Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

..... a jak do tego dodasz okablowanie holenderskiego producenta, unikatową obudowę z MDFu i 6mm maty tłumiącej to masz TOP kolumny rzucające na kolana i kasujące metkowcow. 

16 minut temu, Froju napisał:

Co jeszcze powinno być aby "rzuciło"?

Tylko Kondy Duelunda w cenie tych Contourów mogą rzucić na kolana Mefistotelesa. No i nasączane woskiem królowej pszczół z Górnego Karabachu cewki taśmowe w cenie tej końcówki Gryfona z tego testu. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się wydawało, gdy Naima postawiłem zamiast Cayna.

Bardzo szybko przyszła refleksja, że pomyliłem się. A stało się to wtedy gdy postawiłem tam Lairynthosy zamiast S16Hz.

Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, saku napisał:

Witam

Niesamowite jest jak mozemy miec tak rozbiezne opinie piszac o tym samym produkcie ;). Zapewne czynnikiem, ktory ma na to najwiekszy wplyw to rozne warunki lokalowe (akustyka pomieszczenia).

Ad.1 Contoury 30 sa fantastycznie dynamiczne, to jedna z ich najsilniejszych stron. Do tego gruby front z aluminium robi swoje i swietnie trzymaja w ryzach wszelkie podbarwienia obudowy.

Ad.2 Bas jest w koncu taki jaki lubie, ani miekki i rozlazly, ani suchy.

Ad.3 Czy to sprawdzona informacja? Wlasnie wyslalem maila do Dynaudio z zapytaniem...

Ad.4 Wole nowa szkole dzwieku Dynaudio (posiadalem wczesniej 3 rozne glosniki tej firmy), przejrzystosc, detal ale jednoczesnie brak nadmiernej agresywnosci.

Dodam, ze napedzam Contoury dosc mocnym wzmacniaczem (200W), do tego puszczam przez cyfrowa korekcje akustyki (miniDSP).

Pozdrawiam

Zdecydowanie. Ludzie różnie słyszą, dlatego pomiar prawdę Ci powie ?

Ad1 - ja porównuję je do 3-way. Za te pieniądze można już dużo kupić. Jeśli chodzi o aliminium na froncie... ostatnio porównywałem z S25 i podejrzewam, że to właśnie obudowa daje taką przewagę Contourom. Jeśli chodzi o "wysokie" to naprawdę nie ma czego porównywać, mimo, że ten sam głośnik.

Ad2 - znowu, ja porównuję z 3-way w obudowie zamkniętej. Generalnie mało kolumn w mojej ocenie ma dobry bas i do większości Subwoofer wydaje mi się koniecznością. Szkoda, że tak mało czasopism mierzy opóźnienie grupowe. To by tak dużo wyjaśniło... Muszę sprawdzić, czy mi wyjdzie w bliskim polu taki pomiar. Wtedy będę mógł porównać z subem ? 

Ad3 - sprawdzona. Ja tak zrobiłem, nawet gdzieś jeszcze fotki mam z tego jak je wymieniałem. POLECAM!!! Zdecydowanie lepsze są te nowe nogi.

Ad4 - tu się zgadzam. Stare Dynaudio może były trochę "magiczne", ale przez to nie każdemu mogły pasować. Teraz widzę to tak, że utrzymali zalety starych modeli (muzykalność! łagodność!) i zminimalizowali ich wady (baardzo miękki bas, bardzo silnie podbarwiony dźwięk)

 

Też puszczałem Contour przez DSP, ale ostatecznie zrezygnowałem z equalizacji. Po wyrównaniu ch-ki straciły sporo swojej magiczności. Uciąłem tylko bas na 80Hz 6dB/Oct i uzupełniam subem (sub gra na 50Hz 18dB/Oct). W takim układzie już można mówić o dynamice. Niestety... Esotar2 nie może grać zbyt głośno. Podział jest bardzo niski (2.2kHz) i głośnik ma duże amplitudy. Bardzo szybko traci na czytelności. Dlatego Contour 60 wydawały mi się takie mocne. Szkoda, że bas tam był "nieustawialny" dla mnie ? 

