Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, lolek126 napisał:

elektronikę jaka była na teście

kolumny obnażyły słabszą elektronikę ? to masz na myśli?
Z tych wewnętrznie sprzecznych opisów i tak najwięcej dowiedziałem się o sansui ? 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lolek126 napisał:

Adam znajdź mi takiego co kupi tego typu kolumny, a do tego zafunduję sobie taką elektronikę jaka była na teście.. ? więc co by nie mówić kolumny nie grają, ? bo nikt nie kupi takiej elektroniki.. ewentualnie niewielu.. ale chyba musiał czytać bo i tak byłem przekonany, że wyjdzie gorzej ten test.. 

 

Spodziewałem się trochę przychylniejszego przyjęcia Dynaudio. No cóż, może elektronika nie była najszczęśliwszym wyborem, może gust testującego nie łapie synergii z Dyniami a może zwykły biznes. Recka jak recka, trochę taka bezduszna, jakby wnioski już z góry były znane. Jedna z gorszych u Szymona, moim zdaniem. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Adam 38 napisał:

Spodziewałem się trochę przychylniejszego przyjęcia Dynaudio. No cóż, może elektronika nie była najszczęśliwszym wyborem, może gust testującego nie łapie synergii z Dyniami a może zwykły biznes. Recka jak recka, trochę taka bezduszna, jakby wnioski już z góry były znane. Jedna z gorszych u Szymona, moim zdaniem. 

EEEE tam. Wiadomo, że metkowiec nie wygra ? .  A nie zagrały, bo elektronika też od metkowców..... dlatego ? i powinni to zmienić, bo to najsłabsze ogniwa w tych systemach. Fuj te metkowce jakieś Grajfony czy DeCESY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Adam 38 napisał:

Spodziewałem się trochę przychylniejszego przyjęcia Dynaudio. No cóż, może elektronika nie była najszczęśliwszym wyborem, może gust testującego nie łapie synergii z Dyniami a może zwykły biznes. Recka jak recka, trochę taka bezduszna, jakby wnioski już z góry były znane. Jedna z gorszych u Szymona, moim zdaniem. 

Adam to przecież tylko opinia,w dodatku cudza,kto się ma tym przejmować. Czy przestaniesz jeść pączki tylko dlatego ,że jakiś nawiedzeniec napisze w internetach,że są do dupy? Miro ma rację,świetne skąd inąd H40.1 zostaly tam zjechane jak bura suka,pomijając zwykłe brednie które nawypisywano przy okazji tego „testu” świat się nie zatrzymał,nie słyszałem też o masowym wyrzucaniu Harbetha przez okna ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że to moje kolumny zostały przetestowane bez mojej zgody i wiedzy. Tak się teraz zastanawiam czy przypadkiem ten cały hejt skierowany na Studio 16 Hz a raczej Pana Grzegorza nie jest bezpodstawny. A wystarczyło tylko do mnie zadzwonić ale i tak na rozbierane zdjęcia nie wyraziłbym zgody. Może dlatego wszystko było zrobione po cichu. Hmhmhm smród pozostał.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To  jest jakiś cyrk. Prawo własności jeszcze istnieje czy jest wolna amerykanka?

Do właściciela tych - jeśli chcesz sprzedać te głośniki  to próbuj raczej przez audiomarkt.de, u nas rynek powyżej pewnego pułapu cenowego robi się płytki. Tam pójdą i nikt nie będzie żadnych teorii spiskowych dorabiał.

Co do meritum, to Dynki grają nieomal wyłącznie z wysokiej klasy elektroniką i podłączanie jakichś vintydżowych wynalazków może, ale nie musi zakończyć się sukcesem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, DJ LUCAS napisał:

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że to moje kolumny zostały przetestowane bez mojej zgody i wiedzy. Tak się teraz zastanawiam czy przypadkiem ten cały hejt skierowany na Studio 16 Hz a raczej Pana Grzegorza nie jest bezpodstawny. A wystarczyło tylko do mnie zadzwonić ale i tak na rozbierane zdjęcia nie wyraziłbym zgody. Może dlatego wszystko było zrobione po cichu. Hmhmhm smród pozostał.... 

