Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.12.2020 o 14:25, baran napisał:

Bo w filharmonii jest mniej basu ?

W filharmonii (zwłaszcza z dobrą akustyka i orkiestrą) nie ma basu, wysokich itp, tylko.... jest Muzyka;-)

 

i to jest wzorzec brzmienia jeśli chodzi o instrumenty akustyczne

 

amen

Edytowane przez wit-told
lierówka;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, wit-told napisał:

W filharmonii (zwłaszcza z dobrą akustyka i orkiestrą) nie ma basu, wysokich itp, tylko.... jest Muzyka;-)

 

i to jest wzorzec brzmienia jeśli chodzi o instrumenty akustyczne

 

amen

Nie wiem gdzie byliście , ale ja w małym składzie w teatrze poczułem bas z kontrabasu wystarczająco odpowiedni. Może nie było go czuć w klatce piersiowej , co czasem mam u siebie z głośników , ale nie zamienił bym tego przeżycia na kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, baran napisał:

Wzorzec może tak, ale audiofile nie wydają się nim być zainteresowani ?

Tak niestety często bywa, ale wtedy nie ma mowy o HiFi (bo słowa HighEnd to nie rozumiem za bardzo) tylko jest dyskusja o własnych upodobaniach i.....każdy ma rację. Swoją rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Wigilię ?

 

Noszę się z zamiarem zakupu kolumn Dynaudio - tylko niestety nie wiem które wybrać. 

Obecnie gram na Dali 5005 + Rotel RA 972. Zestaw ten posiadam od ok. 14 lat. Kolejny również będzie na lata. Nie jestem audiofilem, który wciąż goni za innym lepszym dźwiękiem.

Kolumny będą stały w pokoju 24m. Słucham wszystkiego oprócz jazzu, metalu i muzyki symfonicznej. Przede wszystkim muzyka elektroniczna, klubowa, pop, dance i stary polski rock.

Poszukuję sprzętu do 10 tyś zł. W tej cenie  chciałbym nabyć kolumny + wzmacniacz (najlepiej z wbudowanym DAC) Sygnał będzie szedł z PC cyfrowo odtwarzany z Tidal. Płyt u mnie nie ma więc problem z CD mam z głowy.

Na pierwszy ogień chciałem kupić kolumny, bo to one są z dużym stopniu odpowiedzialne za rodzaj dźwięku. Niestety muszę je kupić w ciemno i stąd prośba do Was o pomoc.

Czego oczekuję od dźwięku:

1. Bas mocny, głęboki, nisko wchodzący, zaokrąglony na dole  i masywny.

2. Średnica ciepła, słodka -  ale bez przesady

3.  Wysokie tony nienachalne, bez piasku czy jazgotu.

Obecnie cenie sobie muzykalność spójność dźwięku, łagodności i ciepło. Chciałbym móc słuchać godzinami głosów kobiecych, do tego pięknie grający fortepian skrzypce czy gitara i byłoby super. Wszystko musi mieć jednak pokaźną podstawę basową. Z tego względu kolumny muszą być podłogowe. Żadne podstawki nie zagrają taką "masą"

Jeżeli komuś pomoże to ostatnio nabyłem nowe słuchawki Meze 99 Classic. Przed zakupem dużo słuchałem i porównywałem brzmienie z innymi ( nowe, więc miałem taką możliwość) Ostatecznie na placu boju zostały wspomniane Meze i Audioquest NightOwl, które były jednak zbyt ciemne, wycofane na górze i nie miały potęgi brzmienia. Miały za to zdecydowanie lepszy niższy bas, grały płynniej i muzykalniej.

Jeżeli ktoś zna Meze 99 to wie jakich kolumn poszukuję.

Pozdrawiam Was serdecznie

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Night Wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie ja osobiście myślał bym o Xeo 20 albo rozszerzyć budżet o 40% i masz Xeo 30.

 

W innym wypadku pomyśl o zestawie Emit 20 + Yamaha d803 + svs sb2000 pro. Ta yamaha ma Dac, funkcje sieciowe etc, a do tego całkiem dobre końcówki mocy. Najważniejsze, że pozwala odciąć bas z kolumn i można to przekierować do suba. To odciąży kolumny z dużych amplitud i będą grały po prostu lepiej. Choć trzeba to potem ładnie szyć, co nie jest takie proste. Jak źle coś połączy suba z kolumnami, to nie będziesz zadowolony, bo będzie grało biednie.

