Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, m4tech napisał:


Dyskusja była ogólna a widzę że zrobiło się bardzo personalnie, serio mam się tłumaczyć dlaczego stoją u mnie do tej pory przez ponad półtora roku od zakupu nadal te kolumny? W każdej chwili mógłbym je sprzedać w zasadzie nawet bez straty wartości, ale jednak tego nie zrobiłem...

Wyboru nie dokonałem 1:1, bo do porównania miałem jeszcze moje poprzednie kolumny,

Odpowiedź jest prosta, Contoury mi się spodobały w moim systemie, więc co.... miałem je próbować oddać, odsprzedać i szukać innych?!
 

Absolutnie nie traktuj tego personalnie. Zadałem to pytanie ponieważ - i teraz wracam już do dyskusji ogólnej - próbuję pokazać, że nasze (nie tylko Twoje) "wybory" obciążone są wpływem wielu "niemerytorycznych" czynników. Wybory są kreowane / sterowane czy nam się to podoba czy nie. Osobiście uważam, z czym oczywiście nie musicie się zgadzać, że lepiej mieć tego świadomość nawet jeżeli takich właśnie "wyborów" się dokonuje. Dobrego dnia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego wyboru dokonałem sporo przed ukazaniem się tego nieszczęsnego, który dla wielu userów jest jak widać solą w oku wątku o C30 w dziale hiend.

W ciągu ostatniego miesiąca miałem na testach konwerter USB Singxter SU-2 , wrócił do sklepu, jak i transport CD Audiolab 6000CDT, ten sam los. W planie mam w tym miesiącu wypożyczenie wzmacniacza Kinki Studio, a później być może końcówkę mocy, jeśli nie będzie lepiej od Hegla H300, to też wróci do bazy. Wszystko organizuję na czystych papierach ze Sprzedawcą, czasami wystarczy tylko chcieć i posiadać środki na koncie.

i napiszę jeszcze raz co jest dla mnie oczywiste, a dla wielu jak widać nie: najważniejszy jest odsłuch we własnym systemie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, lolek126 napisał:

Podświadomość zawsze jest taka jest natura ludzka, ale normalna osoba mówię podejmuje świadomie takie decyzje właśnie na podstawie odsłuchu. 

Widziałeś takie ?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jedną znam taką osobę.. ? ale i są tacy, którzy coś kupują , bo usłyszeli u kogoś i złapali okazję i kupują bez sprawdzenia tego u siebie. Takich też znam.. ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, lolek126 napisał:

Nie jedną znam taką osobę.. ? ale i są tacy, którzy coś kupują , bo usłyszeli u kogoś i złapali okazję i kupują bez sprawdzenia tego u siebie. Takich też znam.. ?

Jak się postawili na dobrego konia to warto się jego trzymać i odgapiać, to jest bezcenne 

Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, AnAm napisał:

Czy Oni też pisują po forach uświadamiając  ludzi jak ważne są odsłuchy u Siebie samemu tego nie robiąc? ☺

Ci pierwsi tak, bo często słuchają u siebie w salonie, Ci drudzy nie piszą po forach w kwestii odsłuchów, bo mają dosyć luźny stosunek do audio ... kupują to co gdzieś usłyszą i są zadowoleni, tak twierdzą. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ASURA napisał:

Druga część zdania przeczy pierwszej, skład nie logiczny zaprzeczający sam sobie na dodatek stwierdzający z góry fakt za tym już zupełny oksymoron

"Nie" z przymiotnikami w stopniu równym piszemy łącznie. A teraz przetłumacz proszę całe zdanie bo nijak tejże "logiki" pojąć nie mogę. I gdzież ten oksymoron?

Edytowane przez macktheknife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, m4tech napisał:

Mojego wyboru dokonałem sporo przed ukazaniem się tego nieszczęsnego, który dla wielu userów jest jak widać solą w oku wątku o C30 w dziale hiend.
...........

i napiszę jeszcze raz co jest dla mnie oczywiste, a dla wielu jak widać nie: najważniejszy jest odsłuch we własnym systemie.
 

Ależ przeciwnie - to nie sól w oku tylko wazelina z lukrem w.... nie w oku w każdym razie. Do pewnego stopnia nawet zabawne ale żenujące jednocześnie.