Ja bym widział podział w okolicach 3500Hz / 3700Hz na zwrotce drugiego rzędu (tak chyba jest w Confidence). To już powinno dać fajne efekty. 4500Hz (Contour 60) to dla mnie zbyt wysoko. Zwłaszcza, że Esotar daje takie fajne zabarwienie dźwięku.

 

Silver_85, dokładnie. To mnie trochę denerwuje...

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, m4tech napisał:

@DJ LUCAS co stanęło u ciebie w miejscu Contour 30? 
Chyba nie musiałeś długo szukać czegoś lepszego od tak kiepskich C30 jak tu piszą.....

m4tech według mnie to są bardzo dobre kolumny ale żeby napędzić je odpowiednio to rzeczywiście trzeba wydajnej klasowej elektroniki, której ja nie posiadam dlatego też postanowiłem je sprzedać. Obecnie poszukuję kolumn do Denona 2020 ae o innym brzmieniu żywszym niż Dynki. Miałem wcześniej Focusy 220 mk2 przez 8 lat i ostatnio właśnie Contour 30. Złego słowa nie mogę powiedzieć o tych konstrukcjach. Więc poszukiwania trwają. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 

   Ale jak wy chcecie wykorzystać potencjał Esotara i nowych serii Contour czy Confidence ? Denonem , Sansuiem , Rotelem czy jakimś Naimem, nie daj Boże lampką???

    Takie kolumny jak Dynaudio Contour 30 - to nie są kolumny dla amatorów podłączających te kolumn pod sprzęcik hi-fi w przypadkowych warunkach. Znowu problemem tu jest cena/za niska  - gdyby kosztowały 80 tys zł - nikt by je do Denona czy Hegla nie podłączył.

      Obecne Dynki Confidence i Contour to wspaniałe kolumny (mimo że na polipropylenie) i wymagają wyrafinowanego środowiska. Jak was nie stać na Accuphasa, Gryphona, Vitusa, Burmestera, Soulution, DartZeela, CH Precision, Bouldera,  wyrafinowane okablowanie, akcesoria i akustykę  - to nigdy nie wykorzystacie możliwości tych kolumn. I potem "recenzent" pisze że góra "jasna i prymitywna". Albo trafiają na rynek wtórny bo "się nie wpasowały w system". W systemik na lampce, Rotelu, Denonie czy Sansui - nigdy się nie wpasują.

      Dynaudio bardzo atrakcyjnie wyceniła te Contoury 20/30 - biorąc pod uwagę jak mogą zabrzmieć, jak są wykonane, jaką mają"metkę" i renomę na świecie. Szczególnie biorąc pod uwagę to co się dzieje z cenami sprzętu audio.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, babatular napisał:

Zakładając że absolutnie żadnych uszkodzeń taki 'Adaś' nie poczyni tym rozkręcaniem - ale chciałbyś kupić takie Trennery za 100tys zł gdzie np.kilka razy w kilku " redakcjach " wkręcali,. wykrecali co się da ze zwrotnicą włącznie. Bo ja NIE.

A już rozbieranie kolumn bez wiedzy zgody ich właściciela to jest żenua. Nawet jak przy tym rozkrecaniu kolumny w ogóle nie ucierpiały. O kwestiach gwarancyjnych nawet nie wspominam.

Dokładnie, bo to chodzi o sam fakt, że nie było takiej zgody.. 

10 godzin temu, Silver_85 napisał:

Jak widać też czytają bloga ? Swoją drogą wszedłem na ich facebooka i dystrybutor dziwi się, że zniknął wpis gdzie gość nazywa recenzenta "cymbałem". Nawet tu jakbym kogoś wyzwał od cymbała to post by znikał i dostałbym bana. Można się nie zgadać z czyjąś opinią , ale chyba opisujemy rzeczy martwe. Nikt żony czy matki nikomu nie obraził ? 

Różnie z tym bywa, nawet w tym wątku, gdzie pewne osoby pomiędzy sobą się nawzajem.... i nawet posty nie były usuwane.. a epitety padały.. 

26 minut temu, babatular napisał:

Panowie 

   Ale jak wy chcecie wykorzystać potencjał Esotara i nowych serii Contour czy Confidence ? Denonem , Sansuiem , Rotelem czy jakimś Naimem, nie daj Boże lampką???

