Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, JarlBjorn napisał:

Wykresy, pomiary i inne tego typu nie mają znaczenia, chyba, że ktoś to lubi. 

Nie wiem,czy napisałeś to,bo faktycznie tak myślisz,czy jest to po prostu przenośnia. Jesli to pierwsze,to jest to kompletna ignorancja. Cały przemysł audio to inżynieria i fizyka,nie da się bez tych znienawidzonych pomiarów poprawnie zaprojektować nawet resora do glośnika. To ostatnio jakaś zmora forów audio,pomiary nieważne,tylko ucho. To ślepa uliczka,ucho w całym tym łańcuszku,to najbardziej niedoskonałe narzędzie. Pomiary są dla konstruktora podstawą podstaw,niestety większość audiofilów nie potrafi ich interpretować,albo w ogóle nie wie do czego je odnieść i wtedy zawsze pojawia się magiczne:ale ja słyszę. Na podstawie samych pomiarów,można pewne gnioty od razu wyeliminować,ale trzeba je umieć czytać,albo się doszkolić,żeby-powiem to brutalnie,nie dać się dymać.

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, JarlBjorn napisał:

Niezależnie od tego, kto co przytula lub nie przytula i kto podejrzewa, że ktoś przytula lub nie i ile, Contoury były i raczej będą wyborem dla melomana, rzecz jasna jednym z wielu na rynku. Podstawowa cecha - nie męczą przy długich odsłuchach. Wykresy, pomiary i inne tego typu nie mają znaczenia, chyba, że ktoś to lubi. To, czy ktoś te kolumny zjechał czy rozpływał się w zachwytach, mało istotne. Nie ma autorytetów, jest własne ucho. 

Rozumiem, że miałeś na myśli audiofila, a nie melomana, bo ten ostatni to jest pasjonatem muzyki, człowiekiem, który interesuje się muzyką, dużo słucha  i nią żyje, najważniejsze nie musi posiadać do tego dobrego,  czy też bardzo dobrego sprzętu. Ucho faktycznie jest naszym wyznacznikiem przy wyborze, choć nie jest nieomylne. ? ale na pewno lepiej wyjdziemy na wyborze kolumn, kabli czy elektroniki niż ślepo wierzyć testom, czy tylko pomiarom, które w istocie najbardziej pomagają konstruktorom danego sprzętu. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna komedia z Contour30w w tle  przybiera na sile. Otóż nie wiem czy wiecie że Mephistofeles ocenił na debeściarskim portalu Contoury albo dobrze albo w niektórych aspektach bardzo dobrze. SAM TAK NAPISAŁ W KOMENTARZU pod testem. Okazuje się że nawet nie czytał tego co napisał. 

Tak się zastanawiam czy ta niezwalająca z nóg zwrotnica, te prymitywne wysokie, jednostajny pozbawiony kolorytu bas, średnica pozbawiona ładunku emocji i mało wciągająca,ten metaliczny charakter,  to zmęczenie tymi kolumnami, ta szmatka w środku z której drwi, ta piękna okleina Rosewood którą porównuję do paskudnych mebelków z PRLu - czy te "oceny i opinie" Mefista o 30kach  są dobre czy bardzo dobre. 

To co oni tam wyprawiają na tym portalu to jest jakaś dramatyczna żałość nad żałościami i kompromitacja. Już zjadają własny ogon - po prostu żenada. 

 

 

 

 

3 godziny temu, macktheknife napisał:

Jeżeli to prawda to rzeczywiście niepoważne i zasługujące na krytykę. Ale rozumiem, że wyczulony na takie (i inne) nieetyczne zachowania niezwłocznie poinformowałeś nowego właściciela C30 o całej sprawie, rozkręcaniu itd? 

A etyczni, wyczuleni na krzywdę innych audiofilów z których firmy- metkowce zdzierają ostatni grosz, niezależni panowie recenzenci z szefem Mistrzem(Faberem) i Mistrzem od 6mm maty bitumicznej i MDFu - przeprosili DJ Lucasa. 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były  głośniki, na których wyniki w pomiarach i charakterystyki przetwarzania wybrzydzano i w prasie i nawet na forach, jak np. Proac D25, a przecież to był głośnik znakomity, "allrounder," grał każdy rodzaj muzyki i chciało się słuchać. Warunek - mocne zasilenie, ale to truim. 

