Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Adam 38 napisał:

Już wiemy, że to jednak  nie Szymon będzie recenzował Contour 30, więc Twoja głowa też powinna być już chłodniejsza ? Po co ta spina, jeszcze przed testem? Poczekajmy na reckę i wtedy z przyjemnością poznam Twoje zdanie, zwłaszcza że już dość długo słuchasz na swoich Contour 20 więc Twoje uwagi będą bardzo cenne.


W zasadzie mam to wszystko dość głęboko w.... co tam jest wypisywane. Tylko szkoda mi tych co ślepo ufają tym treściom, a do tego później roznoszą tą szlakę po całej wsi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, m4tech napisał:


W zasadzie mam to wszystko dość głęboko w.... co tam jest wypisywane. Tylko szkoda mi tych co ślepo ufają tym treściom, a do tego później roznoszą tą szlakę po całej wsi ? 

Sądząc po Twojej aktywności w tym temacie to chyba nie do końca ? I może nie przesadzajmy z tymi określeniami typu - roznoszą szlakę po całej wsi - , przecież recka dotyczy tylko martwych przedmiotów, kawałka ładnie polakierowanego drewna i plastiku i jest to jakaś forma zabawy dla dużych chłopców czy też hobby. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tylko jakie to ma znaczenie jak komuś będzie się podobało granie Dynaudio z czymś innym niż połączenie z oficjalnej prezentacji? Oficjalne prezentacje to jak pamiętam kiedyś był np. Naim, widziałem też gdzieś Moon-a i chyba NAD-a. Jak widać, do wyboru do koloru  

Zadne znaczenie, jesli juz wie co chce. Ale jesli nie wie i probuje sie „zorientowac“, to moze to byc dobry punkt wyjsciowy

BTW.

jesli Dynaudio rzeczywiscie eksponuje swoje produkty z rozna elektronika, to jest dowod na to, ze ta tutaj rozpowszechniana opinia z czym Dynaudio nie gra jest bez sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Słuchajcie, reckę Dynek zrobi kto inny, nie Szymon. Czy myślicie, że jego koledzy audiofile muszą się z nim ze wszystkim w temacie audio zgadzać? Że jak Szymon powie - to kurfa to nie gra bo od Nautilusa, to oni mu przyklasną? Wątpię. Audiofile mają swoje twarde zdanie i jego się trzymają, chociaż często je zmieniają ? Raz podoba się lampa, potem lampa bee a tranzystor cacy, no wiadomo. Czy moje zdanie na temat jakiegoś klamota zmieni zdanie Baby? W życiu! ? 

Tak recenzenci na portralu Szymka mają swoje zdanie   - jedynie przypadek sprawił, że mają systemy zrobione pod "dyktando" i zgodnie z "linią" Szymka czyli MIT, DCS, S16Hz, akustyka by Szymon, no i pliki.....

 Od Nautiliusa nic nie gra - Dynki słabe, Ayona porażka, topowy Siltech to nagi król, a inżynierowie z Accuphase nie potrafią zrobić wzmaka

Twoje zdanie, ani nikogo innego nie zmieni mojego zdania i opinii na temat żadnego klamota - to fakt ? 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.08.2020 o 08:34, xajas napisał:


Dobre emoji3.png
Czy mowisz o tej sekcie poklepywaczy po plecach?

A którzy nie są sektą poklepywaczy po plecach? ? 

Miałem kiedyś taką utopijną wizję - przy okazji AS zaprasza się WSZYSTKICH (dla uproszczenia krajowych) branżystów-recenzentów (i nie-branżystów-recenzentów jak Szymon i inni), może być + Elb. Każdy dostaje do dyspozycji taki sam pokój, tak samo wyposażony, na tym samym piętrze żeby nie było dyskusji o wpływie ciśnienia atmosferycznego na jakość grania, od tej samej strony świata itp. itd. Każdy wstawia tam swój system odniesienia jak jest (bez pożyczek itd), ustawia, podłącza etc., każdy gra wyłącznie przygotowany komisyjnie (niezależnie) zestaw dajmy na to 20 identycznych co do wydań, tłoczeń, wersji etc. płyt. Każdy dostaje ekspres do kawy, którą osobiście parzy i częstuje gości. Każdy jest miły, służy informacją ale nie odzywa się niepytany.

