Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

@Adam 38,

Doskonale pytanie!

Dynaudio to jedyne kolumny, które udaje mi się skonfigurować (np subami) do długotrwałego odsłuchu. Wszystkie inne jakie miałem / słuchałem były albo wybredne w stosunku do słabych nagrań (czyli kopały w twarz jak ktoś np. obciął dynamikę nagrania), albo były po prostu nieprzyjemne zawsze.

Dla moich uszu tylko Dynaudio ogarnęło kompromis "jakość vs. fajność". Są na tyle nieneutralne, że nie krzyczą przy słabych nagraniach i na tyle neutralne, że nie jest mi smutno ?

Choć np. Contour 60 już mi się tak bardzo nie podobają jak Contour 30, czyli też nie wszysko z arsenału Dynaudio mi pasuje ?

 

Co do obudów... Contoury mają świetne skrzynki. Focusy i evoki? Not so much.(choć w ich przedziale cenowym nie ma na co narzekać).

 

Kolumny które miło wspominam to mission M31i. Bardzo fajnie grały. Ale... Brakuje dynamiki, brakuje czytelności, brakuje wszystkiego, a jednak przyjemnie się słuchało. To samo mam z Contour 30/20 ale nie z 60. Tylko tutaj mam całkiem dobrą dynamikę, czytelności i ogólną jakość dźwięku.

 

Od 16Hz słuchałem Ariesów na Morelach Elite i Dynaudio (nie wiem który). Rozumiem, że komuś może się podobać takie brzmienie, bo jest fajne. Serio, ale w moich uszach kopułki Dynaudio lepiej brzmią w Dynaudio ?

Nie mówię, że jest to bardziej realistyczne w Dynaudio. Po prostu bardziej je tam lubię.

 

A to, że narzekam na swoje kolumny? Dokonałem świadomego wyboru i nie muszę okłamywać siebie i innych, że Dynaudio są najlepsze. Mogę wytykać(i starać się kompensować) ich wady zamiast im zaprzeczać. Mam nadzieję, że wyjaśniłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezystory np Ohmite Audio Gold a kondensatory to kopułki Dynaudio lubią takie raczej gładkie, żadne srebro itd.
Dzięki. Zanotowalem.
Będę myślał nad tematem
Jest na forum jakiś dobry magik/ tuningowiec kolumn ? Najlepiej siedzący w dynaudio?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz stereo nie był taki dobry jak w Contour 20 i 30. Do tego średnica była "mniej płynna" o chudsza. Po prostu były bardziej neutralne. Najgorszy był bas, bo go nie było ? A tam gdzie był to grał inny utwór niż reszta. Pewnie pojeździć kolumnami i będzie ok, ale bałem się, że nie ogarnę w pokoju tego. Zresztą Dynaudio najbardziej zaktualizowało właśnie C60, czyli też nie byli zadowoleni.

Niemniej, moim zdaniem są to aktualnie najładniejsze kolumny na rynku❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę Ci jeszcze posłuchać Contour 30i. Tak, żeby je zestawić z C60. Może Tobie się nie będą bardziej podobać, ale może będą, a wtedy... ?

C30i mają dobre zejście. Nie można grać tak głośno, ale chyba -6dB na 28Hz się pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, baran napisał:

C30i mają dobre zejście. Nie można grać tak głośno, ale chyba -6dB na 28Hz się pojawia.

To że się pojawia to nie znaczy, że słychać, a tym bardziej słychać czysto... ? 
czy ja dobrze pamiętam, że masz z C30 w komplecie subwoofer? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga... Łatwo zapomnieć, że bas w tych Contourach nie jest mistrzowski, kiedy się go nie słucha ?

Zakładam, że dobrze ustawione C60 mają dużo bardziej dynamiczny i mniej podbarwiony bas od C30. 