 

Jednakże, przy Twoich wymaganiach zastanawiał bym się czy Dynaudio to dobry pomysł. Zwłaszcza w ciemno. Za 10k można już pomyśleć o Mission ZX4 + wspomniana Yamaha. I tutaj już mamy kolumny trójdrożne.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Night Wolf napisał:

Witam w Wigilię ?

 

Noszę się z zamiarem zakupu kolumn Dynaudio - tylko niestety nie wiem które wybrać. 

Obecnie gram na Dali 5005 + Rotel RA 972. Zestaw ten posiadam od ok. 14 lat. Kolejny również będzie na lata. Nie jestem audiofilem, który wciąż goni za innym lepszym dźwiękiem.

Kolumny będą stały w pokoju 24m. Słucham wszystkiego oprócz jazzu, metalu i muzyki symfonicznej. Przede wszystkim muzyka elektroniczna, klubowa, pop, dance i stary polski rock.

Poszukuję sprzętu do 10 tyś zł. W tej cenie  chciałbym nabyć kolumny + wzmacniacz (najlepiej z wbudowanym DAC) Sygnał będzie szedł z PC cyfrowo odtwarzany z Tidal. Płyt u mnie nie ma więc problem z CD mam z głowy.

Na pierwszy ogień chciałem kupić kolumny, bo to one są z dużym stopniu odpowiedzialne za rodzaj dźwięku. Niestety muszę je kupić w ciemno i stąd prośba do Was o pomoc.

Czego oczekuję od dźwięku:

1. Bas mocny, głęboki, nisko wchodzący, zaokrąglony na dole  i masywny.

2. Średnica ciepła, słodka -  ale bez przesady

3.  Wysokie tony nienachalne, bez piasku czy jazgotu.

Obecnie cenie sobie muzykalność spójność dźwięku, łagodności i ciepło. Chciałbym móc słuchać godzinami głosów kobiecych, do tego pięknie grający fortepian skrzypce czy gitara i byłoby super. Wszystko musi mieć jednak pokaźną podstawę basową. Z tego względu kolumny muszą być podłogowe. Żadne podstawki nie zagrają taką "masą"

Jeżeli komuś pomoże to ostatnio nabyłem nowe słuchawki Meze 99 Classic. Przed zakupem dużo słuchałem i porównywałem brzmienie z innymi ( nowe, więc miałem taką możliwość) Ostatecznie na placu boju zostały wspomniane Meze i Audioquest NightOwl, które były jednak zbyt ciemne, wycofane na górze i nie miały potęgi brzmienia. Miały za to zdecydowanie lepszy niższy bas, grały płynniej i muzykalniej.

Jeżeli ktoś zna Meze 99 to wie jakich kolumn poszukuję.

Pozdrawiam Was serdecznie

 

 

 

 

 

 

 

 

Meze miałem i znam ich charakter. Dynaudio będzie dobrym wyborem. Kwestia jeszcze czy mają być używane , czy nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ,wybór jest duży. Ale moim zdaniem, bezpiecznym wyborem jest Dynaudio emit 30(kolega chciał podłogowe) a do nich Musical m5si. Po rabatach powinien się zmieścić w 10-11 tyś.

Jednak wiem , że komuś się dobrze doradza?Jednak myślę , że ten zestaw charakterem będzie zbliżony do Meze. Będzie obszerny bas , delikatne wysokie tony i przyjemna średnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, baran napisał:

W tym budżecie ja osobiście myślał bym o Xeo 20 albo rozszerzyć budżet o 40% i masz Xeo 30.

 

W innym wypadku pomyśl o zestawie Emit 20 + Yamaha d803 + svs sb2000 pro. Ta yamaha ma Dac, funkcje sieciowe etc, a do tego całkiem dobre końcówki mocy. Najważniejsze, że pozwala odciąć bas z kolumn i można to przekierować do suba. To odciąży kolumny z dużych amplitud i będą grały po prostu lepiej. Choć trzeba to potem ładnie szyć, co nie jest takie proste. Jak źle coś połączy suba z kolumnami, to nie będziesz zadowolony, bo będzie grało biednie.

 

Jednakże, przy Twoich wymaganiach zastanawiał bym się czy Dynaudio to dobry pomysł. Zwłaszcza w ciemno. Za 10k można już pomyśleć o Mission ZX4 + wspomniana Yamaha. I tutaj już mamy kolumny trójdrożne.

Budżetu rozszerzyć nie dam rady i tak już jest mocno przeciągnięty. Emin 20 odpada, bo poszukuję wyłącznie podłogówek. Jeżeli chodzi o wzmacniacz to zastanawiałem się nad Heglem H200/H300/H160 lub Atoll200IN, Creek Destiny lub Krell. Nie zmam się, ale sub kojarzy mi się tylko z łup łup, dźwięk jest specyficzny, nie dla mnie.

