Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, ps39 napisał:

Z tych dwóch Contour 1.8 mk II, to wyższa grupa. Jeśli jednak Focus to 260. 

Czyli focus 260 lepszy od contour 1.8 mk 2. Jakie sa roznice brzmieniowe pomiedzy seria focus a contour? Roznia sie esostarem na gorze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu miałem ten sam dylemat. Zdecydowałem się na C1,8mk2 i nie żałuję. W Contour 1,8mk2 tweeter to D28/2 z podwójnym magnesem, a woofery to 2x17w75LQ Esotec, w Focus 220 tweeter to Esotec+, woofery nie wiem. Focusy są trochę młodsze, z tego co wiem pozycjonowane były pomiędzy Audience i Contour. Zaznaczam, że nie słuchałem Focus 220 i 260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fej napisał:

Kilka miesięcy temu miałem ten sam dylemat. Zdecydowałem się na C1,8mk2 i nie żałuję. W Contour 1,8mk2 tweeter to D28/2 z podwójnym magnesem, a woofery to 2x17w75LQ Esotec, w Focus 220 tweeter to Esotec+, woofery nie wiem. Focusy są trochę młodsze, z tego co wiem pozycjonowane były pomiędzy Audience i Contour. Zaznaczam, że nie słuchałem Focus 220 i 260.

Czyli trzeba brac contour, dzieki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2021 o 11:21, baran napisał:

Cześć,

Mam pytanie do ludzi grających ze słabych (mało watowych ? ) lamp. 

Zacząłem się rozglądać za lampowcem, do którego mógł bym podpiąć Contour 30 a potem może Confidence 30. Na teraz widzę Ayony jako główny typ, głównie ze względu na parametry (bo wyglądają dobrze - niskie szumy, niezmienność pod obciążeniem).

To, co mnie martwi, to jak zwykle niska moc lamp. Przy Spirit 3 mamy do 65W/Kanał. WIem, że lampy nie przesterowują się jak tranzystory, ale jednak lubię czasami przygrzać mocno, a przy setupie lampowym nie posiadał bym subwoofera (on został by na tranzystorze).

Co chcę osiągnać?

1. "Zmoczyć dźwięk" - chcę, aby stał się nieco bardziej "wyjatkowy" i trochę bardziej magiczny, romantyczny?

2. "Utrudnić słuchanie" - zauważyłem, że źródła cyfrowe mnie rozleniwiają i przez to nie poświęcam tyle czasu i uwagi na słuchanie muzyki. Trochę to trywializuję i przez to nie dostarcza mi to tak "głębokich" doświadczeń

3. Zbudować drugi system (po za kolumnami - póki co) oparty w całości na analogu

 

To czego ostatnio słuchałem to właśnie Ayony (albo Spitfire albo Spirit 3-V, nie rozróżniam ich jeszcze) i na contourach mi się to ekstremalnie podobało. Była energia, była dźwięczna góra - dużo bardziej niż z tranzystora.

Stąd pytanie:

1. Czy lampowcy mają problemy z głośnym, basowym graniem?

2. Ile razy wam żona / dzieci się poparzyły lampami lub zepsuły lampy? (Ayony mają gołe lampy)

3. Czy zdobywanie nowych lamp nastręcza dużych problemów? Tzn. mówimy tutaj o parowaniu, cenach (np. 1600 za 4xKT150 - trochę nie wierzę w dobieranie 4 lamp).

4. Jakie macie doświadczenia ze starzeniem się lamp? Tzn. czy pomimo, że proces jest stopniowy i raczej wolny, to czy odczuwacie degradację dźwięku, czy raczej na mierniku to widzicie? 

5. Padł tutaj Octave V70 jako dobry wzmach do Contour 20. Jak on ma się w Waszej opinii do Ayona? 

Polecam lampową końcówkę mocy z lat 60-tych, do tego preamp lub źródło z regulacją głośności. Jeśli masz jedno źródło to można dozbroić końcówkę mocy w potencjometr. Niedrogo ale co równie ważne wybitnie dźwiękowo. Jeśli ta droga jest do przyjęcia, to chętnie pomogę. 
Jeszcze jedno, tak, taki system pociągnąć może Dynaudio. 

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Trab napisał:

Polecam lampową końcówkę mocy z lat 60-tych, do tego preamp lub źródło z regulacją głośności. Jeśli masz jedno źródło to można dozbroić końcówkę mocy w potencjometr. Niedrogo ale co równie ważne wybitnie dźwiękowo. Jeśli ta droga jest do przyjęcia, to chętnie pomogę. 
Jeszcze jedno, tak, taki system pociągnąć może Dynaudio. 

Mam jeszcze rok na zastanowienie, ale rozważę. Masz jakiś model żebym mógł zobaczyć jak wygląda? Bo w sumie wygląd też jest ważny, a nie jestem dobry e obróbce stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, baran napisał:

Mam jeszcze rok na zastanowienie, ale rozważę. Masz jakiś model żebym mógł zobaczyć jak wygląda? Bo w sumie wygląd też jest ważny, a nie jestem dobry e obróbce stali.

