Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Adam 38 napisał:

+ doświadczenie i możliwość odsłuchu u siebie przed kupnem. 

Zamawiając paczki na najlepszych przetwornikach scana czy innego producenta u chłopaków z YB Audio kupujemy "kota w worku". 

Ototototo... Dokładnie tak. CHoć ja ufam w YB Audio :) 

 

2 godziny temu, Roxi napisał:

Na korzyść zakupu przemawia fakt, że ma się nowy model na lata, który będzie utrzymywał w jakimś stopniu wartość. Jak ktoś ma poprzedni model, to łatwo go sprzedać lub oddać w rozliczeniu i zakup jest mniej bolesny.

Nie zmienia to faktu, że wielu kolegów w tym klubie lub innych miłośników marki ich nie kupi za względu na cenę. Być może Dynaudio i dealerzy i tak sprzedając mniej zarabia więcej. Tak więc zależy komu kibicujemy, marce czy kolegom ? 

Jakby nie patrzeć... Wysoka cena też jest zaletą bo podkreśla prestiż produktu. Gdyby był dostępny w połowie ceny, to ludzie, których stać na więcej patrzyliby na inne firmy... No mnie niestety pokonała cena :P 

 

30 minut temu, aqs napisał:

Nie mogę o nich złego słowa powiedzieć, bas był bdb u mnie, zejście jak z podłogowek, pokój był dość dobrze wytłumiony 

Hm... Szkoda, że tak ciężko porównać "zdalnie" kolumny, ale też miałem wrażenie, że w S25 ten bas mógłby być lepszy. Nawet z zasłoniętym BR wydawał mi się trochę taki dudniący. Przypuszczam, że trzeba to poważnie ustawić, żeby było ok. Contoury mi się wydają łatwiejsze do ustawienia pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rambo54 napisał:

25/30 tysiący złoty za dwa głosniki w kawałku skrzynki z HDF to jest szaleństwo.

z MDF... II  nie 25-30tys. tylko 43 tys za monitor

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, babatular napisał:

z MDF... II  nie 25-30tys. tylko 43 tys za monitor

43 kzł czyli producent 15kzł, dystrybutor 15kzł i na końcu np. Q21 i 13kzł (no, po rabacie dycha). Wszystko pięknie ale chętnych na MONITORY w tej cenie w kraju chyba nie będzie. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, rambo54 napisał:

S25 dudnią 

Powiem szczerze, że jak oglądam na tym forum pokoje w jakich cześć forumowiczów słucha swoje cacuszka to nie dziwie się, że im coś dudni lub że nie ma sceny itp bo jak ma być dobrze jak kolumny (pierwszy lepszy przykład ze zdjęć) stoją 1.5m od siebie i do tego na stole. S25 może też być bardziej wrażliwe na odpowiednie ustawienie i elektronikę i tu jest pies pogrzebany. Potrafią zagrać pięknie, potrafią oczarować ale same kolumny to nie wszystko, wiem, że potencjał jest w nich bardzo duży i w tym jest cała zabawa.

Edytowane przez horak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy chcesz mieć gotowy przepis na sukces czy lubisz eksperymentować i odkrywać nowe smaczki. Mam na myśli, że mają cholery potencjał tylko trzeba umieć go odkryć. Jedne monitory zagrają poprawie 3 m od siebie i przykładowo 1m od ścian inne potrzebują dla tej poprawności zupełnie innego rozkładu tyle, że patrząc na pokoje w tym i mój, człowiek ma niestety ograniczenia i przeciętny Kowalski słuchający w wielkiej płycie nie ma zbyt dużego pola manewru co nie znaczy, że kolumna gra źle tylko nie nadaje się do twoich warunków odsłuchowych.

Edytowane przez horak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś coś skrobnąć nt różnic brzmieniowych S25 w stosunku do s40? Widzę, że S25 są dość chwalone w tym klubie.

Mam ochotę na któreś z podstawkowych Dynaudio i nie wiem czy polować na S25 czy S40... Pokój w okolicach 30m2.

