Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Svawo napisał:

Być może masz rację ale.... jak masz zaadaptowane akustycznie pomieszczenie dla niskich częstotliwości? Czy masz jakiś pomiar odpowiedzi akustycznej pomieszczenia dla niskich częstotliwości? Czy widziałeś kiedyś jak pofalowany jest wykres dla niezaadoptowanego pomieszczenia? Liczyłeś mody pomieszczenia w których robiłeś odsłuchy, skąd pewność że to nie wina akustyki? ... jeśli nie masz takiej pewności to ta rozmowa mija się z celem ...

Pozdrawiam,

Mam pojęcie?

Na nowym mieszkaniu mam już nawet wybrany sufit akustyczny. Czy schowamy w nim pułapki to się dopiero okaże na pomiarze. To jest właśnie pierwszy "sprzęt" jaki kupuję na przeprowadzkę. Teraz w pokoju mam to słabo zaadresowane.

W aktualnym pomieszczeniu mam ultra silne mody (więcej niż jeden wymiar ma te same wartości). Dlatego żaden wzmacniacz, nawet najmocniejszy mi nie pomoże. Za to sub, w którym mogę wymodelować ch-kę - już tak. Wszyscy (większość) się z tym mierzymy. Tylko ja tego nie adresuję wzmacniaczem ?

Uprzedzam pytania... Swoją opinię o lipnym basie z Contour opieram na odsłuchach z zaadaptowanych pokojów, nie z mojego...

Lolek, a paradigm persona 3f?

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aktualnym pomieszczeniu mam ultra silne mody (więcej niż jeden wymiar ma te same wartości). Dlatego żaden wzmacniacz, nawet najmocniejszy mi nie pomoże. Za to sub, w którym mogę wymodelować ch-kę - już tak. Wszyscy (większość) się z tym mierzymy. Tylko ja tego nie adresuję wzmacniaczem

To zluda. Mody to nie tylko peaki ale takze dipy (czyli gorki i dolki)

Modelowana charakterystyka mozesz korygowac peaki ale nie dipy. A te sa znacznie gorsze (brak basu mimo najwiekszych subwooferow). Jednym subwooferem tego nie rozwiazesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że mam jeszcze dwie kolumny, w przyszłości dokupuję kolejne suby... Jest szansa. Inna sprawa, że jest jeszcze jeden problem... Zgranie fazowe, bo ciśnienie to nie wszystko. Dodatkowo zbyt mocna equalizacja zmienia mi opóźnienie grupowe. Sam pokój też ma swoje parametry "poza ciśnieniowe", wygasanie fali też trochę trwa... No generalnie nie jest to łatwy temat. Jeśli chcę mieć poprawny bas w domu to tylko adaptacja i to dość silna.

Edit: dodatkowo... Płaska ch-ka też może dać złe wrażenie. Generalnie to nie jest do końca to, co słyszymy... No jest zabawy na jakiś czas ?

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że mam jeszcze dwie kolumny, w przyszłości dokupuję kolejne suby... Jest szansa. Inna sprawa, że jest jeszcze jeden problem... Zgranie fazowe, bo ciśnienie to nie wszystko. Dodatkowo zbyt mocna equalizacja zmienia mi opóźnienie grupowe... No generalnie nie jest to łatwy temat. Jeśli chcę mieć poprawny bas w domu to tylko adaptacja i to dość silna.
Edit: dodatkowo... Płaska ch-ka też może dać złe wrażenie. Generalnie to nie jest do końca to, co słyszymy... No jest zabawy na jakiś czas

Adaptacja jest niewatpliwie bardzo wazna, ale w zakresie basu malo efektywna. Tak ze nie rob sobie zbyt wielkich nadziei.
Problemy zgrania czasowego/fazowego mozesz rozwiazac tylko przy uzyciu DSP umozliwiajacych precyzjna korekcje opoznien poszczegolnych torow.

A to ze plaska charakterystyka moze byc negatywna, to bzdura i wymowka tych, ktorzy jej nie potrafia zrealizowac.

