Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już drugą kwadrę lamp mocy. Bardzo mi odpowiadają te które były obsadzone fabrycznie Sovteki 6550. Największy wpływ na dźwięk ma lampa wejściowa tu mam Amperex Bugle Boy. Kolejna zmiana, którą mam w planie to zmiana sterujących na Telefunkeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ps39 napisał:

Mam już drugą kwadrę lamp mocy. Bardzo mi odpowiadają te które były obsadzone fabrycznie Sovteki 6550. Największy wpływ na dźwięk ma lampa wejściowa tu mam Amperex Bugle Boy. Kolejna zmiana, którą mam w planie to zmiana sterujących na Telefunkeny.

Amperex BB bardzo zacne lampy - kiedyś miałem.....które TFK masz w planie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, izapat napisał:

U mnie są lampy 6550we .Jest jakaś różnica między nimi a 6550c?

6550C to Svetlany, nie słuchałem, ale opinie są takie, ze grają mniej analitycznie od Sovteka. Mi akurat bardzo ta analityczność pasuje. Zmiany zacząłbym od wejściowej, jak dla mnie to świetna inwestycja biorąc pod uwagę progres jaki się uzyskuje

12 minut temu, Miroslav1 napisał:

Amperex BB bardzo zacne lampy - kiedyś miałem.....które TFK masz w planie? 

ECC81 NOS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ps39 napisał:

6550C to Svetlany, nie słuchałem, ale opinie są takie, ze grają mniej analitycznie od Sovteka. Mi akurat bardzo ta analityczność pasuje. Zmiany zacząłbym od wejściowej, jak dla mnie to świetna inwestycja biorąc pod uwagę progres jaki się uzyskuje

Tak słucham i słucham i przestać nie mogę.Chyba urzekła mnie Octavia.źródło mam dość przejrzyste i tu może być problem z trochę wybijającą się średnicą.Focusy od coturów różnią się brzmieniem.W conturach między wysokimi a średnimi jest takie lekkie wypchnięcie i jak bym to jakoś opanował ,to by było już super.I jeszcze jedno,jako głośnikowe mam Tellurium Q ultra blue ,też chyba będą do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, z Harbeth TFK jestem sobie w stanie wyobrazić, ale Dynaudio w połączeniu ze sterującymi TFK i mocy Svetlanami 6550 to byłaby straszna siara. Lampy mocy są tak samo ważne jak sterujące. Bardzo fajnie, dźwięcznie, przejrzyście i wypełnioną średnicą grają KT88 Gold Lion. Żałuję, że wcześniej ich nie odkryłem.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia! Łatwo pewnie nie będzie, prześwietlenie przełomu góry i środka to imo jedna z zagwozdek, z którymi nie tak łatwo uporać się bez jakiejś istotnej zmiany w torze.

Na marginesie, moje Contoury 1.4 mają ten przełom bezkolizyjny, aż dziwne, że w nowych Contourach coś tam „poprawiono”. Słuchałem C20 ze trzy razy, ale nie wychwyciłem tego.  Niestety, w tym newralgicznym obszarze nawet drobne zmiany w strojeniu mogą być odbierane jako rzutujące dość zasadniczo na odbiór dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JarlBjorn napisał:

marginesie, moje Contoury 1.4 mają ten przełom bezkolizyjny, aż dziwne, że w nowych Contourach coś tam „poprawiono”. Słuchałem C20 ze trzy razy, ale nie wychwyciłem tego.  Niestety, w tym newralgicznym obszarze nawet drobne zmiany w strojeniu mogą być odbierane jako rzutujące dość zasadniczo na odbiór dźwięku. 

A może to pomieszczenie Kolegi Izapat wpływa na takie a nie inne efekty na górnej średni? Dla mnie na 100% tak właśnie jest. Jeszcze raz to napiszę, jako posiadacz pokoiku takiego jak Izapat, za wiele się w takiej klicie nie osiągnie. Na niskich praktycznie nic nie idzie zrobić ustrojami bo one się tam zwyczajnie nie zmieszczą, rozpraszanie też nie do końca, ogólnie czarna rozpacz w 10-12m2. Na szczęście są słuchawki... 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Adam 38 napisał:

A może to pomieszczenie Kolegi Izapat wpływa na takie a nie inne efekty na górnej średni? Dla mnie na 100% tak właśnie jest. Jeszcze raz to napiszę, jako posiadacz pokoiku takiego jak Izapat, za wiele się w takiej klicie nie osiągnie. Na niskich praktycznie nic nie idzie zrobić ustrojami bo one się tam zwyczajnie nie zmieszczą, rozpraszanie też nie do końca, ogólnie czarna rozpacz w 10-12m2. Na szczęście są słuchawki... 

