Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, lolek126 napisał:

Z niedawna znam przykład, opowiadał mi sprzedawca, który mi kolumny przywiózł, że klient miał dwie pary kolumn (żadne to nie były dynki) ? i jedne kolumny albo miał już kiedyś, albo miał duże parcie, aby  mieć kolumny od tego Producenta.. efekt był taki, że pomimo, że te drugie raczej bardziej mu się podobały to i tak wybrał właśnie te pierwsze :-) Czasem siła chęci posiadania czegoś co się pragnie jest bardzo duża.. 

Tak właśnie mam z Accu , nie wspomnę już o Mcintoschu. Marzenie sprzed lat ,które może się spełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, izapat napisał:

Tak właśnie mam z Accu , nie wspomnę już o Mcintoschu. Marzenie sprzed lat ,które może się spełnić.

To nie rozumiem po co bawisz się w te wszystkie naim, octave, moonriver, audia...? To dość wyrafinowane podejście aby spełniać marzenie o schabowym z kapustą próbując pierogów, sushi, spaghetti, pieczonej kaczki... Kup maca (lub accu) i z głowy. Jak nie zagra z dyniami, wymień dynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, macktheknife napisał:

To nie rozumiem po co bawisz się w te wszystkie naim, octave, moonriver, audia...? To dość wyrafinowane podejście aby spełniać marzenie o schabowym z kapustą próbując pierogów, sushi, spaghetti, pieczonej kaczki... Kup maca (lub accu) i z głowy. Jak nie zagra z dyniami, wymień dynie.

Ale może być tak, że koledze te kolumny podchodzą, więc to nie kolumny musi wtedy sprzedawać, a właśnie szukać elektroniki i kabli do obecnych kolumn.  Jest wiele takich osób co zaczyna zabawę właśnie od kolumn i potem przechodzi na dalsze szukania zabawek do tych wybranych przez siebie kolumn. 

Godzinę temu, xajas napisał:

Nie mozna jesc dzien w dzien schabowego z kapusta, czasami dla odmiany mam ochote na rybe, pierogi albo jajko sadzone. Dlatego warto miec rozne systemy, na rozne „apetyty“ emoji3.png

Jestem za spelnianiem dzecinnych marzenemoji106.pngemoji106.pngemoji106.png

Po to zarabiamy, aby spełniać te marzenia..emoji106.png emoji106.png?  i jaka radość jak się je spełni.. ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba spełniać a przynajmniej próbować.Ja kiedyś zawszae myślałem o Accu.Dlatego specjalnie kupiłem 370 i 450 , przesłuchałem kilka starszych 30x i 20x ....no i sie wyleczyłem z tych młodzieńczych marzeń.

Pozdrawiam

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, misiek x napisał:

Trzeba spełniać a przynajmniej próbować.Ja kiedyś zawszae myślałem o Accu.Dlatego specjalnie kupiłem 370 i 450 , przesłuchałem kilka starszych 30x i 20x ....no i sie wyleczyłem z tych młodzieńczych marzeń.

Pozdrawiam

starsze specyficzne są Accu, ale są zwolennicy takiego brzmienia i to wcale ich nie mało, osobiście to nie dla mnie.. nowe brzmienie Accu dużo bardziej mi się podoba, choć to nie jedyne brzmienie, które mi się podoba, kwestia tylko na czym najbardziej nam zależy  i taki trzeba dokonać wybór. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, lolek126 napisał:

Ale może być tak, że koledze te kolumny podchodzą, więc to nie kolumny musi wtedy sprzedawać, a właśnie szukać elektroniki i kabli do obecnych kolumn.  Jest wiele takich osób co zaczyna zabawę właśnie od kolumn i potem przechodzi na dalsze szukania zabawek do tych wybranych przez siebie kolumn. 

Po to zarabiamy, aby spełniać te marzenia..emoji106.png emoji106.png?  i jaka radość jak się je spełni.. ?

Dokładnie. Dynaudio mi odpowiadają sygnaturą brzmienia.Miałem sporo kolumn , które nie raz przewyższały Dyńki w pojedyńczych zakresach , ale całościowo już nie.Teraz tylko znaleźć idealnego partnera i gitara.No i zabawa przednia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego dla Dynek, tyle ,że to zupełnie dla innej klienteli.. ? i cena wyrywa.. 

https://simaudio.com/en/product/40th-anniversary-limited-edition/

 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lolek126 napisał:

A może coś takiego dla Dynek, tyle ,że to zupełnie dla innej klienteli.. ? i cena wyrywa.. 

https://simaudio.com/en/product/40th-anniversary-limited-edition/

 

Taaak. Ale chyba już nie w tym życiu.Przynajmniej dla mnie.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, izapat napisał:

Taaak. Ale chyba już nie w tym życiu.Przynajmniej dla mnie.?