Jeżeli jest tak jak piszesz to w tym momencie dla mnie blog Szymona przestaje istnieć. Jak tak można? 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Grzegorz zaoferował swoją pomoc w sprzedaży owych kolumn. Podobno byli chętni na odsłuch. Okazało się że jednak przez okres 2 tygodni nikt nie odsłuchał kolumn z różnych wzgledow i kolumny do mnie powróciły a w tym czasie miałem dzięki Panu Grzegorzowi jego Arcady 2 5. Czytam testy Szymona i była wzmianka o teście właśnie Contour 30. I tutaj lampka mi się zaświeciła bo wiem że Szymon i Pan Grzegorz współpracują. Z tyłu głowy miałem że możliwe że właśnie moje dynki posłużą do tego testu. Tak też się stało widząc dziś zdjęcia moich kolumn  na fb. Tak jak pisałem wcześniej gdybym został poproszony o możliwość przetestowania ich przez Szymona pewnie bym się zgodził ale na rozkręcanie ich już nie. Kolumny sprzedałem bez pomocy Pana Grzegorza dokładnie tydzień temu a test Dynek ukazał się dziś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - to że Contoury 30 wypadną słabo u Szymcia i spółeczki to było wiadomo bez testu. Można sobie odszukać, że o wyniku tego testu już dawno pisałem.

Pan bajkopisarz pożal się Boże - recenzent (buaha) - się kompromituje tym testem -całe szczęście, że znalazł ulgę podpinając po C30..........a jakże -  kolumny S16Hz. Tak przeciętnie przecież tam wypada Esotar2-słabiutki głośnik - to wszyscy wiedzą.

 Ale to wszystko NIC.

Jeśli faktycznie było tak jak pisze DJ LUCAS - to powiem krótko panowie niezależni recenzenci od Faberka i najlepsi konstruktorzy kolumienek z Tychów - DNO I KILO MUŁU.

 

Testy u faberków mają jedną zaletę -  przynajmniej wiadomo - jakich kolumn na rynku nie kupować - wszystkich tych które są u Szymcia testowane - wydać kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy na kolumny - i mieć świadomość, że były rozkręcane przez takich amatorów - to jak skoczyć z samolotu bez spadochronu.

 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak podziwiam Rogalę. Zaangażować takie środki do promocji swoich wyrobów-chapeau bas. Kiedyś to były czasy,paru userów się klonowało i „rozmawiało„ miedzy sobą wychwalając markę pod niebiosa,teraz pełna profeska i wyrafinowana socjotechnika. Nasuwa się tylko jedno pytanie,dlaczego te najwybitniejsze kolumny we wszechświecie nie potrafią sprzedać się bez takich narzędzi jak blog szymka i ancymonków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, DJ LUCAS napisał:

ale i tak na rozbierane zdjęcia nie wyraziłbym zgody.

Też bym się nie zgodził na rozkręcanie moich kolumn. Porażka jeśli ktoś zrobił to bez Twojej zgody. Zresztą po cholerę je "rozbierać" jak w necie są już zdjęcia środka. Wystarczyło je pobrać i podać źródło w recenzji. Pożyczam czasem jakieś kolumny, wzmacniacze i do głowy by mi nie przyszło żeby wykręcać głośniki,  zdejmować pokrywę wzmacniacza czy wymieniać lampy itp.  Masz kontakt z Grzegorzem zadzwoń potwierdź czy to Twoje kolumny. Jeśli tak to Grzegorz zasłużył na kilka "ciepłych" słów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, DJ LUCAS napisał:

Pan Grzegorz zaoferował swoją pomoc w sprzedaży owych kolumn

To bardzo miłe ze strony prezesa firmy studio 16 hertz, że angażuje się w takie charytatywne akcje.

