Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, S0nic napisał:

To akurat prawda, na prawdę dziwię się, że tego nie rozumiesz. Zbudowanie kolumny to na prawdę nie jest jakaś wielka filozofia. Będzie grała tak albo trochę inaczej. Dodają 3dB tu i tam, zmienią  kolor obudowy i inny kabelek w środku i już masz nowe wyrafinowane brzmienie za 30 tyś zł. Dobrze, że chociaż firmy jak Dynaudio, JBL czy ATC mają swoje przetworniki to ich troszeczkę usprawiedliwia ale jak widzę 4 scan speak'i za 6 koła w skrzynce z mdf za 70 000 tyś zł no to trochę przesada jednak...

Generalnie ceny w audio są przegięte. Z drugiej strony nikt nie zmusza do zakupu. Posiadanie swoich przetworników to duży atut bo takie kolumny są nie do podrobienia i nikt nie zna cen takich przetworników więc nie ma bólu ? 

W innym klubie ktoś napisał ciekawą rzecz:

cyt:

"YB Audio grają z elipticorami z pewnością lepiej od swoich tańszych modeli głośników z pod tego samego szyldu.

Natomiast w bezpośrednim odsłuchu i porównaniu, moje kolumny YB Audio, odstają zwłaszcza brzmieniowo od kolumn Akkus, Pana Albeckiego i to bardzo wyraźnie. W Akkusach słychać tak jeszcze o 50% więcej niż to co oferują moje kolumny.

Pan Albecki z Elipticorów wyczarowuje naprawdę dużo więcej." 

I teraz popatrz kolega Jager napisał , że kolumna na tych samych przetwornikach zagrała o 50% lepiej. Czyli to nie takie niuanse. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, baran napisał:

W mojej ocenie trzeba szanować taką opinię jak na blogu Szymona. Dlaczego? Chcemy akceptować tylko opinie, z którymi się zgadzamy? Przecież to dziecinne. Chcemy mu udowodnić, że dynaudio jest najlepsze? Rly? Ja się od recenzentów tam chciałem tylko dowiedzieć, które kolumny w danej cenie mają lepszą obudowę od C30... I się nie dowiedziałem ? (następne pytanie byłoby "dlaczego" ;

Szanować ????!!!!!!  - to raz jeszcze.

Autor tej recenzji Mephistofeles stwierdził - w jednym z komentarzy pod testem Contour 30 , że ocenił te kolumny "albo dobrze albo w niektórych aspektach bardzo dobrze". SAM TAK NAPISAŁ W KOMENTARZU pod testem.

 

No to przytoczę kilka jego opinii z tego testu świadczących o tym jak dobrze lub bardzo dobrze ocenił te kolumny:

- "Jakość elementów zwrotnicy nie rzuca na kolana" , "

- wysokie tony określiłbym jako jasne i dosyć prymitywne " ,

- "często bas potrafił być jednostajny i pozbawiony kolorytu" ,

- "Średnica w związku z takim charakterem była pozbawiona ładunku emocji i przez to mało wciągająca." ,

- "instrumenty z palety klasycznych odtwarzane przez Contour’y były naznaczone lekko metalicznym charakterem i podbarwieniem" ,

- "dźwięk jest ogólnie mało wciągający i lekko plastikowy" ,

- "faktura słojów drewna skojarzyła mi się zaraz z meblami mojej matki z lat 70"

 

To nawet trudno skomentować.

 

 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Silver_85 napisał:

Generalnie ceny w audio są przegięte. Z drugiej strony nikt nie zmusza do zakupu. Posiadanie swoich przetworników to duży atut bo takie kolumny są nie do podrobienia i nikt nie zna cen takich przetworników więc nie ma bólu ? 

W innym klubie ktoś napisał ciekawą rzecz:

cyt:

"YB Audio grają z elipticorami z pewnością lepiej od swoich tańszych modeli głośników z pod tego samego szyldu.

Natomiast w bezpośrednim odsłuchu i porównaniu, moje kolumny YB Audio, odstają zwłaszcza brzmieniowo od kolumn Akkus, Pana Albeckiego i to bardzo wyraźnie. W Akkusach słychać tak jeszcze o 50% więcej niż to co oferują moje kolumny.

Pan Albecki z Elipticorów wyczarowuje naprawdę dużo więcej." 

I teraz popatrz kolega Jager napisał , że kolumna na tych samych przetwornikach zagrała o 50% lepiej. Czyli to nie takie niuanse. 