Przez „plaska“ rozumiem male odchylki a nie liniowy przebieg. Sam przebieg to juz kwestia smaku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do efektywności - ciężko mi powiedzieć. To pierwszy raz, jak zabiorę się na poważnie. W aktualnym pokoju jestem całkiem zadowolony z efektów (połączenie adaptacji z equalozacją suba). Sama equalizacja DSP też nie jest prostym zagadnieniem. Z wyrównaniem czasowym to sobie poradzę. Choć equalizacja fajne efekty wprowadza. Tzn. małe przesunięcie fazowe na 20Hz oznacza, że suba trzeba przesunąć do przodu/tyłu o parę ładnych metrów.

Ja się tym zajmować nie będę. Niestety nie takie było moje wykształcenie i zlecę to majstrowi, który zjadł zęby na tym. Wszysko co uda mi się uzyskać będzie sukcesem.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EQ jest takie super, że kiedyś robiłem korekcję w zakresie do 9dB i było wtedy dla mnie super. Teraz po wielu różnych zabiegach (kable, akustyka, ustawienie itd.) ustawiam korekcję tylko 1-2dB i to już nie to, całą energię przekazu można powiedzieć szlag trafia. Także ten, ....brak EQ też jest super ? 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, baran napisał:

Mam pojęcie?

Na nowym mieszkaniu mam już nawet wybrany sufit akustyczny. Czy schowamy w nim pułapki to się dopiero okaże na pomiarze. To jest właśnie pierwszy "sprzęt" jaki kupuję na przeprowadzkę. Teraz w pokoju mam to słabo zaadresowane.

W aktualnym pomieszczeniu mam ultra silne mody (więcej niż jeden wymiar ma te same wartości). Dlatego żaden wzmacniacz, nawet najmocniejszy mi nie pomoże. Za to sub, w którym mogę wymodelować ch-kę - już tak. Wszyscy (większość) się z tym mierzymy. Tylko ja tego nie adresuję wzmacniaczem ?

Uprzedzam pytania... Swoją opinię o lipnym basie z Contour opieram na odsłuchach z zaadaptowanych pokojów, nie z mojego...

Lolek, a paradigm persona 3f?

Słuchałem ich, nie w domu , a w salonie, ale powiem Ci tak, patrząc obiektywnie to te które słyszałem kolumny w domu , jakościowo są lepszymi kolumnami.. nawet wolę olimpijki na pewien sposób, a które są gdzieś w porównywalnej cenie co i persony..  do tego chcę jakąś zmianę zarówno pod względem wyglądu jak i pod względem charakteru brzmienia.. czas na zmianę ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lolek126 napisał:

SF ST wychodzi najdrożej.. wyjściowo są najdroższe i to sporo, a tym bardziej teraz po podwyżce..

A co to za kolumny? Sonus faber Stradivari ? Olimpijka tańsza od Dynek o integre ACCU ? Dla prawdziwego fana nie powinno to być jednak ograniczeniem. Bierz Confidence Lolek ? Przyjedziemy do Ciebie z Adamem na odsłuch komisyjny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Roxi napisał:

A co to za kolumny? Sonus faber Stradivari ? Olimpijka tańsza od Dynek o integre ACCU ? Dla prawdziwego fana nie powinno to być jednak ograniczeniem.

To są serafino tradytion.. A różnica jest mniejsza pomiędzy olimpijkami, a  Dynkami niż cena  E-480..natomiast dokładnie taka jest różnica pomiędzy olimpijkami, a serafino..  i faktycznie dla prawdziwego fana to nie powinien być problem, tylko widzisz u mnie z tym fanem nie do końca jest po drodze, bez względu na Producenta ? Problem jest w tym , że olimpijki za dobrze zagrały, a za duża jest różnica pomiędzy cenami innych kolumn, ale jak ja to mówię coś za coś.. ? Ale pomimo tego i tak są zero-jedynkowo najgorszymi pod względem dźwięku. Co nie zmienia faktu , że naprawdę fajnie się prezentują. A znowu Serafino ma większą magię  i z wyglądu najbardziej mi się podobają. Kończę dywagację , jest jeszcze kawałek czasu do podjęcia decyzji.. nie ma co się spinać.. w końcu to są tylko kolumny ?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lolek126 napisał:

Problem jest w tym , że olimpijki za dobrze zagrały, a za duża jest różnica pomiędzy cenami kolumn

Sam widzisz, że to jednak nie jest taka prosta sprawa z tymi cenami, że można sobie tak dowolnie ustalać i jak klient ma kupić, to i tak kupi. W obu sytuacjach EGO przyszłego nabywcy nie ucierpi w trakcie publicznej prezentacji systemu, a jeszcze pozostanie kasiory, aby się ogrzać w blasku złotej aureoli japońskiej technologii ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest jak napisałeś co by  nie wybrać to Ego nie ucierpi ? jeśli komuś na tym zależy.. co nie zmienia faktu, że na te inne tez jest ochota.. ? na razie się wyłączam z tego bo człowiek zeświruje.. ? dobrego dnia życzę. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, lolek126 napisał:

na razie się wyłączam z tego bo człowiek zeświruje..

