Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.11.2020 o 13:56, Roxi napisał:

Co maja nie zagrać. Góra i obudowa z S25, dół z C1 i gra muzyka. Monitorek cieszy oko, może zostać na długi lata ? każdy już słyszy i widzi oczami wyobraźni, czego może się po nich spodziewać... 

No nie.

Heritage - to góra z Confidence 20 a nie z S25. A dół z serii Evidence a nie z Confidence C1. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heritage special są bardzo podobne do Special 25... Oba mają głośniki basowe o małym wychyleniu liniowym, oba są dość wysoko strojone (s25 były strojone chyba na 40Hz). No i zwrotnica I rzędu z niskim podziałem ?

 

Nie zdziwię się jeśli ludziom będą się podobać, ale wydaje mi się, że regularna oferta Dynaudio w tej cenie będzie lepsza (Contour 20i), co nie znaczy "fajniejsza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Te C1 z Olx to jest jakiś śliski temat, to były te same które ktoś wcześniej sprzedawał kilka miesięcy, cena za nie była śmieszna bo poprzedni właściciel chciał się ich bardzo pozbyć, ukrywał wady, otarć. Ktoś je kupił i bardzo szybko znowu sprzedał, być może zaraz znowu się pojawią na sprzedaż 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie mają wady? Głośniki uszkodzone czy w dźwięku coś nie tak? Bo jeśli masz na myśli same "otarcia" czy inne ślady wizualne na obudowie, to chyba nic dyskwalifikującego. 600zł do renowacji i masz jak nowe kolumny, lakier piano/fornir do wyboru. 

1 godzinę temu, aqs napisał:

Te C1 z Olx to jest jakiś śliski temat, to były te same które ktoś wcześniej sprzedawał kilka miesięcy, cena za nie była śmieszna bo poprzedni właściciel chciał się ich bardzo pozbyć, ukrywał wady, otarć. Ktoś je kupił i bardzo szybko znowu sprzedał, być może zaraz znowu się pojawią na sprzedaż 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rambo54 napisał:

35hz co dla monitora jest wyczynem, szczególnie że s25 mają 89.5db skuteczność. 

Z pomiarów mi wychodził dołek impedancji na 40Hz. Contour 20 są strojone na 30Hz. Zresztą to samo wyszło na audio com i na stereophile. Choć special forty są strojone na 50Hz ?

 

Gdyby s25 miały mniejszy woofer, to 40Hz byłoby niskie. Generalnie woofery dynaudio są bardzo specyficzne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, don111 napisał:

Jakie mają wady? Głośniki uszkodzone czy w dźwięku coś nie tak? Bo jeśli masz na myśli same "otarcia" czy inne ślady wizualne na obudowie, to chyba nic dyskwalifikującego. 600zł do renowacji i masz jak nowe kolumny, lakier piano/fornir do wyboru. 

 

C1 za 8900 to już jest podejrzane, i dlaczego ktoś kto je kupił zaraz sprzedaje, z poprzednim właścicielem rozmawiałem, kręcił i mącił jak tylko się da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, rambo54 napisał:

właśnie czytałem na grupach na FB, że gość dał się w to wrobić

te zdjęcia znam już na pamięć, widziałem je przynajmniej dwa razy w zeszłym roku

 

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, rambo54 napisał:

Podoba mi się ta cena, jeżeli ktoś w kraju nad Wisłą posiada takie i mu się kurzą to zapraszam do kontaktu, chętnie odkupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Contour 30 są bardzo ciemne i mają ogromny bas. Focusy z tego co pamiętam były dość jasne, czyli zupełnie inny dźwięk. W prawdzie focusy słyszałem bardzo dawno temu, ale moim zdaniem to jest zupełnie inna liga brzmienia. Tylko... Contoury są mniej spektakularne i na początku mogą wydawać się trochę nudne. Ja porównuję Contour 30 bezpośrednio do Special 25 i moim zdaniem nie ma co porównywać... Tylko, że cotoury są bardzo ciemne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, baran napisał:

porównuję Contour 30 bezpośrednio do Special 25

Jeśli masz chwilę, napisz kilka zdań "versus" 

Pozdrawiam

20 minut temu, Art45 napisał:

Czy jest sens upgrejdu z Focus 220 mk2 na Contour 30

Między Focus a Contour jest zawsze duży przeskok, między światem hifi a hi end, ale czy w tej sytuacji wart aż takich nakładów finansowych, to już musisz sam ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rambo54 napisał:

Jeśli masz chwilę, napisz kilka zdań "versus" 

Pozdrawiam

Między Focus a Contour jest zawsze duży przeskok, między światem hifi a hi end, ale czy w tej sytuacji wart aż takich nakładów finansowych, to już musisz sam ocenić.

