Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, krzysiek napisał:

No cóż, dobrze, że miałem je u siebie, bo z tej recenzji nic bym się nie dowiedział 🙂

I jak u Ciebie wypadły - bo u Pacuły "nijak" z tego co pisze.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odebrałem je jako kolumny wyczynowe, dla świadomego audiofila. Otwarty i bardzo rozdzielczy dźwięk w porównaniu do starych edycji Dynaudio. Na innym forum popełniłem długą recenzję. Miałem je w domu dość długo. Ogólnie są to świetne kolumny oferujące niesamowitą szczegółowość, zarówno na górze jak i dole pasma, bas jest pierwszorzędny. Scena bardzo szeroka nawet w moim małym gabineciku, doskonała lokalizacja instrumentów. Świetny midbass, coś czego mi brakuje w S25. Mimo wszystko pozostałem przy S25, które bardziej pasują mi do muzyki rockowej. Jak ktoś nie słucha głośno rocka, to HS są świetne, w każdym aspekcie lepsze od S25. Wyżej kolega @Whyduckpytał o kolumny z większą rozdzielczością - myślę, że HS byłyby idealne, tylko rozumiem, że to nie ten budżet...

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzysiek napisał:

Ja odebrałem je jako kolumny wyczynowe, dla świadomego audiofila. Otwarty i bardzo rozdzielczy dźwięk w porównaniu do starych edycji Dynaudio. Na innym forum popełniłem długą recenzję. Miałem je w domu dość długo. Ogólnie są to świetne kolumny oferujące niesamowitą szczegółowość, zarówno na górze jak i dole pasma, bas jest pierwszorzędny. Scena bardzo szeroka nawet w moim małym gabineciku, doskonała lokalizacja instrumentów. Świetny midbass, coś czego mi brakuje w S25. Mimo wszystko pozostałem przy S25, które bardziej pasują mi do muzyki rockowej. Jak ktoś nie słucha głośno rocka, to HS są świetne, w każdym aspekcie lepsze od S25. Wyżej kolega @Whyduckpytał o kolumny z większą rozdzielczością - myślę, że HS byłyby idealne, tylko rozumiem, że to nie ten budżet...

A to ciekawe - zupełnie inaczej je opisujesz jak Pacuła. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, krzysiek napisał:

Ja odebrałem je jako kolumny wyczynowe, dla świadomego audiofila. Otwarty i bardzo rozdzielczy dźwięk w porównaniu do starych edycji Dynaudio. Na innym forum popełniłem długą recenzję. Miałem je w domu dość długo. Ogólnie są to świetne kolumny oferujące niesamowitą szczegółowość, zarówno na górze jak i dole pasma, bas jest pierwszorzędny. Scena bardzo szeroka nawet w moim małym gabineciku, doskonała lokalizacja instrumentów. Świetny midbass, coś czego mi brakuje w S25. Mimo wszystko pozostałem przy S25, które bardziej pasują mi do muzyki rockowej. Jak ktoś nie słucha głośno rocka, to HS są świetne, w każdym aspekcie lepsze od S25. Wyżej kolega @Whyduckpytał o kolumny z większą rozdzielczością - myślę, że HS byłyby idealne, tylko rozumiem, że to nie ten budżet...

HS przekraczają już psychologiczną barierę wydatków. Rozważam wybór pomiędzy: 1.4LE, S40,S25...przy czym S25 to już z myślą o większym pomieszczeniu i zapewne docelowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, krzysiek napisał:

Na innym forum popełniłem długą recenzję

wklej tutaj Twoja recenzję

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam do Was pytanie:

Czy mój wzmacniacz uciągnie Focusy 220? Ten z sygnaturki, dodam, że siedzą w nim trafa Ogonowski (przewymiarowane tak, żeby przyjąć lampy KT150)? Miałyby grać w 16 m.

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, fido920 napisał:

Cześć.

Mam do Was pytanie:

Czy mój wzmacniacz uciągnie Focusy 220? Ten z sygnaturki, dodam, że siedzą w nim trafa Ogonowski (przewymiarowane tak, żeby przyjąć lampy KT150)? Miałyby grać w 16 m.

