Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
21 minut temu, japs napisał:

Tylko tam jest nieaudiofilska D klass

Zepsułeś zabawę ? myślę, że nie odczuje klasy D.  Tak swoją drogą klasa D jest czasem bardzie audiofilska niż.....

Generalnie nauczyłem się aby nie patrzeć na sprzęt przez jakieś tam "klasy". Jeśli dźwięk mi się podoba to kupuję, a jak jest zbudowany to guzik mnie obchodzi ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, aqs napisał:

Moje C1 w wersji high gloss mają pięć lat i ani jednej ryski

IMG_20200918_093702.jpg

aqs  co to za mebel pod wzmaczniaczem, daj jakieś namiary please, szukam czegoś takiego ?

13 godzin temu, baran napisał:

 

@izapat, jeszcze bym nie skreślał wzmacniacza. Wprawdzie nie wiem jak głośno to było, ale Dynaudio Contour 20 i 30 mają niski podział (2.2kHz). Jak sobie dotkniesz paluchem wysokotonówki to zobaczysz jak ona drga mocno, a dodatkowo Esotar 2 ma bardzo małe wychylenie liniowe. Także to może nie być wina wzmacniacza. Ja zaobserwowałem podobne zjawisko w salonie, w którym odsłuchiwałem. Na Contour 60 nieobecne. Przy 4 ohmach Moonriver ma 80W... 

moim zdaniem 80W to mało dla tych kolumn, tak ze 120W to tak już ujdzie, ale jest to tylko moje prywatne zdanie ? 

podobnie nait xs to za mało dla nich  ? 

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Margol napisał:

No tak sobie pooglądalem tę ekipę z szymonfaber coś tam i jest tak jak myślałem,chłopaczki w krótkich spodenkach i tak całe to „przedsięwzięcie” należy traktować. Baba nie spinaj pośladów,to są jakieś dzieci ? 

dzieciaki w krótkich spodenkach i ze śrubokrętem w rękach - wiesz to może być niebezpieczne

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, izapat napisał:

Luxman fajny,tylko w Top hi-fi dostepny.

NIe wiem jak te niższe natomiast  509 tka luxmana do Twoich kolumn może być ok jak ten rodzaj dźwięku Ci się podoba, podobnie do poprzednich np Olimpijek, bo już jak słuchałem przy kolumnach bardziej rozdzielczych to dźwiękowo już nie dla mnie ta integra. Natomiast jakbyś chciał posłuchać, a nie ma u Ciebie ich  sklepu to na pewno by Ci wysłali.. Oni mają kilka fajnych sklepów z którymi łatwo się dogadać.. Kupowałem kable zasilające Hurricany i nie było żadnych problemów.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, lolek126 napisał:

NIe wiem jak te niższe natomiast  509 tka luxmana do Twoich kolumn może być ok jak ten rodzaj dźwięku Ci się podoba, podobnie do poprzednich np Olimpijek, bo już jak słuchałem przy kolumnach bardziej rozdzielczych to dźwiękowo już nie dla mnie ta integra. Natomiast jakbyś chciał posłuchać, a nie ma u Ciebie ich  sklepu to na pewno by Ci wysłali.. Oni mają kilka fajnych sklepów z którymi łatwo się dogadać.. Kupowałem kable zasilające Hurricany i nie było żadnych problemów.. 

Myślałem o 505 ewentualnie 507.Podzwonię w poniedziałek.

Kupował może ktoś w Audio Stylu? Ciekawe ceny za Luxmana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Svawo napisał:

aqs  co to za mebel pod wzmaczniaczem, daj jakieś namiary please, szukam czegoś takiego ?

moim zdaniem 80W to mało dla tych kolumn, tak ze 120W to tak już ujdzie, ale jest to tylko moje prywatne zdanie ? 

podobnie nait xs to za mało dla nich  ? 

Przy takich preferencjach (tzn. typ muzyki plus od czasu do czasu głośno) celowałbym w 200W+ dla 4Ohm (Contour 20i mają rating na 180W). Przesterowanie jest bardzo groźnie dla głośników.

@izapat, chodzi Ci o audio styl w Katowicach? Jeśli tak, to robiłem u nich zakupy. Dużo słuchawek i wkładek gramofonowych. Godni zaufania. Nigdy mnie nie skroili ?

