Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, EMiL napisał:

Daj sobie trochę czasu i zmienisz. Monitor to tylko monitor, jak się uslyszy bas z dużego woofera nic nie jest takie samo;)

Tak , tylko trzeba mieć jeszcze gdzie wsadzić duże kolumny.Wiem. Wymiana , to kwestia czasu . Przerobiłem to już kilkanaście razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, EMiL napisał:

Gdyby było tak jak piszesz to dynaudio nie produkowaloby nic innego jak monitory.

Ale Kolego nie o to chodzi, że monitory to najlepsze co może być, chodziło mi o to, że jednak jest różnica pomiędzy monitorkami, a monitorami.. Każda firma robi monitory, albo prawie każda, bo są ludzie, którzy je kupują i dobrze, ze taka opcja jest ...  wyobraź sobie masz pokój 10-12m i wstawisz sobie coutury 30 ... Ludzie mają rożne salony i różne potrzeby i fajnie, że Producenci się do tego starają dostosować. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, izapat napisał:

Tak , tylko trzeba mieć jeszcze gdzie wsadzić duże kolumny.Wiem. Wymiana , to kwestia czasu . Przerobiłem to już kilkanaście razy.

Tylko wiesz, kiedyś jednak trzeba sobie powiedzieć STOP, bo życie jest za piękne , aby tylko mieszać w audio, przynajmniej ja takie mam podejście.. musi przyjść okres, aby usiać i słuchać muzyki, a nie słuchać tego co byś jeszcze poprawił.. ?

1 minutę temu, EMiL napisał:

Oczywiście, jeżeli nie ma miejsca w pomieszczeniu na większe kolumny to monitory (lub jak napisałeś monitorki) to najlepsza opcja na cieszenie się muzyka w domu.

O to właśnie chodzi ?

Godzinę temu, izapat napisał:

Ehh.... Z nowymi conturami też były zachwyty , że 20i lepsze od 20 Różnice są ,ale minimalne.

Heritage Special , to całkiem inna konstrukcja i będzie grać inaczej. Dopóki sami nie posłuchamy , wiedzieć nie będziemy.Recenzenci zawsze będą piać z zachwytu nad nowym produktem, chociaż nie przeczę , możliwe że są to świetne kolumny. Ja ,na razie muszę zadowolić się conturami 20i ? i zmieniać nie mam zamiaru.

Dla mnie będą Ci zadowoleni, którzy lubią stare granie Dynek.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, izapat napisał:

Wymiana , to kwestia czasu .

Aj tam, skąd wiesz. Może już zostaną.

Jak mam gorszy dzień to wytykam swoim Dyniom, że ciągną niemiłosiernie tym swoim BR ogonem basowym, że aż za bardzo się ekscytują  (czytaj pokrzykują), że wgląd w nagranie kiepski, że detal sklejony jednak cały czas lubię to ich granie i raczej Dynie już nowego właściciela nie znajdą.  Przecież jak tak zacząć analizować to każdym ale to każdym głośniczkom znajdzie się tyle samo podobnych lub innych "umiejętności". Zawsze będzie coś nie tak. Teraz np. sprawdzam różne przetworniki, podłączyłem DAC który gra wyraźnie bardziej dociążonym, organicznym środkiem niż mój podstawowy DAC i nagle moje ATC "zdurniały" z nowym przetwornikiem i bardziej rozmywają środek (zwłaszcza ten dolny), gubią detal na średni jak Dynaudio.... Człowiek kombinuje i kombinuje bo może będzie jeszcze lepiej, niekoniecznie ładniej a czasu na słuchanie muzyki coraz mniej...

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adam 38 napisał:

... Człowiek kombinuje i kombinuje bo może będzie jeszcze lepiej, niekoniecznie ładniej a czasu na słuchanie muzyki coraz mniej...