F220 w 16m2 to trochę ryzykowny temat. Chyba, że zadbasz o adaptacje akustyczną i jakiś wzmacniacz który mocno będzie trzymał bas w ryzach. Twojego wzmaka niestety nie znam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fido920 napisał:

Cześć.

Mam do Was pytanie:

Czy mój wzmacniacz uciągnie Focusy 220? Ten z sygnaturki, dodam, że siedzą w nim trafa Ogonowski (przewymiarowane tak, żeby przyjąć lampy KT150)? Miałyby grać w 16 m.

 

2 minuty temu, szeekin napisał:

 

U mnie focusy 220 grają na 23 metrach i są odsunięte od ściany 80cm tylnej i bocznej, bliżej dosunięte bardzo dudniły, więc musisz wziąć to pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szeekin napisał:

 

U mnie focusy 220 grają na 23 metrach i są odsunięte od ściany 80cm tylnej i bocznej, bliżej dosunięte bardzo dudniły, więc musisz wziąć to pod uwagę

Kwestia policzenia 😉

 

Ja bym powiedział: zobacz minimalne odległości zalecane przez Dynaudio dla tych kolumn. Jeśli jesteś w stanie spełnić wymagania co do rozstawu, to śmiało - będzie ok. Chyba, że zakładamy, że Dynaudio nie zna się za robocie, wtedy nie polecamy Dynaudio:P

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem kupić inny nowy wzmacniacz, aby się przekonać o niedopasowaniu NAD-a C356Beedo Dynek.  Pomyślałem sobie, że jak będzie gorzej, to go zwrócę i będę szukał dalej. 

Jak pomyślałem tak zrobiłem. Polecano mi Audiolaba 6000A, ale to miało być rozwiniecie szkoły grania NAD-a, więc myślę nie tędy droga. Poczytałem, porozważałem i postanowiłem sprawdzić Rotela A14. Dziś do mnie przyjechał i ...już nie odjedzie. 

Poprawa w kontroli basu jest naprawdę spora. Zniknęło buczenie w niskich rejestrach, a wcale basu nie jest mało. Myślę sobie, ok, może efekt placebo. Ale po krótkiej chwili zorientowałem się przepinając wzmacniacze, że na Rotelu nie wpada mi w wibracje szyba w drzwiach pokoju. A na NADzie gra cały czas. 

Naprawdę nie są to niuanse. To jest zupełnie inne granie. Nie jest to już taka buła jak była, choć basu nie brakuje. Wysokie tony: tu jest bardziej szczegółowo. Zniknęło również podbarwienie na wyższej średnicy. Tak ja to odbieram. Jedynie na plus dla NAD-a to efekty stereofoniczne, scena. Jest bardziej trójwymiarowa. 

Ponadto podpiąłem chromecasta audio poprzez optyka: gra to dużo lepiej na Spotify jak po analogu. Aż miło się słucha. FLAC - tu też dużo lepiej. Po bluetooh - dźwięk zaciemniony nieco, ale to jeszcze będę testował. 

Regulacja głośności - bardzo precyzyjna od samego początku. W NADzie z pilota wieczorem albo nic albo ryk. 

I tak mi zleciało nawet nie wiem kiedy całe popołudnie na słuchaniu. Już dawno tak mnie sprzęt nie przytrzymał na kanapie. 

Jutro jeszcze sprawdzę różnicę w CD po analogu i optyku. 

Uważam zmianę za udaną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, boro53 napisał:

Postanowiłem kupić inny nowy wzmacniacz, aby się przekonać o niedopasowaniu NAD-a C356Beedo Dynek.  Pomyślałem sobie, że jak będzie gorzej, to go zwrócę i będę szukał dalej. 

Jak pomyślałem tak zrobiłem. Polecano mi Audiolaba 6000A, ale to miało być rozwiniecie szkoły grania NAD-a, więc myślę nie tędy droga. Poczytałem, porozważałem i postanowiłem sprawdzić Rotela A14. Dziś do mnie przyjechał i ...już nie odjedzie. 

