Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, lolek126 napisał:

Ale ja nigdzie nie napisałem, że dla przeciętnego Niemca zarabiającego najniższa krajową 1500 Euro to takie confidensy 30 to "pikuś" tylko u nich taka osoba może coś pomyśleć o kolumnach może w niższym segmencie , ale jednak, a u nas osoba zarabiająca 2 tys to może sobie pomyśleć o tym jak przeżyć do pierwszego..  Roxi u nas troszkę ponad 50% Polaków nie widzi średniej krajowej to jest coś około bodajże 5400 brutto czyli pi razy drzwi do łapki mają ludzie około 3700 i powiedzmy 50% Polaków nigdy takiej kwoty nie widziała na oczy przy wypłacie.. A osoba mając taką wypłatę niech ma kredyt mieszkaniowy, opłaty, mieszkania, auta, plus życie to ile jej zostaje na "zabawę" nawet jak zona ma powiedzmy też cos około 3700 netto plus dwoje dzieci... a wypadałoby coś odłożyć, pytanie z czego.. jak wszystko, albo prawie wszystko  idzie na przelew.... Jestem pełen podziwu dla ludzi zarabiających mało, że dają radę jakoś wszystko poukładać i funkcjonować, aby przeżyć do kolejnego miesiąca.. 

Ja o wozie, a to o kozie ? Dla mnie tylko jest nieakceptowalny nieustanny wyścig w górę cenami, a końca nie widać. Wolałbym aby takie kolumny były dostępne dla szerszego grona, a tak nie jest. Zakończmy to, bo szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się, tylko taki Wietnam to wiesz z czym się kojarzy, a na pewno nie kojarzy się z drogimi zabawkami z Audio, czy tez z asortymentem pochodnym,.. 

4 minuty temu, Roxi napisał:

Ja o wozie, a to o kozie ? Dla mnie tylko jest nieakceptowalny nieustanny wyścig w górę cenami, a końca nie widać. Wolałbym aby takie kolumny były dostępne dla szerszego grona, a tak nie jest. Zakończmy to, bo szkoda czasu.

Wszyscy byśmy chcieli, pisałem już kiedyś jaką cenę  z kolegami zakładaliśmy na C30 , pomyliliśmy się i to sporo.. ale Ci co kupią, jak już je wybiorą nie będą się zastanawiać ile osób stać je kupić w Polsce.. tak jak z wieloma innymi rzeczami drogimi ich właścicieli to nie interesuje.  Jak dla mnie Polacy powinni więcej zarabiać przy tych cenach i byłoby troszkę lepiej, a tak to jest to co widzimy i pomimo, że to się nie podoba, ale tak jest i nie wierzę , ze będzie inaczej, bo byłem przekonany, że w czasie pandemii będzie taniej i się przeliczyłem.. choć niewątpliwie ruch audio trochę stanął.. ale ważne mieć swoją linię, której się nie przekroczy.. 

I tyle  w tej materii .... ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lolek126 napisał:

I tyle  w tej materii .... ?

W zasadzie dyskusja na temat cen jest destrukcyjna dla autora. Akceptując wysoką cenę zyskuje się sympatie sprzedawcy i można dostać większy rabat, a osoba która kupuje bez targowania uzyskuje wyższy status w grupie jako bardziej zamożna. Jest to również akt lojalności, akceptacji wobec polityki firmy. Wiemy jak Manfred Zoller skończył ze swoim wymądrzeniem się o rynku audio i cenach już ponad 20 lat temu. Focal przestał mu sprzedawać głośniki itd. To nie jest mile widziane. Tak jak widzisz Lolek mam, że czasem trudno mi przejść obojętnie jak pewne rzeczy widzę, a później dostaje bana na całe forum, te czy inne. Taki los, już tego nie przeskoczę. Daj link do nowego cennika, to go polakuje. Twoje zachowanie jest inteligentne, a moje nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lolek126 napisał:

Tak zgadza się, tylko taki Wietnam to wiesz z czym się kojarzy, a na pewno nie kojarzy się z drogimi zabawkami z Audio, czy tez z asortymentem pochodnym,.. 

 

 .... ?