Dokładnie i szkoda czasu na ciągłe szukanie, jeśli już swoje temu poświeciliśmy, bo przecież najważniejsza w tym wszystkim jest muzyka.. a czasu coraz mniej,,,, nie wspomnę ,że z wiekiem też coraz mniej słyszymy.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lolek126 napisał:

Dokładnie i szkoda czasu na ciągłe szukanie, jeśli już swoje temu poświeciliśmy, bo przecież najważniejsza w tym wszystkim jest muzyka.. a czasu coraz mniej,,,, nie wspomnę ,że z wiekiem też coraz mniej słyszymy.. 

... Ale tyle jeszcze sprzętu do przesłuchania jest na świecie.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda, jednak przez lata w tym hobby nie rzadko dochodzi się do wniosku, że z tej sporej gamy produktów, jest tylko niewielka część, która odpowiada naszym uchom. Ktoś kto kopę lat słucha np. Harbeth raczej nie przesiądzie się na inny głośnik mimo, ze ich jak mrówków.

Albo inaczej, jak się wdepnie w '12 czy '15 na papierze, to raczej małe szanse do powrotu do konstrukcji o mniejszych czy innych przetwornikach, a to mocno zawęża to co napisałeś;

37 minut temu, izapat napisał:

jeszcze sprzętu do przesłuchania jest na świecie.?

a gdy do tego dołożymy aspekt zszycia z pokojem, chemii z amp, pojemność portfela czy kaprys ślubnej, to nagle okazuje się, ze spośród tej całej gamy produktów, jest tylko parę tych, które nam odpowiada tj. określonemu modelowi soniczności.

Spróbuj np. takiego Sly namówić na monitorka z '10 calowym na basie. ;-))

Inna sprawa, ze na pewnym poziomie, to już trudno o lepiej, najczęściej jest inaczej. Niektórym właśnie chodzi o to "inaczej". 

z grubsza większość z nas chyba podobnie postrzega to w obszarze wzmacniaczy czy źródeł. Ja np. nie zamieniłbym się na np. DCS, nawet jeśli byłby umownie "lepszy".

Także w teorii mamy mnóstwo gratów, ale odpowiadających naszym uchom już niewiele. ?

z jeszcze innej strony, trudno nie zgodzić się z Lolkiem, ze istotą jest muzyka i nie dać się zwariować w przerzucaniu gratów do usranej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lolek126 napisał:

Ale Kolego nie o to chodzi, że monitory to najlepsze co może być, chodziło mi o to, że jednak jest różnica pomiędzy monitorkami, a monitorami.. Każda firma robi monitory, albo prawie każda, bo są ludzie, którzy je kupują i dobrze, ze taka opcja jest ...  wyobraź sobie masz pokój 10-12m i wstawisz sobie coutury 30 ... Ludzie mają rożne salony i różne potrzeby i fajnie, że Producenci się do tego starają dostosować. 

Been there done that. Contour 30 z dużym subem w pokoju 9m2.

Póki co - jedno z lepszych zestawień jakie miałem okazję słuchać ?

Bardzo krótkie echo. Problemy z basem, ale to załatwia sub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mądre to co Piano napisałeś.

Każdy z nas ma w swojej głowie jak wg niego powinna brzmieć muzyka. Ja akurat jestem stałym bywalcem koncertów rockowych i to w pewien sposób ukształtowało to czego oczekuje od sprzętu w domu. Z drugiej strony słucham bardzo różnorodnej muzyki co tez wpływa na poszukiwania sprzętu, który w każdej z nich się odnajdzie. Z trzeciej strony uważam, że sprzęt jest dla muzyki a nie odwrotnie i kompletnie nie interesują mnie urządzenia, które grają obłędnie kilka samplerów ale powodują zgrzytanie zębami przy słuchaniu muzyki, którą kocham ale która jest zrealizowana gorzej lub po prostu źle. Stąd dla tej uniwersalności jestem w stanie poświęcić jakieś aspekty brzmienia, które dla innych mogą być ważne.