A może  dobrym wyborem byłyby poprzednie Contour 1.4, tutaj cenowo dobrze wygląda...

Raczej nie przepadam za zbyt ofensywną górą pasma, większość muzyki, której słucham to jednak starsze nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

43 kzł czyli producent 15kzł, dystrybutor 15kzł i na końcu np. Q21 i 13kzł (no, po rabacie dycha). Wszystko pięknie ale chętnych na MONITORY w tej cenie w kraju chyba nie będzie. 

Będą, będą. HIEND, to jest w końcu zabawa dla zamożnych ludzi i pasjonatów. Dla tych pierwszych to bez znaczenia, a drudzy będą musieli trochę więcej krwi upuścić lub polować na C1 ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, jbmar napisał:

Czy mógłby ktoś coś skrobnąć nt różnic brzmieniowych S25 w stosunku do s40? Widzę, że S25 są dość chwalone w tym klubie.

Mam ochotę na któreś z podstawkowych Dynaudio i nie wiem czy polować na S25 czy S40... Pokój w okolicach 30m2.

A może  dobrym wyborem byłyby poprzednie Contour 1.4, tutaj cenowo dobrze wygląda...

Raczej nie przepadam za zbyt ofensywną górą pasma, większość muzyki, której słucham to jednak starsze nagrania.

W zasadzie zdefiniowałeś brzmienie Contour 20 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Adam 38 napisał:

Myślisz o C1? 

Nie, to nie są kolumny dla mojego pokoju. Podobnie jak zresztą C2, które mogłem kupić w najnowszej wersji w super cenie. 2x18 są dla mnie za małe niestety. Później ludzie, co mają C2 i maja większy pokój myślą nad C4 lub nowymi modelami, ale tu już dopiero zaczynają się inne ceny. Z tym, że takie C1, to z ciekawości ludzie mogą jako drugie kolumny kupować. Wiadomo, że rasowy audiofil uwielbia nadmiar, a nie niedobór ? Zależy, co chce się uzyskać. Czy tylko ładny dźwięk, czy dźwięk z "falą uderzeniową" ?  Ciągle się nie mogę zdecydować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Roxi napisał:

Ciągle się nie mogę zdecydować.  

Młody jesteś, "fala uderzeniowa" może się przydać :) . Ja mam łatwiej bom już szczerbaty dziad a jednak też czasem tęsknię za solidnym wygarem na 100hz. Zostają nauszniki. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, horak napisał:

Potrafią zagrać pięknie, potrafią oczarować ale same kolumny to nie wszystko, wiem, że potencjał jest w nich bardzo duży i w tym jest cała zabawa.

Podpisuje się pod tym również.

Jak grałem na s25, to mialem 45m salon, i obok stały S3.4, Craft, Gemini i chyba nawet przez chwile F260.

I tylko bas zs25 dudniał. Mimo wszystko wole Dynaudio niż Dudniaudio., zszycie środka i góry też było lepsze na wszystkich innych paczkach niż w s25. Ale oprócz tych dwóch wad, zalet cała paleta, i Esotary2 pokazywały informacje których nie było w innych paczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Special 25 są naprawdę takie dobre ? Detaliczne, delikatne zarazem, świetna przestrzeń, wokale mięsiste na 1planie? To są ich cechy ? Obecnie mam Dali Helicon 300, nie wiem jakich różnic mogę się spodziewać. Gdybym zakupił S25 to chyba już bym nie zmieniał kolumn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, _Kamol_ napisał:

Special 25 są naprawdę takie dobre ? Detaliczne, delikatne zarazem, świetna przestrzeń, wokale mięsiste na 1planie? To są ich cechy ?

no i są przy tym dynamiczne też. 

Może nie wybitnie, ale duża skuteczność pozwala dziękowi szybko narastać.

Kolumna z wieloma wyczynowymi cechami w brzmieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

S25 grały u mnie w 35m2, odsunięte od tylnej ściany o 1,5m caly pokój był wypełniony dźwiękiem, tak ze to monitor do sporej kubatury.

