Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie rozstawione są trochę szerzej.Dopóki nie pozbędę się innych głośników,które stoją między nimi, nie mam pola manewru.Ale wcześniej próbowałem z poprzednimi C20 wtedy miałem je w trójkącie i było ok. jednak ustawiając je trochę szerzej robiła się lepsza przestrzeń a bas robił się lżejszy.Ale,co pokój,to inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawitaly gaia acoustics... Ktoś testował również z dynkami? Jakie opinie?

Ja mam ok 2.30m w trójkącie i kolumny skierowane centralnie "na mnie"

20200802_164123_copy_1024x2048.jpg

Od bocznych ścian coś ok 1metra i do tylnej ściany (do przodu kolumny) jakieś 90cm. Więcej nie wycisnę z mojego "saloniku"

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś (15 lat temu) po przeczytaniu dokładnie recenzji (papierowych) kupiłem kolumny JBL i wzmacniacz NAD (nieważne modele JBL to JBL a NAD to NAD, moje pierwsze zakupy audio) bo chciałem mieć dźwięk dociążony, tłusty, z 'większym' basem itd. Przeczytałem dokładnie recenzje i wyszło że powinienem kupić JBL i NAD. Kupiłem. Postawiłem. Włączyłem. Leci muzyka, kolumny ustawione metr od ściany, 2m od siebie i metry od ścian bocznych. Zasłony na całej tylnej ścianie. Dywan, milion rzeczy na podłodze i ścianach. Słucham, czekam i czekam ale przecież muszą się wygrzać!!!! Ufffff. Lecą tygodnie i codziennie tv, filmy, muzyka, wracam do recenzji co 10 minut i czytam, słucham i słyszę cały czas to samo : brak basu, suchy dźwięk bez masy i bez dociążenia, sprawdzam na najcięższej muzyce jaką mam na CD -> cienko, wszystkiego za mało, 0 poweru. Dobrze że nie napisałem wtedy recenzji i że winiłem siebie za taki 'fatalny' zakup. Pojechałem do sklepu, posłuchać i wyszło że powinienem kupić Vincent 226Mk2. Kupiłem do tego Dynaudio 52SE. Wszystkiego było więcej, był bas, nie dudniący, średnica fajna, wszystkie płyty brzmiały poprawnie. Teraz mam też Focus 260 + końcówkę 200W/kanał 8Ohm ale zupełnie inny pokój, praktycznie kolumny stoją na środku pokoju pod 1 skosem. Dźwięk rewelacyjny taki jaki powinien być, niczego nie jest za dużo ani za mało, każda płyta brzmi świetnie, nawet niezbyt dobrze wyprodukowane (których jest pewnie z 80%) brzmią bardzo dobrze.

A NAD 50W + JBL są w innym 2x mniejszym pokoju pod ścianą, dźwięk rewelacyjny od minimalnej głośności jest dociążony, z ogromnym basem + czasami pomrukami nawet. Kable głośnikowe 2 zł za metr.

Jak czytamy recenzje kolumn które nie zgadzają się z innymi recenzjami (lub własnymi wrażeniami) to chyba powinniśmy podejrzewać (oprócz interesów i "kondycji" autora ) niewłaściwą akustykę pomieszczenia czy brak "dopasowania" kolumn względem ścian (jeśli są wrażliwe). Także jak widzimy kolumny za np. 600k zł to czy nie powinny one być sprzedawane razem z domem w którym powinny prawidłowo grać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, izapat napisał:

Czym je napędzasz?

Tranzystorem Karan Acoustics KA I 180mk2, taki mały naleśnik ale daje radę i to nieźle?

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, stecko napisał:

Tranzystorem Karan Acoustics KA I 180mk2, taki mały naleśnik ale daje radę i to nieźle?

Nie taki już naleśnik.Z wyglądu solidna maszyna,ale w Polsce chyba nie do dostania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, baran napisał:

Fajnie wyglądają te słoje z lat 70... 

@stecko, czyścisz je w jakiś specjalny sposób?

To są prawdziwe słoje z lat 70tych, a nie jakaś duńska chińszczyzna (a może odwrotnie...)

słoje.jpg

2 godziny temu, izapat napisał:

Nie taki już naleśnik.Z wyglądu solidna maszyna,ale w Polsce chyba nie do dostania.

W 2013 oficjalnie wyceniony na ~6000 GBP, aktualnie już nieprodukowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, izapat napisał:

Nie taki już naleśnik.Z wyglądu solidna maszyna,ale w Polsce chyba nie do dostania.

Jest tylko jeden przedstawiciel na cała eu. Zresztą bardzo komunikatywny, także nie ma problemu.?

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dzisiaj podkręciłem Moonrivera na godz. 10-11-tą i dziwna rzecz się dzieje,Dyńki zaczynają grać zniekształconym dżwiękiem.Do głośniejszego grania chyba ten wzmacniacz się nie nadaje.Robi sztuczkę w postaci szybkiego przyrostu sygnału a później kicha.Do godz. 12 chyba nikt nie dojdzie,bo są wysokie zniekształcenia.Spróbuję jeszcze z innymi kolumnami,ale czy coś się zmieni?Raczej wróci do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak sobie pooglądalem tę ekipę z szymonfaber coś tam i jest tak jak myślałem,chłopaczki w krótkich spodenkach i tak całe to „przedsięwzięcie” należy traktować. Baba nie spinaj pośladów,to są jakieś dzieci ? 