I jeszcze jedna rzecz jaką poruszyłeś, gra zawsze cały zestaw. Pojedyncze urządzenie, które w Twoim torze gra magicznie w innym może grać fatalnie. I to wcale nie jest wina urządzenia - po prostu producent miał tez konkretne preferencje muzyczne i zestaw pod jaki je zaprojektował.

Stad z przyjemnością posłucham u kogoś obłędnej stereofonii podstawek czy drącego się papierzaka , ale u mnie w domu Kingdom DT ma brzmieć dokładnie tak jak to słyszałem na koncercie a żaden z nich takiego efektu nie zrobi.

Mnie w zasadzie zupełnie przypadkiem udało znaleźć się z 15 lat temu kombinację wzmacniacza z zestawami, które dają mi niesamowitą frajdę z muzyki i kombinacja ta stoi u mnie do dzisiaj. Zmieniam jej tylko źródła i akcesoria aby to kompletne brzmienie, które lubię przenieść na jeszcze wyższy poziom ale nie wyznaczony jakimiś pojedynczymi aspektami ale przyjemnością za słuchania muzyki. Czy ktoś efekt ten osiągnie MSP, papierem, radialem czy kevlarem - nie ma znaczenia. Grunt aby jemu to brzmienie podobało się tak jak mi moje.

PS. Ale kevlar i tak jest najlepszy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, izapat napisał:

... Ale tyle jeszcze sprzętu do przesłuchania jest na świecie.?

Jest sam coś o tym wiem i dlatego nigdzie mi się nie spieszy na spokojnie, ale jak już posłucham to na lata zostawiam.. koniec z tym.. ? trzeba się cieszyć muzyką i życiem jak Kolega Adam napisał, bo coraz mniej  zostaje.. niestety.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, barni napisał:

Bardzo mądre to co Piano napisałeś.

Każdy z nas ma w swojej głowie jak wg niego powinna brzmieć muzyka. Ja akurat jestem stałym bywalcem koncertów rockowych i to w pewien sposób ukształtowało to czego oczekuje od sprzętu w domu. Z drugiej strony słucham bardzo różnorodnej muzyki co tez wpływa na poszukiwania sprzętu, który w każdej z nich się odnajdzie. Z trzeciej strony uważam, że sprzęt jest dla muzyki a nie odwrotnie i kompletnie nie interesują mnie urządzenia, które grają obłędnie kilka samplerów ale powodują zgrzytanie zębami przy słuchaniu muzyki, którą kocham ale która jest zrealizowana gorzej lub po prostu źle. Stąd dla tej uniwersalności jestem w stanie poświęcić jakieś aspekty brzmienia, które dla innych mogą być ważne.

I jeszcze jedna rzecz jaką poruszyłeś, gra zawsze cały zestaw. Pojedyncze urządzenie, które w Twoim torze gra magicznie w innym może grać fatalnie. I to wcale nie jest wina urządzenia - po prostu producent miał tez konkretne preferencje muzyczne i zestaw pod jaki je zaprojektował.

Stad z przyjemnością posłucham u kogoś obłędnej stereofonii podstawek czy drącego się papierzaka , ale u mnie w domu Kingdom DT ma brzmieć dokładnie tak jak to słyszałem na koncercie a żaden z nich takiego efektu nie zrobi.

Mnie w zasadzie zupełnie przypadkiem udało znaleźć się z 15 lat temu kombinację wzmacniacza z zestawami, które dają mi niesamowitą frajdę z muzyki i kombinacja ta stoi u mnie do dzisiaj. Zmieniam jej tylko źródła i akcesoria aby to kompletne brzmienie, które lubię przenieść na jeszcze wyższy poziom ale nie wyznaczony jakimiś pojedynczymi aspektami ale przyjemnością za słuchania muzyki. Czy ktoś efekt ten osiągnie MSP, papierem, radialem czy kevlarem - nie ma znaczenia. Grunt aby jemu to brzmienie podobało się tak jak mi moje.