    Takie kolumny jak Dynaudio Contour 30 - to nie są kolumny dla amatorów podłączających te kolumn pod sprzęcik hi-fi w przypadkowych warunkach. Znowu problemem tu jest cena/za niska  - gdyby kosztowały 80 tys zł - nikt by je do Denona czy Hegla nie podłączył.

      Obecne Dynki Confidence i Contour to wspaniałe kolumny (mimo że na polipropylenie) i wymagają wyrafinowanego środowiska. Jak was nie stać na Accuphasa, Gryphona, Vitusa, Burmestera, Soulution, DartZeela, CH Precision, Bouldera,  wyrafinowane okablowanie, akcesoria i akustykę  - to nigdy nie wykorzystacie możliwości tych kolumn. I potem "recenzent" pisze że góra "jasna i prymitywna". Albo trafiają na rynek wtórny bo "się nie wpasowały w system". W systemik na lampce, Rotelu, Denonie czy Sansui - nigdy się nie wpasują.

      Dynaudio bardzo atrakcyjnie wyceniła te Contoury 20/30 - biorąc pod uwagę jak mogą zabrzmieć, jak są wykonane, jaką mają"metkę" i renomę na świecie. Szczególnie biorąc pod uwagę to co się dzieje z cenami sprzętu audio.

Niestety ludzie podłączają pewne kolumny pod elektronikę, która nie jest wstanie poradzić sobie z danymi kolumnami jak właśnie Dynki, SF, FS, B&W i potem krążą w sieci opinie , że np olimpijki III  to nie grają , ale jak sie pytasz z czym je gość podłączył  to ręce opadają jak czytasz , że to denon 2020 ...jak one mają zagrać.. ???

16 godzin temu, babatular napisał:

Ale  - ja kupując kolumny  u dystrybutora za taki szmalec - nie chciałbym bym zapłacić tyle $$$$ za kolumny gdzie ktoś  wykręcał głośniki z obudowy, wyciągał zwrotkę, wyciągał wytłumienie, potem to wszystko składał, skręcał......

Albo kupić Gryfa Mephisto za takie pieniądze - który był wysyłany od redakcji do redakcji (pakowany, rozpakowywany), transportowany w te i nazad przez firmy kurierskie i narażony na atak napalonego recenzownika ze śrubowkrętakiem w dłoni.

 

Burza ??? Jak dla mnie największa jest o to, że ( jak twierdzi Łukasz) to jego kolumny były "testowane" bez jego zgody i wiedzy. Że testowane to pikuś - ale były rozkręcane te kolumny bez jego wiedzy i zgody -  dla mnie to jest BURZA.

A sama "recenzja" - to boki zrywać z tej opisowej, dramatycznie tendencyjnej  amatorszczyzny.

Ja też bym takich nie kupił.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon blog czyli recenzent popełnił wielki błąd opluwając Dynki.

Gdyby napisał,że to miód malina wtedy nikt by się nie doczepiał nawet do tego rozkręcania cudzych kolumn.Taka nauczka na przyszłość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Roubaix napisał:

Szymon blog czyli recenzent popełnił wielki błąd opluwając Dynki.

Gdyby napisał,że to miód malina wtedy nikt by się nie doczepiał nawet do tego rozkręcania cudzych kolumn.Taka nauczka na przyszłość ;)

Taka nauczka na przyszłośc dla Ciebie.

 Szymcio - recenzent bez cenzury - nie opluwa tylko kolumn jednej wybitnej  marki - tej od wyjątkowych obudów z MDFu, innowacyjnego systemu tłumienia w postaci matki bitumicznej 6mm, okablowania ze szpuli holenderskiego producenta do kupienia w AudioSystemie i popularnych głośników Scana do kupienia w Akustyku czy Loudspeakershop.

A to wszystko rozsądnie skalkulowane - od 70 tys zł do 250 tys zł.............

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, babatular napisał:

Panowie 

   Ale jak wy chcecie wykorzystać potencjał Esotara i nowych serii Contour czy Confidence ? Denonem , Sansuiem , Rotelem czy jakimś Naimem, nie daj Boże lampką???

