Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dlatego też nie uważam Harbethów za obiektywnie dobre kolumny - rozumiem, że mogą się podobać. Ale S40 bardziej się trzęsą od SHL5:

SHL5:

https://www.stereophile.com/content/harbeth-super-hl5plus-loudspeaker-measurements

S40:

https://www.stereophile.com/content/dynaudio-special-forty-loudspeaker-measurements

I co najgorsze, jest to 500hz... A nie 150 jak w Harbeth.

Tutaj omówienie S40:

Sam powiedziałeś, że S40 potrafią dudnić. Ja to widzę z wykresu, Ty chcesz słuchać. Wnioski są dokładnie takie same.

 

Dla porównania Contour 20:

https://www.stereophile.com/content/dynaudio-contour-20-loudspeaker-measurements

Tutaj też widać świst otworu BR... Wydaje mi się, że to jest coś co mnie mocno wkurzało w moich, ale nie jestem pewien. Na wszelki - dołączone zatyczki częściowo otwarte + ustrój pochłaniający zaraz za kolumną. Wydaje mi się, że jest lepiej. 🙂

Na przyszłość - tylko 3way, bo tam tego nie ma...

 

23 minuty temu, izapat napisał:

Brak mi słów na Twoje wypowiedzi.

Skoro tak, to zapytam inaczej. Czy polecasz S40 do 12m pomieszczenia bez odsłuchu? Jeśli nie, to mamy dokładnie taką samą opinię. Różnica jest tylko taka, że ja staram się pokazać dlaczego tak sądzę, chcę żeby kolega mógł się zapoznać z materiałem "dowodowym"... Mówił, że będzie "bez odsłuchu"... Zatem jaką inną metodę niż pomiary polecasz? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, baran napisał:

 

Dlatego też nie uważam Harbethów za obiektywnie dobre kolumny - rozumiem, że mogą się podobać. Ale S40 bardziej się trzęsą od SHL5:

SHL5:

https://www.stereophile.com/content/harbeth-super-hl5plus-loudspeaker-measurements

S40:

https://www.stereophile.com/content/dynaudio-special-forty-loudspeaker-measurements

I co najgorsze, jest to 500hz... A nie 150 jak w Harbeth.

Tutaj omówienie S40:

Sam powiedziałeś, że S40 potrafią dudnić. Ja to widzę z wykresu, Ty chcesz słuchać. Wnioski są dokładnie takie same.

 

Dla porównania Contour 20:

https://www.stereophile.com/content/dynaudio-contour-20-loudspeaker-measurements

Tutaj też widać świst otworu BR... Wydaje mi się, że to jest coś co mnie mocno wkurzało w moich, ale nie jestem pewien. Na wszelki - dołączone zatyczki częściowo otwarte + ustrój pochłaniający zaraz za kolumną. Wydaje mi się, że jest lepiej. 🙂

Na przyszłość - tylko 3way, bo tam tego nie ma...

 

 

Skoro tak, to zapytam inaczej. Czy polecasz S40 do 12m pomieszczenia bez odsłuchu? Jeśli nie, to mamy dokładnie taką samą opinię. Różnica jest tylko taka, że ja staram się pokazać dlaczego tak sądzę, chcę żeby kolega mógł się zapoznać z materiałem "dowodowym"... Mówił, że będzie "bez odsłuchu"... Zatem jaką inną metodę niż pomiary polecasz? 😉

Oczywiście nikomu nie polecę s40 do małego metrażu .

Contour 20i , które posiadam mają dużo basu , ale bez pomiarów na słuch słychać , że są niżej strojone i mniej kłopotliwe na  otoczenie wokół siebie , jednak i tak powinny stać w dość dużym pokoju.

Co do Harbethów, to inna historia,grają obudową , bo tak konstruktor opracował , co jest bardzo ciekawym efektem.

13 minut temu, baran napisał:

 

Dlatego też nie uważam Harbethów za obiektywnie dobre kolumny - rozumiem, że mogą się podobać. Ale S40 bardziej się trzęsą od SHL5:

SHL5:

https://www.stereophile.com/content/harbeth-super-hl5plus-loudspeaker-measurements

S40:

https://www.stereophile.com/content/dynaudio-special-forty-loudspeaker-measurements

I co najgorsze, jest to 500hz... A nie 150 jak w Harbeth.

