Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, babatular napisał:

Co do cen. C1 kosztowały 20 tys złotych, C1 Platinum kosztowaly 30tys zł, Confidence 20 kosztują 43tys złotych. Teraz Contour 1.3 w nowej odsłonie Wyjątkowego Dziedzictwa za jedyne 27tys zł.

Inflacja Panie Baba. Inflacja. Akurat w przypadku RP inflacja rok do roku to według optymistycznego GUS około 2,5%. Policz ostanie 10 lat. Już nie wymagam od Ciebie liczenia procentu składanego. Masz odpowiedź. Do tego dochodzą czynniki marketingowe, wizerunkowe, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, japs napisał:

Inflacja Panie Baba. Inflacja. Akurat w przypadku RP inflacja rok do roku to według optymistycznego GUS około 2,5%. Policz ostanie 10 lat. Już nie wymagam od Ciebie liczenia procentu składanego. Masz odpowiedź. Do tego dochodzą czynniki marketingowe, wizerunkowe, itd.

Contour 20 vs Confidence 20     czyli   20 tys zł vs 43 tys zł. W obu kolumnach głośniki te same , MDF ten sam, elementy zwrotnicy te same, panel przedni w Contourach z aluminium w Confidencach ( to jednak chyba MDF)

Do tego Contour dysponuje ładniejszymi, bardziej ekskluzywnymi wykończeniami. To tyle w temacie procentu składanego, wizerunku i marketingu....

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie prawda. Contoury są robione w innej technologii. Co więcej, sądzę, że wykonanie jednej pary Contour będzie droższe jeśli chodzi o materiały od Confidence.

 

Powtarzam, cena kolumn to nie tylko materiały. To utrzymanie fabryki, promocja, licencje na oprogramowanie, inwestycje/oszczędności, inżyniering. Za tym wszystkim stoją ludzie, którzy też czasem by coś zjedli, kupili jakieś kolumny.

Nie jestem w stanie nawet oszacować ile może kosztować product development u Dynaudio. Ale samo wybudowanie ich hali pomiarowej wciągnęło dużo środków. A to wszystko w Danii, gdzie wypłaty są większe niż w Polsce.

 

Teraz, ktoś może zapytać jaki engineering. Wsadzili tylko kawałek plastiku w wysokotonówce... Oczywiście, ale ten kształt nie jest przypadkowy i doszli do tego sami. Jako jedni z nielicznych...

 

Zapytam inaczej,

Ile osób macza palce w jednej parze Dynaudio a ile w jednej parze np. Yb Audio lub 16Hertz?

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, baran napisał:

Contoury są robione w innej technologii.

Tak ???

Tzn w jakiej ???

Teraz, baran napisał:

Oczywiście, ale ten kształt nie jest przypadkowy i doszli do tego sami. Jako jedni z nielicznych...

Jasne. Nagroda Nobla.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np mają inne magnesy... Np. Mają inny front, to jest inna technologia... Confidence mają front z jakiejś żywicy chyba a Contoury z Aluminium. Confidence mają przykręcany BR. Uwaga... To już jest nowe stanowisko montażowe...

Confidence ma inną puszkę na tweeter, nie wiem czy sami robią, czy ktoś im dostarcza, ale znana rozmiaru puszki to też jest znana technologiczna, która pociąga za sobą dostawy, produkcję, montaż.

 

Edit: nie wiem, czy Confidence nie mają innej membrany. Po materiałach prasowych ciężko ocenić.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wszystko kompletnie inna technologia - prosze Cie. MIdwoofer polipropylenowy, obudowa z MDFu, tweeter jedwabny - a to wszystko od lat. Zmiana magnesu na neodymowy w midwooferze to kosmiczna zmiana technologii i wymaga wybudowania nowej fabryki. 

Magnes neodymowy dzisiaj to ma każda torebka.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tylko dowodzisz, że nie bardzo wiesz co oznacza produkcja masowa.

To tak jak z samochodami. Niby nowy model to ta ten sam kawał metalu, ale integracja nowego modelu na fabrykę potrafi kosztować 70 mln euro... Przy małych liftach to koszty często ok. 2-3mln euro... Wyjaśnisz? Dlaczego kilka nowych przetłoczeń i lekka zmiama rozkładu nitów i spawów w automotive kosztuje tutaj dużo? 

Ja Ci wyjaśnię, bo wszysko trzeba zaprojektować i przesymulować. Zakupić urządzenia na fabrykę, zatrudnić ludzi i uruchomić cały proces nie naruszając już istniejących wariantów. To, co mówisz ma sens jeżeli głośniki kupujesz od dostawcy a skrzynki robisz sobie w garażu z małym volumenem. Jak produkcja idzie w miliony to się nagle okazuje, że przedstawianie jednej śrubki już takie tanie nie jest.

