Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Marek K. napisał:

Zdaje sobie z tego sprawe jak ważne jest pomieszczenie i kolumny. Miałem przykład ostatnio. Tylko zastanawia mnie charakter S40 bo z jednej strony piszą na forum US o ich suchości a z drugiej strony można wyczytać że to zamulacze. Gdzie leży prawda?

Ani suche , ani zamulacze . Grają bardzo dynamicznie , tylko pokój musi być nieco większy , bo potrafią przydudnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Silver_85 napisał:

Nadal uważasz , że contour 20 grają najlepiej wciśnięte pod ścianę ?

Nie wiem czy kiedykolwiek pisałem że "wciśnięte" i "najlepiej", ....ale nadal chyba uważam, że sobie radzą w takim trudnym ustawieniu lepiej niż inne kolumny. Fakt, że ja już dawno przeniosłem audio na krótszą ścianę i kolumny mają sporo przestrzeni wokół, ale nie zawsze tak można....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie. 

Kilka już lat używam NAD-a C356Bee z Dynaudio DM 2/10. 

Wiem, że połączenie nie jest najszczęśliwsze, a i głośniki też dziwaczne. 

Ogólnie brzmienie głośników w sensie barwy mi odpowiada. Jedyny problem jaki z nimi mam, to wzbudzanie się najniższego basu jeżeli takowy pojawia się na płytach CD. Na nagraniach z wyższym basem nie ma najmniejszego problemu. Może to być też problem z akustyką pokoju, który jest dobrze wygłuszony, ale występują wzbudzenia na najniższym basie. Myślałem aby to poskromić zmianą wzmacniacza. Przydałoby się również odrobinę więcej detali w dźwięku. Nie wiem czy te kolumny w ogóle zasługują na lepszy wzmacniacz. Mało kto je ma i ciężko o opinię. 

Myślałem o Rotelu A12 lub A14. Czy to dobry kierunek? Proponowano mi Audiolaba 6000A, ale obawiam się, że to podobne granie do NAD-a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, boro53 napisał:

Witajcie. 

Kilka już lat używam NAD-a C356Bee z Dynaudio DM 2/10. 

Wiem, że połączenie nie jest najszczęśliwsze, a i głośniki też dziwaczne. 

Ogólnie brzmienie głośników w sensie barwy mi odpowiada. Jedyny problem jaki z nimi mam, to wzbudzanie się najniższego basu jeżeli takowy pojawia się na płytach CD. Na nagraniach z wyższym basem nie ma najmniejszego problemu. Może to być też problem z akustyką pokoju, który jest dobrze wygłuszony, ale występują wzbudzenia na najniższym basie. Myślałem aby to poskromić zmianą wzmacniacza. Przydałoby się również odrobinę więcej detali w dźwięku. Nie wiem czy te kolumny w ogóle zasługują na lepszy wzmacniacz. Mało kto je ma i ciężko o opinię. 

Myślałem o Rotelu A12 lub A14. Czy to dobry kierunek? Proponowano mi Audiolaba 6000A, ale obawiam się, że to podobne granie do NAD-a. 

Wznacniacz nie pomoże Ci na akustykę pokoju. Wszyskie tutaj wymienione są wzmachami liniowymi bez Room Correction. 

Moja rada:

1. Inwestycja w mikrofon pomiarowy USB

2. Zbadanie gdzie są problemy

3. Pułapki basowe

 

Alternatywa:

Wzmacniacz z Room Correction (jak zwykle od siebie polecam Yamahę 803d 😉 ). Z tańszych wzmacniaczy - chyba żaden nie ma dobrej korekcji. Z droższych - szukaj Diraca. Yamaha moim zdaniem za mocno  wycina bas.

 

Alternatywa 2: subwoofer z equalizerem

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, baran napisał:

Wznacniacz nie pomoże Ci na akustykę pokoju. Wszyskie tutaj wymienione są wzmachami liniowymi bez Room Correction. 