Myślę, że temat oferowanej pomocy zasługuje na osobny wątek, w dziale na głównej stronie, żeby ludzie sprzedający swój sprzęt wiedzieli do kogo zwrócić się w razie czego o pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Silver_85 napisał:

Też bym się nie zgodził na rozkręcanie moich kolumn. Porażka jeśli ktoś zrobił to bez Twojej zgody. Zresztą po cholerę je "rozbierać" jak w necie są już zdjęcia środka. Wystarczyło je pobrać i podać źródło w recenzji. Pożyczam czasem jakieś kolumny, wzmacniacze i do głowy by mi nie przyszło żeby wykręcać głośniki,  zdejmować pokrywę wzmacniacza czy wymieniać lampy itp.  Masz kontakt z Grzegorzem zadzwoń potwierdź czy to Twoje kolumny. Jeśli tak to Grzegorz zasłużył na kilka "ciepłych" słów. 

Widzisz dl anormalnego człowieka to głupie, ale ... tym bardziej, że w necie są zdjęcia.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Adam 38 napisał:

Jeżeli jest tak jak piszesz to w tym momencie dla mnie blog Szymona przestaje istnieć. Jak tak można? 

Swoje i tak będzie testował, a inni nie dadzą, choć on różnych sposobów się ima, aby coś odsłuchać, np ktoś inny pobiera kolumny od sklepu czy dystrybutora i potem przeważą do niego.. choć potem i tak wszystko wychodzi, więc ma coraz ciężej.. 

3 minuty temu, baran napisał:

Takie rozkręcanie nie kasuje przypadkiem 8-letniej gwarancji? 

Jak serwis dojdzie, że były rozkręcane to na pewno.. 

11 godzin temu, muzaman napisał:

EEEE tam. Wiadomo, że metkowiec nie wygra ? .  A nie zagrały, bo elektronika też od metkowców..... dlatego ? i powinni to zmienić, bo to najsłabsze ogniwa w tych systemach. Fuj te metkowce jakieś Grajfony czy DeCESY.

Znam takiego co jak miał kolumny od metkowców lub jak kto woli od korpo to byłby ok, ale jak już kupił troszkę inne kolumny, to nagle wszystko od korpo stało się bee ee.. :-)

12 godzin temu, m4tech napisał:

kolumny obnażyły słabszą elektronikę ? to masz na myśli?
Z tych wewnętrznie sprzecznych opisów i tak najwięcej dowiedziałem się o sansui ? 

szkoda , ze Denona 2020 nie zabrał do testu, a potem gryphona by podpiął i by napisał, że Duńczyk obronił w jakimś sensie te kolumny, ale w jakimś sensie, bo generalnie to i tak są do bani.. 

12 godzin temu, Adam 38 napisał:

Spodziewałem się trochę przychylniejszego przyjęcia Dynaudio. No cóż, może elektronika nie była najszczęśliwszym wyborem, może gust testującego nie łapie synergii z Dyniami a może zwykły biznes. Recka jak recka, trochę taka bezduszna, jakby wnioski już z góry były znane. Jedna z gorszych u Szymona, moim zdaniem. 

jakbyś miał kasę na te kolumny to i tak byś je posłuchał, nie sugerował się testem, którego wynik z góry był wiadomy o czym pisaliśmy już przed tym testem.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh,

Poczytałem komentarze na tym blogu... Mam wrażenie, że ludzie popadają w skrajności. Tutaj często jak wypowiem się niepochlebnie o tych kolumnach to od razu "z tym wzmacniaczem, to se możesz, Dynaudio wymagają elektrowni", zaś tam na dole czytam, że Contour 30 to tania chińszczyzna i poprzednie Dynaudio grały lepiej, a te są w ogóle nic nie warte.