Obecnie niestety nie chce mi się już czytać o tych pomiarach, tylko część testów czy recenzji pt. "odsłuch" :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, babatular napisał:

To co oni tam wyprawiają na tym portalu to jest jakaś dramatyczna żałość nad żałościami i kompromitacja. Już zjadają własny ogon - po prostu żenada. 

Mocno się napinasz Babuś. Z tym, że ta wydatkowana moc i Twoja inicjatywa jest równie szkodliwa dla tego bloga jak powstanie warszawskie dla Stalina :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Roxi napisał:

Mocno się napinasz Babuś. Z tym, że ta wydatkowana moc i Twoja inicjatywa jest równie szkodliwa dla tego bloga jak powstanie warszawskie dla Stalina ?

Ale ja im kibicuje. To co oni tam wypisują to miód na moje stare ledwo klekoczące serce.

No gdzie przeczytasz jak to Dynaudio stoi technologicznie od llat w miejscu - to oczywiście zarzut że strony faberków.

Ale w jedynie slusznych kolumnach gdzie są stosowne ponad 20letnie Scany ten zupełny brak postępu to zaleta. To że w najlepszych kolumnach świata jest stosowany MDF, gąbki, filce, maty bitumiczne to jest innowacja na miarę Nobla.  To jest prawdziwy postęp - to samo.od dziesięcioleci. W Dynaudio stale coś poprawiają w głośnikach- ale to jest BE.

Za to w wybitnej tyskiej.manufakturze od lat zero progresu- te same głośniki, ten sam MDF, te same plastikowe bass- refleksy, te same matki bitumiczne.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, babatular napisał:

No gdzie przeczytasz jak to Dynaudio stoi technologicznie od llat w miejscu - to oczywiście zarzut że strony faberków.

Nie wiem czy akurat dla klientów w samych kolumnach ma tak duże znaczenie ilu letnia jest tam zastosowana technologia. W źródłach to chyba bardziej. Ale w kolumnach, wzmacniaczach, kablach itd. to niby jakieś ma, ale większość to zawsze jakiś marketingowy bełkot, ze jest jakaś nowa kosmiczna technologia, a faktycznie może być wręcz regres wynikający z optymalizacji kosztów. Niby nowsze kable np. Transparent lepsze niż poprzednie i nowsze serie grają jak wyższe poprzednie, ale klienci tego nie potwierdzają. Nowsze serie kolumn są inaczej strojone, ale tu też są zdania podzielone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxi

Nie rozumiesz, że te całe faberki się skompromitowali juz na całego. Zarzucają firmie Dynaudio brak postępu technologicznego  - a składają modły dziękczynne  firmie,   która stosuje cudze głośnik sprzed ćwierć wieku wraz MDFem wynalezionym  zilion lat temu.

  

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze cytat z Mistrza-Fabera z komentarzy pod "testem" Contourów:   "Obecnie topowe Dynaudio Evidence Master z praktycznie niezmienioną techniką głośnikową to cena rzędu pół miliona złotych! "

Taki obeznany z Dynaudio zawodnik jak Szymuś - a proszę nawet nie wie, że Evidence Master - to nie są obecnie topowe Dynaudio bo zostały wycofane z produkcji.

Za to Ethosy Arctico SE ( ach ta zwalająca z nóg zwrotnica)  czyli Ethos Ultimo z postawionymi na nich do góry nogami kolejnymi Ethos Ultimo - z niezmienioną od ćwierć wieku techniką głośnikową, to cena rzędu ćwierć miliona złotych!"

To jeszcze jeden cyctat z mojego ulubieńca: "Życzę Dynaudio z kawałka najtańszego MDFu takiej obudowy jak Amati"  - ja dopowiem że obudowa kolumn S16Hz jest oczywiście z kawałka najdroższego MDFu.

