Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Roxi napisał:

Nie jest to film, który miał cokolwiek prezentować. Był to mój test YT jak wstawia się filmy. Uwaga zresztą, co do filmu jest słuszna. Gra dokładnie jak napisałeś, przeciętnie. Widać na filmie, że gra USB z MAC. To karta za kilkaset USD. Traktuje to jako gratisowy dodatek do PRE. Jak mawiają darmowemu koniowi... Karta jest pod TV bardziej, a nie pod zestaw dobrej klasy. Z zewnętrznego przetwornika lub CD system gra tak jak powinien. 

Spoko luz ;) ale skoro zmieniasz kolumny to jednak coś uwiera? U mnie finito z C1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aqs napisał:

Spoko luz ? ale skoro zmieniasz kolumny to jednak coś uwiera? U mnie finito z C1

Kolumny i elektronika, to nie są członkowie rodziny. Wprawdzie słyszałem z ust kolegów, że coś ma u nich dożywocie, ale ja takich deklaracji nigdy nie składam. U mnie raczej rzeczy są na wylocie i nie znają dnia ani godziny. 

C1 na pewno są super. Widać to po tym jak przez wiele lat utrzymywały zainteresowanie. Czasem są też opinie, że Dynaudio robi właśnie najlepsze monitory i coś w tym jest. Nie oznacza, to że kolumn podłogowe są złe, ale tam już konkurencja ma więcej do powiedzenia, a w monitorach są mocni. Przynamniej tak było, bo wiadomo, że wszystko ciągle się zmienia. Co generacji, to nowe rozdanie i zabawa zaczyna się od nowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Roxi napisał:

U mnie raczej rzeczy są na wylocie i nie znają dnia ani godziny. 

W końcu to hobby, coś trzeba zmieniać, żeby się nuda nie wkradła, no i o czym byśmy gadali 

Co do C1, to mz jedne z lepszych monitorów jakie słuchem, czy nowe wynalazki są lepsze? Kolega porównywał S25 do Confidence 20, kulturę C20 mają lepszą, ale już bas w S25 góruje zejściem i dynamiką. Dla mnie C1 są znowu lepsze od S25, inne wyrafinowanie, inna kultura, na co mógłbym ewentualnie zmienić C1, z tego co słuchałem to SF Extrema mógłbym mieć. Jednak to co teraz słyszę u siebie, całkowicie zniechęca mnie do jakichkolwiek zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ps39 napisał:

Czyli kierunek F260-C1 jest właściwy, taką właśnie zmianę rozważam.

Zdecydowanie, słuchałem F260, w prawdzie w innym towarzystwie, ale jednak było słychać niedomaganie góry vs esotar

4 minuty temu, Miroslav1 napisał:

.....C1 chyba są trudne do dostania?  ....myslę że u mnie ładnie by zagrały - jak nie z jednym to drugim wzmacniaczem.....

Trudne bardzo do dostania w idealnym stanie, i trudne do wysterowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Miroslav1 napisał:

....w jakich cenach można dostać ? ....o wysterowanie jestem spokojny....

Od 12k myślę, te tańsze bym odpuścił, poobijane itp

 

8 minut temu, ps39 napisał:

Tak, marzy mi się Esotar2, słuchałem go w S25. Góra była wspaniała jednak dół trochę zbyt obfity.

Widziałem kiedyś ofertę za 12 kzł, dotyczyła tego podstawowego C1.

Góra w C1 jest lepsza niż w S25 jest gla

7 minut temu, Miroslav1 napisał:

....w jakich cenach można dostać ? ....o wysterowanie jestem spokojny....

Od 12k myślę, te tańsze bym odpuścił, poobijane itp

 

8 minut temu, ps39 napisał:

Tak, marzy mi się Esotar2, słuchałem go w S25. Góra była wspaniała jednak dół trochę zbyt obfity.

Widziałem kiedyś ofertę za 12 kzł, dotyczyła tego podstawowego C1.

Góra w C1 jest lepsza niż w S25 jest gładsza, słodsza, przyjemniejsza 

7 minut temu, Miroslav1 napisał:

....w jakich cenach można dostać ? ....o wysterowanie jestem spokojny....

Od 12k myślę, te tańsze bym odpuścił, poobijane itp

 

8 minut temu, ps39 napisał:

Tak, marzy mi się Esotar2, słuchałem go w S25. Góra była wspaniała jednak dół trochę zbyt obfity.

Widziałem kiedyś ofertę za 12 kzł, dotyczyła tego podstawowego C1.