Po przesiadce z dużych 3way, brakowało mi szczegółów na średnicy w S25, nie wiem co Pan Wilfried zrobił z C1 (podobno to były jego ukochane kolumny) ale na średnicy słyszę więcej niż z S25

C1 są na długie godziny odsłuchów, S25 potrafią zmęczyć, górę maja niesamowitą, ale C1 nic nie tracą na szczegółowości, wszystkie miotełki i blachy słyszalne, przy czym są tak spójne i gładkie ze nie chce się przestać słuchać 

Jedne i drugie zdecydowanie godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, aqs napisał:

nie wiem co Pan Wilfried zrobił z C1

zmienił głośnik basowy na głośnik średnio-tonowo basowy.

Ale kosztem utraty około 7dB na skuteczności zespołu głośnikowego. To jest ponad dwa razy ciszej jednak.

Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj, żeby uzyskać podobną głośność jak w S25 trzeba dać 4x więcej mocy. Ale nie to jest największym problemem C1. Jest nim mocno wyciągany bas (dlatego kolumny są tak ciche). S25 mają podział chyba na 2.4kHz, C1 na 1.8kHz. jest to o tyle problematyczne, że wysokotonówka pracuje z wysokimi amplitudami. Podobnie zresztą jak basowiec. No i efekt taki, że za głośno to sobie nimi nie można pograć. S25 są w tym względzie bardzo dobre, bo są bardzo głośne jak na podstawkowce. Niemniej... Rozpraszanie tak dużego woofera (słabe ch-ki kierunkowe), plus masa membrany sprawia, że średnica mogłaby być lepsza. Nie wiem, czy w S25 była aluminiowa cewka, ale raczej tak. W midwooferach dynaudio zawsze stosowało aluminium.

Także o ile ktoś nie gra głośno, C1 mogą być całkiem ok. A tę gładkość prawdopodobnie daje właśnie nisko grający tweeter.

 

Tutaj małe porównanie:

https://www.lowbeats.de/dynaudio-se-4-kompaktboxen-im-online-vergleich/

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, baran napisał:

Tutaj, żeby uzyskać podobną głośność jak w S25 trzeba dać 4x więcej mocy. Ale nie to jest największym problemem C1. Jest nim mocno wyciągany bas (dlatego kolumny są tak ciche)

Studium tego problemu to Confidence C5.

Tam skuteczność była jeszcze niższa, pasmo w dół bardzo szerokie. Trzeba było nie lada elektrowni by to "ruszyć" 

Ale z drugiej strony, za chwile kończyły się możliwości tego zespołu w przyjmowaniu mocy ze wzmacniacza i pojawiały się bardzo szybko zniekształcenia, bo głośniki były bardzo obciążone niskim strojeniem.

Tu s25 są po prostu ultra wyczynowym monitorem. Gdy nie ta dziura na średnicy i dudniący bas, to kolumna na całe życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak zastanawiam - coś słabo ta kadra z Dynaudio działa. 40 lat w fachu a po kilku latach stwierdzili że jednak poprawią serię Contour. Zoptymalizowali zwrotnicę  ??? To kilka lat temu jej od razu nie mogli zoptymalizować ???

Za chwilę się okaże, że w serii Confidence też wprowadzą  zmiany bo to i owo jest obecnie niedopracowane i trzeba poprawić.

Poza tym od tylu lat dalej polipropylen i Esotar. A ceny szybują w górę - strach myśleć ile nowa seria Confidence będzie kosztowała..... 