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, izapat napisał:

.Robi sztuczkę w postaci szybkiego przyrostu sygnału a później kicha

Wiele zależy o czułości więc położeniem potencjometru nie ma co się sugerować. Może to być mylące i może się wydawać , że mamy do czynienie z mega mocnym piecem.  Miałem kiedyś u siebie Denona z serii 15xxae. Wystarczyło lekkie ruszenie potencjometru i głośność szybko rosła. Podejrzewam , że koło godziny 11-12 to byłby już max. Naim ma chyba podobnie. Dochodzi też jeszcze kwestia źródła. Jak miałem cd Atolla 100 to też grał wyraźnie głośniej niż inne cedeki. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Silver_85 napisał:

Wiele zależy o czułości więc położeniem potencjometru nie ma co się sugerować. Może to być mylące i może się wydawać , że mamy do czynienie z mega mocnym piecem.  Miałem kiedyś u siebie Denona z serii 15xxae. Wystarczyło lekkie ruszenie potencjometru i głośność szybko rosła. Podejrzewam , że koło godziny 11-12 to byłby już max. Naim ma chyba podobnie. Dochodzi też jeszcze kwestia źródła. Jak miałem cd Atolla 100 to też grał wyraźnie głośniej niż inne cedeki. 

Tak w Naimie jest podobnie.Ale w tym przypadku,naprawdę szkoda,bo fajny wzmacniacz,jednak czasem jest ochota zrobić trochę głośniej i lipa.Z innymi wysoko skutecznymi kolumnami pewnie będzie ok.,ale nie te numery z Dyniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Naim ma czułość poniżej 0.2V (tam chyba 0.130 wystarcza do wysterowania).

@izapat, jeszcze bym nie skreślał wzmacniacza. Wprawdzie nie wiem jak głośno to było, ale Dynaudio Contour 20 i 30 mają niski podział (2.2kHz). Jak sobie dotkniesz paluchem wysokotonówki to zobaczysz jak ona drga mocno, a dodatkowo Esotar 2 ma bardzo małe wychylenie liniowe. Także to może nie być wina wzmacniacza. Ja zaobserwowałem podobne zjawisko w salonie, w którym odsłuchiwałem. Na Contour 60 nieobecne. Przy 4 ohmach Moonriver ma 80W... Nie wiem czego słuchałeś i jak głośno, ale moim zdaniem jest to niemal niemożliwe, żeby przesterować wzmach tymi Contourami.

 

Edit:

http://zaphaudio.com/tweetermishmash/compare.html

 

Zobacz sobie co się dzieje z większością tweeterów poniżej 2-3 kHz. A Dynaudio ma filtr 12dB/oct, czyli nie jakiś ultra stromy.

 

Edit2: Tylko uwaga z przesterowaniem wzmacha. Bo jeśli rzeczywiście się to stało, to jest ryzyko upalenia wysokotonówek. Także ostrożnie.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, izapat napisał:

Tak w Naimie jest podobnie.Ale w tym przypadku,naprawdę szkoda,bo fajny wzmacniacz,jednak czasem jest ochota zrobić trochę głośniej i lipa.Z innymi wysoko skutecznymi kolumnami pewnie będzie ok.,ale nie te numery z Dyniami.

Z paradigmami będzie ok, mają większą skuteczność , jak coś to ma do sprzedania :- ) Choć prąd też lubią.. jak generalnie wszystkie kolumny.. ? Poszukasz innego wzmaka .. dalej masz zabawę. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, baran napisał:

Dokładnie, Naim ma czułość poniżej 0.2V (tam chyba 0.130 wystarcza do wysterowania).

@izapat, jeszcze bym nie skreślał wzmacniacza. Wprawdzie nie wiem jak głośno to było, ale Dynaudio Contour 20 i 30 mają niski podział (2.2kHz). Jak sobie dotkniesz paluchem wysokotonówki to zobaczysz jak ona drga mocno, a dodatkowo Esotar 2 ma bardzo małe wychylenie liniowe. Także to może nie być wina wzmacniacza. Ja zaobserwowałem podobne zjawisko w salonie, w którym odsłuchiwałem. Na Contour 60 nieobecne.

 

Edit:

http://zaphaudio.com/tweetermishmash/compare.html

 

Zobacz sobie co się dzieje z większością tweeterów poniżej 2-3 kHz. A Dynaudio ma filtr 12dB/oct, czyli nie jakiś ultra stromy.

Podłączyłem kolumny Diy na seas 27tdfc (projekt seas mimir) i to samo.Uff,trochę się bałem ,że Dynaudio coś spaprało z tym nowym tweeterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? To oznacza, że albo słuchasz jakiegoś ciężkiego materiału bardzo głośno, albo te 80W to jakiś żart... Bardzo niepokojące. 