 

Nie do końca ufam opiniom na forum ? 50% więcej? ? te różnice są potem tak małe, że coś mi się nie chce wierzyć w te cuda ?

 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, babatular napisał:

Szanować ????!!!!!!  - to raz jeszcze.

Autor tej recenzji Mephistofeles stwierdził - w jednym z komentarzy pod testem Contour 30 , że ocenił te kolumny "albo dobrze albo w niektórych aspektach bardzo dobrze". SAM TAK NAPISAŁ W KOMENTARZU pod testem.

 

No to przytoczę kilka jego opinii z tego testu świadczących o tym jak dobrze lub bardzo dobrze ocenił te kolumny:

- "Jakość elementów zwrotnicy nie rzuca na kolana" , "

- wysokie tony określiłbym jako jasne i dosyć prymitywne " ,

- "często bas potrafił być jednostajny i pozbawiony kolorytu" ,

- "Średnica w związku z takim charakterem była pozbawiona ładunku emocji i przez to mało wciągająca." ,

- "instrumenty z palety klasycznych odtwarzane przez Contour’y były naznaczone lekko metalicznym charakterem i podbarwieniem" ,

- "dźwięk jest ogólnie mało wciągający i lekko plastikowy" ,

- "faktura słojów drewna skojarzyła mi się zaraz z meblami mojej matki z lat 70"

 

To nawet trudno skomentować.

 

 

Ten "recenzent" z tym plastikiem coś ma,bo Harbethy 40.1 też zjechał po bandzie i dla niego kopułka seasa ,też brzmi plastikowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście obudowy i zwrotnicy nie uważałbym za "szczegóły". Tzn. moim zdaniem jest to bardzo ważne (dosłownie 70-80% sukcesu).

@babatular, tak, dokładnie. Szanować. To, co Tobie i mnie może wyglądać na niespójność, nie musi być niespójnością. To jest jeden z moich zarzutów do recenzji... Brak definicji poszczególnych pojęć. Bo mnie ciężko posądzić Dynaudio o "metaliczność", ale ja mogę metaliczność rozumieć inaczej. Jeśli zdefiniujemy "metaliczność" jako dźwięk Dynaudio, to Dynaudio brzmią metalicznie ?

Jeżeli autor mówi, że wg niego ocenił kolumny dobrze, albo bardzo dobrze - to może rzeczywiście tak sądzi. I tutaj kolejny zarzut... Ja po przeczytaniu tego artykułu odniosłem inne wrażenie. Oznacza to -moim zdaniem- że autor ma problem z przekazywaniem własnych spostrzeżeń - to można poprawić.

Jeśli chcemy być traktowani poważnie to musimy szanować opinie inne od naszej, nawet jeśli wydają nam się niespójne. Szanować = adresować faktami i obserwacjami, a nie emocjonalnie się napinać.

Dlatego, pomimo, że z niektórymi opisami się nie zgadzam, to staram się zrozumieć o co recenzentowi chodziło i sprawdzić, czy może ja mam podobne wrażenia? (okazuje się, że w większości tak!)...

@audiofan01 słusznie zauważył, że "plastikowy" dźwięk jest przypisywany dynaudio ze względu na to, że ich membrany są plastikowe. Trochę o tym pomyślałem i zgadzam się z tym stwierdzeniem. Jedyne plastikowe membrany jakie słyszałem to Morel i Dynaudio. Moim zdaniem częściowo dzielą cechy brzmieniowe - po prostu takie brzmienie jest dla mnie plastikowe. Bardzo dobra uwaga.

 

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, baran napisał:

słusznie zauważył, że "plastikowy" dźwięk jest przypisywany dynaudio ze względu na to, że ich membrany są plastikowe. Trochę o tym pomyślałem i zgadzam się z tym stwierdzeniem. Jedyne plastikowe membrany jakie słyszałem to Morel i Dynaudio. Moim zdaniem częściowo dzielą cechy brzmieniowe - po prostu takie brzmienie jest dla mnie plastikowe. Bardzo dobra uwaga.

Nie, nie i jeszcze raz nie ale nie mam dzisiaj siły, żeby o tym dyskutować ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam jakich Mefisto użyje zwrotów i określeń  w stosunku do kolumn które mu się bardzo nie będą podobały.  Skoro użył TAKICH audiofilskich epitetów w stosunku do kolumn które ocenił dobrze lub bardzo dobrze - to co to będzie za inspirująca i fascynująca lektura.