PS. Ale kevlar i tak jest najlepszy ?

To jest ciężki temat kolego, mam na myśli te słabe pyty i to w wielu wypadkach właśnie z muzyką rockową i tutaj zawsze jest problem czy kupować sprzęt pod np taką muzykę, ale co zrobić, jeśli oprócz rocka sucha się kilku innych gatunków, gdzie tam płyty są znacząco lepiej nagrane, a z czasem deklasują  te z rocowymi utworami.. Bardzo lubię np Bon Jovi mam ich wszystkie płyty, plus kilka koncertów na DVD czy BR, ale ich płyty cd to ... nawet, jeśli mam wydania z Japonii to i tak to duzo nie pomaga i czy jest sens kupowania kolumn ciemnych dlatego, że te płyty są nagrywane bardzo jasno i generalnie z bardzo słabą separacja instrumentów ?  Jak dla mnie nie, skoro słucham również kilku innych gatunków, ale to moje zdanie, a jeszcze taka ciekawostka stare ich płyty są zdecydowanie lepiej nagrywane jak te nowe, a już nie wspomnę o najnowszych ? ale i tak kupię ich najnowszą płytę. ? Ale tak to jest, że jeden np. lubi ciemne kolumny, drugie te jaśniejsze, a ważne jest, aby jednemu i drugiemu muzyka sprawiała przyjemność, bo o to w tym chodzi. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>czy jest sens kupowania kolumn ciemnych dlatego, że te płyty są nagrywane bardzo jasno i generalnie z bardzo słabą separacja instrumentów<

 

 

Imo tak. Sprzęt dla muzyki, nie muzyka dla sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JarlBjorn napisał:

Imo tak. Sprzęt dla muzyki, nie muzyka dla sprzętu.

+1

Testuję teraz nowe kolumny i zasadniczą kwestią przy wyborze będzie to, jak sobie poradzą z muzyką rockową, szczególnie kiepsko zrealizowaną.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zupełności macie rację.Jednak chociaż miałbym idealny set audio , to ciągnie mnie do przesłuchiwania ulubionych płyt na różnych elementach systemu.Jak na komunię dostałem magnetofon Kasprzaka , to myślałem że wreszcie mam co chciałem , dopóki nie dostałem adapteru "Artur" a później już za swoje zarobione pieniądze na truskawkach itd... Zodiaka z kolumnami.Kolejny sprzęt był zawsze dużym skokiem na przód.Teraz już nie ma takiego podniecenia jak kiedyś , bo różnice są nie duże , ale dalej lubię wsłuchiwać się w nowe dźwięki nowych głośników. Jeśli chodzi o audio-emeryturę , to na pewno skończę na Harbeth 7-es3 , które zagrają każdą muzykę bez zmęczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Macie jakieś doświadczenia z firmami zajmującymi się akustyką pomieszczeń ?

Jestem po przeprowadzce i moje Dynie walą teraz basem jak z suba ,przy czym wysokie kompletnie się wycofały. Wiem , że można samemu pokombinować , ale może warto zrobić to profesjonalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, izapat napisał:

Koledzy. Macie jakieś doświadczenia z firmami zajmującymi się akustyką pomieszczeń ?

Jestem po przeprowadzce i moje Dynie walą teraz basem jak z suba ,przy czym wysokie kompletnie się wycofały. Wiem , że można samemu pokombinować , ale może warto zrobić to profesjonalnie?

Obecnym ustawieniem kolumn musisz wzbudzac mody pomieszczenia, pokombinuj z innym ustawieniem kolumn i miejsca odsluchowego. Jezeli nadal nie bedziesz zadowolony to szukaj pomocy profesjonalistow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

32 minuty temu, EMiL napisał:

Obecnym ustawieniem kolumn musisz wzbudzac mody pomieszczenia, pokombinuj z innym ustawieniem kolumn i miejsca odsluchowego. Jezeli nadal nie bedziesz zadowolony to szukaj pomocy profesjonalistow.