To kosztuje ponad 160 tysi, wiec za te pieniądze ja bym wolał co innego ... ale niech się zastanawiają Ci co chcą takie pieniądze wydawać.. ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, lolek126 napisał:

To kosztuje ponad 160 tysi, wiec za te pieniądze ja bym wolał co innego ... ale niech się zastanawiają Ci co chcą takie pieniądze wydawać.. ?

Społeczeństwo u nas się stale bogaci. Luksusowe towary są potrzebne takie jak Confidence ? Ponoć Polska to europejskie Chiny ? 

https://strefainwestorow.pl/artykuly/gospodarka/20200925/rynek-dobr-luksusowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, izapat napisał:

Posłuchałem trochę XS2 vs 202/200dr Naima.Myślałem ,że różnica będzie subtelna,jednak dzielony Naim pokazał lepszy bas ,rozdzielczość,wypełnienie i głębie.Wracając do xs2 jest ta sama sygnatura brzmienia , ale uboższa. 202/200dr jest na razie faworytem.Zobaczę jak wyjdzie w walce z Accu.

Pisałem....  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Roxi napisał:

Społeczeństwo u nas się stale bogaci. Luksusowe towary są potrzebne takie jak Confidence ? Ponoć Polska to europejskie Chiny ? 

https://strefainwestorow.pl/artykuly/gospodarka/20200925/rynek-dobr-luksusowych

Tylko się cieszyć i wydawać na Confidence czy inne Sonusy. Zastanawia jedynie czemu Lolek cenę Sonusa uważa za największy problem przy jego decyzji o zakupie skoro pisze, że dla osób kupujących takie właśnie dobra wydać 50 kzł na kawałek ładnego ocznie "druciaka" to jak dla mnie, ubogiego Polaka kupić np. paczkę pestek słonecznika w Biedronce. Albo Lolek przestrzelił z zakupami (np. pod wpływem jego kolegów tj. byłych i obecnych sprzedawców z Nautilusa czy od Sonusa) albo?

Kilka postów wcześniej ktoś wrzucił zdjęcia swojego pokoju z Dyniami Contour 30. Moim zdaniem, patrząc jak gustownie i ładnie zrobiony jest ten pokoik zakup do niego Contour 30 nie był przesadą. Świetnie prezentujący się pokój, śliczne kolumny, jedno z drugim tworzy idealnie uzupełniającą się, piękną całość. Potem patrzę na te mega drogie Sonusy, Accu i Confidence, które wręcz "płaczą" na tych zdjęciach naszego Kolegi, gdzie tracą całą swoją urodę i zapewne dźwięk bo raczej nikt nie uwierzy, że akustyka w tym pokoju jest wyborna i zastanawiam się, co nami kieruje, że podejmujemy tak nieracjonalne  i trzeźwo oceniając niestety ale błędne decyzje zakupowe. I tyczy się to również mnie, żeby nie było - wstawianie klamotów za ok. 20kzl do 12m2 było zmarnowaniem pieniędzy i potencjału tych klamotów. Czy sami wzajemnie nakręcamy się na tak bezsensowne wydatki, a może  jest to chęć pokazania się przed Kolegami audiofilami? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Margol napisał:

Adam,lolek pisze co mu podyktują. Nie warto czytać ? 

Za to warto czytać co Ty piszesz.. ?  Kto od "herbatników Ci dyktuje te wszystkie ochy... ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Potem patrzę na te mega drogie Sonusy, Accu i Confidence, które wręcz "płaczą" na tych zdjęciach naszego Kolegi, gdzie tracą całą swoją urodę i zapewne dźwięk bo raczej nikt nie uwierzy, że akustyka w tym pokoju jest wyborna i zastanawiam się, co nami kieruje, że podejmujemy tak nieracjonalne  i trzeźwo oceniając niestety ale błędne decyzje zakupowe.

To grubo pojechałeś ?