To nie będziemy Cię stresować dłużej ? Pamiętaj Lolek, że robisz zakupy na lata i nie rób dziadowskich oszczędności. Zasługujesz na najlepszy produkt. W końcu pieniądz, to tylko rzecz nabyta, a w życiu liczą się tylko piękne chwile. Kieruj się pasją i nie pozwól się zniewolić przereklamowanemu głosowi rozsądku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Roxi napisał:

To nie będziemy Cię stresować dłużej ? Pamiętaj Lolek, że robisz zakupy na lata i nie rób dziadowskich oszczędności. Zasługujesz na najlepszy produkt. W końcu pieniądz, to tylko rzecz nabyta, a w życiu liczą się tylko piękne chwile. Kieruj się pasją i nie pozwól się zniewolić przereklamowanemu głosowi rozsądku ? 

Tylko te oszczędności to są takie, że na takim forum jak to nawet jakby kupić olimpijki to w tej cenie kolumny to może ma powiedzmy z 10 osób na tym forum  :- ) 

" W końcu pieniądz, to tylko rzecz nabyta, a w życiu liczą się tylko piękne chwile" - widzę że słuchasz Dżem - wiesz co dobre ?

 "Kieruj się pasją i nie pozwól się zniewolić przereklamowanemu głosowi rozsądku ? " - właśnie, żeby nie ten rozsądek.. ? życie byłoby prostsze...  Jak to mówi młodzież Nara Kolego..  ?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.09.2020 o 10:29, baran napisał:

Mój wniosek? Jeśli wzmach zapewnia rozsądne parametry na wyjściu, to już w zasadzie nie zmienia nic.

no dobra, adaptujesz akustycznie swoje pomieszczenie, to bardzo dobra droga tym bardziej że niewiele osób to robi i pewnie jeszcze mniej poprawnie. i tak wyrównanie niskich częstotliwości - jak już ktoś powyżej nadmienił - i z tego co się dowiedziałem od zawodowych akustyków jest drogie i dość mocno skomplikowane, stąd pewnie rosnąca popularność DSP... znasz te wszystkie parametry o których nawet w swoim życiu nie słyszałem, ale co do tego powyższego stwierdzenia to muszę stanowczo zaprotestować... ? 
 
każdy wzmacniacz w swojej półce cenowej zagra inaczej i na podobnym poziomie tzn te tansze budżetówki wszystkie  będą gdzieś degradowały dźwięk ta degradacja będzie na podobnym poziomie w swoim przedziale cenowym, ale już ogromna różnica będzie między takim niedrogim denonem, yamahą,  nadem a porządnym (i też najczęściej jak na nasze zarobki drogim lub bardzo drogim) tranzystorem o 2,3 lub więcej razy większej mocy nie mówiąc już o wyrafinowaniu czy rozdzielczości, ja takie różnice słyszę bardzo wyraźnie już na evokach a co dopiero wyższe modele dynaudio (i innych marek) które zazwyczaj potrzebują sporej mocy do napędzenia... do lampek nie startuje za duże kwoty, sporo zachodu z ogarnięciem tematu a moc (w tych kilku które słyszałem) jednak nie była wystarczająca ...

... no ale jest jeszcze jedna pułapka, z tym podpinaniem każdych dynaudio do niewiadomo jak drogich wzmaczniaczy też bym nie przesadzał - jest w tym trochę mitu, albo ludzie na forach często wyrażają się nieprecyzyjnie.  Do dobrego wzmacniacza potrzebne są jednak tak samo dobre kolumny, bo moim zdaniem podpięcie emitów do accuphase nie zrobi z nich nagle nie wiadomo czego i wąskie gardło w postaci słabszej jakości przetworników od razu wychwycisz w ślepym teście czy nawet  mając zatoki lub też inne problemy laryngologiczne ? przechodziłem to i nie powiem tu pewnie niczego nowego ale system zagra tak jak mu na to pozwoli jego najsłabszy element ? 