Z basem nie mam problemu,no chyba że łupne mocniej ,ale to bardzo rzadko.Problem jest właśnie z odległością od głośników(zbyt blisko)Accu. maskuje trochę tą częstotliwość,dlatego  przyjemniej słucha się gorszych realizacji.Octave z kolei przy tych dobrych, sprawuje się jak żaden inny a miałem już kilka wzmacniaczy.?Jutro podejmę decyzję,ciężko będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2020 o 19:09, Tweeter2016 napisał:

Ktoś mi już Focusy 160 doradzał, a co do serii Contour....

...cenna uwaga. Dziękuję! Czyli raczej tylko Excite i Evoke. Na dobry start z Heglem, wybrałem H80 (względnie H70)... Jak mi się spodoba to kiedyś tam przeskoczę na wyższy model, ale póki co celuję w H80.

Evoke 20 polecam dla mnie dużo lepsze od Excite i dośc duże do 20 m2 powinny spokojnie zagrać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrny miałem na teście i miał już trochę za sobą. Trochę zachodzi na żółtawo, no nie do końca na żółto ale ciemnieje, taki brudny srebrny. Mój czarny ma pięć lat skończone ( w czerwcu) i wygląda jak z pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie pozostaje życzyć duzo radości ze sprzętu ?

Teraz, ps39 napisał:

Srebrny miałem na teście i miał już trochę za sobą. Trochę zachodzi na żółtawo, no nie do końca na żółto ale ciemnieje, taki brudny srebrny. Mój czarny ma pięć lat skończone ( w czerwcu) i wygląda jak z pudełka.

Ale tak wszystkie mają srebrne  Octavy ? Bardziej się skłaniam do tego, że ktoś nie szanował tego egz. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym rzeccz...jak się szanuje, to myślę, że srebrny kolor elektroniki jest prostrzym do czyszczenia , aniżeli kolor czarny.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika odwrotnie, szczotkowane aluminium ciemnieje gdyż w mikropory dostaje się brud, który trudno usunąć. Na czarnym tego nie widać. To są fakty, natomiast to, że komuś podoba się jasny kolor to już subiektywne odczucia. Kiedyś zawsze gościło u mnie srebro począwszy od własnych konstrukcji. Teraz tylko czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Cybermike1 napisał:

Witam Panowie jak oceniacie Dynaudio Evoke 50 vs Contour 30. Wzmak to bedzie hegel h390. Pokoj 30 metrow. Pozdrawiam

Powiem to tak... Evoke ma mniejsze zniekształcenia od Contour 30. Zwłaszcza jak grasz głośno. W evoke Średniotonówki pochodzą z Contour 60. Wysokotonówka - cerotar. Tak naprawdę jedyną przewagą Contour jest strojenie i obudowa. Jest dużo solidniejsza i nie są aż tak przebasowione jak Evoke, choć i tak mają basu zbyt dużo.

 

Sam się napalam na Evoke 50/30 do drugiego pokoju. W głównym systemie mam Contour 30.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, baran napisał:

Powiem to tak... Evoke ma mniejsze zniekształcenia od Contour 30. Zwłaszcza jak grasz głośno. W evoke Średniotonówki pochodzą z Contour 60. Wysokotonówka - cerotar. Tak naprawdę jedyną przewagą Contour jest strojenie i obudowa. Jest dużo solidniejsza i nie są aż tak przebasowione jak Evoke, choć i tak mają basu zbyt dużo.

 

Sam się napalam na Evoke 50/30 do drugiego pokoju. W głównym systemie mam Contour 30.

Sluchalem i jedne i drugie ale w innym czasie z innymi wzmakami w innym miejscu. Tak jak piszesz evoke 50 sa jakby przebasowione i wydaje mi sie ze sa ciemniejsze ale to mi sie nich podoba ze sa ciemne a jedniczesnie i detaliczne na gorze. A z jakim wzmakiem u Ciebie graja Contour 30 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, asterix1 napisał:

Zapraszam na bocznice-tutaj zostawmy to kolumnom Dynaudio

Asterix, Ty chyba też coś polujesz na Accuphase ? Dynek jesteś użytkownikiem czy miłośnikiem, oczywiście obie rzeczy mogą iść w parze ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Roxi napisał:

Asterix, Ty chyba też coś polujesz na Accuphase ? Dynek jesteś użytkownikiem czy miłośnikiem, oczywiście obie rzeczy mogą iść w parze ? 

Jestem miłośnikiem ale może kiedyś jedno i drugie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, asterix1 napisał:

Jestem miłośnikiem ale może kiedyś jedno i drugie ?

 

Mówią, że jak człowiek czegoś pragnie to.... ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.