Godzinę temu, izapat napisał:

Meze miałem i znam ich charakter. Dynaudio będzie dobrym wyborem. Kwestia jeszcze czy mają być używane , czy nowe?

Super, może w związku z tym będziesz  mi  mógł doradzić, które kolumny podłogowe, używane będą dla mnie odpowiednie. W sumie mogę wydać max 10 k ale to budżet na całość czyli razem ze wzmacniaczem. W kręgu moich zainteresowań są Dynaudio X32 X34 X 38 DM3/7 Focus 220 i 260. Może coś innego ?

48 minut temu, Adam 38 napisał:

Potwierdzam, bardzo podobne podejście do prezentacji muzyki. W normalnych pieniądzach EMIT M20. Chociaż zastanowiłbym się jeszcze nad Pylon Diamond 25. 

Emit 20 odpada bo to podstawka.  Jak grają pylony ? Jesteś  w stanie coś więcej powiedzieć ? Nie przeczę, że najbardziej jestem zainteresowany kolumnami ze stajni Dynaudio.

10 minut temu, izapat napisał:

No właśnie ,wybór jest duży. Ale moim zdaniem, bezpiecznym wyborem jest Dynaudio emit 30(kolega chciał podłogowe) a do nich Musical m5si. Po rabatach powinien się zmieścić w 10-11 tyś.

Jednak wiem , że komuś się dobrze doradza?Jednak myślę , że ten zestaw charakterem będzie zbliżony do Meze. Będzie obszerny bas , delikatne wysokie tony i przyjemna średnica.

Elegancko, Kandydat Emit 30 wysuwa się na prowadzenie.

A jak gra Emit 30 w stosunku do Focus 220 mkII lub X34  ? Może zapytam inaczej.  Jak wygląda hierarchia kolumn Dynaudio patrząc od najniższych serii ? Która z nich jest wyższa DM Emit X czy Focus ?

Edytowane przez Night Wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Night Wolf napisał:

Budżetu rozszerzyć nie dam rady i tak już jest mocno przeciągnięty. Emin 20 odpada, bo poszukuję wyłącznie podłogówek. Jeżeli chodzi o wzmacniacz to zastanawiałem się nad Heglem H200/H300/H160 lub Atoll200IN, Creek Destiny lub Krell. Nie zmam się, ale sub kojarzy mi się tylko z łup łup, dźwięk jest specyficzny, nie dla mnie.

Super, może w związku z tym będziesz  mi  mógł doradzić, które kolumny podłogowe, używane będą dla mnie odpowiednie. W sumie mogę wydać max 10 k ale to budżet na całość czyli razem ze wzmacniaczem. W kręgu moich zainteresowań są Dynaudio X32 X34 X 38 DM3/7 Focus 220 i 260. Może coś innego ?

Emit 20 odpada bo to podstawka.  Jak grają pylony ? Jesteś  w stanie coś więcej powiedzieć ? Nie przeczę, że najbardziej jestem zainteresowany kolumnami ze stajni Dynaudio.

Jak używane , to lepiej seria exite , łatwiejsza do napędzenia.Model zależy od wielkości pokoju. Wzmacniacz,: Musical fidelity , Atola znam tylko in100se , ale też by się sprawdził,(tylko nie ma daca) i oba dadzą radę focusom,creek to też dobry wzmacniacz , ale ciężko chyba będzie kupić w dobrym stanie.Hegla miałem model h80 , ale uważam ,że Musical m5si będzie lepszy.

Ciężko doradzić,tyle tego jest. Napisałem Ci tylko z czym miałem doczynienia i wiem ,że charakterem będzie podobnie do Twoich słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Night Wolf, no to w takim wypadku wciąż... YB Audio Sharq ze wzmacniaczem Yamahy. Słyszałem te kolumny, słyszłem ten wzmacniacz (choć nie z tymi kolumnami) i generalnie uważam, że ciężko się zmieścić w tej cenie z czymś lepszym.

Ze "sklepowych"? Generalnie Dynaudio polecałbym tylko ludziom, którzy to słyszeli i lubią Dynaudio. W mojej ocenie nawet nowe Contour nie są mistrzami świata, a raczej przeciętniakami... Ze sklepowych... Ciężko mi coś polecić, bo "sklepowe" nabierają sensu przy wyższych kwotach. Ja miło wspominam Ushery V602. Jakby się udało jeszcze gdzieś kupić.