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek jak chcesz kupić Dynie to się spiesz. Moga byc klopoty. Bowiem jedyny niezależny i w pełni obiektywny recenzent poskarżył się do centrali Dynaudio na polskiego dystrybutora - na to że na fejsbuku tenże dystrybutor wyśmiał tą rzetelną, merytoryczną recenzję i w dodatku "nasłał hejterow".

To jest kabaret i groteska

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze Mistrz SZ blefuje  - to by mnie rozczarował. Bowiem z zaciekawieniem śledzę tą czarną komedię.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Svawo napisał:

no dobra, adaptujesz akustycznie swoje pomieszczenie, to bardzo dobra droga tym bardziej że niewiele osób to robi i pewnie jeszcze mniej poprawnie. i tak wyrównanie niskich częstotliwości - jak już ktoś powyżej nadmienił - i z tego co się dowiedziałem od zawodowych akustyków jest drogie i dość mocno skomplikowane, stąd pewnie rosnąca popularność DSP... znasz te wszystkie parametry o których nawet w swoim życiu nie słyszałem, ale co do tego powyższego stwierdzenia to muszę stanowczo zaprotestować... ? 
 
każdy wzmacniacz w swojej półce cenowej zagra inaczej i na podobnym poziomie tzn te tansze budżetówki wszystkie  będą gdzieś degradowały dźwięk ta degradacja będzie na podobnym poziomie w swoim przedziale cenowym, ale już ogromna różnica będzie między takim niedrogim denonem, yamahą,  nadem a porządnym (i też najczęściej jak na nasze zarobki drogim lub bardzo drogim) tranzystorem o 2,3 lub więcej razy większej mocy nie mówiąc już o wyrafinowaniu czy rozdzielczości, ja takie różnice słyszę bardzo wyraźnie już na evokach a co dopiero wyższe modele dynaudio (i innych marek) które zazwyczaj potrzebują sporej mocy do napędzenia... do lampek nie startuje za duże kwoty, sporo zachodu z ogarnięciem tematu a moc (w tych kilku które słyszałem) jednak nie była wystarczająca ...

... no ale jest jeszcze jedna pułapka, z tym podpinaniem każdych dynaudio do niewiadomo jak drogich wzmaczniaczy też bym nie przesadzał - jest w tym trochę mitu, albo ludzie na forach często wyrażają się nieprecyzyjnie.  Do dobrego wzmacniacza potrzebne są jednak tak samo dobre kolumny, bo moim zdaniem podpięcie emitów do accuphase nie zrobi z nich nagle nie wiadomo czego i wąskie gardło w postaci słabszej jakości przetworników od razu wychwycisz w ślepym teście czy nawet  mając zatoki lub też inne problemy laryngologiczne ? przechodziłem to i nie powiem tu pewnie niczego nowego ale system zagra tak jak mu na to pozwoli jego najsłabszy element ? 

Temat akustyki jest ciężki. Ja się tego nie podejmuję. Właśnie akustyka chcę poprosić o pomoc.

Co do wzmacniaczy to wciąż pozostaje pytanie...

1. Co czyni kolumny "trudnymi" do napędzenia?

2. Jak uzasadnisz, że do napędzenia Evoke 10 do 94dB potrzeba 40W a Contour 60 już tylko 7W? Które kolumny są trudniejsze? ? 

3. Czy jeśli sprzedam Ci moją Yamahę za 40k pln, to będzie dobry wzmacniacz? Jeśli nie, to co decyduje o jakości.wzmacniacza? Zasilanie? Jak to się objawia na wyjściu? Tzn. jeśli zasilanie jest słabe, to na bank można to zmierzyć, np. podpinając trudne obciążanie. Musi być gdzieś próg, powyżej którego zasilanie jest dobre.

Moje doświadczenie jest takie, że o ile wzmacniacz ma podobne parametry, to jest nie do odróżnienia. Możliwe, że czegoś nie słyszę, ale póki na ślepo nie jestem w stanie odróżnić - są inne miejsca, gdzie można wydać by uzyskać poprawę.