Edytowane przez babatular
a

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S0nic, No audiofan mi uzmysłowił, że Dynaudio = plastikowe. Tzn. brzmienie plastikowe wg moich odczuć jest definiowane brzmieniem Dynaudio (i jeśli to brzmienie się zmieni, to zmieni się moja definicja). Nie jest to pojęcie ani negatywne, ani pozytywne. To właśnie są te barwy, o których mówisz. Po prostu w moich ustach składa się to na jedno słowo. Gdybym zdefiniował plastikowe jako brzmienie Sonus Faber, to wtedy Dynaudio byłyby nieplastikowe. 

@babatular, moim zdaniem to jest jedna ze słabości tej recenzji. Jeśli recenzent lubi te kolumny, a opisał je tak, to w zasadzie w języku Polskim nie zostaje wiele więcej, co można napisać o całkowicie kiepskich kolumnach. Z tego powodu lepiej się czyta większość recenzji "mainstreamowych". Autorzy tam starają się w większości nie wywoływać negatywnych odczuć u czytających (stąd wrażenie, że tam zawsze jest pozytywnie). Ale jeżeli recenzja zaczyna się od "Nie wszystko złoto, co się świeci" i konkluzja w komentarzu (nie arcie) jest taka, że kolumny wypadły dobrze lub bardzo dobrze - moim zdaniem jakość przekazu może zostać poprawiona.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, baran napisał:

S0nic, No audiofan mi uzmysłowił, że Dynaudio = plastikowe. Tzn. brzmienie plastikowe wg moich odczuć jest definiowane brzmieniem Dynaudio (i jeśli to brzmienie się zmieni, to zmieni się moja definicja). Nie jest to pojęcie ani negatywne, ani pozytywne. To właśnie są te barwy, o których mówisz. Po prostu w moich ustach składa się to na jedno słowo. Gdybym zdefiniował plastikowe jako brzmienie Sonus Faber, to wtedy Dynaudio byłyby nieplastikowe.

Rozumiem, ale to bez sensu, "plastikowe" to raczej negatywne określenie, kojarzy się ze sztucznością. To tak jakby na jakąś ładną panienkę mówić pasztet bo akurat tak sobie to zdefiniowałem w głowie :)

 

Głośniki audio technology też są z polipropylenu a są uznawane jako jedne z ciekawszych w ogóle.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Jeżeli ktoś uznaje "plastikowe" za negatywne, to może nie zrozumieć o co mi chodzi. To tylko pokazuje jak subiektywne są opisy brzmienia i jak bardzo można się różnić w definicjach. Tak naprawdę, kiedy mówię, że Dynaudio brzmią plastikowo, to mówię, że Dynaudio brzmią jak Dynaudio ? To rzeczywiście bez sensu. Dziękuję za pokazanie tego.

Audiotechnology nigdy nie słuchałem, ale same woofery z Dynaudio wydają mi się co najmniej bardzo dobre (postawiłbym je grubo powyżej Illuminatora od SS).

 

Edit: Plastikowe kojarzy się ze sztucznością... Niby tak, ale w takim wypadku jakbym opisał "pastelowe" też powinno kojarzyć się ze sztucznością. Dźwięk kolumn, który jesteśmy w stanie opisać moim zdaniem oznacza sztuczność. Jeśli opis jest inny niż "rzeczywisty dźwięk", to mamy do czynienia ze sztucznością - tak uważam. 

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, baran napisał:

Jeżeli Szymon, w którymś momencie kłamie, to dział prawny Dynaudio powinien się tym zająć.

Swoją drogą ciekawy byłby to proces. Sędzia musiałby rozstrzygnąć, czy dźwięk jest plastikowy czy nie itd. Aby sprawę rozstrzygnąć proces musiałby odbyć się chyba pod kierownictwem sędziego audiofila. Pytanie gdzie odbyłby się odsłuch. Czy na sali sądowe bez adaptacji akustycznej. A może odsłuch u Mafista? Konieczny byłby też jakiś punkt odniesienia jak wzorzec. Czy w tej roli wystawili by Arcade? 

@Adam 38 Macie tam u Was odpowiednio kompetentny personel na takie okazje ? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Roxi napisał:

Swoją drogą ciekawy byłby to proces. Sędzia musiałby rozstrzygnąć, czy dźwięk jest plastikowy czy nie itd. Aby sprawę rozstrzygnąć proces musiałby odbyć się chyba pod kierownictwem sędziego audiofila. Pytanie gdzie odbyłby się odsłuch. Czy na sali sądowe bez adaptacji akustycznej. A może odsłuch u Mafista? Konieczny byłby też jakiś punkt odniesienia jak wzorzec. Czy w tej roli wystawili by Arcade? 