Moja rada:

1. Inwestycja w mikrofon pomiarowy USB

2. Zbadanie gdzie są problemy

3. Pułapki basowe

 

Alternatywa:

Wzmacniacz z Room Correction (jak zwykle od siebie polecam Yamahę 803d 😉 ). Z tańszych wzmacniaczy - chyba żaden nie ma dobrej korekcji. Z droższych - szukaj Diraca. Yamaha moim zdaniem za mocno  wycina bas.

 

Alternatywa 2: subwoofer z equalizerem

Równie dobrze mógłbym skręcić pokrętło od basu w lewo, co też czasem czynię na okropnie przebasowionych albumach. Z zasady unikam korekcji dźwięku. Subwoofer...te monitory same w sobie są jak subwoofery, stąd po części problemy z niskim basem. Czy właściciele małych mieszkań są skazani już zawsze na głośniki nie przetwarzające najniższego basu? Każdy mówi: masz za duże głośniki na 17m2. Wg mnie nie ma za dużych głośników. Jedynie probemem jest za za niskie zejście głośników na małym metrażu, czy to dużych czy małych (takie trudniej skonstruować). Wzmacniacze teoretycznie są liniowe, jednak brzmią inaczej. I to mnie właśnie od lat zastanawia. 

Lubię te głośniki. Dają frajdę ze słuchania, są bardzo fajne podczas oglądania filmów...żeby tylko poskromić ten najniższy bas. 

Wydaje mi się, że Yamaha pomimo systemu korekcji dźwięku to byłby brzmieniowo krok w tył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najniższy bas, czyli ile Hz? Warto to zmierzyć choćby telefonem.

Wielokrotnie powtarza się mit o dużych kolumnach w małych pomieszczeniach. Rozmiar kolumny ma znaczenie o tyle, że duże po prostu ciężko ustawić. W małym pokoju, ten najniższy bas to pewnie 50-60Hz, bo mod na 20-25Hz mało komu przeszkadza 😉

Jak znam życie wypada Ci mod na 50Hz, pewnie na dobre +12dB w miejscu odsłuchu. Ja w 18m2 mam sporo większe głośniki i bas naprawiam pułapkami i subwooferem (13 cali) 😉 Zostały mi jeszcze tylko dwie pułapki rezonansowe do kupienia.

Innymi słowy - albo room correction, albo pułapki basowe. Wymiana kolumn na mniejsze nic nie da, chyba, że nie będą schodziły poniżej 80Hz...

 

Czy wzmacniacze brzmią inaczej? Cóż... Było kilka prób udowodnienia tego. Jakby ktoś znalazł artykuł na ten temat, w którym rzeczywiście to zostało udowodnione, to chętnie przeczytam. Ten NAD-a C356Bee to porządny wzmacniacz. Niskie zniekształcenia, ładna ch-ka przenoszenia. Wystarczająca moc. Ale zaraz mnie to zlinczują bo oni i ich koledzy słyszą różnicę, a jak ktoś nie słyszy to jest głuchy i głupi 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, baran napisał:

Najniższy bas, czyli ile Hz? Warto to zmierzyć choćby telefonem.

Wielokrotnie powtarza się mit o dużych kolumnach w małych pomieszczeniach. Rozmiar kolumny ma znaczenie o tyle, że duże po prostu ciężko ustawić. W małym pokoju, ten najniższy bas to pewnie 50-60Hz, bo mod na 20-25Hz mało komu przeszkadza 😉

Jak znam życie wypada Ci mod na 50Hz, pewnie na dobre +12dB w miejscu odsłuchu. Ja w 18m2 mam sporo większe głośniki i bas naprawiam pułapkami i subwooferem (13 cali) 😉 Zostały mi jeszcze tylko dwie pułapki rezonansowe do kupienia.