Chodzi mi głównie o kopułkę Esotar2 (vs. Esotec w focusach) jak i o lepszą kontrolę basu. Czasami mam wrażenie że bas nie jest poprawnie kontrolowany w Focusach i staje się nieco "Boom-box'owy" ?   Ciemne granie mi odpowiada. Używam Naim Supernait 2  + Naim ND5 XS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, rambo54 napisał:

Góra z Esotarów jest ZNACZNIE lepsza względem Esoteców w KAŻDEJ kolumnie Dynaudio.

Bas z kolumn z serii Focus też odbierałem nieco dyskotekowo, w Conturach które miałem, bas był bardziej audiofilski.

 

Myślałem też o Contour S 3.4 ale to już starsze konstrukcje z Esotec'ami. Lepiej chyba będzie trochę dołożyć i pójść jednak w stronę C30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rambo54 napisał:

Jeśli masz chwilę, napisz kilka zdań "versus" 

Pozdrawiam

Między Focus a Contour jest zawsze duży przeskok, między światem hifi a hi end, ale czy w tej sytuacji wart aż takich nakładów finansowych, to już musisz sam ocenić.

Special 25:

1. Boomiący, trudny do opanowania bas (ale da się to zrobić), bardzo gruba dolna średnica. BARDZO.

2. Bardzo gładkie brzmienie - dość jasne (nawet bardzo jasne ? )

3. Jasna, melodyjna średnica, choć brakuje trochę szczegółów 

4. Jasna góra, równie melodyjna, choć momentami nazwał bym ją nieco... suchą? Szumiącą? Na pewno nie szeleszczącą. Coś mi tam po prostu nie pasuje :P 

5. Fajna stereofonia :) 

6. Nie można grać głośno

7. "Taka se" dynamika

8. Bardzo romantyczne granie

9. Special 25 są bardzo łatwe do napędzenia

 

Contour 30:

1. Ogromny, niski bas. Łatwy do opanowania i zdecydowanie mniej podbarwiony niż w S25, ale nieco wolny, w zasadzie chyba wolniejszy niż w S25. Dużo chudsza średnica.

2. Brzmienie gładkie ale już nie tak gładkie jak w S25. Ciemne i wydaje się "bez życia"

3. Ciemna średnica, ale za to bardzo szczegółowa. Co jest w sumie dość dziwne, ale takie mam wrażenie.

4. Ciemna góra, w mojej ocenie dużo bardziej szczegółowa niż w Special 25. Duuuuużooooo.

5. Dużo fajniejsza stereofonia, dosłownie mam wrażenie, że instrumenty stoją w pokoju 

6. Można grać naprawdę głośno, choć mnie trochę brakuje ?

7. Dynamika jest ok, ale w Contour 60 było dużo lepiej :) 

8. Contour lepiej różnicuje nagrania. Tzn. jak się wsadzi inną płytę to gra ZUPEŁNIE inaczej. W S25 tego nie odnotowałem

9. Trochę brak romantyzmu w graniu. Są lepsze od większości kolumn w tym zakresie, ale do S25 to nie mają startu pod tym względem.

10. Contour 30 są tylko łatwe do napędzenia ?

 

Generalnie Contour (20/30) i Special 25 to są zupełnie inne kolumny i prawdopodobnie trafią w inne gusta. Special 25 po czasie zaczyna mnie wkurzać, a Contour 30 nie. To tak jakby Dynaudio zrobiło w końcu kolumny ze wszystkimi zaletami "Dynaudio", ale bez głównych wad (czyli bas, niski maksymalny SPL, trochę monotonne brzmienie).

 

 

Don't get me wrong... Obydwie kolumny są "fajne". Może jeszcze nie "dobre" (bo jednak grają mocno charakterystycznie), ale fajne. Przyjemnie się słucha. Niemniej różnicą w brzmieniu Contour 20 / 30 da się uzasadnić różnicę w cenie :) 

Choć ostatnio widziałem, że Contour 20 codziły po 15k, a tyle właśnie mój ojciec zapłacił za Special 25... Gdybym miał do wyboru S25 vs Contour 20 to bez myślenia biorę Contoury - bardziej moje brzmienie. Nie jestem fanem "starej szkoły" Dynaudio :)

Z drugiej strony... Mój ojciec woli S25, bo mu lepiej do ucha pasują.

 

Mam nadzieję, że to coś wyjaśnia. To są moje subiektywne odczucia. Z pomiarów wychodzi to samo :P 

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Art45

szczerze mówiąc ja basu w Contour 30 nie lubię. Do tego stopnia, że wyciąłem go poniżej 80Hz i gram z suba. Też mnie się właśnie "boomboxowy" wydawał. Wolny, boomiący, podbarwiony. Najgorsze że to zweryfikowałem w 3 różnych pokojach na 3 różnych wzmacniaczach...

Pomyśl o Contour 20. Może to będzie dobry strzał, bo są inaczej strojone. Niby ten sam głośnik, ale jakoś tak inaczej brzmią. Ja ich słuchałem jakiś czas temu i wydały mi się bardzo dobre. Nawet bardziej niż bardzo.