Czy Dynaudio są za drogie? Nie wiem. Niech revenue to oceni. Jak zarobią na siebie to jest dobrze zaplanowany produkt. Jak nie - strzelili gafę. 

Mnie na ten przykład Confidence 20 i 30 przekonują. I jak tylko uzbieram mamonę to będzie mój pierwszy wybór (wpierw mi się gwarancja na Contoury musi skończyć ? )

 

Edit: podstawą działania większości firm są modele najtańsze. Modele najdroższe służą do budowania prestiżu.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, baran napisał:

No ale tylko dowodzisz, że nie bardzo wiesz co oznacza produkcja masowa.

To tak jak z samochodami. Niby nowy model to ta ten sam kawał metalu, ale integracja nowego modelu na fabrykę potrafi kosztować 70 mln euro... Przy małych liftach to koszty często ok. 2-3mln euro... Wyjaśnisz? Dlaczego kilka nowych przetłoczeń i lekka zmiama rozkładu nitów i spawów w automotive kosztuje tutaj dużo? 

Ja Ci wyjaśnię, bo wszysko trzeba zaprojektować i przesymulować. Zakupić urządzenia na fabrykę, zatrudnić ludzi i uruchomić cały proces nie naruszając już istniejących wariantów. To, co mówisz ma sens jeżeli głośniki kupujesz od dostawcy a skrzynki robisz sobie w garażu z małym volumenem. Jak produkcja idzie w tysiące/miniony to się nagle okazuje, że przedstawianie jednej śrubki już takie tanie nie jest.

Lubię takie porównania motoryzacyjne - gdzie ilość detali, ich skomplikowanie, , inżynieria, zaawansowanie technologiczne jest na poziomie o którym kolumna złożona z kilku deseczek z MDFu i dwóch małych głośniczków może tylko pomarzyć.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie to dwa małe głośniczki, dla inżyniera to symulacje rozkładu pola magnetycznego w szczelinie, natężenie pola, parametry samej membrany, pomiary, przygotowanie łańcucha dostaw, rozesłanie specyfikacji do poddostawców przygotowanie, zaprojektowanie stanowisk montażowych, zakup oprogramowania, przeszkolenie ludzi, opracowanie wytycznych jakości ograniczenia kosztowe, które objawiają się między innymi planem co zrobić z częściami niemieszczącymi się w tolerancji.

Twój poziom szczegółowości to "dwa głośniczki i mdf". Gdyby Dynaudio rozumowało w ten sposób to nie rozwijało by się tak jak teraz.

 

Skoro nie pasuje Ci moje porównanie Automotive vs Kolumny. To zrobię inaczej... Czemu produkcja nowej karty graficznej do komputera (np. Topowej) jest tańsza od produkcji samochodów? Przecież jest bardziej złożona i technologia jest bardziej zaawansowana? Tam są miliardy tranzystorów...

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, baran napisał:

Nie bardzo rozumiem skąd to myślenie, że małe kolumny za 26k to be, ale duże już mogą być. Przecież koszty materiałów to jest zdecydowana mniejszość przy kolumnach...

Co nie zmienia faktu, że materiału, pracy jest więcej przy kolumnach podłogowych niż przy monitorach.. a szczególnie tak małych.. bo są monitorki i monitory ? dlatego tak ludzie postrzegają. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, babatular napisał:

Dlatego powtarzam od lat - lampy to stary szmelc. A firm, które robią sprzęt lampowy nie traktuje poważnie. Wyobrażacie sobie takie hocki klocki w Gryphonie czy Accuphase - że urządzenia w zależności od widzimisię producenta przychodzą z różnymi typami tranzystorow.

Co do cen. C1 kosztowały 20 tys złotych, C1 Platinum kosztowaly 30tys zł, Confidence 20 kosztują 43tys złotych. Teraz Contour 1.3 w nowej odsłonie Wyjątkowego Dziedzictwa za jedyne 27tys zł.

Co się w tych kolumnach zmieniło? W zasadzie NIC. Te same głośniki z drobnymi modyfikacjami, ten samMDF, ten sam polipropylen, technologicznie ten sam Esotar (,od 35 lat), zwrotnice to samo, okleiny tylko coraz brzydsze. Strach pomyśleć ile będą kosztowały następcy Confidence 20......

