Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, piano napisał:

co by nie było, nie wpadłbym na to, aby w jednym pokoju budować dwa niezależne, pełne systemy w oparciu o lampę i tranzystor. 

 

Maciek, widocznie wszystko co najlepsze jeszcze przed tobą ? ....ale poważnie....w wątku lapa czy tranzystor napisałem że lampa jest u mnie na pierwszy miejscu i tego raczej nic nie zmieni....zakup tranzystora to nie chwilowy kaprys a świadomy wybór....FBI ma cechy które są trudne do powtórzenia/odtworzenia na innej integrze tranzystorowej, dlatego bardzo lubię i cenię ten wzmacniacz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Miroslav1 napisał:

.... można i to bardzo ?... dla wszystkich tych którzy mają ''podwójny'' sprzęt powinien być też jakiś stosowny klub ? 

...jakbym miał dobierać drugą parę kolumn to z pewnie  byłyby to jakieś wolno stojące Dynaudio lub podstawkowe Sonus Faber....

 jest to duża przyjemność mieć coś takiego....puki co jestem w ''przedsionku'' bo mam tylko dwa wzmacniacze lampę/tranzystor ? 

Ale początek już jest...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i generalnie się zgadzam. Z zastrzeżeniami:

1. Contoury 30 nie są dynamiczne

2. Bas jest miękki i rozlazły

3. Warto wspomnieć, że Dynaudio wysyła upgrade nóżek za darmo

4. Dziwi mnie określenie "metaliczna" góra... W mojej ocenie jest właśnie zbyt mało metaliczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie gram na Yamaha 803d

W Nautilusie coś lampowego a w MegaHz Classe. Bas nigdy nie był mocną stroną Dynaudio. Dlatego mam suba podpiętego. Bo te niższe regiony grają bardzo słabo w Contourach. 

Nie wiem jak 60, bo akurat tam gdzie ich słuchałem basu w ogóle nie było.

 Moim zdaniem moc.dynaudio tkwi w tym, że to są kolumny do słuchania. Tzn. może nie grają najlepiej, ale co by nie włączyć mnie się micha cieszy. Gdyby były trochę ostrzejsze to już musiałbym nagrania wybierać. Właśnie w contour jest fajnie zbalansowane. Są na tyle dobre, żeby nie było przykro i na tyle "złe", że można puścić dowolny album.

?

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, baran napisał:

4. Dziwi mnie określenie "metaliczna" góra... W mojej ocenie jest właśnie zbyt mało metaliczna...

Bardziej chyba chodziło o średnicę. Chyba, że coś źle zrozumiałem. 

 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli... To wciąż ciężko mi to pojąć. Uważam, że średnica nie jest metaliczna, co mocno odbija się na brzmieniu gitar. Nie słuchałem tych Arcada 2.5, ale głośniki zastosowane tam znam i generalnie lubię ale, że tak powiem - szału nie ma.

 

 

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jestem zaskoczony tą dynamiką (może to kwestia mocnych końcówek) i analitycznością. Nigdy to nie była mocna strona Dynek. Z drugiej strony już z taką opinią o tych nowych Counturach się spotkałem. Sam słuchałem tylko na AS 20-stek z Octave bodajże i nie było to brzmienie jak ze starszych modeli. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, baran napisał:

Nawet jeżeli... To wciąż ciężko mi to pojąć. Uważam, że średnica nie jest metaliczna, co mocno odbija się na brzmieniu gitar. Nie słuchałem tych Arcada 2.5, ale głośniki zastosowane tam znam i generalnie lubię ale, że tak powiem - szału nie ma.

 

 

Chętnie się dowiem jakiej firmy kolumny w/g Ciebie powodują, że szał jest?

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, m4tech napisał:

różnie ludzie postrzegają dynamikę, bardzo często kojarzą błędnie z tak zwanym jebnięciem i tego dynaudio raczej nie ma

Skoków dynamiki może tam nie ma wielkich, ale jebnięcie basu mają i to grubo ponad przeciętną, :) 

 

 

1 godzinę temu, baran napisał:

U siebie gram na Yamaha 803d

Bas nigdy nie był mocną stroną Dynaudio. Dlatego mam suba podpiętego.

A do czego porównujesz ? Moim zdaniem bas był zawsze potężny i ponad rozmiar kolumn, w Dynkach. Od najmniejszych Audience 42 do Contour 3.0. U Ciebie to raczej na pewno ta wybajerzona Yamaha stanowi problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cortes napisał:

Chętnie się dowiem jakiej firmy kolumny w/g Ciebie powodują, że szał jest?

Aktualnie? Najlepiej wspominam SF Amati. 

Don111, pokaż mi pomiar który potwierdza Twoje słowa, albo przestań mi mówić co słyszę. Ciekawe, że zawsze wszyscy ignorują wzmacniacze, na których słuchałem kolumn... 