Pokój nie duży , nie poszaleje.Z basem sobie poradzę , ale obawiam się góry ,najzwyczajniej zgasła.Dywan już leży , za głośnikami FiberSTANDARD 60×60 Zostają jeszcze boczne ściany. Nie spodziewałem się jednak , że będzie aż tak źle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, izapat napisał:

ale obawiam się góry ,najzwyczajniej zgasła.Dywan już leży

No przeca położył dywan to i góra musiała zgasnąć bo została pochłonięta.

Zdejmij dywan to się przekonasz

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, izapat napisał:

 

Pokój nie duży , nie poszaleje.Z basem sobie poradzę , ale obawiam się góry ,najzwyczajniej zgasła.Dywan już leży , za głośnikami FiberSTANDARD 60×60 Zostają jeszcze boczne ściany. Nie spodziewałem się jednak , że będzie aż tak źle.

 

Mega acoustic. Miałem z nimi chwilę do czynienia i pokonała mnie jedynie cena. Ale pełna profeska. Polecam.

 

Na szybko - addictive sound, panele z wełny w miejscach pierwszych odbić (ja mam 11cm i 5 paneli) - jeszcze Ci się zbyt jasne zrobią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, izapat napisał:

 

Pokój nie duży , nie poszaleje.Z basem sobie poradzę , ale obawiam się góry ,najzwyczajniej zgasła.Dywan już leży , za głośnikami FiberSTANDARD 60×60 Zostają jeszcze boczne ściany. Nie spodziewałem się jednak , że będzie aż tak źle.

 

Przy podbitym basie w naturalny sposób wysokie tony odbierasz jako mniej obecne. Rownowaga tonalna jest zaburzona. Pokombinuj z ustawieniem i skieruj kolumny wprost na słuchacza.

Dywanem absolutnie nie przejmuj się. Zakładam, że pokój urządzony jest w nowoczesnym stylu i nie jest przetlumiony.

 

Edytowane przez EMiL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że mało wysokich jest przez to, że w wyższym zakresie kolumny promieniują kierunkowo a w niższym już w każdą stronę. Jeśli mamy silne odbicia to to się po prostu dodaje, podczas gdy wysokie tony się nie dodają. Niemniej, to jest moje zdanie. Nie mam wykształcenia w tej dziedzinie. To "chłopski rozum" ?

 

Właśnie też się przeprowadziłem i na dzień dobry zaatakował mnie mod 25Hz (50, 100 etc..) plus chyba ze dwie sekundy echa. Jako, że niestety budżet się wyczerpał to nie stać mnie na wywalenie 30k na adaptację pro i zdecydowałem się samemu walczyć na teraz (kiedyś pójdę w pro...). Zaatakowałem temat właśnie pochłaniaczami szerokopasmowymi (nie gąbkami ? ) i efekt przerósł moje oczekiwania. Tzn nie jest idealnie, jeszcze basy muszę okiełznać, ale już zakresu średnia-góra nie czuję, żeby poprawiać. Podoba mi się.

Problem jest taki, że przy pochłaniaczach nie uzyskasz efektu większego niż w rzeczywistości pokoju. Po to właśnie dzwoni się do prosów ?

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, EMiL napisał:

Przy podbitym basie w naturalny sposób wysokie tony odbierasz jak mniej obecne. Rownowaga tonalna jest zaburzona. Pokombinuj z ustawieniem i skieruj kolumny wprost na słuchacza.

Dywanem absolutnie nie przejmuj się. Zakładam, że pokój urządzony jest w nowoczesnym stylu i nie jest przetlumiony.

 

Nie jest przetłumiony. To poprzedni pokój był bardziej wytłumiony. Spróbuję z Mega Acoustic. Jak będzie za drogo , będę musiał polatać po pokoju z lusterkiem.