Gryphon i Accu, zresztą nie tylko ci producenci mają inną wizję dlatego pewne rzeczy są niemożliwe, aby coś takiego było, że może być wkładane coś lub coś innego, albo jeszcze coś innego w danym elemencie.. u nich jest to sprecyzowane, ale kolego osobiście lampy to też nie moja bajka, ale gro ludzi lubi i nie jest ich mało, trzeba umieć to uszanować. Ważne , że każdy ma wybór.. co do głośników z tego co pisali to coś w tych głośnikach pozmieniano w serii confidence, trzeba by było poczytać, ale coś tam zmienili, esotar 3 też inaczej brzmi niż 2ka.. czy 1ka, którą używał kiedyś również SF. I łatwo zauważyć  jak się słucha serii confidence, że wysokie tony inaczej brzmią.  MDF ciężko stwierdzić tak naprawdę czy to jest to samo, patrząc na starą serię, ten lakier troszkę jest inny, ale nie jestem w tym fachowiec, więc nie będę się produkował. Być może to jest kwestia "lakieru" czy też sposobu położenia jego na kolumny. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, baran napisał:

Edit: podstawą działania większości firm są modele najtańsze. Modele najdroższe służą do budowania prestiżu.

Ja zakładam, że wierzysz w te rzeczy co tu wypisujesz. Produkcja dla każdego producenta wiąże się z określonymi kosztami i to jest oczywiste. Nie zmienia to faktu, że od 20-30 lat branża rozwija głównie marketing w kierunku wysoka cena wysoka jakość. W efekcie są takie kwiatki, że do pięknych obudów wkłada się tanie produkty. Pomysłem na biznes są recenzje, wysokie marże dla sklepów i pośredników i my za to wszystko musimy zapłacić. Rozwiązanie to jest bezlitośnie eksploatowane przez firmy i nieustannie podnoszą ceny, które już bardziej pasują do sklepów jubilerskich, a nie audio.

Co do masowości produkcji, to nie dotyczy to towarów luksusowych. Jak to mówię Apple sprzedaje produkt kosztowo toyoty po cenie Ferrari. I ma największą ilość gotówki na świecie. Tą drogą starają się podążać inne firmy, bo takie są od lat trendy. Ucieczka od utowarowienia w kierunku luksusu i maksymalizacja ceny. Dynaudio robi dokładnie to samo z cenami. 

Kolumny są fajne, firma ma tradycje i klienci są i zapłacą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, baran napisał:

No ale tylko dowodzisz, że nie bardzo wiesz co oznacza produkcja masowa.

To tak jak z samochodami. Niby nowy model to ta ten sam kawał metalu, ale integracja nowego modelu na fabrykę potrafi kosztować 70 mln euro... Przy małych liftach to koszty często ok. 2-3mln euro... Wyjaśnisz? Dlaczego kilka nowych przetłoczeń i le

Mnie na ten przykład Confidence 20 i 30 przekonują. I jak tylko uzbieram mamonę to będzie mój pierwszy wybór (wpierw mi się gwarancja na Contoury musi skończyć ? )

Edit: podstawą działania większości firm są modele najtańsze. Modele najdroższe służą do budowania prestiżu.

Bywa znacznie więcej niż 70 mln euro... Merecdes jak GLC robił wydał jak sie nie myle gdzieś pomiędzy 250-350 mln Euro na wszystko, co prawda w tym przypadku praktycznie zaczynali od zera,  ale nawet jak wchodzi następca i trochę auto jest zmienione to dla fabryki takie zmiany  bywają większe niż 70 mln. 

Tyle, ze wiesz to jest jednak nie bardzo porównywalne do fabryki kolumn ... i to trzeba szczerze sobie powiedzieć. bywa, ze auto ma kilka milionów części .. ? 

A co do kolumn to pozostaje tylko życzyć, aby marzenie się spełniło.. ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj Lolek masz rację, że nikt do zakupu nikogo nie zmusza. Ja nie krytykuję firmy Dynaudio, bo to sztuka zbudować taką pozycję firmy i tak poprowadzić marketing aby klienci byli skłonni płacić taki pieniądze za ich produkty. Prawda jest taka, że każdy by chciał, a potrafią to nieliczni. U nas mistrzem takiego podejścia jest Pan Łukasz Fikus. Również bardziej należy go podziwiać i życzyć mu dalszych sukcesów, bo na nie latami zapracował. W przeciwieństwie do wielu partaczy. Miejmy jedynie świadomość, że płacimy za bardzo rozbudowany i zaawansowany marketing w którym udział samego produktu jest coraz mniejszy, a cena ograniczona jest już tylko fantazją i odkryciem kolejnych ludzkich słabości. Czy my audiofile powinniśmy się cieszyć, to sprawa indywidualna. Zależy, co dla kogo jest ważne. Posiadanie luksusowego produktu niedostępnego dla innych, to też duża atrakcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, Dynaudio to mogłoby się uczyć marketingu od Mr Fikusa. Taki człowiek to białe złoto dla każdej firmy komercyjnej. 

