Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, izapat napisał:

Ha, ha, ha?

Za kaucją raczej nie będxie problemu posłuchania 380tki, jak byś posłuchał to daj znać, ciekawy jestem odczuć. I najważniejsze to są Twoje preferencje i odczucia po danym odsłuchu.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lolek126 napisał:

Za kaucją raczej nie będxie problemu posłuchania 380tki, jak byś posłuchał to daj znać, ciekawy jestem odczuć. I najważniejsze to są Twoje preferencje i odczucia po danym odsłuchu.

Jutro przyjdzie Naim 202/200Dr a po nim Acu 380.Zobacze, który wypadnie lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.09.2020 o 21:44, izapat napisał:

Chyba skrócę listę do Octave v70se vs Luxman 507

Przecież? miało być zupełnie co innego .....

3 godziny temu, izapat napisał:

Jutro przyjdzie Naim 202/200Dr a po nim Acu 380.Zobacze, który wypadnie lepiej. 

 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, misiek x napisał:

Przecież? miało być zupełnie co innego .....

 

No to nie będzie.To nie kupno butów za 200zł , tylko ok. 30 000tyś i nie mam zamiaru kupić czegoś i tego żałować.Dlatego wypożyczam ,odsłuchuje i wybiorę wzmacniacz,który najbardziej mi odpowiada. Tak że proszę bez takich komentarzy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentowac moge co chce i jak chcę,szczególnie tych ,którzy przez 3 dni zmieniają kilkukrotnie zdanie. Tak tez było w sprawie kupna kolumn....izapat -nie ośmieszaj sie chłopie.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. I to szczere, proszę się nie denerwować. 

Teraz zacząłem myśleć o kupnie Contour 20 + wzmacha za 30kpln. Znaczy rozważać za i przeciw.

To w efekcie daje ok. 46k pln. Za ok. 40k można mieć Confidence 20 i zostaje 6k na wzmacniacz. Po prostu zastanawiam się nad "priorytetami" przy takich zakupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, misiek x napisał:

Komentowac moge co chce i jak chcę,szczególnie tych ,którzy przez 3 dni zmieniają kilkukrotnie zdanie. Tak tez było w sprawie kupna kolumn....izapat -nie ośmieszaj sie chłopie.

Zdanie mogę zmieniać nawet 10 razy. Moja kasa moje wybory i decyzje.Nie potrafisz tego zrozumieć, to już Twój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, baran napisał:

Mam pytanie. I to szczere, proszę się nie denerwować. 

Teraz zacząłem myśleć o kupnie Contour 20 + wzmacha za 30kpln. Znaczy rozważać za i przeciw.

To w efekcie daje ok. 46k pln. Za ok. 40k można mieć Confidence 20 i zostaje 6k na wzmacniacz. Po prostu zastanawiam się nad "priorytetami" przy takich zakupach.

Contour 20 wybrałem , bo najbardziej mi odpowiadają brzmieniem.Z każdym wzmacniaczem ,który miałem na odsłuchu było dobrze, ale wiem ,że można lepiej.Dlatego szukam dalej ,póki mam taką możliwość. Chęć poznawania nowych brzmień ,to dobra zabawa o ile ma się na nią fundusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Całkowicie rozumiem. Nie była to w żaden sposób krytyka Twojego wyboru, a raczej ogólne zaproszenie do głębszej dyskusji.

Nawet jeśli pominiemy ludzi takich jak ja, którzy nie za bardzo słyszą różnicę między wzmacniaczami o podobnych parametrach, to wciąż pozostaje mi pytanie, co zagra lepiej (lepiej = bardziej.realistycznie, niekoniecznie ładniej):

Confidence 20 + wzmacniacz za 6k

Contour 20 + wzmacniacz za 30k

Lub jeszcze lepiej...

Confidence 20 + wzmach za 6k

Contour 30 + wzmach za 30k...

 

Kiedy ja wybierałem kolumny to właśnie z tego powodu na początku celowałem w Confidence 20 - żeby kolumny były możliwie najdoskonalsze, bo rzadko bywają wąskim gardłem. Skończyłem jak skończyłem, ale głównie przez to, że jestem basoholikiem, a przy Confidence mógłbym zapomnieć o subach na kilka następnych lat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Confidence nie słuchałem, więc się nie wypowiem. Contour 20 , są uniwersalnymi głośnikami i po wielu innych , to właśnie one trafiły w mój gust.Teraz szukam dla nich wzmocnienia , które również trafi w mój gust.Wzmacniacze takie jak Moonriver Naim xs2 , czy Audia grały dobrze , jednak było zawsze jakieś ale.Można by z nimi żyć,tylko po co się ograniczać.Dlatego postanowiłem zapewnić Contourom jak najlepsze towarzystwo w budżecie ,na który mogę sobie pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, izapat napisał:

Contour 20 wybrałem , bo najbardziej mi odpowiadają brzmieniem.Z każdym wzmacniaczem ,który miałem na odsłuchu było dobrze, ale wiem ,że można lepiej.Dlatego szukam dalej ,póki mam taką możliwość. Chęć poznawania nowych brzmień ,to dobra zabawa o ile ma się na nią fundusze.