Tak swoją drogą to czekam na filmik z tej manufaktury/fabryczki/magazynku gdzie są produkowane te wybitne Arctico. Szymuś tak się domagał fabryczki Ayona więc zapewne pokaże na swoim portaliku reportaż z fabryki S16Hz.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jedynym celem testów Sz F, jest obśmianie konkurencji, ale w bajki Pana Sz wierzy coraz mniej ludzi, a to właśnie ludzie sami decydują co kupują. I tak mój jeden kol, przesiadł się z S16hz Arcada 2.5 na Dynaudio S25, drugi kol przesiadł się z S16z Arcada 3.0 na Contour 30, ja z kolei przesiadłem się z S16hz Credo na Confidence C1, o czym to świadczy, odpowiedzcie sobie sami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na tym portalu śmieszy syndrom oblężonej twierdzy. Wszędzie węszą spisek,z każdego zdania wyziera troska o biednych i oszukiwanych audiofilów,którym krwiożerczy metkowcy wysysają ostatni grosz z portfela. Kompleksy większe niż pasmo Himalajów i Karakorum razem wzięte. Z definicji omijam szerokim łukiem ludzi i instytucje,które w tak aktywny sposób martwią się o moje pieniądze. Ten portal należ traktować jako groteskowy usypiacz przed snem. Dobrej nocy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Roxi napisał:

Nie wiem czy akurat dla klientów w samych kolumnach ma tak duże znaczenie ilu letnia jest tam zastosowana technologia. W źródłach to chyba bardziej. Ale w kolumnach, wzmacniaczach, kablach itd. to niby jakieś ma, ale większość to zawsze jakiś marketingowy bełkot, ze jest jakaś nowa kosmiczna technologia, a faktycznie może być wręcz regres wynikający z optymalizacji kosztów. Niby nowsze kable np. Transparent lepsze niż poprzednie i nowsze serie grają jak wyższe poprzednie, ale klienci tego nie potwierdzają. Nowsze serie kolumn są inaczej strojone, ale tu też są zdania podzielone. 

Wiesz jak to jest ile jest ludzi to tyle będzie opinii, a tym bardziej w takim kraju jak Polska, gdzie dla nich taki kabel jak Ty masz, a który ja miałem na testach to cena kosmos i to dosyć daleki.. Natoamist ludzie, którzy maja do tego dystans i taki kabel jest w ich zasięgu przyznają, a znam takie dwie osoby co maja dzisiaj Transparenta referensa z poprzedniej serii i po wpięciu nowego Ultra przez dobrych kilka godzin twierdzili, że jest lepszy od ich kabla, który stoi o oczko wyżej w hierarchii Producenta. Nie mniej jednak całościowo twierdza, ze ich kabel w pewnych aspektach dalej jest lepszym, ale bardzo chwalili Ultra, więc  pewną pracę wykonali inżynierowie od Transparenta, skoro takim osobom  kabel niżej pozycjonowany się podoba. 

3 godziny temu, babatular napisał:

No to jeszcze cytat z Mistrza-Fabera z komentarzy pod "testem" Contourów:   "Obecnie topowe Dynaudio Evidence Master z praktycznie niezmienioną techniką głośnikową to cena rzędu pół miliona złotych! "

Taki obeznany z Dynaudio zawodnik jak Szymuś - a proszę nawet nie wie, że Evidence Master - to nie są obecnie topowe Dynaudio bo zostały wycofane z produkcji.

Za to Ethosy Arctico SE ( ach ta zwalająca z nóg zwrotnica)  czyli Ethos Ultimo z postawionymi na nich do góry nogami kolejnymi Ethos Ultimo - z niezmienioną od ćwierć wieku techniką głośnikową, to cena rzędu ćwierć miliona złotych!"

To jeszcze jeden cyctat z mojego ulubieńca: "Życzę Dynaudio z kawałka najtańszego MDFu takiej obudowy jak Amati"  - ja dopowiem że obudowa kolumn S16Hz jest oczywiście z kawałka najdroższego MDFu.

Tak swoją drogą to czekam na filmik z tej manufaktury/fabryczki/magazynku gdzie są produkowane te wybitne Arctico. Szymuś tak się domagał fabryczki Ayona więc zapewne pokaże na swoim portaliku reportaż z fabryki S16Hz.

A po co było mu sprawdzać, tak mógł napisać, że topowe to gucio warte .. zresztą bez względu czy topowe czy nie to i tak jest jeden słuszny dla nich werdykt.. ?

59 minut temu, aqs napisał:

Jedynym celem testów Sz F, jest obśmianie konkurencji, ale w bajki Pana Sz wierzy coraz mniej ludzi, a to właśnie ludzie sami decydują co kupują. I tak mój jeden kol, przesiadł się z S16hz Arcada 2.5 na Dynaudio S25, drugi kol przesiadł się z S16z Arcada 3.0 na Contour 30, ja z kolei przesiadłem się z S16hz Credo na Confidence C1, o czym to świadczy, odpowiedzcie sobie sami. 