Nie wiem czy Lolek tu handluje czy nie. Ale wydaje mi się, że lepiej rozumie jego formę wypowiedzi i to chce przekazać. Nigdy nie mówił, że dla niego jest to taki drobiazg, ale dotyczył on generalnie uwag do kogo są dobra luksusowe skierowane. Ma w większości rację, że do ludzi zamożnych i dla nich w większości cena taka nie gra roli. U nas wiadomo, zarabiamy w PLN, a nie Euro i jest nam trudniej zaakceptować te ceny ustalane z myślą o rynkach zachodnich, a teraz Chinach. Jest w tym oczywiście jakaś niekonsekwencja, ale kto z nas jest taki znowu idealny w swoich postawach. Jeszcze inna sprawa, to z pasjami to już tak niestety bywa. Ludzie potrafią wydać ostatni grosz, nie kupić sobie ubrania itd. aby zrealizować swoje marzenia. Luksusowa elektronika czyli jakiś Accu czy Confidence to taki zastrzyk dopaminy, że trudno mu się oprzeć. Jak seks, narkotyki czy obudowa Apple ? Życzmy mu, aby jak najszybciej te Sonusy, czy co tam chce u niego zagrały ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Adam 38 napisał:

Tylko się cieszyć i wydawać na Confidence czy inne Sonusy. Zastanawia jedynie czemu Lolek cenę Sonusa uważa za największy problem przy jego decyzji o zakupie skoro pisze, że dla osób kupujących takie właśnie dobra wydać 50 kzł na kawałek ładnego ocznie "druciaka" to jak dla mnie, ubogiego Polaka kupić np. paczkę pestek słonecznika w Biedronce. Albo Lolek przestrzelił z zakupami (np. pod wpływem jego kolegów tj. byłych i obecnych sprzedawców z Nautilusa czy od Sonusa) albo?

Kilka postów wcześniej ktoś wrzucił zdjęcia swojego pokoju z Dyniami Contour 30. Moim zdaniem, patrząc jak gustownie i ładnie zrobiony jest ten pokoik zakup do niego Contour 30 nie był przesadą. Świetnie prezentujący się pokój, śliczne kolumny, jedno z drugim tworzy idealnie uzupełniającą się, piękną całość. Potem patrzę na te mega drogie Sonusy, Accu i Confidence, które wręcz "płaczą" na tych zdjęciach naszego Kolegi, gdzie tracą całą swoją urodę i zapewne dźwięk bo raczej nikt nie uwierzy, że akustyka w tym pokoju jest wyborna i zastanawiam się, co nami kieruje, że podejmujemy tak nieracjonalne  i trzeźwo oceniając niestety ale błędne decyzje zakupowe. I tyczy się to również mnie, żeby nie było - wstawianie klamotów za ok. 20kzl do 12m2 było zmarnowaniem pieniędzy i potencjału tych klamotów. Czy sami wzajemnie nakręcamy się na tak bezsensowne wydatki, a może  jest to chęć pokazania się przed Kolegami audiofilami? 

Adam nie w tym znaczeniu to jest problem, tylko  w tym, że najlepiej pokazały się olimpijki względem swojej ceny... o to chodzi, co nie zmienia faktu, że są czysto teoretycznie najsłabsze.. ale i tak uważam, ze sa fajne i na pewno lepiej mi się podobają niż np. countury 30..  natomiast jakbym  miał iść "kasą" to byłyby dynki, bo wyszło by najtaniej z tych droższych.. Tu nie ma problemu z przestrzeleniem tylko decyzją i odpowiedzią sobie czy na pewno... ? Bo tak jak pisałem to musi być decyzja podjęta rozsądnie, a nie dla pokazu, bo to akurat mam w du...  tylko takim tokiem rozumowania to i np samochód kupiony też można powiedzieć, że kupiło się dla pokazu.. 
Jak to wszystko się prezentuje to już Twoja sprawa, było kilku kolegów i nikt nie miał problemu o tym co Ty piszesz. Widziałem przez ostatni rok, półtora różne systemy i nawet nie na 25 m  z otwartą przestrzenią na jadalnie , korytarz , kuchnie itp.. a do tego w domu, a w blokach na 20-25 m i różne kolumny w tym i większe np na basie niż te które ja sprawdzałem i również grały, gdzie też akustyka nie była robiona przez speców, tylko podobnie jak u mnie na zasadzie kilku absorberów.. Wierzyć nie musisz, możesz podchodzić do sprawy po swojemu, Twoja sprawa. I pamiętaj, że zdjęcia to Ty chciałeś abym wstawił.. to tak na marginesie.. podobnie z sonusami, z B&W było inaczej , bo inaczej było łatwione, , ale nie ważne. 