Myślę, że zwyczajnie jeszcze nie trafiłeś na TEN piecyk, więc słusznie, że ściągasz kolejne maszynki na testy. Zwłaszcza, że idzie za tym kawał grosza. Jak po Naimie, Accu czy ATC nadal nie będziesz z żadnym z nich w pełni usatysfakcjonowany to chyba czas na zmianę kolumn, na ATC ? A może słuchawki? Ja zmuszony remontem ostatnimi czasy przed snem raczę się swoją muzyką na słuchawkach i dochodzę do wniosku, że w pokojach takich jak Twój i mój (12m2) chyba nie warto było pchać się w klasyczne stereo, a już z pewnością nie w tak dużych pieniądzach jakie daliśmy. Zwykły DAP FiiO oraz słuchaweczki od Aune i z ogromną przyjemnością odpływam przy swoich najlepszych płytkach. I mam głęboko wszystkie problemy związane z akustyką w małej kanciapie, z dzwoniącymi betonowymi ścianami na czele, pysznie. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Adam 38 napisał:

I mam głęboko wszystkie problemy związane z akustyką w małej kanciapie, z dzwoniącymi betonowymi ścianami na czele, pysznie. 

Audio to taka zabawa, którą każdy musi sam przejść drogę indywidualnie i zebrać doświadczenia. Każdemu się wydaje, że zjadł wszystkie rozumy i ma najlepszą receptę na doskonałe granie. Kiedyś były prostsze czasy, bo były całe wieże hifi czyli elektronika z kolumnami i ludzie byli szczęśliwi. Teraz tysiące różnych możliwości. Osobne transporty, kable, podstawki itd. Kable potrafią więcej teraz kosztować niż kiedyś najlepszy zestaw japońskiego producenta. Teraz jakieś rankingi, że coś gra, ale tylko w określonych pieniądzach, inne znowu gra, ale nie jest to hiend i tak ... audiofil jak za ambitnie podchodzi do rzeczy, to ma zszargane nerwy ze względu na wydatki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Adam 38 napisał:

Myślę, że zwyczajnie jeszcze nie trafiłeś na TEN piecyk, więc słusznie, że ściągasz kolejne maszynki na testy. Zwłaszcza, że idzie za tym kawał grosza. Jak po Naimie, Accu czy ATC nadal nie będziesz z żadnym z nich w pełni usatysfakcjonowany to chyba czas na zmianę kolumn, na ATC ? A może słuchawki? Ja zmuszony remontem ostatnimi czasy przed snem raczę się swoją muzyką na słuchawkach i dochodzę do wniosku, że w pokojach takich jak Twój i mój (12m2) chyba nie warto było pchać się w klasyczne stereo, a już z pewnością nie w tak dużych pieniądzach jakie daliśmy. Zwykły DAP FiiO oraz słuchaweczki od Aune i z ogromną przyjemnością odpływam przy swoich najlepszych płytkach. I mam głęboko wszystkie problemy związane z akustyką w małej kanciapie, z dzwoniącymi betonowymi ścianami na czele, pysznie. 

Lubię Naima, także kto wie. Z moim xs2 jest naprawdę przyjemnie , ale do pewnego poziomu głośności.Accu , to raczej chęć poznania czegoś nowego.Słuchawki też mam i czasem włączę sobie coś mocniejszego w stylu Dream Theater.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Roxi napisał:

Audio to taka zabawa, którą każdy musi sam przejść drogę indywidualnie i zebrać doświadczenia. Każdemu się wydaje, że zjadł wszystkie rozumy i ma najlepszą receptę na doskonałe granie. Kiedyś były prostsze czasy, bo były całe wieże hifi czyli elektronika z kolumnami i ludzie byli szczęśliwi. Teraz tysiące różnych możliwości. Osobne transporty, kable, podstawki itd. Kable potrafią więcej teraz kosztować niż kiedyś najlepszy zestaw japońskiego producenta. Teraz jakieś rankingi, że coś gra, ale tylko w określonych pieniądzach, inne znowu gra, ale nie jest to hiend i tak ... audiofil jak za ambitnie podchodzi do rzeczy, to ma zszargane nerwy ze względu na wydatki ? 

Możesz po prostu kupić sobie sprzęt i słuchać muzyki bez tego całego cudowania. To zależy wylacznie od ciebie. 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, S0nic napisał:

To zależy wylacznie od ciebie. 

Jak widzisz koledzy przezywają nieustanne dylematy i często nerwowo reagują na myśl o czekających wydatkach. 
Audio HIEND to sa zakupy podyktowane silnymi emocjami. Racjonalność tu ma najczęściej najmniej do gadania. 
Domyślam się, że Ty oczywiście nie ulegasz takim niskim słabościom charakterystycznym dla przeciętnych jednostek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Roxi napisał:

Jak widzisz koledzy przezywają nieustanne dylematy i często nerwowo reagują na myśl o czekających wydatkach. 
Audio HIEND to sa zakupy podyktowane silnymi emocjami. Racjonalność tu ma najczęściej najmniej do gadania. 
Domyślam się, że Ty oczywiście nie ulegasz takim niskim słabościom charakterystycznym dla przeciętnych jednostek ?