@Adam 38 Macie tam u Was odpowiednio kompetentny personel na takie okazje ? ? 

hahaha ? Już Adam tam jakąś salkę dopasuje ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, S0nic napisał:

hahaha ? Już Adam tam jakąś salkę dopasuje ?

Obawiam się jednak, że gdyby był to "normalny" sędzia, to wyrok mógłby odesłać obie strony do psychiatryka za nazywanie dźwięku plastikowym ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baran

Chyba źle mnie zrozumiałeś. Nic na temat mojej oceny brzmienia dynaudio nie napisałem, tylko o zgubnej tendencji skojarzeń. Rzeczywistość bywa różna srebro nie musi rozjaśniać, węgiel zaciemniać, a polipropylen brzmieć pastikowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audiofan01 napisał:

@baran

Chyba źle mnie zrozumiałeś. Nic na temat mojej oceny brzmienia dynaudio nie napisałem, tylko o zgubnej tendencji skojarzeń. Rzeczywistość bywa różna srebro nie musi rozjaśniać, węgiel zaciemniać, a polipropylen brzmieć pastikowo.

Czyli myślę, że dobrze Cię zrozumiałem. Jeśli nie, to przepraszam.

Pierwsze polipropyleny jakich słuchałem to Dynaudio. Od teraz wszysko, co choćby częściowo brzmi podobnie będzie dla mnie plastikowe. Nawet jeśli będzie to ceramika. 

Dodatkowo myślę, że nie odnosiłem się do oceny brzmienia w żaden sposób. Tak jak pisałem, "plastikowy" nie jest dla mnie oceną, a jedynie próbą ubrania w słowa wrażenia, które wywołuje.

Niestety, żeby nie przedłużać... Zostało mi pokazane, że wg mojej własnej definicji "plastikowy" mówienie tak o Dynaudio nie ma sensu. Bo czystość jest, że Dynaudio brzmią jak Dynaudio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, S0nic napisał:

Już Adam tam jakąś salkę dopasuje ?

Akurat "moja" sala  jest ultra nowoczesna,  całą jedną ścianę ma zaadoptowaną pod kątem akustyki (chodziło o pogłos) i piszę to bez ściemy. 

 

12 minut temu, Roxi napisał:

Obawiam się jednak, że gdyby był to "normalny" sędzia, to wyrok mógłby odesłać obie strony do psychiatryka za nazywanie dźwięku plastikowym ? 

Nie wyrok a postanowienie, to w kwestii formalnej ? Wśród sędziów też są melomani, sam znam dwóch, lubują się w muzyce klasycznej. 

 

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, izapat napisał:

Jeśli ktoś miałby ochotę,to przeczytajcie proszę recke Harbeth 40.1 autorstwa Sz.F.  Posiadacze Harbeth i nie tylko mogą być wręcz oburzeni.

Ja to mam Stary w kompletnej pompie. Wiem jak gra Harbeth,wiem jaki to jest dźwięk i wiem,że nikt poważny nie zrezygnuje z zakupu kolumn w takiej cenie bez wnikliwej weryfikacji idiotyzmów,które leją się strumieniami z tego portalu. Shaw wie z czego żyje i myślę,że do końca swoich dni(oby jak najdłużej) nie będzie miał świadomości,że ktoś wypisuje takie kocopoły na temat jego kolumn. Luz panowie,to są tylko internetowe dyrdymały i tak należy je traktować ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, baran napisał:

Czyli myślę, że dobrze Cię zrozumiałem. Jeśli nie, to przepraszam.

Pierwsze polipropyleny jakich słuchałem to Dynaudio. Od teraz wszysko, co choćby częściowo brzmi podobnie będzie dla mnie plastikowe. Nawet jeśli będzie to ceramika. 

Dodatkowo myślę, że nie odnosiłem się do oceny brzmienia w żaden sposób. Tak jak pisałem, "plastikowy" nie jest dla mnie oceną, a jedynie próbą ubrania w słowa wrażenia, które wywołuje.

Niestety, żeby nie przedłużać... Zostało mi pokazane, że wg mojej własnej definicji "plastikowy" mówienie tak o Dynaudio nie ma sensu. Bo czystość jest, że Dynaudio brzmią jak Dynaudio ?

