Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Adam 38 napisał:

A co sądzisz o Leema Tucana 2 do Dynaudio? Nie ta jakość co Luxman i Accuphase? Ciekawe czy byłaby synergia z Tucaną 

Adam,nigdy nie słuchałem Leema. Może się okazać,że to strzał w dychę, tylko izapat ma już chyba dość ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accuphase E-380 w porównaniu z Naim 202/200DR gra mniej poważnie jest delikatny  ,nie jest neutralny ani naturalny. Najmocniej da się to odczuć słuchając gitary akustycznej.Brzmi cukierkowo ,ale  nic się nie klei. Fortepian w Naimie jest wyraźniejszy(w XS2 bardziej mi się podoba, jest w nim więcej powietrza)W Accu gra jak by ktoś prześcieradło narzucił na struny.Allan Taylor"beat hotel" na Naimie brzmiał bliżej ,wyraźniej poważniej.Accu wszystko pomniejszył i ocieplił,scena lekko cofnięta,co akurat mi się podobało,bo Naim podaje wszystko na twarz.W Accu muzyka jest ściśnięta a w Naimie jest więcej powietrza,chociaż góry ma mniej.Gitara basowa w Naimie ma odpowiedni kontur z kolei Accu nieco zaokrągla.Diana Krall "California dreamin" chociaż w Naimie jest wyraźniej i mocniej ,to na ACCU słucha się przyjemniej,głoski"S" są aksamitne a w Naimie prawdziwe.Bas w Accu jest głęboki ,mięsisty i miękki,bardzo przyjemny zaś w Naimie bardziej jędrny.Accu mocniej zaznacza skraje pasma a w jazzie gra intymnie można się zrelaksować,Naim nie bierze jeńców.

Takie to moje spostrzeżenia na szybko: Accu , Ciepło,przyjemnie,delikatnie,scena na linii głośników,rozdzielczość dobra,bas głęboki i miękki.Czy pasuje do Dynaudio c20i ? Na pewno ,to nie jest złe połączenie,kwestia gustu.

Naim 202/200DR ,lepsza przejrzystość ,bardziej surowy z wypchniętą średnicą i mocnym ,jędrnym basem,który jednak przesłania odrobinę wokale.

Tecznicznie Accu to mistrz. brak szumów ,idealny potencjometr i wykonanie .

Naim w porównaniu do Accu , to jeden wielki szum...Lubię Naima i mam poważny dylemat,którego wybrać.Jeszcze zostaje Octave v 70se?

Wybaczcie za pisownie , ale nikt mi tego nie zredaguje odpowiednio.Pisałem w trakcie odsłuchów i tak wyszło.
P.s. Jako żródło wykorzystałem Marantza ND8006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ps39 napisał:

Jako użytkownik tego modelu jestem bardzo ciekawy porównania z Accu i Naimem.

Accu ma tą przewagę ,że wypełnia pewną ,trudne do określenia ,suchość w przedziale niższych wysokich a wyższych średnich,daje taką przyjemność ze słuchania każdej muzyki,przysłaniając niektóre szorstkie dźwięki i otulając nas ciepłym kocykiem.

Octave jestem bardzo ciekaw,chociaż Accu mimo swojej ,hmm...maniery? jest moim faworytem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, izapat napisał:

surowy z wypchniętą średnicą i mocnym ,jędrnym basem,który jednak przesłania odrobinę wokale.

Tecznicznie Accu to mistrz. brak szumów ,idealny potencjometr i wykonanie .

Naim w porównaniu do Accu , to jeden wielki szum...Lubię Naima i mam poważny dylemat,którego wybrać.Jeszcze zostaje Octave v 70se?

A który z tej dwójki wzmacniaczy (Naim, Accuphase) w połączeniu z Dynaudio i Marantzem pokazywał bardziej realistyczne barwy wokali i instrumentów? Z którym piecykiem artykulacja wokali była lepsza? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adam 38 napisał:

A który z tej dwójki wzmacniaczy (Naim, Accuphase) w połączeniu z Dynaudio i Marantzem pokazywał bardziej realistyczne barwy wokali i instrumentów? Z którym piecykiem artykulacja wokali była lepsza? 

I tu jest problem.Dobre pytanie. Accu ociepla wokale,ale jestem w stanie to wybaczyć.Naim wypycha wokal do przodu ,ale....? wzmocniony bas je trochę przesłania,szczególnie przy cichym słuchaniu ,o czym w xs2 nie można było powiedzieć.Jak na razie wokal najlepszy był w Audii fl3s.(z c20i)

A najlepszy wokal, jaki mi się podobał, to Naim xs2 + Atc scm 11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izapat na spokojnie sobie przemyśl i wybierz to co Ci najbardziej pasuje.. jak to mówią niech wygra najlepszy.. ? w tym przypadku taki, który najlepiej się zgra z twoimi kolumnami. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lolek126 napisał:

Izapat na spokojnie sobie przemyśl i wybierz to co Ci najbardziej pasuje.. jak to mówią niech wygra najlepszy.. ? w tym przypadku taki, który najlepiej się zgra z twoimi kolumnami. 