 

Dziękuję za tę uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PaiMei napisał:

Mam co testować szukam zastępstwa za 3.4le

oczywiście że tak, pomijając taki czy inny dół, góra będzie też inna , wg mnie nowe contoury lubią wzmacniacze z bogatą w szczegóły rozciągniętą górą, jeśli takowy posiadasz to próby będą jeszcze ciekawsze

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kojarzy gdzieś do sprzedania używane Contour 60 w ładnym stanie i dobrej cenie ? Nowych nie chcę kupować, bo to głośnik tymczasowy na czas ustrzelenia docelowego. Akurat ich słuchałem i wiem, że doczekam z nimi do zestawów docelowych. bez obrazy dla uszu i słuchanej muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako tymczasowy glośnik, zastanowiłbym się czy to ma sens, trudny w odsprzedaży, skomplikowany logistycznie.  Masz idealnych przedstawicieli starej szkoły Contour 3.0 czy 3.3, spadek wartości znikomy, a egzemplarze w dobrym stanie da się upolować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako tymczasowy glośnik, zastanowiłbym się czy to ma sens, trudny w odsprzedaży, skomplikowany logistycznie.  Masz idealnych przedstawicieli starej szkoły Contour 3.0 czy 3.3, spadek wartości znikomy, a egzemplarze w dobrym stanie da się upolować. 

No skoro szukam znaczy ze łatwy w odsprzedaży :-) Logistykę można wynająć na godziny na stacji benzynowej lub najbliższej wypożyczalni dostawczaków. Starą szkołę znam bardzo dobrze, bo jej używałem przez kilka lat i preferuje nowszą, szybką, dynamiczną i mniej firmowo podbarwioną. Na starej szkole ciężkiego i szybkiego rocka słuchało się z konieczności, na nowej z przyjemnością. Naprawdę nowa szkoła bardzo zyskuje wizualnie i odsłuchowo przy bliższym poznaniu.

PS. Proszę nie nabijać się z firanek, o modzie jaka była 20 lat temu nie dyskutujemy :-)

111dc00e874bf2873e586759fc3f318b.file


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcącemu nie dzieje się krzywda rzecz jasna:). Na anglojęzycznych forach 60 uchodzi, mam wrażenie, chyba raczej za najmniej udany z ogólnie chwalonej nowej linii Contourów. Ten na zdjęciu, piekny model, chyba Contour 4 z kopułką średniotonową, jeśli się nie mylę (?).

Anyway, do hard & heavy lepszych Dynek niż S25 nie słyszałem wliczając podłogówki, zejście basu, rytm, drapieżność gitar ze świetnym podtrzymaniem niższych strun. Pytanie czy to stara szkoła Dynaudio czy środkowa, bo nowa raczej nie:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rambo54 napisał:

Contour 2

W Contour 3.0 dla porównania każdy głośnik jest dużo lepszy.

W Contour 2 pierwszej wersji były seryjne głośniki "z półki" (przynajmniej w opinii jednej z osób, z którą korespondowałem kiedyś w ich sprawie).

W Mk. II, która jest na zdjęciach były przetworniki dedykowane pod te serię (albo z takowymi naklejkami). Niestety nie wiem jaki był tweeter, był za mocno wklejony, a szkoda było uszkodzić tylko zestawy dla zaspokojenia ciekawości. Mam nadzieję, że do tej pory komuś dobrze służą ?

Generalnie fajne głośniki, z bardzo przyjemną ciepłą namacalną średnicą, ale  do spokojniejszej muzyki. Natomiast jak każde Dynaudio - wymagające mocnego konturowego wzmacniacza.  Z YBA Integre praktycznie w ogóle nie miały basu, za to z trójcą PRA-S10/POA-S10 już było naprawdę super, ale nadal miało się wrażenie, że na cięższej muzyce PRAT jest generalnie słaby, a te te woofery jakieś leniwe. Nie wiem, czy to wina Varioventu z tyłu, wzmocnienia czy TTTM.