Chodzi raczej o to, że "plastikowe" brzmi pejoratywnie i tanio,  nikt nie chce mieć takich kolumn, wszyscy dążą do brzmienia jak najbardziej naturalnego, neutralnego, dlatego buntują się gdy ktoś tak określa ich ulubione kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Margol napisał:

Ja to mam Stary w kompletnej pompie. Wiem jak gra Harbeth,wiem jaki to jest dźwięk i wiem,że nikt poważny nie zrezygnuje z zakupu kolumn w takiej cenie bez wnikliwej weryfikacji idiotyzmów,które leją się strumieniami z tego portalu. Shaw wie z czego żyje i myślę,że do końca swoich dni(oby jak najdłużej) nie będzie miał świadomości,że ktoś wypisuje takie kocopoły na temat jego kolumn. Luz panowie,to są tylko internetowe dyrdymały i tak należy je traktować ? 

Nie wiem jak 40, ale SHL5 moim zdaniem nie wpisują się w ten opis. Chociaż... jeśli jakikolwiek bas porównujemy do SS Revelator to jest generalnie ciężko, a chyba, we wszystkich S16HZ, o których wspomniał jest właśnie 18cm revelator.

 

@audiofan01, tak, zostało mi to tutaj wyjaśnione. W przyszłości postaram się nie używać pojęcia "plastikowe", bo po tej krótkiej rozmowie widzę, że mam trochę inną definicję niż powszechnie stosowana. Myślę, że dla mnie dobrym zamiennikiem "plastikowe" byłoby "barwna/barwiona". Zresztą takie miałem zawsze wrażenie o dynaudio, że niejako "podkręca" barwę instrumentu (coś jak nasycenie koloru w telewizorze ? ) - tzn. że średnica z dynaudio wydaje mi się "fajniejsza, ciekawsza" niż z instrumentów na żywo ? 

Czyli jakieś zabarwienie tam - wydaje mi się - słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, baran napisał:

Nie wiem jak 40, ale SHL5 moim zdaniem nie wpisują się w ten opis. Chociaż... jeśli jakikolwiek bas porównujemy do SS Revelator to jest generalnie ciężko, a chyba, we wszystkich S16HZ, o których wspomniał jest właśnie 18cm revelator.

 

@audiofan01, tak, zostało mi to tutaj wyjaśnione. W przyszłości postaram się nie używać pojęcia "plastikowe", bo po tej krótkiej rozmowie widzę, że mam trochę inną definicję niż powszechnie stosowana. Myślę, że dla mnie dobrym zamiennikiem "plastikowe" byłoby "barwna/barwiona". Zresztą takie miałem zawsze wrażenie o dynaudio, że niejako "podkręca" barwę instrumentu (coś jak nasycenie koloru w telewizorze ? ) - tzn. że średnica z dynaudio wydaje mi się "fajniejsza, ciekawsza" niż z instrumentów na żywo ? 

Czyli jakieś zabarwienie tam - wydaje mi się - słyszę.

A może plastyczne a nie plastikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postać Szymona została wykreowana żeby przyjmować całą ,,medialną,, burze .Taka internetowa zasłona dymna...Czy nikt nie widzi że człowiek który to wszystko nakręca stoi niby z boku i pali głupa...

Edytowane przez AnAm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AnAm napisał:

Postać Szymona została wykreowana żeby przyjmować całą ,,medialną,, burze .

Nie przeceniaj wpływu ministrantów na treść niedzielnego kazania. Identyczna forma perswazji była już w rozkwicie w czasie którym gwiazdą wieczoru były jeszcze Minasy i panowie się nie znali ?  Zmieniło się medium, ale metody od lat są identyczne. Jak odcisk palca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Silver_85 napisał:

I teraz popatrz kolega Jager napisał , że kolumna na tych samych przetwornikach zagrała o 50% lepiej. Czyli to nie takie niuanse.

niezależne źrodła są bardziej krytyczne

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, Roxi napisał:

Nie przeceniaj wpływu ministrantów na treść niedzielnego kazania. Identyczna forma perswazji była już w rozkwicie w czasie którym gwiazdą wieczoru były jeszcze Minasy i panowie się nie znali ?  Zmieniło się medium, ale metody od lat są identyczne. Jak odcisk palca.

Co racja to racja...Zmieniają się współpracownicy ,ale ,,szef,, pozostaje wciąż ten sam?

Edytowane przez AnAm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, izapat napisał:

A może plastyczne a nie plastikowe.