A co do wydania przez Ciebie pieniędzy na Twoje zabawki to tez indywidualne podejście i fakt, że napisałeś, że to są zmarnowane pieniądze to wcale też nie oznacza, ze dla innych byłoby takim samym odczuciem. mam Kolegę , który na bazie Couturów 30 i jakieś klipszów, bo tam ma dwa systemy włącznie z tranzystorem jak i z lampą z dwoma cd i z dwoma gramofonami i to wszystko na 14-15 m i wydane dużo większe pieniądze i gra to fajnie. Normalny człowiek się nie nakręca zakupami innych, bo każdy wydaje swoje pieniądze i wie ile może wydać i czy to co wyda sprawi mu przyjemność. 

 

14 minut temu, Roxi napisał:

.Ale wydaje mi się, że lepiej rozumie jego formę wypowiedzi i to chce przekazać. Nigdy nie mówił, że dla niego jest to taki drobiazg, ale dotyczył on generalnie uwag do kogo są dobra luksusowe skierowane. Ma w większości rację, że do ludzi zamożnych i dla nich w większości cena taka nie gra roli. U nas wiadomo, zarabiamy w PLN, a nie Euro i jest nam trudniej zaakceptować te ceny ustalane z myślą o rynkach zachodnich, a teraz Chinach.  Jeszcze inna sprawa, to z pasjami to już tak niestety bywa. Ludzie potrafią wydać ostatni grosz, nie kupić sobie ubrania itd. aby zrealizować swoje marzenia. 

Bo tak jak pisałem wielokrotnie normalny człowiek nie kupuje dla pokazu, tylko dla siebie i nikt zdrowy nie wyda ostatnich pieniędzy, aby sobie coś kupić , bez względu co to jest.. A ci znowu bardzo bogaci nie kupują takich kolumn jakimi się interesuje.. bo tam niewątpliwie zdarza się , że ktoś kupuje dla jakiegoś popisu, ale też nie można wszystkich wrzucać do jednego wora, bo byłoby to nieuczciwe, a takowych znam i wiem, że to jest ich pasja. Idąc dalej chcąc kupić jak najtaniej  to zamiast Accu, Esoterica, , gryphona kupić by było można Maka, który wyszedłby bardzo dobrze cenowo ,a i dźwiękowo jest fajny, tylko nie każdemu pasuje to.... już o samej stylistyce nie piszę , bo to jeszcze inna para kaloszy.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
15 minut temu, lolek126 napisał:

mam Kolegę , który na bazie Couturów 30 i jakieś klipszów, bo tam ma dwa systemy włącznie z tranzystorem jak i z lampą z dwoma cd i z dwoma gramofonami i to wszystko na 14-15 m i wydane dużo większe pieniądze i gra to fajnie.

Contour w 14-15 m2  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kukawa napisał:

Contour w 14-15 m2  ?

Tak  na maksa 16 m.. plus ma kilka absorberów itp. ale naprawdę nic nie dudni ,,,,  wcześniej miał  monitory Franka Serbina , do tego dwa zestawy  ma w tym pokoiku i przyjemnie to gra.. zarówno na lampie jak i tranzystorze.. choć na pewno znajdą się tacy, co by powiedzieli, ze wydane te pieniądze są na wyrost.. ale to wtedy wszyscy by musieli mieć salony po minimum 50 m. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, lolek126 napisał:

Bo tak jak pisałem wielokrotnie normalny człowiek nie kupuje dla pokazu, tylko dla siebie i nikt zdrowy nie wyda ostatnich pieniędzy, aby sobie coś kupić , bez względu co to jest.. A ci znowu bardzo bogaci nie kupują takich kolumn jakimi się interesuje.. bo tam niewątpliwie zdarza się , że ktoś kupuje dla jakiegoś popisu, ale też nie można wszystkich wrzucać do jednego wora, bo byłoby to nieuczciwe, a takowych znam i wiem, że to jest ich pasja. Idąc dalej chcąc kupić jak najtaniej  to zamiast Accu, Esoterica, , gryphona kupić by było można Maka, który wyszedłby bardzo dobrze cenowo ,a i dźwiękowo jest fajny, tylko nie każdemu pasuje to.... już o samej stylistyce nie piszę , bo to jeszcze inna para kaloszy.. 