Wietnam od wielu lat kojarzy się z bardzo wysublimowanym i drogim audio. Wystarczy mieć internet aby tę wiedzę posiąść. A dlaczego Wietnam?dobre pytanie,tylko w książkach o ekonomii wolnego rynku trudno na nie znaleźć odpowiedź. Świat już dawno wyprzedził Miltona Friedmana ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedną rzecz napiszę ? i obiecuje to już koniec, chodzi o tą lojalność, nie wiem jak w audio. , ale w innej "dziedzinie" jak jest się w pewnym w serwisie to człowiek  jest witany jak gość, kawka , herbatka, czasem ciasteczka, po przeglądzie auto  przyprowadzą w miejsce  pasujące właścicielowi, obsługiwany jesteś od wejścia itp sprawy.. ale czy to na pewno jest to lojalność w 100% znaczeniu tego słowa, czy fakt, że przyjechał ktoś kto da im zarobić.. Oczywiście w jakimś znaczeniu to też jest szacunek , że ktoś ma auto od tego , a nie innego Producenta, ale główny czynnik to kasa dla serwisu. Nie ma co się oszukiwać.. Te kawki itp to wszystko jest wliczone ? Ale miło jest się poczuć troszkę lepiej..... i też nie ma co się oszukiwać, bo to jest miłe.. 

I to już koniec...

Mówisz o cenniku na Dynki ? Mnie tam bardziej interesuje inny, ale na razie też cisza.. jedno jest pewne skoro w zakupie nowe zabawki, które wchodzą są droższe to będzie troszkę drożej.. pytanie o ile ?  A jeszcze przesyłka zdrożała z Japonii co również na płytach odczuwam, to tak sobie myślę, że do Polski zabawki z Japonii teraz będą szły statkiem.. inaczej będzie jeszcze drożej dla produktów z kraju kwitnącej wiśni. 

1 minutę temu, Jamówię napisał:

Wietnam od wielu lat kojarzy się z bardzo wysublimowanym i drogim audio. Wystarczy mieć internet aby tę wiedzę posiąść. A dlaczego Wietnam?dobre pytanie,tylko w książkach o ekonomii wolnego rynku trudno na nie znaleźć odpowiedź. Świat już dawno wyprzedził Miltona Friedmana ? 

Na wczasy chcę do nich pojechać .. ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, lolek126 napisał:

I to już koniec...

 

Lolek, wiesz jak to mówiło się kiedyś o naszej władzy, że są jak rzodkiewka. Czerwony na zewnątrz i biały w środku. Ty jeszcze zawsze tą rzodkiewkę wsadzić musisz do zupy i ugotować. Tak, że człowiek już nie wie, co to za potrawa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, asterix1 napisał:

Do tych wszystkich dywagacji trzeba brać pod uwagę sytuacje zdrowotną teraz -utrata pracy, zdrowia nie jest dobrym czynnikiem na zakup czegoś z wyższej półki

Te czynniki w każdym czasie według mnie trzeba brać po uwagę, tylko teraz bardziej dochodzą do ludzi wymienione przez Ciebie czynniki, że warto się zastanowić nad zakupami. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wojnie zawsze jest tak,że większość traci a garstka zarabia i ta garstka ma teraz szeroko otwarty swój bogaty portfel,pytaniem pozostaje w co inwestuje. Audio nie jest na celowniku bogatych a złote strzały,bo ktoś popadł w tarapaty,to raczej wyjątek niż reguła. Jest wojna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, izapat napisał:

Niemcy chyba też oszczędności wprowadzają.Przyjechał do mnie dzisiaj Octave v70se.  I co? zapytacie.Otóż zamiast 5 lamp sovteka lub svetlany przyszły 4 najtańsze JJ . Porażka.

To oni mogą za każdym razem inne lampy wkładać ? jakby inna osoba po Tobie kupiła to też by takie dostała jak Ty, czy jeszcze jakieś inne .. ? 

A to też dziwne, bo Niemcy podobno zeszli kilka procent z vatem u siebie ? także jeszcze bardziej atrakcyjni będą.. o ile komuś nie zależy na rodzimej gwarancji. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jamówię napisał:

Posłuchamy tych Heritage,to wymienimy się opiniami. Niech tylko zaraza zelżeje. Ja tam ciekaw jestem monitorów za 26 kilo złotówek.

Co maja nie zagrać. Góra i obudowa z S25, dół z C1 i gra muzyka. Monitorek cieszy oko, może zostać na długi lata ? każdy już słyszy i widzi oczami wyobraźni, czego może się po nich spodziewać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lolek126 napisał:

To oni mogą za każdym razem inne lampy wkładać ? jakby inna osoba po Tobie kupiła to też by takie dostała jak Ty, czy jeszcze jakieś inne .. ? 

A to też dziwne, bo Niemcy podobno zeszli kilka procent z vatem u siebie ? także jeszcze bardziej atrakcyjni będą.. o ile komuś nie zależy na rodzimej gwarancji. 

Nie wiem o co chodzi.Wszystko było oryginalnie zapakowane.Niby to szczegół, ale za tą kasę nie powinno być takich rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, izapat napisał:

Nie wiem o co chodzi.Wszystko było oryginalnie zapakowane.Niby to szczegół, ale za tą kasę nie powinno być takich rzeczy

Ja to nie za bardzo kumam lampy, ale  w specyfikacji urządzenia nie ma podanych konkretnych lamp , jakie są użyte do danej integry ? 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lolek126 napisał:

Ja to nie za bardzo kumam lampy, ale  w specyfikacji urządzenia nie ma podanych konkretnych lamp , jakie są użyte do danej integry ? 