 Dodatkowo... a może Focus 30xd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, baran napisał:

@Art45

szczerze mówiąc ja basu w Contour 30 nie lubię. Do tego stopnia, że wyciąłem go poniżej 80Hz i gram z suba. Też mnie się właśnie "boomboxowy" wydawał. Wolny, boomiący, podbarwiony. Najgorsze że to zweryfikowałem w 3 różnych pokojach na 3 różnych wzmacniaczach...

Pomyśl o Contour 20. Może to będzie dobry strzał, bo są inaczej strojone. Niby ten sam głośnik, ale jakoś tak inaczej brzmią. Ja ich słuchałem jakiś czas temu i wydały mi się bardzo dobre. Nawet bardziej niż bardzo.

 Dodatkowo... a może Focus 30xd ?

Ciekawe spostrzeżenia. Też myślałem o C20. "Boom box'owy" bas w C30 ? Sądziłem że będzie bardziej wyrafinowany/kontrolowany niż w F220. Czasami przy głośniejszym graniu mam poczucie "wody w uszach" przy F220. Faktycznie, pokój i rozmieszczenie to duża różnica. Próbowałem wszystkiego i różnych pokoi. W mniejszym pokoju basy gdzieś uciekają a w dużym jest nadmiar. Gdy ustawiam 90cm od tylnej ściany przy grubych zasłonach wtedy grają w miarę ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej niż w "starych" dynaudio. Niemniej, to są pierwsze *moje* dynaudio i jestem przyzwyczajony do innych standardów ?

Na tle Dynaudio, które znam jest super w C30, ale na tle innych kolumn (np. czegoś z SS Revelator) to już trochę bieda. Jeśli masz to, o czym mówisz, to uważam, że Contour 30 nie rozwiąże Twojego problemu. Będzie lepiej niż w Focusach, ale nie po to wydajesz tyle kasiory, żeby było "wciąż źle, ale trochę lepiej".

 

Moim zdaniem... pożycz sobie 2 subwoofery zamknięte i spróbuj to zestroić z podziałem w okolicach 80Hz (ale Focusy też muszą iść przez filtr). Może to załatwi sprawę? U mnie pomogło i efekty są dużo lepsze niż się spodziewałem. Tzn. poprawiła się nawet średnica. Jest bardziej czytelna. Mogę grać głośniej (technicznie mam 3-way teraz) i bas jest ultra szybki i czytelny. Twardy, że aż czasem boli ? W takim układzie rzeczywiście Contour 20 + Subwoofery powinny pomóc. 

 

Niemniej... wciąż pomyśl o aktywnych Focus 30xd albo 60xd. Wprawdzie ja tego nigdy nie słyszałem, ale sam się napalam na monitory z tej serii, bo na pomiarach wypadają po prostu fenomenalnie. Mają możliwość modyfikacji ch-ki przetwarzania, co może być strzałem w dychę u Ciebie.

 

No i rozwiązanie najbardziej *pro*... Adaptacja aktustyczna pokoju. Trzeba to zmierzyć i odpowiednie tłumienie / rozpraszanie zastosować. Tylko czasami Żona się nei zgadza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, baran napisał:

Jest lepiej niż w "starych" dynaudio. Niemniej, to są pierwsze *moje* dynaudio i jestem przyzwyczajony do innych standardów ?

Na tle Dynaudio, które znam jest super w C30, ale na tle innych kolumn (np. czegoś z SS Revelator) to już trochę bieda. Jeśli masz to, o czym mówisz, to uważam, że Contour 30 nie rozwiąże Twojego problemu. Będzie lepiej niż w Focusach, ale nie po to wydajesz tyle kasiory, żeby było "wciąż źle, ale trochę lepiej".

 

Moim zdaniem... pożycz sobie 2 subwoofery zamknięte i spróbuj to zestroić z podziałem w okolicach 80Hz (ale Focusy też muszą iść przez filtr). Może to załatwi sprawę? U mnie pomogło i efekty są dużo lepsze niż się spodziewałem. Tzn. poprawiła się nawet średnica. Jest bardziej czytelna. Mogę grać głośniej (technicznie mam 3-way teraz) i bas jest ultra szybki i czytelny. Twardy, że aż czasem boli ? W takim układzie rzeczywiście Contour 20 + Subwoofery powinny pomóc. 

 

Niemniej... wciąż pomyśl o aktywnych Focus 30xd albo 60xd. Wprawdzie ja tego nigdy nie słyszałem, ale sam się napalam na monitory z tej serii, bo na pomiarach wypadają po prostu fenomenalnie. Mają możliwość modyfikacji ch-ki przetwarzania, co może być strzałem w dychę u Ciebie.

 

No i rozwiązanie najbardziej *pro*... Adaptacja aktustyczna pokoju. Trzeba to zmierzyć i odpowiednie tłumienie / rozpraszanie zastosować. Tylko czasami Żona się nei zgadza ?

Dzięki. Rozważę to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.