Innymi słowy - albo room correction, albo pułapki basowe. Wymiana kolumn na mniejsze nic nie da, chyba, że nie będą schodziły poniżej 80Hz...

 

Czy wzmacniacze brzmią inaczej? Cóż... Było kilka prób udowodnienia tego. Jakby ktoś znalazł artykuł na ten temat, w którym rzeczywiście to zostało udowodnione, to chętnie przeczytam. Ten NAD-a C356Bee to porządny wzmacniacz. Niskie zniekształcenia, ładna ch-ka przenoszenia. Wystarczająca moc. Ale zaraz mnie to zlinczują bo oni i ich koledzy słyszą różnicę, a jak ktoś nie słyszy to jest głuchy i głupi 😛

Nikt tu nie jest głupi , ale jeśli nie słyszy różnic brzmienia wzmacniaczy , to wizyta u audiologa się kłania🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pandemia się skończy, to bardzo chętnie podejmę się organizacji takiej imprezy "badawczej". Chyba, że będę bez pracy 😄

Moim zdaniem eksperyment udowadniający taką hipotezę będzie wartościowym źródłem informacji dla wzmacniaczo-pozytywnych i wzmacniaczo-sceptyków. 🙂

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Nautilusa jest skądinąd b. ciekawe porównanie C1 vs. C20, jest tam fragment "z moich doświadczeń rozlazłość basu Dynaudio to kwestia nieodpowiedniego wzmocnienia a nie immanentnej cechy tych głośników. Po prostu potrzebują zamordysty do utrzymania w ryzach i wiele nawet silnych i renomowanych wzmacniaczy nie radzi sobie z tym tematem." 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, baran napisał:

Najniższy bas, czyli ile Hz? Warto to zmierzyć choćby telefonem.

Wielokrotnie powtarza się mit o dużych kolumnach w małych pomieszczeniach. Rozmiar kolumny ma znaczenie o tyle, że duże po prostu ciężko ustawić. W małym pokoju, ten najniższy bas to pewnie 50-60Hz, bo mod na 20-25Hz mało komu przeszkadza 😉

Jak znam życie wypada Ci mod na 50Hz, pewnie na dobre +12dB w miejscu odsłuchu. Ja w 18m2 mam sporo większe głośniki i bas naprawiam pułapkami i subwooferem (13 cali) 😉 Zostały mi jeszcze tylko dwie pułapki rezonansowe do kupienia.

Innymi słowy - albo room correction, albo pułapki basowe. Wymiana kolumn na mniejsze nic nie da, chyba, że nie będą schodziły poniżej 80Hz...

 

Czy wzmacniacze brzmią inaczej? Cóż... Było kilka prób udowodnienia tego. Jakby ktoś znalazł artykuł na ten temat, w którym rzeczywiście to zostało udowodnione, to chętnie przeczytam. Ten NAD-a C356Bee to porządny wzmacniacz. Niskie zniekształcenia, ładna ch-ka przenoszenia. Wystarczająca moc. Ale zaraz mnie to zlinczują bo oni i ich koledzy słyszą różnicę, a jak ktoś nie słyszy to jest głuchy i głupi 😛

Przeprowadziłem przed chwilą testy na samplerze CD. Puszczałem próbki od 28Hz do 1khz. Najbardziej wzbudza się 35Hz i 44Hz. Wyższe dźwięki słychać na w miarę wyrównanym poziomie - na ucho. Za to właśnie 35Hz, 40Hz i 44Hz buczy jak sto diabłów. 31Hz drastycznie jest wycinane - pasmo przenoszenia  głośników już nie sięga. Jeszcze słychać ale już z dużą stratą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, JarlBjorn napisał:

Na stronie Nautilusa jest skądinąd b. ciekawe porównanie C1 vs. C20, jest tam fragment "z moich doświadczeń rozlazłość basu Dynaudio to kwestia nieodpowiedniego wzmocnienia a nie immanentnej cechy tych głośników. Po prostu potrzebują zamordysty do utrzymania w ryzach i wiele nawet silnych i renomowanych wzmacniaczy nie radzi sobie z tym tematem." 