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, baran napisał:

Przy takich preferencjach (tzn. typ muzyki plus od czasu do czasu głośno) celowałbym w 200W+ dla 4Ohm (Contour 20i mają rating na 180W). Przesterowanie jest bardzo groźnie dla głośników.

@izapat, chodzi Ci o audio styl w Katowicach? Jeśli tak, to robiłem u nich zakupy. Dużo słuchawek i wkładek gramofonowych. Godni zaufania. Nigdy mnie nie skroili ?

Tak.Dokładnie.Napaliłem się na Luxmana,może to będzie to.Ciekaw jestem opinii innych użytkowników. ,tego Japończyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Audiostyl nie jest już sprzedawcą Luxmana. Z tego co kojarzę to robi to teraz TopHiFi.

Nie mniej jednak ciekawa konkurencja dla wycieraczkowego Accuphase. Nie słuchałem u siebie, ale kiedyś w salonie i miałem wrażenie że bardziej energiczne i neutralne niż trochę podchodzące pod lampowe klimaciki Accu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lixman jest doskonałym wzmacniaczem. Produkuje integry w klasie A i AB,ta pierwsza mając Harbetha nigdy mnie nie interesowała,ale klasa AB,to już bardzo poważne granie. Przed zakupem sluchałem 505 i 507,różnicy nie stwierdziłem,wiem jestem głuchy i kolumny mam do dupy,cóż przeżyje ?

Piece Luxa grają bardzo dojrzałym,rozdzielczym,dynamicznym i lekko,ale powtrzam lekko osłodzonym dźwiękiem. Są bardzo funkcjonalne i posiadają doskonały stopień MM,jeśli kogoś to interesuje,sekcja MC jest dla mnie niewiadomą,bo jej nie sprawdzałem. Luxman ma świetnie zrealizowany potek,podobnie jak w Accu,tylko tam jest to rozwiazane pradowo a w Luxmanie na rezystorach. Ten uklad pozwala na równiuteńką pracę  potka od zera,bez nierówności w kanałach i jest praktycznie nieśmiertelny. Z wszystkich wycieraczkowców,,które miałem a więc pare modeli Maca i Accu,obecny piecyk jest najlepszy,gra tak jak lubię i bardzo ladnie wyglada ? Na koniec jeszcze jedna sprawa,może o mniejszym znaczeniu,Luxman jest bardzo uczciwie wyceniony,co przy idiotycznych wręcz cenach Accu,czy Maca,czyni z niego okazje. Ja swojego kupowalem rok temu,kiedy był jeszcze w czeskie dystrybucji,więc nie wiem ile te integry realnie kosztują w Polsce,ale nie mam też żadnego interesu w tym aby go promować,po prostu mam i nieprędko zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, izapat napisał:

Myślałem o 505 ewentualnie 507.Podzwonię w poniedziałek.

Kupował może ktoś w Audio Stylu? Ciekawe ceny za Luxmana.

Sklep jest ok, ale oni już nie będą mieli Luxmana, bo do niego prawo mają tylko sklepy Tophifi.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Margol napisał:

Lixman jest doskonałym wzmacniaczem. Produkuje integry w klasie A i AB,ta pierwsza mając Harbetha nigdy mnie nie interesowała,ale klasa AB,to już bardzo poważne granie. Przed zakupem sluchałem 505 i 507,różnicy nie stwierdziłem,wiem jestem głuchy i kolumny mam do dupy,cóż przeżyje ?

Piece Luxa grają bardzo dojrzałym,rozdzielczym,dynamicznym i lekko,ale powtrzam lekko osłodzonym dźwiękiem. Są bardzo funkcjonalne i posiadają doskonały stopień MM,jeśli kogoś to interesuje,sekcja MC jest dla mnie niewiadomą,bo jej nie sprawdzałem. Luxman ma świetnie zrealizowany potek,podobnie jak w Accu,tylko tam jest to rozwiazane pradowo a w Luxmanie na rezystorach. Ten uklad pozwala na równiuteńką pracę  potka od zera,bez nierówności w kanałach i jest praktycznie nieśmiertelny. Z wszystkich wycieraczkowców,,które miałem a więc pare modeli Maca i Accu,obecny piecyk jest najlepszy,gra tak jak lubię i bardzo ladnie wyglada ? Na koniec jeszcze jedna sprawa,może o mniejszym znaczeniu,Luxman jest bardzo uczciwie wyceniony,co przy idiotycznych wręcz cenach Accu,czy Maca,czyni z niego okazje. Ja swojego kupowalem rok temu,kiedy był jeszcze w czeskie dystrybucji,więc nie wiem ile te integry realnie kosztują w Polsce,ale nie mam też żadnego interesu w tym aby go promować,po prostu mam i nieprędko zmienię.