Oczywiście masz rację,bo jak na razie nie chcę się pozbywać Dynaudio.Z drugiej strony Accu jest na tyle dobry , że warto pokusić się nad zmianą kolumn.Wczoraj a raczej dzisiaj w nocy ,testowałem go na słuchawkach.Miałem kilka wzmacniaczy słuchawkowych do 2tyś i żaden nie dorównuje jakością do dziurki w Accu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, izapat napisał:

Oczywiście masz rację,bo jak na razie nie chcę się pozbywać Dynaudio.Z drugiej strony Accu jest na tyle dobry , że warto pokusić się nad zmianą kolumn.Wczoraj a raczej dzisiaj w nocy ,testowałem go na słuchawkach.Miałem kilka wzmacniaczy słuchawkowych do 2tyś i żaden nie dorównuje jakością do dziurki w Accu.

Accu ma dobrą tę dziurkę...-;) kolega przy 480 testował trzy wzmac. słuch. W cenie od 4 do 7 czy 8 tyś. wszystkie wymiękły przy dziurce w 480 tce. Ja nie korzystam ze słuchawek, więc nie jest to parametr, który biorę pod uwagę, ale jak ktoś lubi słuchawki to na pewno się ucieszy.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lolek126 napisał:

Accu ma dobrą tę dziurkę...-;) kolega przy 480 testował trzy wzmac. słuch. W cenie od 4 do 7 czy 8 tyś. wszystkie wymiękły przy dziurce w 480 tce. Ja nie korzystam ze słuchawek, więc nie jest to parametr, który biorę pod uwagę, ale jak ktoś lubi słuchawki to na pewno się ucieszy.

Nigdy nie wytrzymałem w słuchawkach dłużej niż godzinę.Z Accu wczoraj skończyłem o drugiej w nocy,czyli jakieś cztery godziny słuchania z małymi przerwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accuphase,podobnie jak Luxman(mówie o tranach)to audio biżuteria,niezawodne wzmacniacze na dziesięciolecia użytkowania. Poważnie zrobione potencjometry,nic nie szumi,nic się nie rozjeżdża,to są wzmacniacze luksusowe Japończycy wiedzą jak to robić, i warto na nich,jak na kręgosłupie,budować system na lata. Lubię Naima,ale z wielką przyjemnością zamieniłem go na Luxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, izapat napisał:

Nigdy nie wytrzymałem w słuchawkach dłużej niż godzinę.Z Accu wczoraj skończyłem o drugiej w nocy,czyli jakieś cztery godziny słuchania z małymi przerwami.

To coś oznacza....:-)

2 godziny temu, Margol napisał:

Accuphase,podobnie jak Luxman(mówie o tranach)to audio biżuteria,niezawodne wzmacniacze na dziesięciolecia użytkowania. Poważnie zrobione potencjometry,nic nie szumi,nic się nie rozjeżdża,to są wzmacniacze luksusowe Japończycy wiedzą jak to robić, i warto na nich,jak na kręgosłupie,budować system na lata. Lubię Naima,ale z wielką przyjemnością zamieniłem go na Luxa

Japończycy przykładają się do swojej roboty i kiedyś nie potrafiłem zrozumieć jak ludzie kupują np. 10 letnie tego typurządzenia za niezłe pieniądze skoro można kupić za te pieniądze coś nowego, dzisiaj już to rozumiem...dla wielu ludzi to jest pewna magia mieć w domu Luxmana, Accu, Esoterica...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Margol napisał:

Accuphase,podobnie jak Luxman(mówie o tranach)to audio biżuteria,niezawodne wzmacniacze na dziesięciolecia użytkowania. Poważnie zrobione potencjometry,nic nie szumi,nic się nie rozjeżdża,to są wzmacniacze luksusowe Japończycy wiedzą jak to robić, i warto na nich,jak na kręgosłupie,budować system na lata. Lubię Naima,ale z wielką przyjemnością zamieniłem go na Luxa

Również lubię i szanuję Naima, ale Accu daje więcej przyjemności.Ciekaw jestem jakby Accu zagrał z Audiovectorami ,albo PMC miałem jedne i drugie i wiem ,że mogło by być bardzo ciekawie.A może ktoś ma i się pochwali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam tyle, że Accu swoją formą , absolutnie perfekcyjną jakością manufaktury , podejściem do jakości finalnego produktu przebija wielu.. ... bardzo wielu..... Może to nie ten klub ale jako użytkownik Dynaudio powielę pewien schemat łączenia Dynaudio+ ...... omawiana marka jako przykład conajmniej przyzwoitej tzw  synergii przy wielu głosach temu zaprzeczających...