Poprawa w kontroli basu jest naprawdę spora. Zniknęło buczenie w niskich rejestrach, a wcale basu nie jest mało. Myślę sobie, ok, może efekt placebo. Ale po krótkiej chwili zorientowałem się przepinając wzmacniacze, że na Rotelu nie wpada mi w wibracje szyba w drzwiach pokoju. A na NADzie gra cały czas. 

Naprawdę nie są to niuanse. To jest zupełnie inne granie. Nie jest to już taka buła jak była, choć basu nie brakuje. Wysokie tony: tu jest bardziej szczegółowo. Zniknęło również podbarwienie na wyższej średnicy. Tak ja to odbieram. Jedynie na plus dla NAD-a to efekty stereofoniczne, scena. Jest bardziej trójwymiarowa. 

Ponadto podpiąłem chromecasta audio poprzez optyka: gra to dużo lepiej na Spotify jak po analogu. Aż miło się słucha. FLAC - tu też dużo lepiej. Po bluetooh - dźwięk zaciemniony nieco, ale to jeszcze będę testował. 

Regulacja głośności - bardzo precyzyjna od samego początku. W NADzie z pilota wieczorem albo nic albo ryk. 

I tak mi zleciało nawet nie wiem kiedy całe popołudnie na słuchaniu. Już dawno tak mnie sprzęt nie przytrzymał na kanapie. 

Jutro jeszcze sprawdzę różnicę w CD po analogu i optyku. 

Uważam zmianę za udaną. 

Bo A14 to bardzo fajny sprzęt o uniwersalnym brzmieniu. Dzięki Top HiFi, a później dzięki znajomemu, miałem okazję dobrze go poznać u siebie z Dynaudio X18. Chętnie bym go zostawił, bo nie tylko ma wbudowany DAC, wyświetlacz i wygodniej się go obsługuje z pilota, ale jeszcze ma przyjazne gabaryty - łatwiej go wpasować w półkę. Jednak pod względem jakości dźwięku lepiej wypadł NAD 375. Różnica nie była wielka, ale dla mnie miała decydujące znaczenie. NAD grał dynamiczniej, czyściej, z taką głębszą ciszą między dźwiękami i z obszerniejszą stereofonią. Na dłuższą metę po prostu przyjemniej się go słuchało, mocniej wciągał w muzykę. Zaś charakter tonalny mają podobny - oba grają "po bezpiecznej stronie mocy" - nigdy nazbyt krzykliwie, raczej coś zaokrąglą niż rozjaśnią. Ostatecznie A14 wrócił do salonu. Panowie z Top HiFi powiedzieli, że spodziewali się takiej decyzji, a jako właściwego konkurenta wskazali RA-1592. Kiedyś muszę go posłuchać. U mnie NAD'al gra 375 ale Rotela polecam każdemu znajomemu, który szuka uniwersalnego wzmacniacza z DAC w tej cenie.

received_432684637520846.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio do wzmacniacza Luxman L590AXII. Czy ma ktoś doświadczenie w tym temacie jaki model dynek będzie pasował? Wzmacniacz sam w sobie oferuje bardzo gęste granie, dociążone i przejrzyste z ocieploną górą. Mogą być podstawkowe lub nie duże podłogówki. Widziałem w sieci wiele zestawień tego wzmacniacza z przeróżnymi Dynaudio. Tylko nie chcę pogłębić jeszcze bardziej tej obfitości żeby nie przesadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,nie mam mozliwowsci posluchania  jak graja dynaudio special 40 a zastanawiam sie czy nie zmienic moich Kef r7 na wlasnie te monitory ,powod ....nie za duzy pokoj 12 m .... czy nie zagraly by lepiej w takim metrazu niz jedank duze kolumny jakimi sa R7 ?? .Wzmacniacz ktory uzywam to yamaha a s 2100 ...czy ktos ma jakies doswiadczenia z tymi monitorami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupował bym tych kolumn bez słuchania. Osobiście ich nie słuchałem jeszcze, ale z pomiarów i opinii wynika, że są to specyficzne kolumny, z często dudniącym basem. Wystarczy popatrzeć na rezonującą obudowę i... głośnik. Krótko mówiąc, byłbym ostrożny. Niektórzy to chwalą inny nienawidzą.