Jeśli podejrzewasz, że nie będziesz czuł się dobrze ze sprzętem vintage, to odpuść. Tego się nie da zamaskować, to nie robi wrażenia jak chromowane nakrywy traf w Ayonie. Masz widocznie też inne potrzeby, co jest i naturalne i powszechne. Zapamiętaj sobie jednak tę drogę na przyszłość, bo potrzeby się zmieniają. W każdym razie, jeśli liczyć ma się dźwięk, to TAM masz skarbiec. 

  

Edytowane przez Trab

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2021 o 15:51, Cybermike1 napisał:

Czyli focus 260 lepszy od contour 1.8 mk 2. Jakie sa roznice brzmieniowe pomiedzy seria focus a contour? Roznia sie esostarem na gorze ?

Stare Contour nie miały Esotara poza rzadkimi Contour 2.8. Miałem u siebie Focus 220 i Contour 3.0, te drugie idzie kupić już za 5-5,5 tys. (nowe kosztowały prawie 20 tys) a skok w porównaniu do Focus 220 spory, co nie znaczy że Focusy grały słabo. Jednak Contoury miały lepszą barwę, zrównoważenie dźwięku, bas też rewelacyjny, dla samego basu warto dopłacić (niesamowite co wycisnęli z jednej 20-tki). Polecam tych poszukać jako alternatywę dla 1.8 mk2 (nie wiem które lepsze, ale bas na bank lepszy w 3.0). 

Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, don111 napisał:

Stare Contour nie miały Esotara poza rzadkimi Contour 2.8. Miałem u siebie Focus 220 i Contour 3.0, te drugie idzie kupić już za 5-5,5 tys. (nowe kosztowały prawie 20 tys) a skok w porównaniu do Focus 220 spory, co nie znaczy że Focusy grały słabo. Jednak Contoury miały lepszą barwę, zrównoważenie dźwięku, bas też rewelacyjny, dla samego basu warto dopłacić (niesamowite co wycisnęli z jednej 20-tki). Polecam tych poszukać jako alternatywę dla 1.8 mk2 (nie wiem które lepsze, ale bas na bank lepszy w 3.0). 

Contour 3.0 ma juz esostar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Contour 3.0 w 17 m2? Wydaje się to ryzykowne. Słuchałem tego modelu w jakichś 40 m2 tak na oko i było świetnie, pełne otwarcie dźwięku. Nie mam natomiast pojęcia jak to może zagrać w ponad dwukrotnie mniejszym metrażu. Dla przykładu, wstawienie Contoura 3.4 do porównywalnego metrażu (16-17 m2 tak na oko) to była porażka ze względu na wzbudzanie basu, którego nie dało się opanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JarlBjorn napisał:

Nie mam natomiast pojęcia jak to może zagrać w ponad dwukrotnie mniejszym metrażu. Dla przykładu, wstawienie Contoura 3.4 do porównywalnego metrażu (16-17 m2 tak na oko) to była porażka ze względu na wzbudzanie basu, którego nie dało się opanować.

Wzbudzany bas zalezy od rozmiarow pomieszczenia a nie wielkosci wielkosci zestawow glosnikowych.

Chyba ze mowimy o pierdziawkach ktore nie schodza ponizej 100Hz :-) 

1.8 ustawione w tym samym pomieszczeniu w tym samym miejscu co 3.0 beda wzbudzac te same mody / ten sam bas.

Malo tego, wieksze radza sobie lepiej z kontrola

Policz, jaka czestotliwosc maja mody (wzbudzany bas) takiego 16-17qm pomieszczenia, to zobaczysz, czy sa w zasiegu 1.8 albo nawet 1.3, 1.1

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wszystko zależy od akustyki pomieszczenia, proporcji ścian itd. a nie tylko od metrów. U mnie w takim małym pomieszczeniu, na dłuższej ścianie Contour 3.0 zagrały fajnie, tak jak opisałem - wzmocniony bas ale ten niższy, miękko pomrukujący, nie nachodzący na średnie tony. Mniejsze Focus 220 nie wypadły lepiej w tym samym pomieszczeniu, tylko słabiej. Z kolei u kolegi w trochę większym pomieszczeniu była nawałnica basu jak z subwoofera, u niego sporo basu mają już małe monitorki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, xajas napisał:

Wzbudzany bas zalezy od rozmiarow pomieszczenia a nie wielkosci wielkosci zestawow glosnikowych.

Chyba ze mowimy o pierdziawkach ktore nie schodza ponizej 100Hz ? 

1.8 ustawione w tym samym pomieszczeniu w tym samym miejscu co 3.0 beda wzbudzac te same mody / ten sam bas.