Nie znam Dynaudio z dobrym basem, albo inaczej. Basem, który ja bym uznał za dobry. Słuchałem nie tylko w Nautilusie. Pomimo, że lubię ten sklep, to często się z nimi nie zgadzam. Jakby ktoś wyprowadził (bardzo proste zresztą) równania popierające tę hipotezę to... No ale czego ja oczekuję 😉

Z tymi tematami to zawsze jest taki problem, że ludzie mylą swoją opinię z faktami. Zamiast mówić "uważam, że", "to twoja opinia, ale może spróbuj..." Mówią "nie znasz się", "mylisz się" nie popierając tego choćby podstawową wiedzą z elektrotechniki, czy akustyki 🙂

Nawet na tym forum ktoś mi wmawiał, że skoro on słyszy to tak jest, a różnica pomiędzy jego "słyszę", a moim "nie słyszę" jest "ogromna" 😉

W Powyższym cytacie autor był bardzo ostrożny w słowach i chwała mu za to. Więcej takich ludzi potrzeba! Nie słyszysz? Spoko, masz taniej. Słyszysz? Też spoko, Nautilus ma ciekawą ofertę 🙂

23 minuty temu, boro53 napisał:

Przeprowadziłem przed chwilą testy na samplerze CD. Puszczałem próbki od 28Hz do 1khz. Najbardziej wzbudza się 35Hz i 44Hz. Wyższe dźwięki słychać na w miarę wyrównanym poziomie - na ucho. Za to właśnie 35Hz, 40Hz i 44Hz buczy jak sto diabłów. 31Hz drastycznie jest wycinane - pasmo przenoszenia  głośników już nie sięga. Jeszcze słychać ale już z dużą stratą. 

Czyli strzelam, że wkurza Cię właśnie 44Hz. 30Hz to już rzadko się na płytach pojawia, a 40+ całkiem często. Polecam taką apkę na androida: spectroid. Robi FFT na sygnale z mikrofonu. Oczywiście nie można ufać temu jako narzędziu do identyfikacji ch-ki amplitudowo częstotliwościowej, ale generalnie słyszysz, które częstotliwości Cię wkurzają. Postawić telefon na statywie w miejscu odsłuchowym i stroić pokój/przestawiać kolumny. Wtedy masz dobry i wiarygodny pomiar różnicy. Nie wiem też jakie masz pole manewru, ale np. u mnie pomogło, i to bardzo, odsunięcie kolumn od ścian bocznych i wepchnięcie ich na ścianę z tyłu. Ch-ka mi się trochę wyrównała. Nie mówię, że to kierunek dla Ciebie, ale generalnie z basem tak jest, że trzeba pojeździć, czasami bardzo mocno a i tak bez pułapek dobrego efektu nie da rady uzyskać. Tylko lekką poprawę.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, baran napisał:

Nie znam Dynaudio z dobrym basem, albo inaczej. Basem, który ja bym uznał za dobry. Słuchałem nie tylko w Nautilusie. Pomimo, że lubię ten sklep, to często się z nimi nie zgadzam. Jakby ktoś wyprowadził (bardzo proste zresztą) równania popierające tę hipotezę to... No ale czego ja oczekuję 😉

Tylko poprawny bas

 

B2BC3125-D264-4734-BEF9-3C149B158288.thumb.jpeg.6b06e01b11f3a2e9bc55978c08764a79.jpeg

 

Dobry bas

BAAE56F9-D8AD-400B-B738-EC774D4489E8.thumb.jpeg.7980c518e797bafbb2850e006e0ff55f.jpeg

 

 

No ale dalej pewnie nie rozumiesz dlaczego to nie Twój bas

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz jeśli Cię obraziłem wyrażaniem swojej opinii.