    Takie kolumny jak Dynaudio Contour 30 - to nie są kolumny dla amatorów podłączających te kolumn pod sprzęcik hi-fi w przypadkowych warunkach. Znowu problemem tu jest cena/za niska  - gdyby kosztowały 80 tys zł - nikt by je do Denona czy Hegla nie podłączył.

      Obecne Dynki Confidence i Contour to wspaniałe kolumny (mimo że na polipropylenie) i wymagają wyrafinowanego środowiska. Jak was nie stać na Accuphasa, Gryphona, Vitusa, Burmestera, Soulution, DartZeela, CH Precision, Bouldera,  wyrafinowane okablowanie, akcesoria i akustykę  - to nigdy nie wykorzystacie możliwości tych kolumn. I potem "recenzent" pisze że góra "jasna i prymitywna". Albo trafiają na rynek wtórny bo "się nie wpasowały w system". W systemik na lampce, Rotelu, Denonie czy Sansui - nigdy się nie wpasują.

      Dynaudio bardzo atrakcyjnie wyceniła te Contoury 20/30 - biorąc pod uwagę jak mogą zabrzmieć, jak są wykonane, jaką mają"metkę" i renomę na świecie. Szczególnie biorąc pod uwagę to co się dzieje z cenami sprzętu audio.

U mnie C20i zostaje z Moonriverem,bo jest wszystko czego potrzebuje.Na pewno można lepiej,ale nie wiem czy w tych pieniążkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, izapat napisał:

U mnie C20i zostaje z Moonriverem,bo jest wszystko czego potrzebuje.Na pewno można lepiej,ale nie wiem czy w tych pieniążkach.

Można i tak, tzn kupić na allegro za 200zł wzmak Technicsa i podłączyć do C20. Na pewno można lepiej - ale raczej nie w tych pieniążkach...

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, babatular napisał:

Można i tak, tzn kupić na allegro za 200zł wzmak Technicsa i podłączyć do C20. Na pewno można lepiej - ale raczej nie w tych pieniążkach...

Tyle ,że Technicsa wszyscy znają a Moonrivera raczej mało kto(jeszcze)Klimat lampy,moc tranzystora(nie byle jakiego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, babatular napisał:

Można i tak, tzn kupić na allegro za 200zł wzmak Technicsa i podłączyć do C20. Na pewno można lepiej - ale raczej nie w tych pieniążkach...

Dynaudio są wymagające to wszyscy wiemy. Więc trzeba im zapewnić dobre towarzystwo może niekoniecznie najdroższe konstrukcje. Trzeba próbować. Ja po dłuższym użytkowaniu Dynek poszukuję innego brzmienia bardziej żywego co nie oznacza że Dynki są złe. A z drugiej strony nie mówmy też że Dynki to są najlepsze konstrukcje ever. Są też inni producenci kolumn. Świadomie wybrałem Denona i to po lampie  a nawet 3. Denon to taki średniak i też takich kolumn poszukuję. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, DJ LUCAS napisał:

Dynaudio są wymagające to wszyscy wiemy. Więc trzeba im zapewnić dobre towarzystwo może niekoniecznie najdroższe konstrukcje. Trzeba próbować. Ja po dłuższym użytkowaniu Dynek poszukuję innego brzmienia bardziej żywego co nie oznacza że Dynki są złe. A z drugiej strony nie mówmy też że Dynki to są najlepsze konstrukcje ever. Są też inni producenci kolumn. Świadomie wybrałem Denona i to po lampie  a nawet 3. Denon to taki średniak i też takich kolumn poszukuję. 

Pozdrawiam 

A jak oceniasz Arcady 2,5 które miałeś na czas wypożyczenia Dynaudio do tych Dynek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, babatular napisał:

Panowie 

   Ale jak wy chcecie wykorzystać potencjał Esotara i nowych serii Contour czy Confidence ? Denonem , Sansuiem , Rotelem czy jakimś Naimem, nie daj Boże lampką???