Odsłuch, hmmmm... Ale CO konkretnie skłania ludzi (bez wycieczek personalnych) do decyzji o odsłuchu TEGO JEDNEGO (no, może dwóch-trzech), a nie dziesiątek czy setek innych gratów? CO? Przecież nie instynkt pierwotny, szósty zmysł czy proroczy sen. O to mi chodzi. To nie są suwerenne, indywidualne decyzje. Odsłuch jest raczej gdzieś pod pod koniec procesu decyzyjnego, jeszcze może mieć wpływ na decyzję ostateczną ale duża część tej "roboty" wykonana została wcześniej, niekoniecznie z naszym świadomym i czujnym udziałem. I nie o ocenę zjawiska tu chodzi - czy to źle czy dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W tamtym wątku mniej więcej średnio co dziesiąty wpis dotyczy samego przedmiotu sprawy.

Kołomyja i naparzanka,  jakich na marginesie nie mało na całym tym forum. 


Po osłuchaniu się z C20 jak pojawią się ładne C30, to raczej nie zawaham się przed kupnem,

....na pohybel małym ludkom. ? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.07.2020 o 14:04, Darek67 napisał:

Przetestowałem w końcu sposób na przywrócenie tego tweetera w moich X32 i potwierdzam, że to działa. Tweeter pracuje tak samo jak wcześniej. Może minimalne 2 wgięcia są widoczne.

x32.jpg

x32 2.jpg

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lolek126 napisał:

Na 100% dasz radę ?

No mam małe 3”Dynki i fakt da radę je unieść a i smakowite na wokalach są ale teraz od SLY trafiły do mnie Audio Technology i po wypakowaniu już szacun jak się je weźmie do ręki i poczuje ile ważą. No a jak obejrzy i pomaca to czysta przyjemność.
No ale nowa zabawka nowe problemy bo 40 literków na sztukę trzeba zaaplikować w przerabianej kolumnie lub OB

Może by między nimi bardzo iskrzyło ale każde do innych kolumn będą przynależne.

AT z Esotarami330 to dopiero byłby tandem No ale kup teraz luzem Dynki ?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Contoury 20i oczywiście jeszcze do mnie nie dotarły,więc słucham na c20.Testuję teraz wzmacniacz Audia fl3s i powiem tak,jest całkiem dobrze.Wcześniej Musical M6si i Naim xs2 ukrywały sporo szczegółów.Audia w połączeniu z C20 gra szczegółowo ,delikatnie,lekko osusza wyższe średnie.Obawiałem się basu ,ale jest naprawdę dobrze,brakuje trochę konturu , ale z wypełnieniem nie ma problemu.W mojej ocenie jest o wiele lepiej niż z M6si ,ale z xs2 już bardziej wyrównane granie.Jutro łeb w łeb przesłucham Naima i Audie na tych samych kawałkach i się zastanowię czy warto będzie w nią zainwestować.

P.S. O wejściu słuchawkowym w Audii ,to prawda,jest na prawdę dobre.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, izapat napisał:

Witajcie.

Contoury 20i oczywiście jeszcze do mnie nie dotarły,więc słucham na c20.Testuję teraz wzmacniacz Audia fl3s i powiem tak,jest całkiem dobrze.Wcześniej Musical M6si i Naim xs2 ukrywały sporo szczegółów.Audia w połączeniu z C20 gra szczegółowo ,delikatnie,lekko osusza wyższe średnie.Obawiałem się basu ,ale jest naprawdę dobrze,brakuje trochę konturu , ale z wypełnieniem nie ma problemu.W mojej ocenie jest o wiele lepiej niż z M6si ,ale z xs2 już bardziej wyrównane granie.Jutro łeb w łeb przesłucham Naima i Audie na tych samych kawałkach i się zastanowię czy warto będzie w nią zainwestować.

P.S. O wejściu słuchawkowym w Audii ,to prawda,jest na prawdę dobre.

Mała poprawka jeśli chodzi o osuszenie w wyższej  średnicy,to raczej prawda w nagraniu  a nie osuszenie.Nawet Dynaudio to odczuwają,za to jest ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Adam 38 napisał:

A jak wypada stereofonia, przestrzeń na Audia vs Naim? Z którym wzmacniaczem masz większe źródła pozorne? 