Powiem tak, żeby każdy zrozumiał 😉

Nie gra jak na koncercie i słyszałem kolumny bliższe tego co mogłem usłyszeć na żywca - ale tak jak powiedziałem, to jest moja opinia, bo z kolei moje doświadczenie mówi, że różni ludzie w różnym stopniu reagują na dane zniekształcenia i w mojej ocenie stąd mogą wynikać różnice zdań.

Ciekawi mnie to, że zawsze wszyscy próbują mnie przekonać, że pomimo, że nie słyszę różnicy, a oni nie są w stanie uzasadnić na gruncie matematycznym lub eksperymentalnym, to jednak mają rację, a ja się nie znam 😄

 

A jakby ktoś chciał, to nawet mogę podać jedno kryterium dobrego basu (warunek konieczny, niewystarczający), które łatwo zmierzyć - opóźnienie grupowe poniżej jednego cyklu w całym paśmie 😉

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, baran napisał:

Powiem tak, żeby każdy zrozumiał 😉

Nie gra jak na koncercie i słyszałem kolumny bliższe tego co mogłem usłyszeć na żywca -

Ależ to banalnie proste, kolumny nie schodzące poniżej 40Hz i sporą górką między 60a70Hz. i Masz niedomagające co do rownego pasma estradowki wraz z masażem wątroby na 60Hz  😄

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? Jakie estradówki? Confidence mają wybity bas, ale schodzą nisko i moim zdaniem daleko im do estrady...

(Daleko w sensie, że grają inaczej, nie chcę żeby ludzie sobie coś pomyśleli :P)

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, baran napisał:

Czy wzmacniacze brzmią inaczej? Cóż... Było kilka prób udowodnienia tego. Jakby ktoś znalazł artykuł na ten temat, w którym rzeczywiście to zostało udowodnione, to chętnie przeczytam. 

😛

Zburzyłeś kolego mój dotychczasowy świat. Oj zburzyłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze drezyna odjechała w bok od mojej założonej trasy to zapytam inaczej: czy zdarzyła się Wam znaczna poprawa kultury basu po zmianie wzmacniacza? Ale nie taka na granicy percepcji tylko taka, że siedzieliście z otwartą japą przez dłuższą chwilę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, boro53 napisał:

Widzę, ze drezyna odjechała w bok od mojej założonej trasy to zapytam inaczej: czy zdarzyła się Wam znaczna poprawa kultury basu po zmianie wzmacniacza? Ale nie taka na granicy percepcji tylko taka, że siedzieliście z otwartą japą przez dłuższą chwilę. 

Musisz spróbować sam posłuchać i porównać Yamahę as500 czy Nada 356  z chociażby Naimem dzielonym 202/200dr i usłyszysz jaka duża może być różnica. Dynaudio będzie grało jak nigdy dotąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, boro53 napisał:

Widzę, ze drezyna odjechała w bok od mojej założonej trasy to zapytam inaczej: czy zdarzyła się Wam znaczna poprawa kultury basu po zmianie wzmacniacza? Ale nie taka na granicy percepcji tylko taka, że siedzieliście z otwartą japą przez dłuższą chwilę. 

Tak. Na SF Cremona. Nie na granicy percepcji - po prostu jeden ze wzmacniaczy nie dał rady na basie prądowo i zrobiła się ogromna dziura w ch-ce akurat tam, gdzie wypadało minimum impedancji (ok. 2ohm jeśli dobrze pamiętam). Nie dało się słuchać, bo basu nie było. A może to współczynnik tłumienia tak zagrał? Nie jestem pewien. Próbowałem niedawno powtórzyć eksperyment na SF Amati - bez skutku. Chyba dzisiaj tanie wzmacniacze są lepsze niż kiedyś.