Parametry, o których mówię:

1. Thd - mniej niż 0.1% dla mocy mniejszej niż 5W

2. Dominująca druga harmoniczna (nie głośniej niż -80dB, ale -70dB też dopuszczam jeśli nieparzyste są cicho)

3. Niezmienność wyjścia w zależności od obciążenia (wahania mniejsze niż 0.5dB)

4. SNR > 70dB

5. Minimalne zniekształcenia intermodulacyjne. Np. jak zapniemy 19 i 20kHz to nie chciałbym innych częstotliwości głośniej niż -80dB. 

6. Wystarczająca moc, czyli ok 30-40W na basie.

7. Aperiodyczność przy wymuszeniu skokowym. Tzn. nie chciałbym, aby były jakieś wyraźnie przestrzały jak to często ma miejsce we wzmacniaczach klasy D. (podajemy prostokątny sygnał i okazuje się, że są oscylacje przed stanem ustalonym). 

Uwaga do powyższego - zakładam, że moduł impedancji ma niewielką zmienność zarówno wartości jak i fazy (np Contour 30). Cały czas będę powtarzał, że np. niektóre sonusy (amati) czy kolumny RBH to jest no-go dla wzmacniaczy, które mają problem z dużym prądem. Ale to się da zmierzyć:-)

 

 

EDIT: Tutaj jest fajny test wzmacniacza AS801: 

https://www.audioholics.com/amplifier-reviews/yamaha-a-s801-amplifier-review/yamaha-a-s801-sound-quality-tests

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, baran napisał:

Temat akustyki jest ciężki. Ja się tego nie podejmuję. Właśnie akustyka chcę poprosić o pomoc.

Co do wzmacniaczy to wciąż pozostaje pytanie...

1. Co czyni kolumny "trudnymi" do napędzenia?

2. Jak uzasadnisz, że do napędzenia Evoke 10 do 94dB potrzeba 40W a Contour 60 już tylko 7W? Które kolumny są trudniejsze? ? 

3. Czy jeśli sprzedam Ci moją Yamahę za 40k pln, to będzie dobry wzmacniacz? Jeśli nie, to co decyduje o jakości.wzmacniacza? Zasilanie? Jak to się objawia na wyjściu? Tzn. jeśli zasilanie jest słabe, to na bank można to zmierzyć, np. podpinając trudne obciążanie. Musi być gdzieś próg, powyżej którego zasilanie jest dobre.

Moje doświadczenie jest takie, że o ile wzmacniacz ma podobne parametry, to jest nie do odróżnienia. Możliwe, że czegoś nie słyszę, ale póki na ślepo nie jestem w stanie odróżnić - są inne miejsca, gdzie można wydać by uzyskać poprawę.

Parametry, o których mówię:

1. Thd - mniej niż 0.1% dla mocy mniejszej niż 5W

2. Dominująca druga harmoniczna (nie głośniej niż -80dB, ale -70dB też dopuszczam jeśli nieparzyste są cicho)

3. Niezmienność wyjścia w zależności od obciążenia (wahania mniejsze niż 0.5dB)

4. SNR > 70dB

5. Minimalne zniekształcenia intermodulacyjne. Np. jak zapniemy 19 i 20kHz to nie chciałbym innych częstotliwości głośniej niż -80dB. 

6. Wystarczająca moc, czyli ok 30-40W na basie.

7. Aperiodyczność przy wymuszeniu skokowym. Tzn. nie chciałbym, aby były jakieś wyraźnie przestrzały jak to często ma miejsce we wzmacniaczach klasy D. (podajemy prostokątny sygnał i okazuje się, że są oscylacje przed stanem ustalonym). 