 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roxi, nie musisz płacić za "marketing"... Możesz kupić od YB Audio, 16Hertz, Akkus. Możesz sam zrobić. Nikt nikomu nie każe.

To za co płacimy to utrzymanie Dynaudio. A więc miejsc pracy, budynków, sprzętu, zabezpieczenia na przyszły rozwój, marketing i marże. Cała ta "kasa" nie kończy w rękach prezesów... To idzie na utrzymanie firmy. Oczywiście, że minimalizujemy koszty i maksymalizujemy zyski. To jest właśnie odpowiedzialne zarządzanie.

To, co chciałem tutaj wyłuszczyć to fakt, że przerzucenie śrubki w inne miejsce dla producentów, którzy produkują 100sztuk ręcznie rocznie to jest coś innego niż dla producentów, którzy produkują 10mln rocznie na linii produkcyjnej.

Czy produkcja Confidence jest taka droga? Nie. Oczywiście, że nie. Prawdopodobnie nie różni się zbytnio od ceny Emitów lub Evoke. Bo Emity też mają neodymowe magnesy.

Czy ludzie cenili by Dynaudio, gdyby ich najdroższe kolumny były po 1000 euro? I np. Były to aktualne Confidence? To już temat na inną dyskusję. Ale przypuszczam, że byłoby jak np... Z Jamo.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Roxi napisał:

Tutaj Lolek masz rację, że nikt do zakupu nikogo nie zmusza. Ja nie krytykuję firmy Dynaudio, bo to sztuka zbudować taką pozycję firmy i tak poprowadzić marketing aby klienci byli skłonni płacić takie pieniądze za ich produkty. Prawda jest taka, że każdy by chciał, a potrafią to nieliczni. U nas mistrzem takiego podejścia jest Pan Łukasz Fikus. Również bardziej należy go podziwiać i życzyć mu dalszych sukcesów, bo na nie latami zapracował. W przeciwieństwie do wielu partaczy. Miejmy jedynie świadomość, że płacimy za bardzo rozbudowany i zaawansowany marketing w którym udział samego produktu jest coraz mniejszy, a cena ograniczona jest już tylko fantazją i odkryciem kolejnych ludzkich słabości. Czy my audiofile powinniśmy się cieszyć, to sprawa indywidualna. Zależy, co dla kogo jest ważne. Posiadanie luksusowego produktu niedostępnego dla innych, to też duża atrakcja. 

Każdy indywidualnie podejmuje decyzję, ale też weźmy pod uwagę, że dla gro ludzi taki sprzęt jak Ty masz to juz jest marzenie ściętych głów i taki zestaw moze być dla wielu ludzi produktem luksusowym. Więc to nie zawsze musi być w 100% towar luksusowy, dla wielu podstawowe zabawki z Maka, Accu, Esoterica, Luxmana itp to już jest produkt luksusowy, a szczególnie w takim kraju jak POlska. Dla mnie osobiscie na coś takiego jak audio chciałbym wydawać jak najmniej, bo ja nie jestem audiofilem , nawet nie lubię tego słowa, a po prostu lubię posłuchać sobie muzyki, sprawia mi to przyjemność  i fajniej jest jak się słucha jej na czymś fajniejszym niż np na ..... ?

4 godziny temu, baran napisał:

@Roxi, nie musisz płacić za "marketing"... Możesz kupić od YB Audio, 16Hertz, Akkus. Możesz sam zrobić. Nikt nikomu nie każe.

To za co płacimy to utrzymanie Dynaudio. A więc miejsc pracy, budynków, sprzętu, zabezpieczenia na przyszły rozwój, marketing i marże. Cała ta "kasa" nie kończy w rękach prezesów... To idzie na utrzymanie firmy. Oczywiście, że minimalizujemy koszty i maksymalizujemy zyski. To jest właśnie odpowiedzialne zarządzanie.

To, co chciałem tutaj wyłuszczyć to fakt, że przerzucenie śrubki w inne miejsce dla producentów, którzy produkują 100sztuk ręcznie rocznie to jest coś innego niż dla producentów, którzy produkują 10mln rocznie na linii produkcyjnej.

