Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj masz wejścia na Ocosy...

Swego czasu miałem dwie pary 1.8mk2 z wejściem na ocosy. Zarówno w jednej jak i w drugiej siedział d28/2. Posiadam Contour t2.1 z gniazdem takim jak Ty i siedzi w nim d260. Contour 3.3 z takim wejściem też posiadał d260. Znajomy miał Contour 3.0 z wejściem na ocosy i tam siedział d28/2. 

A teraz moja teoria legła w gruzach jak wrzuciłeś zdjęcie i piszesz, że siedzi tam d28/2. ?

$_2.jpeg

17 godzin temu, rambo54 napisał:

Przepraszam ale Cie nie rozumiem.

Sądzilem że D/28 był w 1.8 po prostu.

Były dwie wersje 1.8 mk II ? dwie wersje 3.0 i dwie 3.3 ? można je rozpoznać bo braku gniazda OCOS ?

Na pewno różniły się gniazdami i wysokotonowcami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie

 

Ja tez uwazam ze Contour powinnem tam siedzieć D260 w tych 1.8 mk Ii bez ocos. 

Ktoś podmienil moze drivery, natomiast jako posiadacz pary T2.1 też jestem zdziwiony ze midwofery są na blaszanych koszach. ?

14 minut temu, trebore napisał:

Posiadam Contour t2.1 z gniazdem takim jak Ty i siedzi w nim d260

Ale też nie Esotec tylko jakaś proteza na bazie D28/2. 

Bez tej komory wytłumiającej z Esotec D260. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, trebore napisał:
12 minut temu, trebore napisał:

 

 

U mnie bez Esotec. 

Chociaz dziwne, bo znowu wszystkie trzy glosniki są z ekranem magnetycznym a ten twój wyglada jak bez? 

Podzielił byś sie swoimi odczuciami z grania T2.1 względem innych Dynek? Craft? Inne Contoury? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2020 o 16:35, izapat napisał:

Seria DM jest starsza od Emit , ale to ten sam poziom.Z dynaudio jest tak , że im lepsze towarzystwo tym lepiej zagrają.Później jest seria excite ,focus itd..

Najlepiej jak zadzwonisz do salonu audio i poprosisz ,żeby Ci wypożyczyli na odsłuch.

A jak już koniecznie z używek, to x34 lub x44 i do tego Musical , będziesz zadowolony.

Pewnie masz rację, ale z tego co widziałem Musical ma tylko wyjście na Ethernal, brak wejść optycznych i coaxialnych, a chciałem do tego sprzętu podpiąć oprócz PC jeszcze telewizor i x-box. a w razie czego w przyszłości dokupić pełnowartościowy DAC. W tej sytuacji najbardziej chodzi mi po głowie Hegel H160 i Atoll 20 IN + DAC albo streamer.  Tylko pytanie czy nie będzie zbyt jasno  sucho i klarownie ? Najchętniej do tych kolumn dokupiłbym Roxana Caspain M2 tylko pytanie co z DAC  i wejściami optycznymi...

W dniu 26.12.2020 o 12:04, rambo54 napisał:

Ja też, ale i tak pamiętam że jak postawić Contury 1.8 MK II to żadne Focusy 220/260 nie mają do nich startu, no chyba że ktoś lubi dźwięk o charakterystyce boomboxa ?

 

Może zrobić jeszcze zdjęcia zwrotnicy, mogą być na priv. 

Czyli Focusy grają aż tak tragicznie ? Lepiej wybrać X34 czy właśnie takie stare Country. ? Zależy mi na ciepłym dźwięku masywnym  i delikatnie wykastrowanym na górze czyli ponoć tak jak w starej szkole Dynaudio.  Z tego co czytałem kolumny z pod modelu X nie są już takie ciepłe i "misiowate"

Edytowane przez Night Wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dynaudio znam tak bardziej od wyzszych modeli. 

Miałem Special 25 czy Confidence C2. 

Idąc w dół to Contour gra słabiej ale granie focusów 140 czy 260 mnie już nie cieszylo. 