To jakby starcie dwóch religii... Bo produkty Dynaudio nie są ani specjalne, ani specjalnie słabe. To po prostu Dynaudio. Grają jak grają. Niektórym się podobają innym nie - to naturalne. Nie należy mylić obiektywnej prawdy z preferencjami. Zwłaszcza bez wykonania jakiegokolwiek pomiaru bardzo ciężko określić jakoś inżynierską produktu... 

Jedyne co wiem na 100% to to, że nie znam lepszej skrzynki na rynku w tej cenie.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś pisze, że obecne Contoury czy Confidence są niewiele warte - a super to były stare serie Dynek to:

A - albo nie słyszał jednych i drugich w kontrolowanych warunkach i wysokiej klasy systemie,

B - albo nie ma pojęcia co to znaczy jakość dźwięku i powinien sobie kupić Piano Crafta

C - albo słyszy ewidentną różnicę w jakości brzmienia na korzyść nowych serii - ale ma złe intencje

 

Poza tym ja na ten przykład po takiej wiwisekcji kolumn  - za taki szmal -   przez różnych szymonków, ancymonków i innych mefistofelesów nie kupiłbym już np. Ktemy z nr seryjnym 299 czy Harbetha M40.1 z nr seryjnym "M40.1 0121.L"

Tak w ogóle to dziwię się dystrybutorom - że pozwalają rozkręcać sprzęt przekazany do recenzji - szczególnie jeśli chodzi o kolumny.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lolek126 napisał:

szkoda , ze Denona 2020 nie zabrał do testu, a potem gryphona by podpiął i by napisał, że Duńczyk obronił w jakimś sensie te kolumny, ale w jakimś sensie, bo generalnie to i tak są do bani.. 

a ja myślę, że Nada 3020 lub Pioneera 400 mógł podłączyć - Dynki dopiero wtedy słabo by wypadły. I wtedy takie wpięcie monosów Gryfona Mephisto ( cóż za zbieżność nazw  z panem "recenzentem") na pewno uratowało by trochę tą  beznadziejność Contour'ów 30.

Mi się najbardziej z tej recenzji podoba ten fragment:  "......wysokie tony określiłbym jako jasne i dosyć prymitywne."  

Ale jaja !!!!

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę .......: wpis Szymcia na SzymonFaber w komentarzu pod recenzją Contour30:

"Na portalu FB wpisał się, Pan Łukasz który sugeruje że to jego kolumny były w teście. Oświadczam, że żaden z recenzentów szymonfaber.pl nie zna tego Pana, nie rozmawiał z nim, nie pożyczał od niego jakichkolwiek sprzętów audio do testów. Wszelkie animozje ów Pan musi wyjaśnić sobie z osobą trzecią, której wypożyczył kolumny. Nasz portal nie ma z nim nic wspólnego."   

Pytanie z kim  "nasz portal nie ma nic wspólnego" : z Panem Łukaszem  czy z Osobą Trzecią ?

DJ LUCAS - ten ŁUKASZ, który sugeruje, że to były jego kolumny - to rozumiem Ty  ? ?

"Z osobą trzecią" - jak sprytnie - ale to znaczy ni mniej ni więcej tylko:  "osobo trzecia - ty się tłumacz  - my nie mamy z tym nic wspólnego" - no żeby tak się dystansować od bliskiego kolegi (pardon) - "osoby trzeciej"..........

Chyba że szymuś nie zna tej osoby trzeciej ?

  Poza tym, jeśli  jakimś cudem zna tą osobę trzecią - to  na pewno Szymuś nie wie skąd "osoba trzecia" miała te kolumny. 

Co tu się dzieje !!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, babatular napisał:

Mi się najbardziej z tej recenzji podoba ten fragment:  "......wysokie tony określiłbym jako jasne i dosyć prymitywne."  

Ale jaja !!!!

no ale podpinając dobry wzmacniacz przestały być prymitywne, więc o czym to świadczy jak nie o sansui ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.