 

Ja osobiście nie jestem przekonany do Focusów, choć sam kiedyś rozważałem. Nie mam nic na poparcie swojej tezy. Po prostu mi się nie podobały. Bardziej już Dynaudio X44 abo X38... Warto celować w 3 drogi, bo zakładam, że będziesz łoił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by podłączył contury pod yamahe , to będą przeciętniakami.?

YBaudio pewnie ,to są dobre kolumny , ale jak się koledze nie spodobają ,będzie ciężko odsprzedać.

 

Godzinę temu, Night Wolf napisał:

Budżetu rozszerzyć nie dam rady i tak już jest mocno przeciągnięty. Emin 20 odpada, bo poszukuję wyłącznie podłogówek. Jeżeli chodzi o wzmacniacz to zastanawiałem się nad Heglem H200/H300/H160 lub Atoll200IN, Creek Destiny lub Krell. Nie zmam się, ale sub kojarzy mi się tylko z łup łup, dźwięk jest specyficzny, nie dla mnie.

Super, może w związku z tym będziesz  mi  mógł doradzić, które kolumny podłogowe, używane będą dla mnie odpowiednie. W sumie mogę wydać max 10 k ale to budżet na całość czyli razem ze wzmacniaczem. W kręgu moich zainteresowań są Dynaudio X32 X34 X 38 DM3/7 Focus 220 i 260. Może coś innego ?

Emit 20 odpada bo to podstawka.  Jak grają pylony ? Jesteś  w stanie coś więcej powiedzieć ? Nie przeczę, że najbardziej jestem zainteresowany kolumnami ze stajni Dynaudio.

Elegancko, Kandydat Emit 30 wysuwa się na prowadzenie.

A jak gra Emit 30 w stosunku do Focus 220 mkII lub X34  ? Może zapytam inaczej.  Jak wygląda hierarchia kolumn Dynaudio patrząc od najniższych serii ? Która z nich jest wyższa DM Emit X czy Focus ?

Seria DM jest starsza od Emit , ale to ten sam poziom.Z dynaudio jest tak , że im lepsze towarzystwo tym lepiej zagrają.Później jest seria excite ,focus itd..

Najlepiej jak zadzwonisz do salonu audio i poprosisz ,żeby Ci wypożyczyli na odsłuch.

A jak już koniecznie z używek, to x34 lub x44 i do tego Musical , będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapisać do klubu ?

 

Teraz gram na Contour 2.1.

Bliźniacze kolumny do Contour 2.5, ale w wersji podstawkowej.

Co ciekawe jest to jednocześnie głośnik centralny.

Kupiłem parę, od człowieka który zmieniał swój system AV, miał 5 kolumn Contour 2.1 jak dwie frontowe, dwie tylne i central.

Jeden z niewielu zespołów głośnikowych Dynaudio w układzie D'appolito, charakteryzujący się dużą kulistą przestrzenią, z wyraźniejszymi niż w klasycznym układzie głośników, pozornymi źródłami dźwięku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2018 o 12:21, Studio16Hertz napisał:

Z ciekawostek należy napisać iż nowy wówczas (1996r) głośnik wysoko tonowy D260 ESOTEC który powstał w firmie Dynaudio trafił do całej nowej serii Contour (1,1 . 1,3mkII . 1,8 mkII . 3,0 . 3,3 ) .Poprzednie Contoury ( 1, 2 , 1,8 ) bazowały na D28AF tak jak Compound i Audience 10, 15 ,20.

Witam Wszystkich miłośników Dynaudio ze Świątecznym pozdrowieniem !!

Właśnie dotarły do mnie zakupione w UK Dynaudio Contour 1,8mk2. Z ciekawości sprawdziłem jakie przetworniki są w nich zainstalowane i o dziwo tweeter to D28/2 (z podwójnym magnesem) a nie Esotec D260 jak powszechnie jest podawane, zawiodłem się trochę, bo byłem przekonany że jest tam D260.  Woofert to 17W75 LQ Esotec. 

Moje pytanie brzmi, czy ten D28/2 z podwójnym magnesem jest to jakaś wersja ulepszona tego głośnika, jak on się plasuje w porównaniu do Esotec D260 ?

D28-2 z podwójnym magnesm.jpg

D28-2 z podówjnym magnesem.jpg

17W75 LQ.jpg

D28-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, fej napisał:

byłem przekonany że jest tam D260

Ja też, ale i tak pamiętam że jak postawić Contury 1.8 MK II to żadne Focusy 220/260 nie mają do nich startu, no chyba że ktoś lubi dźwięk o charakterystyce boomboxa ?

 

Może zrobić jeszcze zdjęcia zwrotnicy, mogą być na priv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.