Lampy są zazwyczaj wsadzane najtańsze i nawet nie ma na to gwarancji. Czasem jest jak mówisz. Podany model w specyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Roxi napisał:

A jaki model kupiłeś, Ile taka impreza kosztuje w detalu?

V70SE 23,900

2 minuty temu, Roxi napisał:

Lampy są zazwyczaj wsadzane najtańsze i nawet nie ma na to gwarancji. Czasem jest jak mówisz. Podany model w specyfikacji.

Model lampy się zgadza ,tylko producent nie.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, izapat napisał:

V70SE 23,900

Bardzo ładny.  Podoba mi się ? Zresztą nie bądź taki drobiazgowy z lampami... Największe wydatki masz już za sobą. Zostało Ci już tylko jakieś źródło podobnej klasy z 20 tys, kilka kabelków z 5-10 tys, mała adaptacja, nowy stoliczek i już możesz w pełni cieszyć się muzyka i zapomnieć o sprzęcie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, izapat napisał:

V70SE 23,900

Model lampy się zgadza ,tylko producent nie.

Normalką niestety. Wsadza się co jest pod ręką a Sovteki pewnie wyszły. Nawet Kondo tak robi. Zadzwoń do Nautilusa i się dogadaj,może da się same żarówki wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Roxi napisał:

Lampy są zazwyczaj wsadzane najtańsze i nawet nie ma na to gwarancji. Czasem jest jak mówisz. Podany model w specyfikacji.

A w  PRE w Maku masz podany konkretny model lamp i Producenta  ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lolek126 napisał:

A w  PRE w Maku masz podany konkretny model lamp i Producenta  ? 

Model oczyścicie tak, a napis firmowy Mcintosh. Ponoć wymiana tych lamp daje duży progres. Słabo znam się na lampach i gramofonach niestety. Za trudne dla mnie są to rzeczy ?
Lolek, a jakie zamówiłeś kolumny? Chyba będziemy musieli usuną Cię z tego klubu w końcu ? 

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Roxi napisał:

Bardzo ładny.  Podoba mi się ? Zresztą nie bądź taki drobiazgowy z lampami... Największe wydatki masz już za sobą. Zostało Ci już tylko jakieś źródło podobnej klasy z 20 tys, kilka kabelków z 5-10 tys, mała adaptacja, nowy stoliczek i już możesz w pełni cieszyć się muzyka i zapomnieć o sprzęcie! 

Adaptacja jest . książki , płyty na ścianach i absorbery z Mega acoustics. Szukam teraz odpowiedniego źródła.Kabelki to Tellurium Q black i Albedo Monolith.

Godzinę temu, Jamówię napisał:

Normalką niestety. Wsadza się co jest pod ręką a Sovteki pewnie wyszły. Nawet Kondo tak robi. Zadzwoń do Nautilusa i się dogadaj,może da się same żarówki wymienić.

Już rozmawiałem.Będą działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, izapat napisał:

Adaptacja jest . książki , płyty na ścianach i absorbery z Mega acoustics. Szukam teraz odpowiedniego źródła.Kabelki to Tellurium Q black i Albedo Monolith.

To jak masz taki fajny zestaw teraz, to daj jakieś zdjęcie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jamówię napisał:

Normalką niestety. Wsadza się co jest pod ręką a Sovteki pewnie wyszły. Nawet Kondo tak robi. Zadzwoń do Nautilusa i się dogadaj,może da się same żarówki wymienić.

Dlatego powtarzam od lat - lampy to stary szmelc. A firm, które robią sprzęt lampowy nie traktuje poważnie. Wyobrażacie sobie takie hocki klocki w Gryphonie czy Accuphase - że urządzenia w zależności od widzimisię producenta przychodzą z różnymi typami tranzystorow.

Co do cen. C1 kosztowały 20 tys złotych, C1 Platinum kosztowaly 30tys zł, Confidence 20 kosztują 43tys złotych. Teraz Contour 1.3 w nowej odsłonie Wyjątkowego Dziedzictwa za jedyne 27tys zł.

Co się w tych kolumnach zmieniło? W zasadzie NIC. Te same głośniki z drobnymi modyfikacjami, ten samMDF, ten sam polipropylen, technologicznie ten sam Esotar (,od 35 lat), zwrotnice to samo, okleiny tylko coraz brzydsze. Strach pomyśleć ile będą kosztowały następcy Confidence 20......

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.