Zapraszamy siebie oczywiście i innych odwiedzających na odsłuchy i na kawę i być może mamy namiastkę atmosfery i gustów ludzi, którzy na co dzień karmią lud swoimi werdyktami. Wiem, wiem... pieprzenie takie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A którzy nie są sektą poklepywaczy po plecach?  

...,
Każdy dostaje ekspres do kawy, którą osobiście parzy i częstuje gości.

ktorzy?

ja

U mnie tez ekspres dostaje kazdy, kogo zaprosilem, ale niezaleznie od tego, czy mu sie moje skrzynki podobaja czy nie

Ale ja nie zapraszam kazdego

A takich jak z tej powyzej wspomnianej sekty napewno nie

to jest zaleta budowania skrzynek dla siebie, a nie dla tych, ktorzy przychodza na ekspres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, babatular napisał:

Tak recenzenci na portralu Szymka mają swoje zdanie   - jedynie przypadek sprawił, że mają systemy zrobione pod "dyktando" i zgodnie z "linią" Szymka czyli MIT, DCS, S16Hz, akustyka by Szymon, no i pliki.....

 Od Nautiliusa nic nie gra - Dynki słabe, Ayona porażka, topowy Siltech to nagi król, a inżynierowie z Accuphase nie potrafią zrobić wzmaka

Twoje zdanie, ani nikogo innego nie zmieni mojego zdania i opinii na temat żadnego klamota - to fakt ? 

I wszystko w temacie ?

Dla mnie to śmiech na sali, trzech recenzentów, pomijam ich twórcze pseudonimy artystyczne ? i u każdego oczywiście jedyne słuszne i co najważniejsze grające ? kolumny 16Hz i DCS. Bez tego wiadomo że nie zagra. I to ma być obiektywny i niezależny recenzent? 

Ps. czy ta boazeria na podłodze nie powinna być czasem na ścianie? ? Stolików audio to chyba nie robi się z płyty cmentarnej, na pewno są solidne i stabilne, kwestia gustu. 

Jak to sam pisał samozwańczy król, jaki jest koń każdy widzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, xajas napisał:


ktorzy?

ja

U mnie tez ekspres dostaje kazdy, kogo zaprosilem, ale niezaleznie od tego, czy mu sie moje skrzynki podobaja czy nie

Ale ja nie zapraszam kazdego

A takich jak z tej powyzej wspomnianej sekty napewno nie emoji3.png

to jest zaleta budowania skrzynek dla siebie, a nie dla tych, ktorzy przychodza na ekspres

Kawa. Chodzi o kawę, nie ekspres. Dobrą kawę, bo sama obecność ekspresu, nawet dobrego ekspresu, nie gwarantuje dobrej kawy.

Ale wracając do wątku - jak rozumiem Ty grasz w lidze "amatorów", a ja o "zawodowcach". Bo chyba nie skomercjalizowałeś swoich projektów i produktów? I trochę nie rozumiem związku...

A co do Szymona i jego załogi na kółkach - nie znam ludzi, są dla mnie neutralni ale ani ich poczucie estetyki ani wyposażenie niczym szczególnym nie wyróżnia się i nie odstaje od folkloru całej reszty szacownych "branżystów". Jak rozumiem to prywatna inicjatywa non-profit zatem w czym problem? Że im się chce publicznie wyrażać swoje prywatne opinie i mają swoje preferencje? Macie lepszy / inny pomysł to do dzieła. Pokażcie im (i nam) jak to się robi! Trzymam kciuki ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze zrozumiałem, że jeśli z recenzji wyjdzie, że Dynaudio Contour nie są bardzo dobrymi kolumnami, to znaczy że recenzja  zła? Lol...

Zależnie od definicji, ale generalnie nie słyszałem Dynaudio, które mógłbym nazwać "dobrymi" w myśl definicji "dźwięk zbliżony do naturalnego".