    Takie kolumny jak Dynaudio Contour 30 - to nie są kolumny dla amatorów podłączających te kolumn pod sprzęcik hi-fi w przypadkowych warunkach. Znowu problemem tu jest cena/za niska  - gdyby kosztowały 80 tys zł - nikt by je do Denona czy Hegla nie podłączył.

      Obecne Dynki Confidence i Contour to wspaniałe kolumny (mimo że na polipropylenie) i wymagają wyrafinowanego środowiska. Jak was nie stać na Accuphasa, Gryphona, Vitusa, Burmestera, Soulution, DartZeela, CH Precision, Bouldera,  wyrafinowane okablowanie, akcesoria i akustykę  - to nigdy nie wykorzystacie możliwości tych kolumn. I potem "recenzent" pisze że góra "jasna i prymitywna". Albo trafiają na rynek wtórny bo "się nie wpasowały w system". W systemik na lampce, Rotelu, Denonie czy Sansui - nigdy się nie wpasują.

      Dynaudio bardzo atrakcyjnie wyceniła te Contoury 20/30 - biorąc pod uwagę jak mogą zabrzmieć, jak są wykonane, jaką mają"metkę" i renomę na świecie. Szczególnie biorąc pod uwagę to co się dzieje z cenami sprzętu audio.

No ja mam inne doświadczenie ?

Do czego nie zapiąłem grały ok i różnice, jeśli były to na granicy percepcji. Mój wniosek? Jeśli wzmach zapewnia rozsądne parametry na wyjściu, to już w zasadzie nie zmienia nic. To nie są Sonusy, gdzie moduł impedancji spada do 2Ohm na basie przy zabójczych kątach fazowych i do tego mocno zmiennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

A jak oceniasz Arcady 2,5 które miałeś na czas wypożyczenia Dynaudio do tych Dynek ?

Pan Grzegorz Rogala robi naprawdę dobre kolumny. Nie powiem które są lepsze one są inne. Bas bardziej zróżnicowany w Arcadach i średnica jakby jakby to ująć bardziej jasna. Przestrzeń w obu bardzo dobra ale dynki przez tą swoją manierę ciemnego grania są jakby bardziej wciągające. Więc to są według mnie inne brzmienia. Oczywiście decydujące są preferencje osoby słuchającej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DJ LUCAS napisał:

Dynaudio są wymagające to wszyscy wiemy. Więc trzeba im zapewnić dobre towarzystwo może niekoniecznie najdroższe konstrukcje. Trzeba próbować. Ja po dłuższym użytkowaniu Dynek poszukuję innego brzmienia bardziej żywego co nie oznacza że Dynki są złe. A z drugiej strony nie mówmy też że Dynki to są najlepsze konstrukcje ever. Są też inni producenci kolumn. Świadomie wybrałem Denona i to po lampie  a nawet 3. Denon to taki średniak i też takich kolumn poszukuję. 

Pozdrawiam 

Problem w tym, że dla niektórych to Countury są średniakami, więc jak ktoś tak uważa, to denon na pewno nie jest średniakiem, bo z counturami nie zagra ten wzmak..  Ale prawda jest taka, nie ma naj, naj  kolumn, jest wiele fajnych kolumn, które niekoniecznie są lepsze pomiędzy sobą z pewnego przedziału jak bierzemy, tylko inaczej brzmiące i kwestia wyboru pozostaje  w nabywcy co woli i co preferuje w dźwięku jak i w samym wyglądzie kolumn. Bo nie ma co się oszukiwać jak się wydaje powiedzmy, choćby "głupie" 30 tyś na kolumny to chce się , aby również oko się cieszyło.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma?

Zróbcie sobie kiedyś ślepy test na Dynaudio. Jak traficie 100% to przyznam, że ja po prostu czegoś nie słyszę. Najlepsze jest to, że tych kolumn słuchałem na kilku ampach a wszyscy przyczepiają się jednego.