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie testuje mierząc SPL w kolumnach. Ja piszę z własnego doświadczenia, zejście basu w Dynkach zawsze świetne i moc jak dasz po garach też imponująca (jak na wielkość kolumn). A piszę to mając w przeszłości różne duże kolumny. Moim zdaniem zarzut o brak basu jest niepoważny, albo coś nie tak u Ciebie (ale dziwne że tylko Dynki na to cierpią) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, don111 napisał:

Nikt nie testuje mierząc SPL w kolumnach. Ja piszę z własnego doświadczenia, zejście basu w Dynkach zawsze świetne i moc jak dasz po garach też imponująca (jak na wielkość kolumn). A piszę to mając w przeszłości różne duże kolumny. Moim zdaniem zarzut o brak basu jest niepoważny, albo coś nie tak u Ciebie (ale dziwne że tylko Dynki na to cierpią) 

Nie cierpią na brak basu. Nigdy tego nie twierdziłem. Zawsze mówiłem w zasadzie, że są przebasowione. Kiedy stawiam Dynaudio obok czegoś z dobrym basem (np większość konstrukcji na revelatorach) to wyraźnie słychać, że coś jest nie tak. Używam suba, żeby odjąć im basu i poprawić ogólnie rozumianą dynamikę wraz z barwą. To najlepiej słychać na prawdziwych instrumentach. 

Edit: ostatnio miałem okazję ponowić moje doświadczenia C30 vs S25.

Muszę przyznać, że S25 mają w sobie zaskakująco dużo życia. Oczywiście basu nie mogę znieść (teraz grało na naim nait xs), ale dźwięk generalnie jest dużo żywszy i bardziej... Romantyczny? S25 to są super fajne kolumny. Obiektywnie C30 są lepsze we wszystkim - moim zdaniem - ale S25, jeżeli ktoś lubi takie granie, są nie do przebicia.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, japs napisał:

Ta Yama gra diablo* dobrze. 

*Nie mylić z Gryphonem

Ta yamaha 803d to bardzo dobry w swojej klasie ..... amplituner sieciowy ale jako wzmacniacz, który dobrze bas kontroluje to za mało, trzeba zacząć od serii tysiączek. Miałem focusy 380 z as2100 i as3000 i grało to bardzo dobrze.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało dlaczego? Jaki parametr decyduje? Dlaczego bas był też równie źle kontrolowany na innych wzmacniaczach? (Pisałem o tym wielokrotnie).

Zaraz ktoś ktoś zacznie strzelać, że zasilacz, że to, że tamto. Po czytaniu wypowiedzi tutaj wnioskuję, że wzmacniacz ma być drogi i wpisywać się w ogólną opinię.

Zamiast adresować problem wzmacniaczem, który nigdy nie podoła temu zadaniu (bo.zwyczajnie nie jest tutaj winny) lepiej jest po prostu akceptować wady kolumn, albo zaadresować je subami o dobrym opóźnieniu grupowym.(tutaj rozumianym jako pochodna fazy po częstotliwości - uściślam, bo już różne teorie słyszałem)

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, baran napisał:

Za mało dlaczego? Jaki parametr decyduje? Dlaczego bas był też równie źle kontrolowany na innych wzmacniaczach? (Pisałem o tym wielokrotnie).

Zaraz ktoś ktoś zacznie strzelać, że zasilacz, że to, że tamto. Po czytaniu wypowiedzi tutaj wnioskuję, że wzmacniacz ma być drogi i wpisywać się w ogólną opinię.

Zamiast adresować problem wzmacniaczem, który nigdy nie podoła temu zadaniu (bo.zwyczajnie nie jest tutaj winny) lepiej jest po prostu akceptować wady kolumn, albo zaadresować je subami o dobrym opóźnieniu grupowym.(tutaj rozumianym jako pochodna fazy po częstotliwości - uściślam, bo już różne teorie słyszałem)

Największe znaczenie w doborze wzmacniacza do konkretnych kolumn ma przebieg ich wykresu impedancji,  który jak ma duże spadki w zakresie niskich częstotliwości to znak, że potrzebny jest wydajny wzmacniacz.  Yamahy tysiączki mają prawie 100 tys. uF pojemności kondensatorów, 803d znacznie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Adam 38 napisał:

Na blogu Szymona jest recka Contour 30. Niby grają ale jednak nie grają ?

Adam znajdź mi takiego co kupi tego typu kolumny, a do tego zafunduję sobie taką elektronikę jaka była na teście.. ? więc co by nie mówić kolumny nie grają, ? bo nikt nie kupi takiej elektroniki.. ewentualnie niewielu.. ale chyba musiał czytać bo i tak byłem przekonany, że wyjdzie gorzej ten test.. 

5 minut temu, audiofan01 napisał:

 

 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, audiofan01 napisał:

Największe znaczenie w doborze wzmacniacza do konkretnych kolumn ma przebieg ich wykresu impedancji,  który jak ma duże spadki w zakresie niskich częstotliwości to znak, że potrzebny jest wydajny wzmacniacz.  Yamahy tysiączki mają prawie 100 tys. uF pojemności kondensatorów, 803d znacznie mniej.

Zgadzam się.

Contoury mają bardzo łagodny przebieg impedancji.

Yamaha as3000 ma 4x22000uF. 803d ma 2x12000uF. 

Np. nie bronił bym tego wzmacha przy SF Cremona, bo to jest już szaleństwo. Tam są spadki.do 2ohm przy jakichś szalonych kątach fazowych. Ale przy Contour nie ma to znaczenia

I tak za pół roku będzie Benchmark AHB2

?

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.