęgi 3.

Szkoda czasu  na rozmienianie się na drobne ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, m4tech napisał:

Wg mnie dla posiadaczy Contorów 20  sens realnego wzrostu to przejście na Confidence 20 lub taki wzrost w tendencji bocznej i przejście na Contoury 30. Mam "stare" i nawet mi się nie śni zmieniać na "nowe", nawet jak to będzie wersja iii lub i do potęgi 3.

Szkoda czasu  na rozmienianie się na drobne ? 

Oczywiście, że to nie jest oferta dla tych co maja już countury w wersji poprzedniej, one są dla kogoś kto ma niżej pozycjonowane kolumny. Bez sensu jak dla mnie jest wymieniać stare na nowe, nawet jakby deko lepiej grały.... 

10 godzin temu, Niepokorny napisał:

Kasa..kasa..kasa..?

Auta też co chwilę liftingowane po liftingu..

A ile znasz takich aut, które po liftingu miały kolejny ? Bo  jak były takie przypadki to bardzo sporadyczne, bo nie opłaca się Producentowi robić takich rzeczy, bo w 99% to jest dokładnie takie samo auto, tylko np ze zmienionymi światłami itp.. Z reguły jak jest lifting to potem już jest robiony nowy model... lifting aut robi się po kilku latach od wejścia na rynek, więc jak założymy, że pierwszy zrobiony jest po 4 latach to kolejny po 6-7 latach nie ma żadnego sensu.. Musi być nowy model, całościowo, aby przykuł uwagę nowych nabywców.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Niepokorny napisał:

Zapewniam iż Świat poważniejsze ma tematy niż wyśmiewanie jakiegoś tam producenta grających skrzynek.. nikt na to nie czeka. 
Covid zwyczajnie odbić sie może na branży audio.. oby z korzyścią dla nas w co ciężko uwierzyć bo ludzie krótką pamięć mają i sporo wybaczają. 
Nie mogę oprzeć się wrażeniu żeś bardziej płatnym promotorem i naganiaczem Dynek niż rozgorączkowanym ich fanem — Nie, nie przeszkadza mi to. 
Pracuj sobie pracuj.. ? 

"Naganiam" właśnie oskarżonych i obwinionych na rozprawy, pracuję sobie, pracuję ? Dziwny jesteś ale OK. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Contour mają dużo sensu.

Contoury były jedynymi "regularnymi" kolumnami bez Hexis. Wyglądało to dość dziwnie, bo ciężko było określić, czy Evoke są w końcu lepsze, czy nie. Zwłaszcza że w Evoke mamy średnicę z Contour, wysokotonówkę wyglądającą jak Esotar 3. Po prostu bardzo ciężko obronić Esotar 2 w takim towarzystwie. A dlaczego zaczęli w ten sposób? Nie wiem, może chcieli, żeby Contour był trochę bardziej konserwatywny? Bo Sp40 to 100% konserwy i generalnie gdyby nie Contour to już nic by nie zostało ze "starego" Dynaudio 

 

Degradacja? Tego się nie dowiemy dopóki ktoś nie pomierzy. Weźmy też pod uwagę, że stare Contour są specyficznie strojone. Wystarczy małe odejście od tej krzywej i różnica będzie wyczuwalna gołym uchem a marketing zrobi swoje ("słyszę różnicę z więc jest lepiej"). Zwłaszcza, że ludzie będą operować niemierzalnymi wartościami jak "przestrzeń", "szczegółowość"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2020 o 22:37, Adam 38 napisał:

Na szczęście ciężko się rozczarować Dynaudio, bez względu czy będzie to model X czy Y. Każde mogą zagrać przepięknie. 

Lolek, Ty "siedzisz w Sonusie" , powiedz mi czy słuchałeś SF Electa Amator III? 

Nie słuchałem, widziałem na żywo "pięknisie " ?  i wykonanie lux... Kumpel słuchał na Accu 650 był zachwycony... 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka dla Audiofilów. Sprzedałem część sprzętu i dopóki nie kupię nic nowego "audiofilskiego" podłączyłem stary gramofon pioneera pl 620 pod wzmacniacz Sony ,również stary.Dawno już nie słuchałem muzyki z taką przyjemnością ,wstałem  z kanapy i nie mogłem uwierzyć w to co słyszę.Prawie 40 letni sprzęt,oprócz contour 20?,pod które jest podłączony , tak pięknie gra.

Poważnie zastanowię się nad kupnem używanego sprzętu retro,ale z wyższej półki.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2020 o 22:48, Adam 38 napisał:

A co jeżeli się okaże, że będą grały zwyczajnie ładniej od starszej rewizji? Dynaudio narażałoby się na śmieszność przed całym światem audio wypuszczając nowe, zdegradowane brzmieniowo Contour bo wcześniej przestrzelili z jakością? No chyba nie bardzo.

Zobaczycie/usłyszycie , że nowe będą fajniejsze. Niestety nie wszyscy będą mieli okazję to usłyszeć ?

Z pewnością, muszą grać ładniej, kto nie usłyszy ten głuchy. Niechybnie zasłużą... już zasłużyły na osobny temat w dziale hajend - "Dynaudio Contour 30i - jeszcze lepiej (od najlepiej) wydane 30kzł ?"   ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.