Edytowane przez mcemsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mcemsi napisał:

Ja tylko dodam tyle, że Accu swoją formą , absolutnie perfekcyjną jakością manufaktury , podejściem do jakości finalnego produktu przebija wielu.. ... bardzo wielu..... Może to nie ten klub ale jako użytkownik Dynaudio powielę pewien schemat łączenia Dynaudio+ ...... omawiana marka jako przykład conajmniej przyzwoitej tzw  synergii przy wielu głosach temu zaprzeczających...

Niektórzy tak mówią na podstawie tego co słuchali x lat temu, a od tamtej pory zarówno Dynki jak i Accu to zupełnie inne zabawki. Tylko, że jak ktoś nie zada sobie trudu i nie sprawdzi to już inna bajka.. co też nie oznacza, że takie połączenie jest  jedynym i  najsłuszniejsxym, ale na pewno warto  sprawdzić.

34 minuty temu, aqs napisał:

Jak chcecie wybornego Japończyka, to na giełdzie jest końcówka Reimyo KAP777 w dobrej cenie

Też podobno fajna zabawka...:-)

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evoke 20 testowałem w swoim systemie, podbity wyższy bas trochę mi przeszkadzał. S40 słuchałem tylko w salonie i na AS. Jeśli jednak miałbym dzisiaj wybierać to przy podobnej cenie bez wahania kupiłbym S40. Jeśli jeszcze bierzemy pod uwagę wygląd to dla mnie S40 wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam specjalistów od Dynaudio!

Może mi ktoś powiedzieć, jak się mają kolejne rodziny / serie monitorków Dynaudio? Nie wiem które są starsze/ nowsze i które gorsze / lepsze.. Znalazłem takie:

- Audience

- DM np DM 2/6

- Emit M..

- Excite X..

- Acoustics

- LYD

- Xeo

- Contour

- Evoke

- Confidence

- Platinum

i ostatecznie się pogubiłem :)

( planuje kupić wzmacniacz Hegel H80 ; na monitorki mogę przeznaczyć do ~3000 zł (tyle kosztują Emit M20, ale zastanawiam się może używane będą lepszą opcją) )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

( planuje kupić wzmacniacz Hegel H80 ; na monitorki mogę przeznaczyć do ~3000 zł (tyle kosztują Emit M20, ale zastanawiam się może używane będą lepszą opcją) )

To szukaj używanych Contour 1.3mk2 lub SE, Focus 160. Nowsza seria Contour  1.4s ? Będą lepsze niż Audence, DM, Emit, Exit czy Evoke. Wyżej, to nowsze Contour np. 1.4 LE, 20 lub Confidence C1, ale cena znacznie ponad zakładany budżet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem H80 z Dynkami. Ma zbyt małą wydajność prądową aby te kolumny zagrały optymalnie.  Potrzebny Hegel ale tak od 160 w górę. H160 dawał już radę z DM 3/7 u mnie. Jeśli koniecznie z tym wzmacniaczem to coś z serii X lub Evoke. One są łatwiejsze do napędzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Roxi napisał:

To szukaj używanych Contour 1.3mk2 lub SE, Focus 160. Nowsza seria Contour  1.4s ? Będą lepsze niż Audence, DM, Emit, Exit czy Evoke. Wyżej, to nowsze Contour np. 1.4 LE, 20 lub Confidence C1, ale cena znacznie ponad zakładany budżet. 

Ktoś mi już Focusy 160 doradzał, a co do serii Contour....

2 godziny temu, ps39 napisał:

Miałem H80 z Dynkami. Ma zbyt małą wydajność prądową aby te kolumny zagrały optymalnie.  Potrzebny Hegel ale tak od 160 w górę. H160 dawał już radę z DM 3/7 u mnie. Jeśli koniecznie z tym wzmacniaczem to coś z serii X lub Evoke. One są łatwiejsze do napędzenia.

...cenna uwaga. Dziękuję! Czyli raczej tylko Excite i Evoke. Na dobry start z Heglem, wybrałem H80 (względnie H70)... Jak mi się spodoba to kiedyś tam przeskoczę na wyższy model, ale póki co celuję w H80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, lolek126 napisał:

Pewnie z lampą będzie najprzyjenniej, pytanie czy najlepiej..:-)

...czy nie jest to już zbyt wiele - nie wystarczy  świadomość że jest ''najprzyjemniej'' ...jeszcze potrzebna  pewność ''najlepiej'' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.