Czy produkcja Confidence jest taka droga? Nie. Oczywiście, że nie. Prawdopodobnie nie różni się zbytnio od ceny Emitów lub Evoke. Bo Emity też mają neodymowe magnesy.

Czy ludzie cenili by Dynaudio, gdyby ich najdroższe kolumny były po 1000 euro? I np. Były to aktualne Confidence? To już temat na inną dyskusję. Ale przypuszczam, że byłoby jak np... Z Jamo.

Jakby C30 kosztowały nie 80, a 60 tys. wyjściowo jestem przekonany, że wcale by nie mniej ludzi kupowało, a wręcz przeciwnie.. Problem z Jamo nie była cena, a jakość tego tego produktu, kiedy Jaomo opuściło Danię. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lolek126 napisał:

Każdy indywidualnie podejmuje decyzję

Lolek, podaj mi proszę ten sklep z płytami, co zawsze płyty kupujesz. Nie chodzi mi o Japonię, ale o polski sklep. Mam u siebie teraz dwa DAC Denafripsa na teście, ale CD i tak niestety gra wyraźnie lepiej... Ty grasz tylko z CD czy też z plików?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Roxi napisał:

Lolek, podaj mi proszę ten sklep z płytami, co zawsze płyty kupujesz. Nie chodzi mi o Japonię, ale o polski sklep. Mam u siebie teraz dwa DAC Denafripsa na teście, ale CD i tak niestety gra wyraźnie lepiej... Ty grasz tylko z CD czy też z plików?

Gram wyłącznie z cd i jakbym miał miejsce to byłby gramofon, pliki nie dla mnie ... ja muszę mieć kontakt fizyczny z płytą ? tyle, że płyty kosztują i to niemało.. jak sam  zapewne  wiesz, bo nawet nowości w empiku kosztują po 50 zeta , a bywa , że i więcej i to nie są pojedyncze przypadki, a to miesięczny abonament w Tidalu, a to tylko jedna płyta.. ?

Sklepów jest kilka w Polsce z których kupuję... ale gro to Japonia, HG, USA  i w tym przypadku mam gościa, który jest obcykany w tych sklepach po Świecie  i jak coś dla siebie kupuje to i mi coś tam kupi, ja mu trochę dołoże, czy przesyłkę pokryje i wszyscy jesteśmy zadowoleni.  Tutaj masz kilka adresów, gdzie robię zakupy.. kolejność przypadkowa ?

https://www.endisc.pl/

https://ccd.pl/

https://onvinylstore.com/pl/i/CONTACT-KONTAKT/15

https://voiceshop.pl/pl/searchquery/audiophile+voices/1/phot/5?url=audiophile,voices

https://najlepszamuzyka.pl/pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=mark+knopfler&submit_search=

tutaj tylko muzyka poważna 

https://www.music-island.pl/index.html

 

I płyty np. ze Stockfisha w sacd w Nautilusie kupuję.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słucham tylko z CD, bo gram akurat na czymś innym;-)))

Dzięki lolek - właśnie kupiłem 11 płyt w music-island, mają sporo fajnych płyt na wyprzedaży -50% (black łyk;-) warto skorzystać

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wit-told napisał:

Dzięki lolek - właśnie kupiłem 11 płyt w music-island, mają sporo fajnych płyt na wyprzedaży -50% (black łyk;-) warto skorzystać

A co ciekawe Witek kupiłeś? Ja mam dziś dzień roboczy jeszcze i nie mam czasu oglądać tych linków, ale może później bym wykorzystał, co tam ciekawego trafiłeś?

2 godziny temu, lolek126 napisał:

Gram wyłącznie z cd i jakbym miał miejsce to byłby gramofon, pliki nie dla mnie ... ja muszę mieć kontakt fizyczny z płytą ?

Dzięki Lolek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wit-told napisał:

Tam jest tylko klasyka więc to co zawsze - płyty z muzyką fortepianową ktorych jeszcze nie mam;-)

takie zawodowe zboczenie....

O to mi właśnie chodziło, również lubię muzykę fortepianową. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wit-told napisał:

Też słucham tylko z CD, bo gram akurat na czymś innym;-)))

Dzięki lolek - właśnie kupiłem 11 płyt w music-island, mają sporo fajnych płyt na wyprzedaży -50% (black łyk;-) warto skorzystać

Pozdro!

Cieszę się, że mogłem pomóc. Teraz jak pierwszy raz już zrobiłeś zajupy to co jakiś czas będziesz dostawał na maila wiadomości z nowościami oraz promocjami. Właściciel sklepu, świetny kontakt...:-)

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.