Góra w C1 jest lepsza niż w S25 jest gładsza, słodsza, przyjemniejsza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps39, moja skromna rada, jeśli interesujesz się C1 to celuj właśnie w podstawowy jak piszesz model, jeśli rzecz jasna jest dostępny w nienagannym stanie. Stary C1 gra muzykę. Późniejsze C1 II, Platinum, Signature, to większa przejrzystość, wyrafinowania, wygładzenie, ale ten pierwiastek spontaniczności, chęci do grania  wydaje się, jakby się deko zmniejszył, to nie jest tylko moja opinia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Przymierzam się do zakupu kolumn Dynaudio ? Spodobały mi się bardzo 1.4S i teraz nasuwa mi się pytanie. Otóż widziałem test na hi-fi.com , ale z wersją LE (limited edition) , która patrząc na ceny archiwalne jest ~ 2-3 000 zł droższa od wersji zwykłej. Słyszałem ,że zmiany dotyczną okablowanie, wzmocnień obudowy, zwrotnicy. I właśnie.. Czy zwykłe 1.4S grają dobrze? Czy jest duża róźnica między LE i warto do tej wersji dopłacić? 

Zastanawiam się jeszcze nad innymi monitorami: Audio Physic Step III, Proac Tablette Anniversar. Może ktoś może zestawić i porównać?

 

Pomieszczenie 15m2, może 20m2 z łączoną kuchnią, muzyka wszystko prócz metalu. Wzmacniacz Hegel H80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Contoura S1.4 15 czy 20 m2 robi różnicę. Lepiej, żeby to było bliżej 20 m2.

 

Porównywałem kiedyś S1.4 z wersją LE. Nie przekonała mnie, w stosunku do zwykłego Contoura główna różnica dotyczyła bardziej aktywnej góry pasma, reszta na granicy percepcji. Dla mnie im ciemniejsze granie, tym lepiej, dlatego preferuję starego 1.4, ale to jest indywidualna sprawa i ktoś inny będzie wolał bardziej otwartą górę skieruje kroki w stronę wersji LE.

Do takiego metrażu zastanowiłbym się jeszcze nad Special 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem pozytywne.Przyjemnie ,słodko,ale też rozdzielczość jest na dobrym poziomie.Bas obszerny,raczej miękki.Jutro porównam z Naimem 202/200dr . Ciekawą rzecz zauważyłem ,że po włączeniu ,gra całkiem neutralnie a po czasie robi się właśnie ciepło i słodko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Margol napisał:

Powinieneś posłuchać jeszcze Luxmana. To z Dynaudio może być świetny match.

Możliwe, ale muszę już coś wybrać i zacząć normalnie słuchać muzyki,bo teraz wygląda to tak, że mam wybrane 10 dobrze znanych mi płyt i tłukę na zmianę , żonglując wzmakami.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Margol napisał:

Powinieneś posłuchać jeszcze Luxmana. To z Dynaudio może być świetny match.

A co sądzisz o Leema Tucana 2 do Dynaudio? Nie ta jakość co Luxman i Accuphase? Ciekawe czy byłaby synergia z Tucaną 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, _Kamol_ napisał:

Dzień dobry,

 

Przymierzam się do zakupu kolumn Dynaudio ? Spodobały mi się bardzo 1.4S i teraz nasuwa mi się pytanie. Otóż widziałem test na hi-fi.com , ale z wersją LE (limited edition) , która patrząc na ceny archiwalne jest ~ 2-3 000 zł droższa od wersji zwykłej. Słyszałem ,że zmiany dotyczną okablowanie, wzmocnień obudowy, zwrotnicy. I właśnie.. Czy zwykłe 1.4S grają dobrze? Czy jest duża róźnica między LE i warto do tej wersji dopłacić? 

Zastanawiam się jeszcze nad innymi monitorami: Audio Physic Step III, Proac Tablette Anniversar. Może ktoś może zestawić i porównać?

 

Pomieszczenie 15m2, może 20m2 z łączoną kuchnią, muzyka wszystko prócz metalu. Wzmacniacz Hegel H80.

Mam jedną wątpliwość czy Hegel H80 wydobędzie pełnię muzyki z tych C 1,4. Miałem ten wzmacniacz z innymi Dynkami (DM 3/7) i dolne rejestry wypadały dość blado, brakowało mu swobody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, izapat napisał:

Całkiem pozytywne.Przyjemnie ,słodko,ale też rozdzielczość jest na dobrym poziomie.Bas obszerny,raczej miękki.Jutro porównam z Naimem 202/200dr . Ciekawą rzecz zauważyłem ,że po włączeniu ,gra całkiem neutralnie a po czasie robi się właśnie ciepło i słodko.

Tak mają Accu, mało tego jak kupisz i np nie będziesz słuchał tej integry przez kilka dni i po włączeniu jej po kilku dniach, jeśli nie będziesz miał włączonej do prądu to zauważysz też pewne rzeczy.. ? 370 tka gra troszkę "żywiej" na górze podobnie jak 470, nowe zabawki z końcówką 80 zostały wygładzone, dla jednych to lepiej, a dla innych niekoniecznie.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywał ktoś z was może DYNAUDIO CONTOUR S 1.4 z jakimiś kolumnami Audio Physic? Np. Step III, Sitara, Tempo? Czy to jest podobna klasa brzmienia, dynaudio grają chyba bardziej ciepło, dostojniej? Jeżeli chodzi o przestrzeń, detale jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.