Co do tych Dynaudio C60 to nie bazuje na opiniach ale własnych odsłuchach z Accu na sporym przekroju swojej płytoteki i ten dźwięk naprawdę może się podobać. Co miłe, był on właśnie taki jędrny, krzepki, bardzo dobrze kontrolowany (jak nie Dynaudio) ale z zachowaniem pozostałych zalet barwy Dynaudio, którą lubię.  A że nie podobały się jakimś recenzentom czy wręcz pseudo recenzentom wciskającym produkty innych firm - who cares ? ?

Zawsze śmiałem się, że człowiek powinien mieć w domu dwa zestawy - jeden oparty na przetwornikach Dynaudio , a drugi na kevklarowych Focalach. Ale to było w czasach jak nie słyszałem jeszcze MBL-a ?

 

P1050362.jpeg

P1050367.jpeg

Edytowane przez barni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, baran napisał:

Heh, C60 już się chyba kończą, bo w marcu zeszłego roku chcieli mi nówki za 25K sprzedać, a teraz widzę, że nei mają ?

Dobra cena 

W dniu 14.01.2021 o 09:14, m4tech napisał:

oczywiście że tak, pomijając taki czy inny dół, góra będzie też inna , wg mnie nowe contoury lubią wzmacniacze z bogatą w szczegóły rozciągniętą górą, jeśli takowy posiadasz to próby będą jeszcze ciekawsze

U mnie Dynaudio goni Vitus, połączenie mi się podoba, pełna kontrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

https://www.lowbeats.de/test-kompaktbox-dynaudio-heritage-special-sondermodell-mit-feinsten-zutaten/

 

Recenzja Heritage Special... Patrząc na niski podział i zwrotkę I rzędu Esotar 3 jest dużo lepszy od Esotar 2 i 2i. Generalnei z pomiarów - świetne kolumny w ogromnych pieniądzach :) 

 

W tekście piszą, że Contour 20i przegrały sromotnie, ale z pomiarów moim zdaniem to nie wynika. Ani trochę. Może czegoś nie przyuważyłem. 

 

Edit: W zasadzie, po pomiarach to Contour 20i wydają mi się lepsze ? 

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, baran napisał:

https://www.lowbeats.de/test-kompaktbox-dynaudio-heritage-special-sondermodell-mit-feinsten-zutaten/

 

Recenzja Heritage Special... Patrząc na niski podział i zwrotkę I rzędu Esotar 3 jest dużo lepszy od Esotar 2 i 2i. Generalnei z pomiarów - świetne kolumny w ogromnych pieniądzach ?

 

W tekście piszą, że Contour 20i przegrały sromotnie, ale z pomiarów moim zdaniem to nie wynika. Ani trochę. Może czegoś nie przyuważyłem. 

 

Edit: W zasadzie, po pomiarach to Contour 20i wydają mi się lepsze ? 

O których pomiarach piszesz? To co jest zamieszczone na powyzszej stronie trudno nazwac pomiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh.... Z nowymi conturami też były zachwyty , że 20i lepsze od 20 Różnice są ,ale minimalne.

Heritage Special , to całkiem inna konstrukcja i będzie grać inaczej. Dopóki sami nie posłuchamy , wiedzieć nie będziemy.Recenzenci zawsze będą piać z zachwytu nad nowym produktem, chociaż nie przeczę , możliwe że są to świetne kolumny. Ja ,na razie muszę zadowolić się conturami 20i ? i zmieniać nie mam zamiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, izapat napisał:

Ehh.... Z nowymi conturami też były zachwyty , że 20i lepsze od 20 Różnice są ,ale minimalne.

Heritage Special , to całkiem inna konstrukcja i będzie grać inaczej. Dopóki sami nie posłuchamy , wiedzieć nie będziemy.Recenzenci zawsze będą piać z zachwytu nad nowym produktem, chociaż nie przeczę , możliwe że są to świetne kolumny. Ja ,na razie muszę zadowolić się conturami 20i ? i zmieniać nie mam zamiaru.

Daj sobie trochę czasu i zmienisz. Monitor to tylko monitor, jak się uslyszy bas z dużego woofera nic nie jest takie samo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.