Cieżko jest ustalić Lolek o co Tobie chodzi, bo w jednym akapicie zaczynasz tyle wątków i mieszasz je miedzy sobą.

Z tym, że jesteś w błędzie, że nie wyda. Ludzie wydają ciągle za dużo pieniędzy na przyjemności. Jest to problem naszej cywilizacji opartej na konsumpcji. Kryzys dopiero przynosi otrzeźwienie. Ludzie biorą kredyty i debety na kartach po to aby spełnić zachcianki. Obawiają się, że życie jest za krótkie i trzeba żyć chwilą. Tak więc nie pisz tutaj takich rzeczy że nie wydadzą. Zadaniem handlowców jest im wodę z mózgu zrobić w wzbudzić potrzebę posiadania. Biedni audiofile później spłacają raty. Nie wchodźmy już w to, co kto i dlaczego na grunt osobisty. Każdy niech najlepiej pilnuje swoich finansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxi ja nie mam takich znajomych co wydają tak pieniądze, kiedy ich nie mają i nigdy nie słyszałem od kogoś, kto taką osobę znał osobiście co idzie i wydaje  choćby 20 tyś na kolumny, kiedy tych pieniędzy nie ma, a wydaje na kolumny czy elektronikę. Po prostu nie znam.. Znam ludzi, którzy brali kredyty  np na auta... Ja piszę swoim "myśleniem", że nikt zdrowy nie wyda  pieniędzy nawet nie na drogą, a na droższą elektronikę, kiedy ich nie ma i musiałby kredyt na to brać. Natomiast zgadzam się , że ta cała pandemia otrzeźwia mózg... ? i tak jak napisałeś, oby każdy pilnował swoich finansów  i racjonalnie rozporządzał się tym co posiada.  Dlatego pewne decyzje nie są proste .... 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziom w pewnym wieku należy się coś od życia, tym bardziej jak zapracowali na to własnymi rękoma. 

Jak sąsiad kupuje najnowszego wymaksowanego passata to gówno powinno mnie obchodzić, czy będzie w nim woził tylko powietrze do kościoła co tydzień, czy wykorzysta choć 10% możliwości systemu w tym samochodzie, czy potrafi nim w ogóle jeździć. 

Stać go więc nie ma problemu, a tu w audio widzę, robi się jazdę.... eeehhh nieładne to

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, m4tech napisał:

Ludziom w pewnym wieku należy się coś od życia, tym bardziej jak zapracowali na to własnymi rękoma. 

Jak sąsiad kupuje najnowszego wymaksowanego passata to gówno powinno mnie obchodzić, czy będzie w nim woził tylko powietrze do kościoła co tydzień, czy wykorzysta choć 10% możliwości systemu w tym samochodzie, czy potrafi nim w ogóle jeździć. 

Stać go więc nie ma problemu, a tu w audio widzę, robi jazdę.... eeehhh nieładne to

I o to chodzi.Jeśli kogoś stać i na to zarobił ,niech kupuje co mu się podoba.A jak będzie miał ochotę niech część pieniędzy przeznaczy na Caritas.Jednak nie wyobrażam sobie ,ciężko pracując, żeby ktoś mówił jak mam wydawać kase.Samochód to dobry przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, m4tech napisał:

Ludziom w pewnym wieku należy się coś od życia, tym bardziej jak zapracowali na to własnymi rękoma. 

Jak sąsiad kupuje najnowszego wymaksowanego passata to gówno powinno mnie obchodzić, czy będzie w nim woził tylko powietrze do kościoła co tydzień, czy wykorzysta choć 10% możliwości systemu w tym samochodzie, czy potrafi nim w ogóle jeździć. 

Stać go więc nie ma problemu, a tu w audio widzę, robi się jazdę.... eeehhh nieładne to

Oczywiście, że każdy kupuje co chce za swój pieniądz i nikt nikomu tego nie zabrania! . Tylko pytanie - gdzie w tym logika? - skoro wiemy, że gołe ściany czy klita 12 m2 jest tak dużym ograniczeniem, iż co by tam nie wstawił to będzie g... no a nie granie. No sorry ale masz trochę doświadczenia i wiesz, że w takich warunkach nic dobrze nie gra. Jaki jest sens testowania tak drogich zabawek w takich pokojach? Żaden! i tu nie ma dyskusji. No chyba, że chcemy zrobić komuś przysługę i coś zareklamować na forum AS ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, izapat napisał:

Tak na rozluźnienie tematu , proponuję zajrzeć do tematu "co wam gra w duszy, w pracy, w domu" Odsapnijmy od elektroniki a skupmy się na muzyce . Tak ja zrobiłem.?