Malo tego, wieksze radza sobie lepiej z kontrola

Policz, jaka czestotliwosc maja mody (wzbudzany bas) takiego 16-17qm pomieszczenia, to zobaczysz, czy sa w zasiegu 1.8 albo nawet 1.3, 1.1

Ja do tego dodam, że małe kolumny często mają wybity "bas", czyli 60-80Hz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadz wymiary pomieszczenia to sie dowiesz dokladnie

https://www.hunecke.de/de/rechner/raumeigenmoden.html

Zwroc uwage, ze tam nie ma pytania o wielkosc glosnikow


IMG_6558.thumb.png.f4264d0bfac130eef70db3d228b435d5.png

Mozesz tez uzyc programu REW do symulowania tych przebiegow w zaleznosci od ustawienia zestawu glosnikowego i siedzenia w pomieszczeniu (ale nie od wielkosci zestawu )

image001.thumb.png.68a11c79ed1e739b20c1c5faca80bf7b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiła przygoda: włączam wzmacniacz, nie zwróciłem uwagi że potencjometr ustawiony na jakieś 70% 🤦‍♂️ Trzask, wzmak w tryb awaryjny. Czekam, włączam ponownie, w jednej kolumnie wysokotonowiec gra zdecydowanie ciszej. Co ciekawe po kilku h zaczął grać z normalną głośnością. Natomiast obydwie kopułki w Emitach od czasu do czasu, przy głośniejszym i "gęstszym" graniu (co ciekawe głównie skrzypce, trąbka, niekoniecznie metal) lekko skwierczy, tak jakby kopułki nie wyrabiały. Da się to jakoś odratować, są spece od takich zabiegów w kraju? Żal byłoby wymieniać tweetery, pewnie za niewiele mniej niż używane Emity 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, pada napisał:

Niemiła przygoda: włączam wzmacniacz, nie zwróciłem uwagi że potencjometr ustawiony na jakieś 70% 🤦‍♂️ Trzask, wzmak w tryb awaryjny. Czekam, włączam ponownie, w jednej kolumnie wysokotonowiec gra zdecydowanie ciszej. Co ciekawe po kilku h zaczął grać z normalną głośnością. Natomiast obydwie kopułki w Emitach od czasu do czasu, przy głośniejszym i "gęstszym" graniu (co ciekawe głównie skrzypce, trąbka, niekoniecznie metal) lekko skwierczy, tak jakby kopułki nie wyrabiały. Da się to jakoś odratować, są spece od takich zabiegów w kraju? Żal byłoby wymieniać tweetery, pewnie za niewiele mniej niż używane Emity 🙄

Musiałbyś pomierzyć wartości elementów w zwrotnicy czy się zgadzają z opisem na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło 4 lata od premiery modelu Special 40. Jest to okres po którym można dobrze ocenić walory brzmieniowe kolumn. Osobiście słuchałem S40 w krakowskim salonie wraz ze wzmacniaczem Octave (moja ulubiona lampa). Niestety godzinny odsłuch wiele mi nie pomógł. Wręcz aż nie podobało mi się to zestawienie. Może pomieszczenie nie zagrało, może wina nowego sprzętu nie wiem, było płasko, płytko, twardo ze słabą podstawą basową. Teraz jestem w posiadaniu wzmacniacza Luxman L590AXII i mam pytanie do was koledzy. Jak oceniacie te kolumny? Bo wzmaciacz mój ma piękną barwę i świetnie nasyca kolumny tylko żeby muła nie zrobić z takim połączeniem. 

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

U mnie s40 grają z heglem190 , jest bardzo dynamicznie, czysto i zwiewnie.

Zanim to osiągnąłem miałem przewalony bas, po wymianie kabli głośnikowych na jaśniejsze oraz IC na inny (nordost RD) zrobiło się przejżyście , dużo powietrza na górze,  dobrze kontrolowany bas.

Głośniki postawione 45cm od ściany(więcej nie dało rady), po bokach dużo miejsca.

Więc pewnie dużą rolę odegrało pomieszczenie. 

Odsłuch w swoim pomieszczeniu konieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawe jak ważne jest pomieszczenie i kolumny. Miałem przykład ostatnio. Tylko zastanawia mnie charakter S40 bo z jednej strony piszą na forum US o ich suchości a z drugiej strony można wyczytać że to zamulacze. Gdzie leży prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są suche ?, moim zdaniem nie są, w porównaniu do serii DM oraz Exite które to miałem poprzednio grają miękko, aby wpłynąć nieco ma zmianę ich charakteru potrzeba wzmacniacza który ruszy membranami w dynamiczny sposób,  reszta zależy od pomieszczenia oraz kabli, które to mogą ocieplić lub rozjaśnić przekaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sucho czyli analitycznie?,  moim zdaniem mają barwę po cieplejsze stronie

Może pomieszczenie nie zagrało, może wina nowego sprzętu nie wiem, było płasko, płytko, twardo ze słabą podstawą basową.

Tak mogło być jeśli głośniki były zaraz po wyjęciu z kartonu lub miały zbyt krótki przebieg. Dynaudio potrzebują kilkuset godzin wygrzania i wtedy dopiero zaczynają grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.