 

Nowych Confidence jeszcze nie słyszałem. Z testu niemieckiego wynika, że mają ultra niskie zniekształcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam czekam na recenzje dynek?

Tak sie składa że mam i dynki i s16 w domu. Testowalem w tym samym pomieszczeniu i z tym samym sprzętem towarzyszącym.  Swoja opinie sobie wyrobilem. Ciekaw jestem czy bedzie chociaż czesciowo sie pokrywać...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, baran napisał:

Czy dobrze zrozumiałem, że jeśli z recenzji wyjdzie, że Dynaudio Contour nie są bardzo dobrymi kolumnami, to znaczy że recenzja  zła? Lol...

Zależnie od definicji, ale generalnie nie słyszałem Dynaudio, które mógłbym nazwać "dobrymi" w myśl definicji "dźwięk zbliżony do naturalnego".

 

Nowych Confidence jeszcze nie słyszałem. Z testu niemieckiego wynika, że mają ultra niskie zniekształcenia.

A jakie masz kolumny, jeśli to nie tajemnica, bo zapewne wedle tego co napisałeś są dobrymi w porównaniu np do Dynek, które dla Ciebie są słabymi.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lolek126 napisał:

A jakie masz kolumny, jeśli to nie tajemnica, bo zapewne wedle tego co napisałeś są dobrymi w porównaniu np do Dynek, które dla Ciebie są słabymi.

Contour 30 i Special 25 u ojca. Do tego mogę ulubione kolumny na usher audio - akkus x3.

 

Dla mnie Dynaudio zawsze były kolumnami, które grają na tyle ładnie, żeby się fajnie słuchało wszystkiego a jednocześnie wystarczająco dobrze, żebym się nie wkurzał. Generalnie Contour są mocno przebasowione i ten bas jest taki... Trochę chmurowaty ?

 

Za dużo "nowoczesnej" muzyki słucham, żeby mieć dobre kolumny, które pokazują wszysko w nagraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, baran napisał:

Generalnie Contour są mocno przebasowione i ten bas jest taki... Trochę chmurowaty ?

A gdzie i jak te C30 są ustawione u ojca?


W C20 nie narzekam na nadmiar basu, kolumny stoją 1,3-1,5m od ścian, 
nie obraziłbym się jakbym miał jakiś 1dB w plusie na basie, ale to równie dobrze może być wzmacniacz a raczej pre w tym wzmacniaczu lub akustyka, którą trzeba jeszcze doszlifować, idę w kierunku tego żeby mieć za sobą tzw. dead end, obecnie zrealizowane w 70%

 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, baran napisał:

Contour 30 i Special 25 u ojca. Do tego mogę ulubione kolumny na usher audio - akkus x3.

 

Dla mnie Dynaudio zawsze były kolumnami, które grają na tyle ładnie, żeby się fajnie słuchało wszystkiego a jednocześnie wystarczająco dobrze, żebym się nie wkurzał. Generalnie Contour są mocno przebasowione i ten bas jest taki... Trochę chmurowaty ?

 

Za dużo "nowoczesnej" muzyki słucham, żeby mieć dobre kolumny, które pokazują wszysko w nagraniu.

Czyli u Ojca masz Dynki jedne jak i drugie, a Ty masz Ushery, które uważasz za dobre i sprawiające Ci przyjemność. Dobrze zrozumiałem?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C30 stoją u mnie akurat. W różnych konfiguracjach je miałem. W pomiarze bezechowym wyraźnie widać, że to są ciemne kolumny z ogromnym basem. Nawet jeśli pomiar z Audio.com.pl jest nie do końca właściwy, to w zasadzie został potwierdzony przez Czechów.

Pierwszy raz potwierdziłem to na odsłuchu w Nautilusie w Krakowie. Drugi raz w MegaHz w Katowicach. Np. C60 są równiej zestrojone. 

Jak ustawiam kolumny zawsze staram się uzyskać ch-kę mniej więcej zbliżoną do tego co wychodzi na pomiarze składanym. U mnie pracują z zamkniętym BR. Duża poprawa w mojej ocenie.