Nic dodać nic ująć.. to ludzie decydują, a nie testy.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, babatular napisał:

Nie rozumiesz, że te całe faberki się skompromitowali juz na całego.

Realia są jednak takie, że na wiele osób czarny PR działa. Nie na wszystkich, ale też nikt nie ma szans pozyskać 100% rynku. Ja osobiście również wolę podejście pozytywne i obiektywne. W polityce jak wiadomo działa to podobnie, aby maksymalnie zdyskredytować kontrkandydata i siebie maksymalnie wybielić. Tam chodzi o władzę, a tu o pieniądze. Z tego co widzę, to jednak tym, co skuteczniej tą technikę opanowali lepiej się wiedzie i jednostkowe przypadki nie mają tu większego znaczenia. Oburzenie i sprzeciwy za wiele tu nie zmienią. Kurski zresztą robi to samo w publicznej telewizji. Wszyscy rozsądni ludzie wiedzą jakimi metodami się ten człowiek posługuje. I co? Kolejne wygrane wybory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co - mam siedzieć cicho i nie protestować przeciwko temu co wyprawia Kurski z Tv Publiczną i co wyprawia Szymcio na swoim portalu bez cenzury ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na tym co napisał wyżej Roxi można zakończyć dyskusje o blogu Szymona. Niestety po wszystkich stereo, kolorowo, hi fi clasach,  "lajfach", audio video w stereo, High fidelity itp. jest to kolejne miejsce służące tylko promocji z tą różnicą, że u Szymona wybitnie  gra tylko sprzęt od jednego krajowego "diabelskiego" dystrybutura i jednego krajowego producenta głośniczków a u całej reszty wybitnie gra wszystko co trafi na testy. W obu przypadkach chodzi jednak o to samo. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, babatular napisał:

Czyli co - mam siedzieć cicho i nie protestować przeciwko temu co wyprawia Kurski z Tv Publiczną i co wyprawia Szymcio na swoim portalu bez cenzury ?

Szczerze, to nie wiem co należy robić. Z jednej strony protestować trzeba, ale każdy protest i odwiedziny powodują wzrost popularności i częstsze polecanie w wynikach wyszukiwania opartych na zachowaniu użytkowników. Tak więc finalnie i tak zyskuje Sz.F. Im więcej protestujesz, to tym bardziej zyskuje. W tradycyjnych mediach była jakaś redakcyjna odpowiedzialność. Internet jest praktycznie bez kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze wpisy ,zdecydowałem się przeczytać test c30 napisany przez Sz.F. .....??? To jakiś bełkot ,typu ciepło jest ciepłe,ale jednak zimne,białe jest białe,ale czarne.Tekst aż bije niechęcią do producenta Dynaudio.Z takim nastawieniem nie można napisać rzetelnej recenzji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izapat, rzetelna nie jest w mojej ocenie (mam całą listę powodów ;P). Ale też nie powinniśmy się napinać zbytnio. Po pierwsze, nie każdy rozumie "plastik" i "szklistość" tak samo. Nie dla każdego dźwięk Dynaudio będzie przyjemny i angażujący. Pamiętam jak niektórzy objechali mnie za to, że C30 i C60 brzmiały mi plastikowo... Staramy się ubrać swoje odczucia w swoje słowa. Każdy może inaczej rozumieć te same słowa.

W mojej ocenie trzeba szanować taką opinię jak na blogu Szymona. Dlaczego? Chcemy akceptować tylko opinie, z którymi się zgadzamy? Przecież to dziecinne. Chcemy mu udowodnić, że dynaudio jest najlepsze? Rly? Ja się od recenzentów tam chciałem tylko dowiedzieć, które kolumny w danej cenie mają lepszą obudowę od C30... I się nie dowiedziałem ? (następne pytanie byłoby "dlaczego" ;P) . Pytanie było szczere, bo na teraz nie umiem znaleźć lepszej skrzynki, która rezonuje mniej.