Twój NAD ma dobry współczynnik tłumienia, a co za tym idzie i kontrola basu jest dobra. To świetny wzmacniacz jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mógłbym skręcić pokrętło od basu w lewo, co też czasem czynię na okropnie przebasowionych albumach. Z zasady unikam korekcji dźwięku. Subwoofer...te monitory same w sobie są jak subwoofery, stąd po części problemy z niskim basem. Czy właściciele małych mieszkań są skazani już zawsze na głośniki nie przetwarzające najniższego basu? Każdy mówi: masz za duże głośniki na 17m2. Wg mnie nie ma za dużych głośników. Jedynie probemem jest za za niskie zejście głośników na małym metrażu, czy to dużych czy małych (takie trudniej skonstruować). Wzmacniacze teoretycznie są liniowe, jednak brzmią inaczej. I to mnie właśnie od lat zastanawia. 
Lubię te głośniki. Dają frajdę ze słuchania, są bardzo fajne podczas oglądania filmów...żeby tylko poskromić ten najniższy bas. 
Wydaje mi się, że Yamaha pomimo systemu korekcji dźwięku to byłby brzmieniowo krok w tył. 

Krotkie podsumowanie/komentaz do tej powyzszej i kilku wczesniejszych odpowiedzi

1. Te wszystkie opisywane problemy z basem (zarowno peaki jak i DIPY, ktorych wiekszosc osob nie rejestruje, a sa de facto jeszcze wiekszym problemem, niz peaki!!!), to kwestia akustyki pomieszczenia, a nie typu, wielkosci i marki zestawu glosnikowego

2. Tych problemow nie mozna rozwiazac lepszym wzmacniaczem (wieksza moc, nizszy DF, wyzsza „wydajnosc pradowa“,..)

3. Monitory nigdy nie zastapia subwoofera

4. Przez inteligentne uzycia subwooferow mozna ten problem zredukowac.

5. Uzycie w mniejszych pomieszczeniach mniejszych glosnikow nie rozwiazuje tego problemu. Ta czesto propagagowana teoria „do malych pomieszczen tylko male glosniki“ to bzdura.

Tutaj przyklad - porownanie WIELKIEGO zestawu (18“) z mniejszym zestawem (2x 6,5“) ustawionego w tym samym malym pomieszczeniu 25qm.

Duzy zestaw powoduje mniejsze problemy i lepiej kontroluje bas niz ten maly

IMG_6047.thumb.jpg.99756817f50f523524daa1df901fd6c9.jpgTakie same porownawcze pomiary robilem z wzmaciaczami 2x45W i 2x400W. Zadnej roznicy w kontroli modow.
A tutaj przyklad na to jak mozna takie problemy z basem (peaki i dipy ponizej 100Hz) wynikajace z akustyki pomieszczenia zredukowac poprzez inteligentne uzycie subwooferow

IMG_6702.thumb.png.de529a79fedf60d4e5dd6a7c5a66a115.png

IMG_6703.thumb.png.7c802da8d4455ea5f17361cf5fbd43d3.png

IMG_6704.thumb.png.7bb275957ae513b6f7b71930c9edaddb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, baran napisał:

??? Jakie estradówki? Confidence mają wybity bas, ale schodzą nisko i moim zdaniem daleko im do estrady...

(Daleko w sensie, że grają inaczej, nie chcę żeby ludzie sobie coś pomyśleli :P)

Nie ja napisałem czego oczekujesz i czego nie otrzymasz w domu bez ingerencji w system

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ASURA napisał:

Nie ja napisałem czego oczekujesz i czego nie otrzymasz w domu bez ingerencji w system

Nie, Ty sobie wymyśliłes, czego oczekuję, a potem sam z tym dyskutujesz.