 

 

 

 

 

7 godzin temu, rambo54 napisał:

s25 są po prostu ultra wyczynowym monitorem. Gdy nie ta dziura na średnicy i dudniący bas, to kolumna na całe

To troche tak jakby napisac ze gdyby Fiata126p nie był przedmiotową, żałosną konstrukcją  fatalnie jeżdzącą i wyglądającą to byłby samochód na całe życie. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

C1 słuchałem z Accu P7100, barwowo nie do końca mi się podobało, źródło to tez był CD Accu, ale rozmachem i swobodą grały jak duże  podłogówki, bas wręcz kopał 

U mnie grają z Karanem 300W przy 4ohm, i rzadko  kiedy słucham głośniej niż na godzinie 9, jest słyszalne pełne pasmo, z bardzo dobrym rozciągnięciem basu, i przy cichym słuchaniu, bas jest bardzo ładnie zaznaczony z dobrymi fakturami. Dla mnie to docelowe kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Roxi napisał:

Będą, będą. HIEND, to jest w końcu zabawa dla zamożnych ludzi i pasjonatów. Dla tych pierwszych to bez znaczenia, a drudzy będą musieli trochę więcej krwi upuścić lub polować na C1 ? 

 

Te kolumny, które ja brałem na odsłuch i w tych sklepach wszyscy mówili, z lepiej sprzedają się podłogówki, aniżeli monitory, mówię o tej półce wyższej.. 40-50  tysi za monitory bez względu na Producenta to kawal kasy i  grubo można się zastanawiać czy nie lepiej kupić w tej cenie podłogówek..  Tak dla przykładu z tego co widać to np SF zrezygnował z monitorów w serii homage ( nie ma już ich na stronie dystrybutora, ewentualnie została produkcja wstrzymana na jakiś czas), bo cena również zabijała i ludzie woleli dokładać do podłogówek.. i te się sprzedają nawet w pandemii, a tym bardziej jak wprowadzono "tańsze"  monitory ELECTA AMATOR III , bo już MINIMA AMATOR II są tańsze, ale to są naprawdę malutkie monitory. Ale ile ludzi to tyle jest pomysłów na zakup kolumn i każdy coś dla sobie może wybrać, bo jest tego dużo i w cenach na każdą kieszeń. 

Roxi kolega sprzedaje roczne B&W 803 , jak coś to na priv , udzielę informacji ... ? dobrego dnia życzę.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, babatular napisał:

ja się tak zastanawiam - coś słabo ta kadra z Dynaudio działa. 40 lat w fachu a po kilku latach stwierdzili że jednak poprawią serię Contour. Zoptymalizowali zwrotnicę  ??? To kilka lat temu jej od razu nie mogli zoptymalizować ???

Za chwilę się okaże, że w serii Confidence też wprowadzą  zmiany bo to i owo jest obecnie niedopracowane i trzeba poprawić.

Poza tym od tylu lat dalej polipropylen i Esotar. A ceny szybują w górę - strach myśleć ile nowa seria Confidence będzie kosztowała..... 

Ja bym im nie miał za złe nowej serii Contour. Wręcz przeciwnie duży plus za dźwiękowy eksperyment. Postawili na określony dźwięk, który się do końca jak widać nie wszystkim spodobał. Tak wiec zrobili modyfikacje. Nikt do końca nie może przewidzieć oczekiwań klientów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Roxi napisał:

Ja bym im nie miał za złe nowej serii Contour. Wręcz przeciwnie duży plus za dźwiękowy eksperyment. Postawili na określony dźwięk, który się do końca jak widać nie wszystkim spodobał. Tak wiec zrobili modyfikacje. Nikt do końca nie może przewidzieć oczekiwań klientów. 

A kiedykolwiek któryś z modeli dyn (czy czegokolwiek innego) wszystkim się podobał? ? Wykonali modyfikacje, które jak twierdzi m.in. Izapat wprowadzają zmiany na granicy percepcji. Czyli wciąż nie wszystkim będzie się podobało tylko inaczej lub mniej. Eksperymentu ciąg dalszy, a może tylko  ruch marketingowy? Okazja do pokazania "nowości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus, nie plus, ale wielu ludzi się zdenerwowało, bo kupili sobie contoury z Esotar2 a potem za chwilę wyszły Esotar 2i i nagle recenzenci zaczęli się rozpływać w zachwytach jaka to poprawa. Kolumny mają w zasadzie 4 lata. To niedużo.