Jeżeli Szymon, w którymś momencie kłamie, to dział prawny Dynaudio powinien się tym zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą,różne opinie,różne nazewnictwo dźwięku.Dynaudio,to nie cuda świata,jednak ponownie kupiłem monitory tej marki a miałem już przeróżne cuda.To kulturalny głośnik,który zagra każdą muzykę bez kaleczenia i z przyjemnością(piszę tu akurat o c20)Jednak zarzucanie producentowi,że wypuścił nową wersje w tak krótkim czasie,to dla mnie dziwne.Contour 20i wyszło w tej samej cenie ,co wcześniejsza wersja,jaki interes miałby mieć na tym producent?Nie wiem.Koszta jakieś ponieśli,plany,praca ludzi ,czas.Myślę,że nie jest to kwestia wyciągnięcia "szmatki " z obudowy.

A tak na marginesie,miałem Esy Triton 1se ,to dopiero  była sztywna obudowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam doświadczenia z Esa. Miałem kiedyś na oku RLS Triton/Oberon, bo mają moje ulubione głośniki, a projektant jest bardzo, ale to bardzo rzetelny - tam też kojarzę dobre skrzynki, ale nie przypinałem akcelerometru.

Co do Contour - i... myślę, że nowe są tańsze w produkcji i - tak przypuszczam - przy okazji grają lepiej. (to jest prawdziwa inżynieria, produkuj taniej i lepiej). Myślę, że mieli dużo zarzutów, że Evoke i Confidence ma Hexis, a Contour nie. Tego się już nie dowiemy, ale jedyne kolumny bez Hexis to... Focus i tańsze Emity... A może chcieli zmniejszyć liczbę wariantów na fabryce? To też może przynieść korzyść. Bo w ten sposób usunęli jeden wariant kapsla dla wysokotonówki (Esotar3 ma inny kapsel).

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym  rzekomym plastikowym brzmieniem to jest trochę na zasadzie skojarzeń. Gdybyśmy nie wiedzieli, że głośniki dynaudio są z polipropylenu to nikt by takiego pojęcia prawdopodobnie nie użył. Podobnie jak srebrne kable to muszą rozjaśniać, a węglowe dociążać itp.

Pod testem c30 jest ciekawa wymiana zdań pomiędzy Filipem, który próbuje się dowiedzieć jakim zapleczem produkcyjnym i badawczym dysponuje S16Hz w porównaniu do Dynaudio , na co bardzo obszernie odpowiada mu właściciel ale z jego odpowiedzi wynika, że jak zaczynał w przysłowiowym "garażu" tak praktycznie z niego nie wyszedł tylko go trochę powiększa. O żadnym laboratorium , komorze bezechowej itp. ani słowa, liczy się doświadczenie, pasja, słuch itp. Też dobre ale jednak to za  mało by konstruować rzetelnie sprzęt w tych cenach, w które się zapuszcza S16Hz. Owszem może się coś fartownie udać ale powtarzalność jest wątpliwa i szczęście to za mało.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taki cytat od "Recenzenta" Sz.F. "Tyle tylko, że tu zamienimy kolejność głośników, tam przylutujemy jakiś dodatkowy kondensator, a jeszcze gdzie indziej zmodyfikujemy kształt skrzyni i już jest nowa seria." Tak napisać może tylko ktoś,kto nie ma pojęcia o konstruowaniu zespołów głośnikowych.Dla tego człowieka ,to jak zmiana opakowania serka homogenizowanego.Przecież to takie proste? 

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, izapat napisał:

Jeszcze taki cytat od "Recenzenta" Sz.F. "Tyle tylko, że tu zamienimy kolejność głośników, tam przylutujemy jakiś dodatkowy kondensator, a jeszcze gdzie indziej zmodyfikujemy kształt skrzyni i już jest nowa seria." Tak napisać może tylko ktoś,kto nie ma pojęcia o konstruowaniu zespołów głośnikowych.Dla tego człowieka ,to jak zmiana opakowania serka homogenizowanego.Przecież to takie proste? 

To akurat prawda, na prawdę dziwię się, że tego nie rozumiesz. Zbudowanie kolumny to na prawdę nie jest jakaś wielka filozofia. Będzie grała tak albo trochę inaczej. Dodają 3dB tu i tam, zmienią  kolor obudowy i inny kabelek w środku i już masz nowe wyrafinowane brzmienie za 30 tyś zł. Dobrze, że chociaż firmy jak Dynaudio, JBL czy ATC mają swoje przetworniki to ich troszeczkę usprawiedliwia ale jak widzę 4 scan speak'i za 6 koła w skrzynce z mdf za 70 000 tyś zł no to trochę przesada jednak...