Może może Accuphase za 20k jest lepszy? Z brumem od zasilacza na wyjściu?:-)

Jeszcze nikt nie wyjaśnił mi dlaczego Dynaudio mają wymagać mocnego wzmacniacza. Właśnie po to producent dorzucił układ limearyzacji, żeby wszystko, nawet lampowce dały radę. To jest duża zaleta tych kolumn. Zresztą chyba każdych kolumn Dynaudio. SF się w to nie bawi i jak chcesz słuchać głośno, to już trzeba wypluć dużo watów.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć co tam się dzieje w takim systemie z amplitunerem i subem. ...osobiście nie wydaje mi się to dobrym środowiskiem dla tak dość subtelnych kolumn jakie są Contoury. Dla mnie Contoury są elementem wokół którego buduję na razie swój system, dlatego być może H300 będzie nie długo do wymiany, okaże się jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A. Jest szansa, że przed wymianą po prostu posłuchasz? Tak na ślepo? Hegel H300 to wzmacniacz o doskonałych parametrach. Wydajny, niskie zniekształcenia (w tym intermodulacyjne) i bardzo niski szum. Do tego niezmienny wraz z obciążeniem.

Oczywiście, nie znam Twojego pokoju, ale dobra adaptacja może kosztować kilkadziesiąt tysięcy. I jeśli jeszcze nie została zrobiona przyniesie prawdziwy efekt. Mierzalny. Nawet jeśli już masz pokój, to dodatkowy sub/dwa też przyniosą lepszy efekt, bo pokryją Ci pozostałe pasmo.

 

Do czego zmierzam - jestem fanem wydawania pieniędzy tam, gdzie to ma znaczenie. Wzmacniacz/odtwarzacz CD w większości powinny być na końcu listy - jeśli idziemy po jakość dźwięku.

Dawno temu robiłem zabawny eksperyment. Podłączyłem Harmam Kardon (coś co produkowali jakieś 20 lat temu - 25W) do kolumn pokroju SF Cremona. I co? Potężny spadek napięcia właśnie tam, gdzie nurkował w dół moduł impedancji. Po prostu wamach nie dawał prądu. Bardzo słyszalne. Twój Hegel takiego problemu nie będzie miał. To świetny wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, baran napisał:

No ja mam inne doświadczenie ?

Do czego nie zapiąłem grały ok i różnice, jeśli były to na granicy percepcji. Mój wniosek? Jeśli wzmach zapewnia rozsądne parametry na wyjściu, to już w zasadzie nie zmienia nic. To nie są Sonusy, gdzie moduł impedancji spada do 2Ohm na basie przy zabójczych kątach fazowych i do tego mocno zmiennych.

Halo...tu Ziemia. A tak poza tym wszystko ok ?

To jakiś dramat jest. Baran - naprawdę z całym szacunkiem ale pozostaje ci Yamaha Piano Craft - całkiem fajna mini wieża.

 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, baran napisał:

A nie ma?

Zróbcie sobie kiedyś ślepy test na Dynaudio. Jak traficie 100% to przyznam, że ja po prostu czegoś nie słyszę. Najlepsze jest to, że tych kolumn słuchałem na kilku ampach a wszyscy przyczepiają się jednego.

Może może Accuphase za 20k jest lepszy? Z brumem od zasilacza na wyjściu?:-)

Jeszcze nikt nie wyjaśnił mi dlaczego Dynaudio mają wymagać mocnego wzmacniacza. Właśnie po to producent dorzucił układ limearyzacji, żeby wszystko, nawet lampowce dały radę. To jest duża zaleta tych kolumn. Zresztą chyba każdych kolumn Dynaudio. SF się w to nie bawi i jak chcesz słuchać głośno, to już trzeba wypluć dużo watów.