 

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie do końca zrozumiałem, ale jeśli robisz pomiary w pomieszczeniu, to chyba zauważyłeś, że wyniki zależą od pomieszczenia i miejsca ustawienia kolumn i odsłuchu o wiele bardziej niż od modelu kolumn. Więc nie można porównywać tego pomiaru do pomiaru bezechowego, a co to jest pomiar składany?

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, baran napisał:

C30 stoją u mnie akurat. W różnych konfiguracjach je miałem. W pomiarze bezechowym wyraźnie widać, że to są ciemne kolumny z ogromnym basem. Nawet jeśli pomiar z Audio.com.pl jest nie do końca właściwy, to w zasadzie został potwierdzony przez Czechów.

Pierwszy raz potwierdziłem to na odsłuchu w Nautilusie w Krakowie. Drugi raz w MegaHz w Katowicach. Np. C60 są równiej zestrojone. 

Jak ustawiam kolumny zawsze staram się uzyskać ch-kę mniej więcej zbliżoną do tego co wychodzi na pomiarze składanym. U mnie pracują z zamkniętym BR. Duża poprawa w mojej ocenie.

 

Padłem ......ze śmiechu.

Ja z kolei jadąc samochodem zawsze staram się styl jazdy dopasować do pomiarów emisji spalin ADAC. A przyśpieszam zgodnie z wykresami mocy z hamowni.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, m4tech napisał:

może nie do końca zrozumiałem, ale jeśli robisz pomiary w pomieszczeniu, to chyba zauważyłeś, że wyniki zależą od pomieszczenia i miejsca ustawienia kolumn i odsłuchu o wiele bardziej niż od modelu kolumn. Więc nie można porównywać tego pomiaru do pomiaru bezechowego, a co to jest pomiar składany?

Dlatego polecam spróbować. Nigdy tego nie osiągniesz, bo mody pomieszczenia są silne, a dla długich fal i tak każdy pokój będzie mały. Ale jedna pułapka tutaj i tam i nagle okazuje się, że da się uzyskać dobre efekty. W Nautilusie w Krakowie mają fajnie zrobiony pokój. Jest taki... "Równy". Tzn można stanąć niemal w dowolnym miejscu i brzmi fajnie. Inna sprawa, że wytyczne Dynaudio są dobre i z pomiarów i tak najczęściej kończę właśnie tak jak zaleca Dynaudio. W dowolnym pokoju.

Najbardziej nie lubię jak kolumny stoją w środku pokoju, albo miejsce odsłuchowe jest w samym środku pokoju. Wtedy cały bas ucieka i nawet equalizacja nie pomoże, bo po prostu trafiamy w węzeł. O ustawianiu kolumn można napisać książkę ? Zresztą jest kilka.

Edit: składany - z bliskiego pola, sumy bassreflexów i bezechowego z odległości. Najczęściej owocuje "wypchnięciem" basu na wykresie, bo nie jest to dobra metoda. Niemniej, najlepsza aproksymacja jaką mogę wyciągnąć. 

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, m4tech napisał:

 

....w telewizji już dawno się na takich socjotechnikach poznali, to się nazywa "lokowanie produktu" ? 

...Tak, a światem rządzą masoni, Bilderberg, iluminaci czy inne Opus Dei, ziemia jest płaska, aaa no i dobrze, że wstrzymali ruch lotniczy w Q2 bo to wyeliminowało (przynajmniej na jakiś czas) chemtrails...

Działalność Szymona określiłbym raczej - parafrazując internetowy skrót - że to LOLowanie, a nie lokowanie produktów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, macktheknife napisał:

LOLowanie

też dobre!

 

50 minut temu, baran napisał:

składany - z bliskiego pola, sumy bassreflexów i bezechowego z odległości


ja robię pomiary tylko po to żeby sobie bardziej uzmysłowić to co słyszę, pomocniczo,
o takim czy innym ustawieniu kolumn decyduję tylko na słuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.