A, która dla Ciebie integra Luxmana gra lekko ocieplonym dźwiękiem, 505 czy 507 ? To 509 zupełnie inaczej gra.. Co do cen to tak różnie, ale jak byśmy przyłożyli np luxmana 509 , Mac 9000 , Accu 480 dołóżmy jeszcze innego Japończyka, którego lubię Esoterica F-05  to cenowo najtańszy jest Accu.. potem jest luxman, następnie Esoteric i najdroższy jest Mac.. ale jak to niektórzy mawiają, w poważniejszych urządzeniach czyli w końcówkach jak i w monoblokach Mak zapewne wyjdzie najtaniej.. 

15 minut temu, izapat napisał:

Dzięki.Czyli mają monopol na Luxmana.Negocjacje mogą być trudne.

NIe opłaca Ci się brać od nich, bo pamiętaj, jeszcze sklep musi zarobić, więc lepiej bezpośrednio ze sklepu brać Top hifi brać.. a z niektórymi idzie się dogadać tak jak pisałem kupowałem zasilające hurricany i można pogadać z nimi.. ? 

KOlego pamiętaj też o jednym, że decydując się na rzeczy od takich Producentów nie licz na mega rabaty.. a tym bardziej na elektronikę, bo przy kablach jest troszkę lepiej.. ? przynajmniej w moim przypadku tak było.. i to co znajomi mówią, piszą.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, izapat napisał:

W poniedziałek będę walczył.Jeśli pożyczą bez problemu na odsłuch i spodoba mi się,to nie będę szalał z wielkimi targami.Na kukułkę opuszczą i będzie dobrze.

Z kaucją na pewno wypożyczą.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, izapat napisał:

Musiałbym wypożyczyć dwa na raz ,żeby porównać a raczej zdecyduję się na niższy model,chociaż 507 jest chyba wydajniejszy.

Musi być , jest wyższym modelem, droższym to może warto spróbować, a tym bardziej, jeśli masz fundusze, to ja bym sprawdził.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, izapat napisał:

Musiałbym wypożyczyć dwa na raz ,żeby porównać a raczej zdecyduję się na niższy model,chociaż 507 jest chyba wydajniejszy.

Gdybyś je słuchał jeden po drugim,to gwarantuje Ci,że nie usłyszysz różnicy. 507 ma ładniejsze heble  a froncie,ale ma mz kuriozalny dach z plasticzanymi wytłoczkami. Ma na papierze wyższą wersję ODNF,ale dobrą flachę Ci prześlę,jesli to usłyszysz. Pamiętaj tylko,żeby słuchać ich na tym samym poziomie głośności. Natomiast 509 to już inna para kaloszy,lepszy jest absolutnie we wszystkim i jest praktycznie całkowicie neutralny,taki drut ze wzmocnieniem,co ja akurat uważam za największą zaletę wzmacniaczy. Cena tylko troszkę inna ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Margol napisał:

Gdybyś je słuchał jeden po drugim,to gwarantuje Ci,że nie usłyszysz różnicy. 507 ma ładniejsze heble  a froncie,ale ma mz kuriozalny dach z plasticzanymi wytłoczkami. Ma na papierze wyższą wersję ODNF,ale dobrą flachę Ci prześlę,jesli to usłyszysz. Pamiętaj tylko,żeby słuchać ich na tym samym poziomie głośności. Natomiast 509 to już inna para kaloszy,lepszy jest absolutnie we wszystkim i jest praktycznie całkowicie neutralny,taki drut ze wzmocnieniem,co ja akurat uważam za największą zaletę wzmacniaczy. Cena tylko troszkę inna ? 

Właśnie ,cena. Zależy jaka będzie różnica w cenie między 505 a 507 jeśli nie duża i akceptowalna, to wybiorę 507.No ,zobaczymy ,bo do poniedziałku z dwa razy mogę zmienić zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.