Dokładnie, bo gdyby iść tylko pod względem racjonalności to chyba wszyscy byśmy się zmieścili w zestawach powiedzmy na maksa za 20 tyś .. 

11 godzin temu, izapat napisał:

Confidence nie słuchałem, więc się nie wypowiem. Contour 20 , są uniwersalnymi głośnikami i po wielu innych , to właśnie one trafiły w mój gust.Teraz szukam dla nich wzmocnienia , które również trafi w mój gust.Wzmacniacze takie jak Moonriver Naim xs2 , czy Audia grały dobrze , jednak było zawsze jakieś ale.Można by z nimi żyć,tylko po co się ograniczać.Dlatego postanowiłem zapewnić Contourom jak najlepsze towarzystwo w budżecie ,na który mogę sobie pozwolić.

Powoli sobie słuchaj i podejmij decyzję, bo kasa już odpowiednia i szkoda zrobić błąd..  A zawsze może być lepiej i często  będzie dylemat typu słabsze kolumny ,  a lepsza elektronika,  czy na odwrót i wiele innych. Ale jak już brać lepsze kolumny, a na początek kupić słabszą elektronikę to też nie można przesadzić, bo przez pewien okres  radość z tych kolumn będzie minimalna. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lolek126 napisał:

Dokładnie, bo gdyby iść tylko pod względem racjonalności to chyba wszyscy byśmy się zmieścili w zestawach powiedzmy na maksa za 20 tyś .. 

Masz rację Lolek ? Nikt nas oczywiście pod bronią do zakupów nie zmusza. Podobnie zresztą jak człowiek idzie do marketu na zakupu. Wystarczy nie wąchać zapachów, nie zwracać uwagę na hostessy, zakrywać oczy przy kasach, zatkać uszy na muzykę wprowadzającą w dobry nastrój i na pewno nie wydamy więcej niż zaplanowano. W audio też jest sprawa prosta. Nie czytać recenzji i rankingów, nie zapraszać kolegów, nie czytać internetu, nie wchodzić do salonów audio na pokazy, ani na targi. Wystarczy tylko kupić sprzęt i cieszyć się muzyką ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Roxi napisał:

Masz rację Lolek ? Nikt nas oczywiście pod bronią do zakupów nie zmusza. Podobnie zresztą jak człowiek idzie do marketu na zakupu. Wystarczy nie wąchać zapachów, nie zwracać uwagę na hostessy, zakrywać oczy przy kasach, zatkać uszy na muzykę wprowadzającą w dobry nastrój i na pewno nie wydamy więcej niż zaplanowano. W audio też jest sprawa prosta. Nie czytać recenzji i rankingów, nie zapraszać kolegów, nie czytać internetu, nie wchodzić do salonów audio na pokazy, ani na targi. Wystarczy tylko kupić sprzęt i cieszyć się muzyką ? 

Właśnie , bo w tym wszystkim najważniejsza jest muzyka, o czym wielu zapomina.. jak już się ludzi nakręca na te ilości sprawdzania sprzętu, kabli, kolumn itp.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lolek126 napisał:

Właśnie , bo w tym wszystkim najważniejsza jest muzyka, o czym wielu zapomina.. jak już się ludzi nakręca na te ilości sprawdzania sprzętu, kabli, kolumn itp.. 

Ty lepiej się pochwal czy już podjąłeś racjonalną decyzję - SF czy Dynaudio? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Roxi napisał:

Masz rację Lolek ? Nikt nas oczywiście pod bronią do zakupów nie zmusza. Podobnie zresztą jak człowiek idzie do marketu na zakupu. Wystarczy nie wąchać zapachów, nie zwracać uwagę na hostessy, zakrywać oczy przy kasach, zatkać uszy na muzykę wprowadzającą w dobry nastrój i na pewno nie wydamy więcej niż zaplanowano. W audio też jest sprawa prosta. Nie czytać recenzji i rankingów, nie zapraszać kolegów, nie czytać internetu, nie wchodzić do salonów audio na pokazy, ani na targi. Wystarczy tylko kupić sprzęt i cieszyć się muzyką ? 

Dodałbym i nie słuchać żony...przynajmniej w moim przypadku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, asterix1 napisał:

Dodałbym i nie słuchać żony...przynajmniej w moim przypadku ?

Jak masz taką, co w trakcie słuchania muzyki mówi do Ciebie, że owszem gra ładnie jak za te pieniądze (w domyśle zna lepsze ale droższe sprzęty), to owszem. Nie należy jej słuchać ?

Generalnie na tym pozyskanie wyznawcy polega. Zaprosić kogoś na początek na odsłuch i niech już myśli ? Był u mnie ostatnio zaprzyjaźniony pastor i zapraszał mnie do kościoła innej wiary. Tak samo mi powiedział. Na początek wystarczy abyś miał ziarnko wiary... a reszta wiadomo. Już zadbają aby wiara rozkwitła i abyś później składał datki ? Każdemu chodzi o to samo. Świadczą jedynie inne usługi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.