Uwaga do powyższego - zakładam, że moduł impedancji ma niewielką zmienność zarówno wartości jak i fazy (np Contour 30). Cały czas będę powtarzał, że np. niektóre sonusy (amati) czy kolumny RBH to jest no-go dla wzmacniaczy, które mają problem z dużym prądem. Ale to się da zmierzyć:-)

 

 

EDIT: Tutaj jest fajny test wzmacniacza AS801: 

https://www.audioholics.com/amplifier-reviews/yamaha-a-s801-amplifier-review/yamaha-a-s801-sound-quality-tests

Miałeś to juź wyjaśnione ale widać nie wystarczyło więc może to pomoże:

Twoja 803d, by się po prostu udławiła gdybyś dał głośniej,  wpadłaby szybko w przestererowanie mimo, że na papierze jakąś moc ma ale w peek’ach by poległa z kolumnami o „trudnym” przebiegu wykresu impedancji.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lolek126 napisał:

Tylko te oszczędności to są takie, że na takim forum jak to nawet jakby kupić olimpijki to w tej cenie kolumny to może ma powiedzmy z 10 osób na tym forum  :- ) 

Nie wiem czy tak wolno linki wstawiać ?  Ktoś tu za połowę ceny chyba ma te kolumny, które Ciebie interesują. Nie wiem, czy to dokładnie te, ale chyba tak. Nie mają roku, to chyba okazja ?

https://allegrolokalnie.pl/oferta/sonus-faber-olympica-3-black-hi-gloss

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Roxi napisał:

Nie wiem czy tak wolno linki wstawiać ?  Ktoś tu za połowę ceny chyba ma te kolumny, które Ciebie interesują. Nie wiem, czy to dokładnie te, ale chyba tak. Nie mają roku, to chyba okazja ?

https://allegrolokalnie.pl/oferta/sonus-faber-olympica-3-black-hi-gloss

 

Nie wstawiaj tutaj takich linków.. ?

To jest poprzednia wersja olimpijek.. ale cena dobra, tylko do tych być być odpowiednie kable głośnikowe i IC , boone mają mniej rozdzielczości.. ale i tak nie dadzą rady tym nowym.. 

2 godziny temu, babatular napisał:

Lolek jak chcesz kupić Dynie to się spiesz. Moga byc klopoty. Bowiem jedyny niezależny i w pełni obiektywny recenzent poskarżył się do centrali Dynaudio na polskiego dystrybutora - na to że na fejsbuku tenże dystrybutor wyśmiał tą rzetelną, merytoryczną recenzję i w dodatku "nasłał hejterow".

To jest kabaret i groteska

Ja ci mówię, że jeszcze film powstanie na faktach o naszym recenzencie.. ? Na pewno w Dynaudio wezmą sobie do serca jego skargę, tylko moze maila trzeba do nich napisać, aby przeczytali tę super jego recenzję. :-) 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, audiofan01 napisał:

Miałeś to juź wyjaśnione ale widać nie wystarczyło więc może to pomoże:

Twoja 803d, by się po prostu udławiła gdybyś dał głośniej,  wpadłaby szybko w przestererowanie mimo, że na papierze jakąś moc ma ale w peek’ach by poległa z kolumnami o „trudnym” przebiegu wykresu impedancji.

To jakieś czarny mary że niby słuchali na początku z mocą ciągłą 500W a w peaku do 750W. Membrany basowe by wystrzeliły w ich kierunku przy połowie tego co pokazywali. Może to pobór mocy przez te końcówki a nie moc oddawana na kolumnę ? ;)))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, don111 napisał:

To jakieś czarny mary że niby słuchali na początku z mocą ciągłą 500W a w peaku do 750W. Membrany basowe by wystrzeliły w ich kierunku przy połowie tego co pokazywali. Może to pobór mocy przez te końcówki a nie moc oddawana na kolumnę ? ;)))

 

Duza szansa na to... ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audiofan01 napisał:

Miałeś to juź wyjaśnione ale widać nie wystarczyło więc może to pomoże:

Twoja 803d, by się po prostu udławiła gdybyś dał głośniej,  wpadłaby szybko w przestererowanie mimo, że na papierze jakąś moc ma ale w peek’ach by poległa z kolumnami o „trudnym” przebiegu wykresu impedancji.

Lol, nawet napisałem, że zakładam łatwy moduł impedancji... Jak np. w Contour. Możesz mi jeszcze estradę pokazać. Tam to dopiero idzie watufff!!! Harbeth 40.1 mają... 84dB i sporą zmienność modułu impedancji, a więc nie spełniają założeń, o których mówiłem...

Powiem Ci tak... jak ja sobie puszczam muzykę testową to mi wchodzi limiter w subie, a ma peak-power na 1500W...

 

To teraz jeszcze mi odpowiedz na pytanie dlaczego np. 30W Pass Labs jest ok? Dlaczego lampowce są ok? Może dla pewności napiszę:

Kupujemy wzmacniacz pod nasze potrzeby. Ktoś ma ciężkie kolumny i słucha głośno - mocny wzmacniacz to mus.