4 minuty temu, baran napisał:

Ja bym powiedział, że mało wysokich jest przez to, że w wyższym zakresie kolumny promieniują kierunkowo a w niższym już w każdą stronę. Jeśli mamy silne odbicia to to się po prostu dodaje, podczas gdy wysokie tony się nie dodają. Niemniej, to jest moje zdanie. Nie mam wykształcenia w tej dziedzinie. To "chłopski rozum" ?

 

Właśnie też się przeprowadziłem i na dzień dobry zaatakował mnie mod 25Hz (50, 100 etc..) plus chyba ze dwie sekundy echa. Jako, że niestety budżet się wyczerpał to nie stać mnie na wywalenie 30k na adaptację pro i zdecydowałem się samemu walczyć na teraz (kiedyś pójdę w pro...). Zaatakowałem temat właśnie pochłaniaczami szerokopasmowymi (nie gąbkami ? ) i efekt przerósł moje oczekiwania. Tzn nie jest idealnie, jeszcze basy muszę okiełznać, ale już zakresu średnia-góra nie czuję, żeby poprawiać. Podoba mi się.

Problem jest taki, że przy pochłaniaczach nie uzyskasz efektu większego niż w rzeczywistości pokoju. Po to właśnie dzwoni się do prosów ?

Fakt, przewalony bas przesłania wysokie a średnie są nieco zmatowione. Zadzwonię do Mega Acoustic , może coś poradzą za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, izapat napisał:

Nie jest przetłumiony. To poprzedni pokój był bardziej wytłumiony. Spróbuję z Mega Acoustic. Jak będzie za drogo , będę musiał polatać po pokoju z lusterkiem.

Fakt, przewalony bas przesłania wysokie a średnie są nieco zmatowione. Zadzwonię do Mega Acoustic , może coś poradzą za free.

Ustrojami na bazie pt80 możesz w łatwy sposób obniżyć poziom wysokich tonów, ale u Ciebie wskazane jest obniżenie poziomu basu i w kolejnym etapie prawdopodobnie walka z pogłosem za pomocą np. ustrojów binarnych.

Edytowane przez EMiL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2021 o 19:26, izapat napisał:

Nie jest przetłumiony. To poprzedni pokój był bardziej wytłumiony. Spróbuję z Mega Acoustic. Jak będzie za drogo , będę musiał polatać po pokoju z lusterkiem.

Fakt, przewalony bas przesłania wysokie a średnie są nieco zmatowione. Zadzwonię do Mega Acoustic , może coś poradzą za free.

ewentualnie napisz tutaj jest chyba projekt Bartka dla prywatnych odbiorców 
https://www.facebook.com/SoundwayAcoustics

ogólnie wydaje się to być proste wszystko ale jak masz kombinować w nieszkonczoność to może czasem lepiej zapłacić i mieć spokój z głowy, że jest tak "jak mniej więcej powinno być". W cudzysłowiu bo studia w pokju nie zrobisz,nie tylko cena byłaby  wyzsza   ale i względy praktyczne. Niskie tony to poprawisz pewnie Dirac Live bo inaczej będzie ciężko. Moim zdaniem warto raz na 10 lat zrobić taka inwestycje w akustykę, ale to sam będziesz musial ocenić w rozmowie z Bartkiem.

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/3332-dynaudio-contour-60i#laboratory

 

Polski test nowych Contour. Ładna ch-ka z obniżeniem w zakresie średnio-wysoko tonowym z uwydatnionym basem. Moim zdaniem ch-ka w Contour 30 jest ładniej wyprofilowana, ale wciąż fajnie to wygląda.

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/3008-contour-30#laboratory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charakrerystyka 30 nie jest ladniej wyprofilowana, jest tak wyprofilowana by kolumny graly "ciemno" i przy okazji byly przebasowione, taka kreacja brzmienia z naturalnością ma niewiele wspólnego. 60 za to maja bardzo ładnie ukształtowane pasmo z dużą ilością powietrza na górze i zrównoważonym basem.

Edytowane przez EMiL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.