 

Ale jak się poczyta fora internetowe - świetna zagrywka. Niektórzy sprzedawali swoje Contoury i kupowali poprawiane ?

Czy są lepsze? Ciężko będzie stwierdzić, bo ludzie mówią, że tak, a nawet na YouTube można znaleźć filmiki, gdzie przez przypadek goście mylą jedne z drugimi ?

 

Ja bym strzelał, że ten update jest na rynek azjatycki. Bo jak popatrzymy, hexis jest w Evoke i Confidence. Tylko środkowe Contour tego nie miały... To mogło im obniżać sprzedaż na rynkach w Azji, bo tam ludzie są mniej konserwatywni niż w Europie. A jak było naprawdę? Obie wersje grają wyśmienicie i raczej jest to kwestia gustu niż samej jakości. Choć... Nowe contoury 20i mają nieznacznie wyższe zniekształcenia niż Contour 20 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, lolek126 napisał:

Te kolumny, które ja brałem na odsłuch i w tych sklepach wszyscy mówili, z lepiej sprzedają się podłogówki, aniżeli monitory, mówię o tej półce wyższej.. 40-50  tysi za monitory bez względu na Producenta to kawal kasy i  grubo można się zastanawiać czy nie lepiej kupić w tej cenie podłogówek..  Tak dla przykładu z tego co widać to np SF zrezygnował z monitorów w serii homage ( nie ma już ich na stronie dystrybutora, ewentualnie została produkcja wstrzymana na jakiś czas), bo cena również zabijała i ludzie woleli dokładać do podłogówek.. i te się sprzedają nawet w pandemii, a tym bardziej jak wprowadzono "tańsze"  monitory ELECTA AMATOR III , bo już MINIMA AMATOR II są tańsze, ale to są naprawdę malutkie monitory. Ale ile ludzi to tyle jest pomysłów na zakup kolumn i każdy coś dla sobie może wybrać, bo jest tego dużo i w cenach na każdą kieszeń. 

Roxi kolega sprzedaje roczne B&W 803 , jak coś to na priv , udzielę informacji ... ? dobrego dnia życzę.. 

A pewny jesteś, że to są takie same głośniki i z tego samego materiału, bo z tego co w necie można było wyczytać to są troszkę inne .. oczywiście cena  jest znacznie wyższa niż te zmiany, ale tak  jest i tego się nie zmieni.. 

7 minut temu, macktheknife napisał:

A kiedykolwiek któryś z modeli dyn (czy czegokolwiek innego) wszystkim się podobał? ? Wykonali modyfikacje, które jak twierdzi m.in. Izapat wprowadzają zmiany na granicy percepcji. Czyli wciąż nie wszystkim będzie się podobało tylko inaczej lub mniej. Eksperymentu ciąg dalszy, a może tylko  ruch marketingowy? Okazja do pokazania "nowości".

Myślę, że nie ma takiej rzeczy na Świecie co by wszystkim się podobała.. ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, macktheknife napisał:

A kiedykolwiek któryś z modeli dyn (czy czegokolwiek innego) wszystkim się podobał? ? Wykonali modyfikacje, które jak twierdzi m.in. Izapat wprowadzają zmiany na granicy percepcji. Czyli wciąż nie wszystkim będzie się podobało tylko inaczej lub mniej. Eksperymentu ciąg dalszy, a może tylko  ruch marketingowy? Okazja do pokazania "nowości".

Coś jednak jest na rzeczy jeśli chodzi o strojenie Contour... Ja chciałem kupić 60'tki ale jak widać nawet za okazyjną cenę jakoś się do ich zakupu nikt nie kwapi, a wręcz przeciwnie. Teoretycznie trzeba samemu u siebie posłuchać, ale kupować kolumny, które i tak się już jako nowe słabo sprzedają i większość jest negatywnych opinii, to znowu umoczona kasa. Może te po lifcie już będą lepsze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.