R7 to fajne kolumny, wad pokoju nie naprawisz kolumnami. Moim zdaniem ze stajni dynaudio lepiej zainwestować w Contour 20. Wiem że droższe, ale są dużo bezpieczniejsze bez słuchania w mojej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Himling napisał:

Witam ,nie mam mozliwowsci posluchania  jak graja dynaudio special 40 a zastanawiam sie czy nie zmienic moich Kef r7 na wlasnie te monitory ,powod ....nie za duzy pokoj 12 m .... czy nie zagraly by lepiej w takim metrazu niz jedank duze kolumny jakimi sa R7 ?? .Wzmacniacz ktory uzywam to yamaha a s 2100 ...czy ktos ma jakies doswiadczenia z tymi monitorami ?

S40 miałem w 12m bas bywa dudniący , ale nic nie rezonuje jak pisze Baran.Proponuję posłuchać Atc a będziesz mile zaskoczony.

Jeszcze jedno ,miałem też r3 i lepszego basu nie słyszałem.Barwa to już inna historia.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, baran napisał:

@izapat, no to pomiary od stereophile ludzi okłamują 😉

 

Co do ATC się zgadzam 🙂

Kolego, pomiary są robione w konkretnym pomieszczeniu. A że każdy ma inny pokój odsłuchowy, to ich pomiary można wyrzucić do śmietnika.Każdy głośnik trzeba posłuchać u siebie , bo ilu słuchających, tyle jest opinii.

Pomiary nigdy nie odzwierciedlą  odsłuchu w konkretnym pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O lol...

 

To jeszcze mi wyjaśnij jak pomieszczenie wpływa na akcelerometr przypięty do obudowy lub mikrofon wciśnięty w otwór BR... No i dlaczego na Contour 20 /Focus 20xd to samo pomieszczenie nie wpływa 😉

Face it... Dynaudio S40 z punktu inżynierii są po prostu słabe. W okolicach 1Khz na tym basowcu się cuda dzieją. Otwór BR świszczy a obudowa mocno drga... Tylko że są robione dla tych, którzy nie są fanatykami jakości, a lubią się bawić. To są celowe zabiegi. Chyba nawet na jakimś forum Otto pisał, że ich kolumny "Special" są specjalne. Niekoniecznie neutralne - od tego są zwykle serie.

Dlatego nie polecam ich kupować w ciemno. Przy takich ficzerach są to kolumny specialne. Niektórzy je pokochają,  innym w ogóle nie będą pasowały.

Contour 20, albo dowolne ATC są zakupem bezpieczniejszym jeśli ma być w ciemno. Najbezpieczniejszym wydają mi się KEF-y lub inne równie kompetentnie strojone kolumny, ale kolega już takie ma 🙂

 

@Himling, Kiedyś miałem okazję z SF Olympica... Też szału nie robią, ale prawie nie mają basu, więc może na silne mody coś takiego? Polecę też... Inwestycję we wzmacniacz z Room Correction jeśli Cię bas denerwuje. Np. Anthem Str albo NAD M33? Myślę, że na takie problemy nic lepszego się nie znajdzie. Nie przejmował bym się dużymi kolumnami w małym pokoju. Zwłaszcza KEF, to jest dobry sprzęt. Ten mit o "zbyt dużych kolumnach" jest wielokrotnie powtarzany, ale jakoś ciężko znaleźć podstawy naukowo-pomiarowe na to. (Były tutaj nawet wrzucane pomiary pokazujące coś odwrotnego :D) Generalnie małe kolumny, zwłaszcza Dynaudio mają wybity "wyższy" bas. (50-100Hz). W efekcie brzmi to strasznie w małym pokoju, gdzie mody wypadają na 60-80Hz. Zawsze będę polecał największe kolumny, które jesteś w stanie poprawnie ustawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak mi słów na Twoje wypowiedzi. Ale wiem że s40 to bardzo dobre monitory do większych  pomieszczeń.Rezonans obudowy to możesz pomierzyć sobie w Harbeth , ale nie w Dynaudio.

Nie chcę kłótliwych wymian zdań , ale miałem już kilkanaście kolumienek i kilka zbudowałem , oczywiście z różnym efektem i wiem , że żadne pomiary nie pomogą w ostatecznym wyborze głośników do danego pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.