Edit: Martwi mnie to, bo robiłem podobne rzeczy z Naim Nait Xs i Special 25, a Naim wyciska około 90W przy 4Ohm... Jak nie przesterowałeś wysokotonówek, to musiałeś mieć mniej watów w powietrzu niż ja na tym Naimie ?

U mnie się odezwały Esotary, a morele ST były ciche.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, baran napisał:

@izapat, jeszcze bym nie skreślał wzmacniacza. Wprawdzie nie wiem jak głośno to było, ale Dynaudio Contour 20 i 30 mają niski podział (2.2kHz). Jak sobie dotkniesz paluchem wysokotonówki to zobaczysz jak ona drga mocno, a dodatkowo Esotar 2 ma bardzo małe wychylenie liniowe. Także to może nie być wina wzmacniacza.

Contour 20 nie powinien mieć żadnych problemów z głośnym graniem, patrząc na warunki domowe. Według mnie wina wzmacniacza.
Taki H300 aż się chce podkręcać na dobrych nagraniach. Ale jest za to inny problem, właśnie na cichych odsłuchach jest zbyt delikatnie, jak dla mnie, za mało konturowo, dlatego będę porównywał inne wzmaki głównie pod tym kątem.

Nasuwa mi się takie spostrzeżenie,  że zdobyć dobrą końcówkę mocy jest znacznie łatwiej niż dopasowane i wybitne pre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj nie słucham głośno,chciałem ruszyć membranami trochę ,bo to nówki głośniki.A tu taka niespodzianka.80w powinno spokojnie nimi ruszyć,owszem wzmacniacz nimi ruszył,ale był to dżwięk zniekształcony.Yello z płyty "Toy" na tym sprawdzłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@izapat,  Jakiś konkretny utwór? Czy może cokolwiek z tej płyty?

@m4tech - wszystko zależy jak zdefiniujemy głośne granie ? Niestety, ale Contoury poniżej 60 mają trochę niski podział i szybko zaczynają tracić jakość. Szybko może oznaczać różne rzeczy, całe szczęście, że u mnie wtedy Subwoofer też najczęściej wali już limiterem ?

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, m4tech napisał:

Contour 20 nie powinien mieć żadnych problemów z głośnym graniem, patrząc na warunki domowe. Według mnie wina wzmacniacza.
Taki H300 aż się chce podkręcać na dobrych nagraniach. Ale jest za to inny problem, właśnie na cichych odsłuchach jest zbyt delikatnie, jak dla mnie, za mało konturowo, dlatego będę porównywał inne wzmaki głównie pod tym kątem.

Nasuwa mi się takie spostrzeżenie,  że zdobyć dobrą końcówkę mocy jest znacznie łatwiej niż dopasowane i wybitne pre.

Może rzeczywiście czas na Hegla,bo pomysły mi się kończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, baran napisał:

@izapat,  Jakiś konkretny utwór? Czy może cokolwiek z tej płyty?

@m4tech - wszystko zależy jak zdefiniujemy głośne granie ? Niestety, ale Contoury poniżej 60 mają trochę niski podział i szybko zaczynają tracić jakość. Szybko może oznaczać różne rzeczy, całe szczęście, że u mnie wtedy Subwoofer też najczęściej wali już limiterem ?

"Limbo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie i powiem tak... Uważaj. Moim zdaniem przesterowujesz wzmacniacz. Puściłem to u siebie i tam są bardzo niskie częstotliwości o dużym natężeniu, które po przesterowaniu idą na wysokotonówkę. Przy głośnym graniu znowu mi wbił limiter na 1.5kw subie. Po prostu 80W to za mało na takie granie.

 

Moonriver nie ma zabezpieczenia przed przesterowaniem? Trochę słabo, bo to jest bardzo niebezpieczne dla kolumn ?

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ps39 napisał:

Dziwne, ja w swoim Octave, nawet nie zapędzam się powyżej 11. Na 9 jest już bardzo głośno. Niby tylko 70W, a moc się czuje.

Od początku zakupu Dynaudio myślałem o Octave.Ale nie, kombinuję jak koń pod górę.?

3 minuty temu, baran napisał:

Sprawdziłem u siebie i powiem tak... Uważaj. Moim zdaniem przesterowujesz wzmacniacz. Puściłem to u siebie i tam są bardzo niskie częstotliwości o dużym natężeniu, które po przesterowaniu idą na wysokotonówkę. Przy głośnym graniu znowu mi wbił limiter na 1.5kw subie.

 

Moonriver nie ma zabezpieczenia przed przesterowaniem? Trochę słabo, bo to jest bardzo niebezpieczne dla kolumn ?

Decyzje już podjąłem, Moonriver wraca do sklepu.Szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octave lampowy? Lampowce tak łatwo nie ulegają przesterowaniom. Prawdopodobnie nawet 40-50W z lampy dałoby radę. Oczywiście zniekształcenia urosną mocno, ale nie będzie to groźne i nieprzyjemne.Octave lampowy? Lampowce tak łatwo nie ulegają przesterowaniom. Prawdopodobnie nawet 40-50W z lampy dałoby radę. Oczywiście zniekształcenia urosną mocno, ale nie będzie to groźne i nieprzyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.