 

jak lubisz takie imprezy muzyczne to w necie też możesz sobie poszukać ze Stingiem - polecam gorąco.. 

8 godzin temu, m4tech napisał:

Ludziom w pewnym wieku należy się coś od życia, tym bardziej jak zapracowali na to własnymi rękoma. 

Jak sąsiad kupuje najnowszego wymaksowanego passata to gówno powinno mnie obchodzić, czy będzie w nim woził tylko powietrze do kościoła co tydzień, czy wykorzysta choć 10% możliwości systemu w tym samochodzie, czy potrafi nim w ogóle jeździć. 

Stać go więc nie ma problemu, a tu w audio widzę, robi się jazdę.... eeehhh nieładne to

Ot i to , kiedys , ktoś powiedział mi po h.. wydajesz kasę na auto pewne skoro za 150 tys można było kupić Kie suwa i też dojedzie się z pun. A do B.. ?ale to nic kolego "róbmy swoje" jak śpiewał   Wojtek.. 

 

 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Adam 38 napisał:

Oczywiście, że każdy kupuje co chce za swój pieniądz i nikt nikomu tego nie zabrania! . Tylko pytanie - gdzie w tym logika? - skoro wiemy, że gołe ściany czy klita 12 m2 jest tak dużym ograniczeniem, iż co by tam nie wstawił to będzie g... no a nie granie. No sorry ale masz trochę doświadczenia i wiesz, że w takich warunkach nic dobrze nie gra. Jaki jest sens testowania tak drogich zabawek w takich pokojach? Żaden! i tu nie ma dyskusji. No chyba, że chcemy zrobić komuś przysługę i coś zareklamować na forum AS ?

Adam jest logika i to bardzo duża, ponieważ akustyka odgrywa większą rolę tylko przy głośniejszym słuchaniu, które to chcąc nie chcąc otępia bardziej nasz słuch. Wraz z przekręcaniem gałki w lewo rola akustyki pomieszczenia spada. Druga sprawa, nie byliśmy tam, nie budowaliśmy tego domu więc nie nam się wypowiadać o możliwościach.

To samo dotyczy małych  pomieszczeń z tym, że w ich przypadku dochodzi jedno ograniczenie poruszania się wśród kolumn, które grają dobrze z bliskiej odległości.

 

Ja na miejscu Lolka prawdopodobnie poszedłbym w Confidence 20 żeby odsłuchiwać z bliższego pola i tym samym bardziej uniezależnić się od pomieszczenia, a uwolnione środki wrzuciłbym w możliwie najwyższe pre i już nie koniecznie najwyższą końcówkę mocy. W ten sposób wg mnie uzyskuje się maks na niższych poziomach głośności.

Ale to sobie tylko gdybam, bo gdybym tam odsłuchiwał to może i co innego bym zrobił, wolnoć Tomku w swoim domku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Adam 38 napisał:

Oczywiście, że każdy kupuje co chce za swój pieniądz i nikt nikomu tego nie zabrania! . Tylko pytanie - gdzie w tym logika? - skoro wiemy, że gołe ściany czy klita 12 m2 jest tak dużym ograniczeniem, iż co by tam nie wstawił to będzie g... no a nie granie. No sorry ale masz trochę doświadczenia i wiesz, że w takich warunkach nic dobrze nie gra. Jaki jest sens testowania tak drogich zabawek w takich pokojach? Żaden! i tu nie ma dyskusji. No chyba, że chcemy zrobić komuś przysługę i coś zareklamować na forum AS ?

Masz racje Adam z tym pomieszczeniem. Ja sobie absorberów itp. Też do pokoju jednak nie wstawię. Z tym, że mam tyle książek, że spokojnie mi kilka ścian w regałach zapełni. Nie mam tylko jeszcze stolarza. Dałem w sobotę na jakimś portalu ogłoszenie i zobaczymy, kto się zgłosi ? Rochu jakiś czas temu dał mi też za darmo ogromna ilość vinyly. Niestety przejął je mój bratanek... i słucha zamiast cyfry ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.