Podbite skraje pasma pod muzyke pop i zamulone srednice. 

Jak chce stara szkola to wlasnie takie 1.8 mk2 to dużo fajnego grania za małą kase. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo zależy do jakiej muzyki. Słucham F260 od ponad czterech lat i owszem brakuje mi lepszej kopułki ale generalnie jestem bardzo zadowolony. Wcześniej miałem DM 3/7. Ja słucham głównie jazz, małe składy. według mnie świetne głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2020 o 12:54, Night Wolf napisał:

Witam w Wigilię ?

 

Noszę się z zamiarem zakupu kolumn Dynaudio - tylko niestety nie wiem które wybrać. 

 

Stawiałbym Contour 1.8 Mk. II, Focus 260, Focus 220 Mk. II, w tej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Night Wolf napisał:

Pewnie masz rację, ale z tego co widziałem Musical ma tylko wyjście na Ethernal, brak wejść optycznych i coaxialnych, a chciałem do tego sprzętu podpiąć oprócz PC jeszcze telewizor i x-box. a w razie czego w przyszłości dokupić pełnowartościowy DAC. W tej sytuacji najbardziej chodzi mi po głowie Hegel H160 i Atoll 20 IN + DAC albo streamer.  Tylko pytanie czy nie będzie zbyt jasno  sucho i klarownie ? Najchętniej do tych kolumn dokupiłbym Roxana Caspain M2 tylko pytanie co z DAC  i wejściami optycznymi...

Czyli Focusy grają aż tak tragicznie ? Lepiej wybrać X34 czy właśnie takie stare Country. ? Zależy mi na ciepłym dźwięku masywnym  i delikatnie wykastrowanym na górze czyli ponoć tak jak w starej szkole Dynaudio.  Z tego co czytałem kolumny z pod modelu X nie są już takie ciepłe i "misiowate"

Zgadza się seria excite jest żywsza , ale bez przesady . Emit 30 będzie dobrym wyborem ,przeznacz trochę więcej na lepszy wzmacniacz,jak nie Musical , to Hegel h160 . Albo h80 , którego słuchalem i było dobrze.I zmieścisz się w swoim budżecie . Caspian ma sporo góry a Tobie chyba nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ps39 napisał:

według mnie świetne głośniki.

Myśle że bliźniacze im Contury 1.8 to te same głośniki, ale jednak im wyższa seria, to lepsze zwrotnice.

Chociaż Focusy 260 i jest taka właśnie odmłodzona wersja tych starszych 1.8, i powinno to grać conajmniej tak samo dobrze. Niestety ale tak nie jest. Contury 1.3 są chwalone do dziś a mają 20 lat, bliźniaczy im Focus 140/160 to dźwiekowo jest w porównaniu jak bommbox. Ale, jak napisałeś:

3 godziny temu, ps39 napisał:

To bardzo zależy do jakiej muzyki.

ale też od przyzwyczajeń np do lepszych rzeczy. bardziej wyrafinowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów przerabia temat contour 30 + integra accuphase serii 470/480/600/650 ? 

Jak wypada takie zestawienie? Czy A klasowe integry accu daja radę je napedzic? 

Ciekawi mnie takie połączenie, tylko nie wiem czy to ze sobą zagra?

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, stecko napisał:

Czy ktoś z forumowiczów przerabia temat contour 30 + integra accuphase serii 470/480/600/650 ? 

Jak wypada takie zestawienie? Czy A klasowe integry accu daja radę je napedzic? 

Ciekawi mnie takie połączenie, tylko nie wiem czy to ze sobą zagra?

Accu napędzi cotury bez problemu . jednak co do barwy , to już indywidualna sprawa. U mnie był Accu e380 + contour 20i było dobrze , przyjemnie , ale bez pazura. Accu 480 podobno gra bardziej żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accu napędzi cotury bez problemu . jednak co do barwy , to już indywidualna sprawa. U mnie był Accu e380 + contour 20i było dobrze , przyjemnie , ale bez pazura. Accu 480 podobno gra bardziej żywo.
Z "recenzji" właśnie 480 jest bardziej żywa aniżeli 470 które ma cieplejsza barwę.
A taki e600/650 będzie po spokojniejszej stronie grania?