Plastyczne też mi nie pasuje: 

"«mający wyraźnie zarysowane kontury i kształty, sprawiający wrażenie trójwymiarowości»"

Edit: Po głębszym zastanowieniu doszło do mnie, że dla mnie:

Plastikowy = Miękki + gładki + ciepły + barwny (raczej nie 100% neutralny) + może trochę rozjaśniony.

Ja tak kojarzę plastik ?

 

Dźwięku z dynaudio nie nazwałbym bardzo konturowym. Moim zdaniem grają bardziej wypełnieniem, a nie konturami. Co do trójwymiarowości... Tutaj akurat mi to pasuje, bo przynajmniej dla moich uszu, przestrzeń w dynaudio jest super. 

Trochę te opisy wchodzą na zbyt abstrakcyjny poziom ? 

 

 

Mam pytania do osób posiadających contoury, może ktoś ma podobne doświadczenia:

1. Na jakiej wysokości słuchacie tych kolumn? Ch-ka jest dość zmienna w zależności od położenia ucha i kiedy ucho jest wyżej - wydają się jaśniejsze (ja tak słucham, bo dźwięk wydaje mi się bardziej "swobodny")

2. Używacie maskownic podczas odsłuchu? Niby wpływają na dźwięk tylko nieznacznie, ale mam wrażenie, że góra robi się taka... niepełna? Mało soczysta? Trochę sucha? W każdym razie na pewno mniej realistyczna.

3. Słuchacie z zatyczkami, czy bez? (ja słucham z zatyczkami)

4. Jaka odległość od kolumn? (u mnie np. 2.4m)

 

W Special 25 efekt maskownicy wydaje mi się dużo silniejszy, ale mam wrażenie, że w Contourach zabiera "magię", podczas gdy w Special 25 tylko "przeszkadza"...

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, baran napisał:

Plastyczne też mi nie pasuje: 

"«mający wyraźnie zarysowane kontury i kształty, sprawiający wrażenie trójwymiarowości»"

Edit: Po głębszym zastanowieniu doszło do mnie, że dla mnie:

Plastikowy = Miękki + gładki + ciepły + barwny (raczej nie 100% neutralny) + może trochę rozjaśniony.

Ja tak kojarzę plastik ?

 

Dźwięku z dynaudio nie nazwałbym bardzo konturowym. Moim zdaniem grają bardziej wypełnieniem, a nie konturami. Co do trójwymiarowości... Tutaj akurat mi to pasuje, bo przynajmniej dla moich uszu, przestrzeń w dynaudio jest super. 

Trochę te opisy wchodzą na zbyt abstrakcyjny poziom ? 

 

 

Mam pytania do osób posiadających contoury, może ktoś ma podobne doświadczenia:

1. Na jakiej wysokości słuchacie tych kolumn? Ch-ka jest dość zmienna w zależności od położenia ucha i kiedy ucho jest wyżej - wydają się jaśniejsze (ja tak słucham, bo dźwięk wydaje mi się bardziej "swobodny")

2. Używacie maskownic podczas odsłuchu? Niby wpływają na dźwięk tylko nieznacznie, ale mam wrażenie, że góra robi się taka... niepełna? Mało soczysta? Trochę sucha? W każdym razie na pewno mniej realistyczna.

3. Słuchacie z zatyczkami, czy bez? (ja słucham z zatyczkami)

4. Jaka odległość od kolumn? (u mnie np. 2.4m)

 

W Special 25 efekt maskownicy wydaje mi się dużo silniejszy, ale mam wrażenie, że w Contourach zabiera "magię", podczas gdy w Special 25 tylko "przeszkadza"...

Ad. 1 - Słucham mniej więcej na równo z wysokotonowym i rzeczywiście ,im niżej tym gorzej.

Ad.2 - Maskownice mam założone jak słucham i robię też co innego.Przy krytycznym odsłuchu zdejmuję.Po odsłuchu zakładam,żeby głośniki wysokotonowe się nie kurzyły.

Ad. 3 - Słucham bez,nie lubię.Zresztą nic mi nie dudni.To jedne z nie wielu głośników ,które można przysunąć do ściany i będzie dobrze.

Ad. 4 - U mnie jakieś 2.2m także dość blisko.Takie warunki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie pamięć nie myli to Dynaudio w instrukcji mówi o trójkącie 2x2x2 ?

Czyli Twoje ustawienie wydaje mi się dobre. Też masz takie doświadczenie, że jak rozstawisz kolumny zbyt szeroko to tracą wypełnienie średnicy? (zbyt szeroko = zaczynają tracić wypełnienie i dźwięk robi się chudy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.