 

@xajas, jeszcze dodaj wykresy wodospadowe w pokoju i ostatecznie zniszczysz mit "kontroli" basu przez wzmacniacz :)

Swoją drogą doskonały post, bo można popatrzeć na PRAWDZIWE wykresy. Nie zgadzam się tylko ze stwierdzeniem "mniejszych głośników"... Jeśli mod wypada na 50Hz a głośnik schodzi do 100Hz, to już CIę przestaje interesować górka / dołek na 50Hz :) 

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykonuję pomiarów i czytam bardzo pobieżnie:). Przyjmuję natomiast jako aksjomat kluczowy wpływ wzmacniacza na brzmienie Dynek, przynajmniej tych opartych o stary model wooferów.

 

Co do dystrybutora, firma jest sympatyczna jak najbardziej, natomiast nie prowadzi niestety dystrybucji uchodzącej za najbardziej synergiczną z D. elektroniki tranzystorowej, np. marek takich jak Krell, Pass, Gryphon, Ayre, Plinius czy Simaudio. Nadrabiają co prawda lampami (Audio Reveal, Ayon, Octava), ale krąg odbiorców jest to jednak nieco węższy krąg odbiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JarlBjorn napisał:

Nie wykonuję pomiarów i czytam bardzo pobieżnie:). Przyjmuję natomiast jako aksjomat kluczowy wpływ wzmacniacza na brzmienie Dynek, przynajmniej tych opartych o stary model wooferów.

 

Co do dystrybutora, firma jest sympatyczna jak najbardziej, natomiast nie prowadzi niestety dystrybucji uchodzącej za najbardziej synergiczną z D. elektroniki tranzystorowej, np. marek takich jak Krell, Pass, Gryphon, Ayre, Plinius czy Simaudio. Nadrabiają co prawda lampami (Audio Reveal, Ayon, Octava), ale krąg odbiorców jest to jednak nieco węższy krąg odbiorców.

To jest właśnie efekt że Dynaudio z ich ofertowanymi markami nie rozwijają skrzydeł a nawet nie tylko Dynaudio...

Właśnie po tym jak z topowymi najnowszymi kolumnami Dynaudio usłyszałem oferowaną elektronikę musiałem szybko pojechać do domu i przywieść swoją..

Pewnie się narażę ale elektronika NAD-a to też nie jest do Dynek partnerem stąd grają jak grają

2 godziny temu, baran napisał:

Nie, Ty sobie wymyśliłes, czego oczekuję, a potem sam z tym dyskutujesz

Napisałem Ci co jest na koncercie nagłaśnianym Live a czego się spodziewasz na zupełnie innego typie kolumn u siebie w domu. Kup sobie JBL-ki  Everesty i będziesz miał estradę w domu i też nie będą schodzić poniżej 40Hz :)))

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż, to są TWOJE wnioski. Dlaczego mi próbujesz wmówić czego ja chcę? Ty się możesz zadowalać "dobrym" basem z Dynaudio, niestety, dla niektórych to jest zbyt mało, albo inaczej - sposób w jaki zniekształca dynaudio przeszkadza bardziej niż sposób, w który zniekształca np. Magico.

Tak jak mówiłem... Wymyślasz sobie czego JA chcę, a potem mówisz, że to jest złe... Do pełnego bingo brakuje mi jeszcze argumentu o wielu latach pracy w branży...

 

2 godziny temu, ASURA napisał:

Pewnie się narażę ale elektronika NAD-a to też nie jest do Dynek partnerem stąd grają jak grają

Zawsze zastanawiam się, czemu jak ktoś krytykuje bas z kolumn to pada pytanie "jaki masz wzmaczniacz?", a nie "pokaż pomiary pokoju".... Myślę, że to duża bolączka tej branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 
Zawsze zastanawiam się, czemu jak ktoś krytykuje bas z kolumn to pada pytanie "jaki masz wzmaczniacz?", a nie "pokaż pomiary pokoju".... Myślę, że to duża bolączka tej branży.


To nie bolaczka, to interes
Wzmacniacz mozna sprzedac, pokoj nie bardzo.

no i przetykac kabelki miedzy wzmacniaczami, to kazdy potrafi, a pojac akustyke, to inna historia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.