Na czym u Ciebie ostatecznie stanęło?

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, stecko napisał:

Z "recenzji" właśnie 480 jest bardziej żywa aniżeli 470 które ma cieplejsza barwę.
A taki e600/650 będzie po spokojniejszej stronie grania?

Na czym u Ciebie ostatecznie stanęło?

Octave v70se + Dynaudio contour 20i . Jest więcej szczegółów ,informacji. Bardzo żywe granie , ale nie ostre.

e600/650 nie słuchałem , więc się nie wypowiem.

Jednak Accu miło wspominam. Może kiedyś będę celował w e480 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octave v70se + Dynaudio contour 20i . Jest więcej szczegółów ,informacji. Bardzo żywe granie , ale nie ostre.
e600/650 nie słuchałem , więc się nie wypowiem.
Jednak Accu miło wspominam. Może kiedyś będę celował w e480 
Ja pozostane przy tranie Lampy nie dla mnie, za dużo cackania się z nimi. Nie mam czasu na tę całą ich otoczke i rytuały

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octave akurat świetnie pasuje do Contour. Contoury są ciemne, a Octave ma ch-kę wznoszącą. Z małym zadziorem na końcu pasma. Można powiedzieć, że idealne dopasowanie ? Choć jest jak z analogiem. Drogo i niewygodnie ?

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2020 o 08:41, trebore napisał:

Tutaj masz wejścia na Ocosy...

Swego czasu miałem dwie pary 1.8mk2 z wejściem na ocosy. Zarówno w jednej jak i w drugiej siedział d28/2. Posiadam Contour t2.1 z gniazdem takim jak Ty i siedzi w nim d260. Contour 3.3 z takim wejściem też posiadał d260. Znajomy miał Contour 3.0 z wejściem na ocosy i tam siedział d28/2. 

A teraz moja teoria legła w gruzach jak wrzuciłeś zdjęcie i piszesz, że siedzi tam d28/2. ?

$_2.jpeg

Na pewno różniły się gniazdami i wysokotonowcami. 

Ja posiadam Contour 3.0 z wejściem na ocosy i siedzi u mnie D-260.

IMG_0483.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Dynaudio są takie własnie chocki klocki..

W moich kolumnach Dynaudio Gemini z 1991 roku siedzą wszystkie głośniki z serii Esotec (2x 15w75 Esotec i D260 Esotec) mimo że firma sama twierdzi że wprowadziła serie Esotec w 1996r a tu proszę bardzo, w moich innych kolumnach Dynaudio i u kolegów, raz tak raz śmak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, rambo54 napisał:

raz tak raz śmak. 

Ja na przykład kiedyś miałem Contoury 1.3 mk2, w których nie było terminali WBT. Napisałem do supportu Dynaudio i odpisali mi, że faktycznie, pierwsze egzemplarze nie miały WBT, tylko zwykłe terminale. Do tego nie mogli zidentyfikować daty produkcji moich egzemplarzy, gdyż jak mi napisali "We changed our online management system in 2007 and a lot of serial numbers were lost in transition" ?

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu podam,że w 1,3SE były instalowane D28/2 z podwójnym magnesem (https://www.lowbeats.de/dynaudio-se-4-kompaktboxen-im-online-vergleich/), ale nie wiem czy we wszystkich. Z artykułu wynika, że drugi magnes zwiększa wydajność głośnika. Wniosek taki, że D28/2 i D260 były w wielu wersjach, i takD28/2 z pojedyńczym magnesem/z podwójnym magnesem, D260 z napisem esotec/bez napisu esotec/audience/z podójnym magnesem, 

Dynaudio_Contour1.3SE-Tweeter-1024x768.jpg

D28-2.jpg

D260 Audience_2.jpg

D260_Esotec.jpg

D260_nie Esotec.jpeg

D260 Audience_dynaudio achterkant.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.