jak będziesz miał możliwość posłuchania sobie np confidensów 30  najpierw na jakiejś lampie, potem weź podłącz dobrą integrę , a na koniec przyzwoitą końcówkę mocy i nie mam na myśli topów, po prostu przyzwoitą i jeśli nie będziesz czuć różnicy pomiędzy takimi urządzeniami przy tej kolumnie jeśli chodzi o jakość dźwięku jak i łatwość w napędzaniu tych kolumn, to coś u Ciebie szwankuje i nie pisze tego złośliwie. NIe da się tego nie usłyszeć.. Nawet podłączając bezpośrednio po integrze końcówkę mocy czuć, już w niskich rejestrach volume,  jest lepiej, mocniej, większe dociążenie, większa kontrola basu, tylko to niestety więcej i kosztuje.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i nadziwić się nie mogę. Przecież sam robiłem u siebie test. Wiem to nie ta półka, ale przecież Focus 260 to przyzwoita kolumna. Gra u mnie z Octave i bardzo dobrze wypada, kiedyś podłączyłem je do wzmacniacza syna Music Hall A30,3 i było poprawnie ale ...znikła cała ta aura, która sprawia, że słuchanie z Octave wciąga na długie godziny. Jest piękna scena i szczegółowość, jest ładnie zróżnicowany bas. Tego brakowało w A30.3 choć to bardzo poprawny i niedoceniany wzmacniacz i z "łatwymi" kolumnami gra bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to akurat oczywiste, że lampowy i tranzystor będą grały inaczej. Wystarczy spojrzeć na spektrum zniekształceń. Nawet tani tranzystor ma często pierwszą  harmoniczną (często nieparzysta) na -80/90dB. Niektóre lampy mają parzystą na... -60dB. Np. V70SE na -59dB. Nie wspomnę już o tym, że w lampowcach nie mówimy o invariantności w zależności od obciążenia, a to zmienia się dramatycznie zwłaszcza w zakresie niskich częstotliowści. 

Lampa vs tranzystor słychać w zasadzie na wszystkim... Mówiłem o wzmacniaczach o dobrych parametrach. Nikomu nie bronię kupować drogiego wzmacha... Tylko fajnie by było, gdyby ludzie byli zainteresowani tym dlaczego słyszą co słyszą...

 

Dzisiaj czytałem reckę jakiegoś Audio Research... Kosmicznie słaby wzmacniacz. Jeśli dobrze pamiętam to chwalą się brakiem ujemnego sprzężenia zwrotnego...

babatular, to jest dramat bo...? Jesteś w stanie podać fizyczny powód? Czy tylko "bo słyszałem"? A jeśli tylko "bo słyszałem" to jaka jest różnica pomiędzy moim "słyszałem", a Twoim? Dlatego tak ciężko się rozmawia z audiofilami... Gra im cena i magia... Bardzo ciężko dyskutować z kimś, kto zakłada, że jego uszy są lepsze od oscyloskopu i nie próbuje nawet zanegować własnych odczuć. Ja próbowałem to robić u siebie wielokrotnie. Dlatego wyszedłem z kryteriami. Jeśli wzmach ich nie spełnia, to nawet nie marnuję czasu na jego słuchanie... Choćby był uznany, drogi i za darmo...

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baran. Nie wytłumaczę Ci tego. Nie da się. Krzywe izofoniczne, zróżnicowane postrzeganie jakości, wrażliwość, doświadczenie, osłuchanie, współdziałanie mózgu z narządem słuchu, itd. 

A pomiary - jak myślisz że oscyloskop, analizator widma, mikrofon i komputer mierzą wszystko to co słyszy człowiek i mierzą wszystko to w jaki sposób mózg człowieka przetwarza to co dociera do jego uszu to jesteś dopiero w żłobku. Długa droga przed Tobą - ale młody jesteś to może kiedyś to wszystko ogarniesz.

Różnica między "moimi" słyszałem a Twoim "słyszałem" jest DRAMATYCZNA.

 

 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli zgadzamy się. Nie jesteś w stanie uzasadnić, ale masz rację. No spoko... 

Edit: Powstrzymaj się proszę od wycieczek osobistych. Jestem młody, to fakt. Ani nie znasz mojego doświadczenia, ani nie widziałeś moich ostatnich badań słuchu. To, że jestem młody akurat gra na moją korzyść, więc jest to argument z rodzaju "strzał w kolano".

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, baran napisał:

Ok, czyli zgadzamy się. Nie jesteś w stanie uzasadnić, ale masz rację. No spoko... 

Edit: Powstrzymaj się proszę od wycieczek osobistych. Jestem młody, to fakt. Ani nie znasz mojego doświadczenia, ani nie widziałeś moich ostatnich badań słuchu. To, że jestem młody akurat gra na moją korzyść, więc jest to argument z rodzaju "strzał w kolano".

Tobie nie jestem w stanie nic uzasadnić. . Zmartwie Cię - nikt nie jest. 

 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.