 

Ja chciałem poznać różnicę pomiędzy wzmacniaczami... Bo jeśli jedyna różnica to taka, że jeden może dać 1000W a drugi tylko 100W, to spoko - mi pasi (zresztą to jest jedno z kryteriów dla mnei przy wyborze wzmacniacza - na basie musi dać minimum 60W - uwaga, Yamaha go nie spełnia ? ). Krótko mówiąć właśnie potwierdziłeś to, o czym cały czas tutaj mówię. Wzmachy o podobnych parametrach grają podobnie (w mojej ocenie często na granicy percepcji). Niezależnie od producenta i ceny.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, baran napisał:

 

). Krótko mówiąć właśnie potwierdziłeś to, o czym cały czas tutaj mówię. Wzmachy o podobnych parametrach grają podobnie (w mojej ocenie często na granicy percepcji). Niezależnie od producenta i ceny.

To weź posłuchaj np Esoterica F05 (ten deko drożdży) lub Accu E-480, Pass 150 tka w stosunku do np Marantza PM 10, podobne ceny, jak kogoś stać na tego Marantza to i dołoży do tych deko droższych wzmacniaczy i jak mi powiesz , że marantz gra na podobnym poziomie to naprawdę idę do laryngologa.. pomimo , że chodzę raz w roku do tego specjalisty.. tylko nadmieniam weź podłącz troszkę lepsze kolumny.. troszkę bardziej wymagające od elektroniki.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze o podobnych parametrach i cenach - niektóre mogą grać podobnie ale nie muszą .Większość jakie słyszałem (w podobnych...) grało różnie i inaczej.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, misiek x napisał:

Wzmacniacze o podobnych parametrach i cenach - niektóre mogą grać podobnie ale nie muszą .Większość jakie słyszałem (w podobnych...) grało różnie i inaczej.

Oczywiscie, że tak jak może grać porównywalne np Accu 480  w stosunku do np Luxmana 509 to zupełnie dwa inne brzmienia.. czy do Maka 8000/9000

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, lolek126 napisał:

To weź posłuchaj np Esoterica F05 (ten deko drożdży) lub Accu E-480, Pass 150 tka w stosunku do np Marantza PM 10, podobne ceny, jak kogoś stać na tego Marantza to i dołoży do tych deko droższych wzmacniaczy i jak mi powiesz , że marantz gra na podobnym poziomie to naprawdę idę do laryngologa.. pomimo , że chodzę raz w roku do tego specjalisty.. tylko nadmieniam weź podłącz troszkę lepsze kolumny.. troszkę bardziej wymagające od elektroniki.. 

Z chęcią tak zrobię!

Lepsze kolumny znaczy jakie? Tzn. takie, które wymagają mocnego wzmacniacza (SF), czy coś co zadowoli się małym prądem (Dynaudio).

Wpierw muszę zlokalizować te wzmacniacze w okolicy. Chociaż już widzę... Pass - klasa A, spore zniekształcenia(powonien grać lampowo),  nawet bardzo spore. Accu-480, super wzmacniacz. Nie ma się do czego przyczepić. Powinien pociągnąć większość kolumn. Esoterica nie znam. Na teraz mogę Ci powiedzieć, że jestem niemal 100% pewien, że Passa od Accu odróżnię. Marantz PM10 to bardzo dobry wzmacniacz w klasie D. Na bank odróżnię go od Passa, ale od Accu? Moim zdaniem nie dam rady. Choć nie mogę znaleźć pomiarów, a klasy D często mają nieaperiodyczną odpowiedź skokową i problemy z utrzymaniem stałego napięcia dla dużych wahań obciążenia.

Edit... Chętnie nawet zorganizowałbym event, gdzie robilibyśmy ślepe testy. To by się dało nawet opublikować gdzieś potem. Można zidentyfikować "co jak brzmi"...

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, baran napisał:

Edit... Chętnie nawet zorganizowałbym event, gdzie robilibyśmy ślepe testy. To by się dało nawet opublikować gdzieś potem. Można zidentyfikować "co jak brzmi"...

Edytowane 1 minutę temu

O, i to jest fajny pomysł. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.