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że ta nieszczęsna "recenzja" jest w zasadzie reklamą porównawczą wyrobu krajowego producenta.

I należałoby się tutaj przyjrzeć tematowi przez perspektywę art. 16 ust. 3 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji z 16 kwietnia 1993 roku.

 

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, izapat napisał:

Jednak zarzucanie producentowi,że wypuścił nową wersje w tak krótkim czasie,to dla mnie dziwne.

Też tak myślę. Ciekawe jaka była różnica w latach między 1.3 i 1.3 mk2, albo 1.4 i 1.4 le, pewnie podobna.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Roxi napisał:

Szczerze, to nie wiem co należy robić. Z jednej strony protestować trzeba, ale każdy protest i odwiedziny powodują wzrost popularności i częstsze polecanie w wynikach wyszukiwania opartych na zachowaniu użytkowników. Tak więc finalnie i tak zyskuje Sz.F. Im więcej protestujesz, to tym bardziej zyskuje. W tradycyjnych mediach była jakaś redakcyjna odpowiedzialność. Internet jest praktycznie bez kontroli.

Jestem za tym żeby zyskiwał. Niech jak najwięcej ludzi poczyta co tam się dzieje - a komentarze na tym portlau to groteska.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, krzysiek napisał:

Też tak myślę. Ciekawe jaka była różnica w latach między 1.3 i 1.3 mk2, albo 1.4 i 1.4 le, pewnie podobna.

A jaka jest różnica u pewnego producenta pomiędzy Grand Signature a Special Edition albo Ultra Mega Special Only One Edition?

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adam 38 napisał:

I na tym co napisał wyżej Roxi można zakończyć dyskusje o blogu Szymona. Niestety po wszystkich stereo, kolorowo, hi fi clasach,  "lajfach", audio video w stereo, High fidelity itp. jest to kolejne miejsce służące tylko promocji z tą różnicą, że u Szymona wybitnie  gra tylko sprzęt od jednego krajowego "diabelskiego" dystrybutura i jednego krajowego producenta głośniczków a u całej reszty wybitnie gra wszystko co trafi na testy. W obu przypadkach chodzi jednak o to samo. 

No nie,  nie zgadzam się z Tobą.

Po pierwsze w High Fidelity, Audio-Video, Hi-fi i Muzyce, Soundrebels, Hi-fi Philosophy, Hi-Fi Knights - recenzenci podpisują się pod recenzją z imienia i nazwiska. U Szymcia - Mefisto i Ancymonek - czyżby się wstydzili swoich recenzji ?

Po drugie nie chodzi o to, że tam promuje się jednego producenta, tylko o sposób w jaki się to robi - w imię pseudo-niezależności, pseudo-rzetelności, pseudo-bezkompromisowości masakruje się konkurencję - czaisz jaka jest różnica ?

I trzecia sprawa - no chyba dla wszystkich trzeźwo myślących jest jasne, że te wszystkie recenzje należy traktować z wielkim przymróżeniem  oka - bo chyba jest jasne, że recenzenci nie zrobią krzywdy dystrybutorom.

 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie każdy już to czytał,ale musiałem.Masło maślane?To chyba opis jakiegoś głośnika przenośnego....

"Wysokie tony, to moim zdaniem nie najmocniejsza strona Contour 30, biorąc pod uwagę zastosowany przetwornik w postaci kopułki Esotar 2. Znów odnosząc się do pierwszego wrażenia, to wysokie tony określiłbym jako jasne i dosyć prymitywne. Miałem problem z właściwą oceną tego zakresu. Bardziej rzetelne będzie jednak stwierdzenie, że góra posiadała swoje specyficzne cechy. Trójkąty wyraźnie błyszczały, by jednocześnie sprawiać wrażenie pomniejszonych i wycofanych. Wysokie tony z jednej strony prezentowały się delikatnie i precyzyjnie, to z drugiej słychać było oznaki lekkiego zmatowienia i zamazania konturów. Zjawisko to mogło być spowodowane ze względu na dominację górnego zakresu średnicy, a jak pisałem wyżej zakres ten miał lekko plastikowy charakter, co mogło sprawiać wrażenie takiego odbioru góry. Zakres wysokich tonów podsumowałbym stwierdzeniem – poprawne, ale mało ekscytujące."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.