Na pewno Audia gra szerzej,ale też mocniej do przodu niż Naim.Scena jest bliższa w Audii , bardziej namacalna.W Naimie było to już odczuwalne w porównaniu do M6si a tu jak byśmy słuchali muzyków z pierwszego rzędu.U mnie  taki sposób grania jest średnio pożądany,ponieważ mam dość blisko punkt odsłuchowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2020 o 18:34, izapat napisał:

Jutro łeb w łeb przesłucham Naima i Audie na tych samych kawałkach i się zastanowię czy warto będzie w nią zainwestować.

Tylko jakie to będzie miało znaczenie jeżeli nie masz jeszcze kolumn docelowych? Nie spodziewałbym się różnic fundamentalnych pomiędzy Cxx, a Cxxi ale jakieś będą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, macktheknife napisał:

Tylko jakie to będzie miało znaczenie jeżeli nie masz jeszcze kolumn docelowych? Nie spodziewałbym się różnic fundamentalnych pomiędzy Cxx, a Cxxi ale jakieś będą. 

Niby tak.Jednak bas podobno ma być mocniejszy,co Audii wyjdzie na dobre a ogólny charakter Dynaudio mam nadzieje ,że zostanie taki sam.Audia bardzo otworzyła średnicę C20,słychać bardzo dużo szczegółów,choć czasem zdaje się być zbyt ofensywna,jednak nie ma żadnych ostrości.Starszy rock brzmi bardzo dobrze,wokale mimo swojej przejrzystości nie brzmią już tak intymnie jak z Naimem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na portalu, jedynie słusznym, obiektywnym i niezależnym Szymona szykuje się test Dynaudio Contour 30. Szkoda że wynik testu ...już wiadomy

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, babatular napisał:

Na portalu, jedynie słusznym, obiektywnym i niezależnym Szymona szykuje się test Dynaudio Contour 30. Szkoda że wynik testu ...już wiadomy

Babatular, Szymon z pewnością zdaje sobie sprawę, że ten test będzie też testem jego rzetelności i bezstronności. Jeżeli pojedzie po Dyniach od A do Z to wyjdzie na drugiego Elberotha tylko po drugiej stronie barykady. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Adam 38 napisał:

Babatular, Szymon z pewnością zdaje sobie sprawę, że ten test będzie też testem jego rzetelności i bezstronności. Jeżeli pojedzie po Dyniach od A do Z to wyjdzie na drugiego Elberotha tylko po drugiej stronie barykady. 

Tylko jest pewna różnica, pomimo wszystkiego countury to dość fajne kolumny, a dla niektórych  coś więcej, choć na pewno nie wszystkim podejdą.  A jeśli w tym przypadku pojedzie po Confidensach to i tak Ci wszyscy, którzy już słuchali  wiedzą jak one grają, dla tych co myślą o nich to i tak posłuchają, więc ta opinia będzie tylko dla tych co nigdy tych kolumn nie kupią i raczej nie posłuchają ich , choćby w salonie sklepowym. Dla tego Pana nic nie gra z tej dystrybucji.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lolek126 napisał:

Tylko jest pewna różnica, pomimo wszystkiego countury to dość fajne kolumny, a dla niektórych  coś więcej, choć na pewno nie wszystkim podejdą.  A jeśli w tym przypadku pojedzie po Confidensach to i tak Ci wszyscy, którzy już słuchali  wiedzą jak one grają, dla tych co myślą o nich to i tak posłuchają, więc ta opinia będzie tylko dla tych co nigdy tych kolumn nie kupią i raczej nie posłuchają ich , choćby w salonie sklepowym. Dla tego Pana nic nie gra z tej dystrybucji.. 

Zobaczymy jak będzie. Gdybym ja miał się bawić w wyrocznię to stawiam, iż Szymon skrytykuje niskie tony Dynaudio (poluzowanie), napisze to co często pisał, że dynamicznie Dynaudio wśród cenowych rywali wypada przeciętnie ale za to do spokojnego "plumkania" są świetne. Takie moje gdybanie ? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Jeżeli pojedzie po Dyniach od A do Z to wyjdzie na drugiego Elberotha tylko po drugiej stronie barykady. 

Myślę, że nie będzie tak źle. Poczekamy zobaczymy. Np. jak czytałem recenzje Accordo Essence to wiele cech mi się zgadzało z tym co słyszałem i wcale ich tak nie zjechał. Wszystko zależy jaki ma się punkt odniesienia i od naszego gustu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.