Tutaj omówienie S40:

Sam powiedziałeś, że S40 potrafią dudnić. Ja to widzę z wykresu, Ty chcesz słuchać. Wnioski są dokładnie takie same.

 

Dla porównania Contour 20:

https://www.stereophile.com/content/dynaudio-contour-20-loudspeaker-measurements

Tutaj też widać świst otworu BR... Wydaje mi się, że to jest coś co mnie mocno wkurzało w moich, ale nie jestem pewien. Na wszelki - dołączone zatyczki częściowo otwarte + ustrój pochłaniający zaraz za kolumną. Wydaje mi się, że jest lepiej. 🙂

Na przyszłość - tylko 3way, bo tam tego nie ma...

 

 

Skoro tak, to zapytam inaczej. Czy polecasz S40 do 12m pomieszczenia bez odsłuchu? Jeśli nie, to mamy dokładnie taką samą opinię. Różnica jest tylko taka, że ja staram się pokazać dlaczego tak sądzę, chcę żeby kolega mógł się zapoznać z materiałem "dowodowym"... Mówił, że będzie "bez odsłuchu"... Zatem jaką inną metodę niż pomiary polecasz? 😉

Jeszcze jedna ciekawa obserwacja z mojej strony ,Harbeth 30,1 z tunelu bas reflex furczało przy muzyce elektronicznej  a w 30,2 już tego efektu nie usłyszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynie X14 w 12m2 z Atollem 100 średni bas potężnie podbity i przeciągnięty, z Regą Elex R niskie tony zupełnie inne, źródło zawsze to samo. Pewnie to moje fantazje jednak warto oprócz czytania Stereophile samemu posłuchać. Budżetowe ATC > budżetowe Dynaudio.  Znaczek Dynaudio jednak więcej kosztuje 😉

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@izapat, nie wiem jak 30.1, ale 30.2 są od tym kątem lepsze od Contour:

https://www.stereophile.com/content/harbeth-monitor-302-40th-anniversary-edition-loudspeaker-measurements

I bardzo dobrze, bo BR jest z przodu. Przynajmniej z tego pomiaru wynika, że BR jest cicho. Także Twoje obserwacje mają jak najbardziej poparcie w pomiarach na Stereophile. Czyli jakoś tam to koreluje 😉

9 godzin temu, EMiL napisał:

S40 sa strojone na 50hz, kogoś dziwi, że bas "buczy"?:)

Niby tak, ale mogę sobie wyobrazić, że ludziom się to spodoba. I nie ma w tym nic złego 🙂

Szkoda tylko, że Dynaudio taką nie-fair papkę marketingową utworzyło. Np. O wooferze, który rzekomo miał być ich najlepszym 17cm wooferem... Jeśli tak jest, to źle o nich świadczy. Bardzo źle - ten woofer to masakra.

jeszcze jak się rzuci okiem na ten pomiar "multitone" z lowbeats... Tweeter daje radę, ale poniżej 3kHz to już ciężko

https://www.lowbeats.de/test-kompaktbox-dynaudio-special-forty/

Dla porównania Contour:

https://www.lowbeats.de/test-kompaktlautsprecher-dynaudio-contour-20i/

 

I polecam sobie looknąć na konkurencję... Np. Kudos:

https://www.lowbeats.de/test-standbox-kudos-cardea-super-20a-die-feine-englische-art/

przypuszczam, że właśnie ze względu na niskie IMD Dynaudio niektórym wydaje się takie "czyste". Ja mam wrażenie, że Dynaudio brzmią inaczej. Dużo inaczej niż inne kolumny.

318harbeth.H302fig3.jpg

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, baran napisał:

Niby tak, ale mogę sobie wyobrazić, że ludziom się to spodoba. I nie ma w tym nic złego 🙂

Oczywiście, będą fani takiego grania, "małe monitory a taki potężny bas", ale bass reflex konstrukcyjnie ma to do siebie, że dźwięki poniżej strojenia nie są odtwarzane i są niebezpieczne dla woofera. Dlatego strojenie na 40hz to IMHO takie minimum przyzwoitości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Himling napisał:

Witam ,nie mam mozliwowsci posluchania  jak graja dynaudio special 40 a zastanawiam sie czy nie zmienic moich Kef r7 na wlasnie te monitory ,powod ....nie za duzy pokoj 12 m .... czy nie zagraly by lepiej w takim metrazu niz jedank duze kolumny jakimi sa R7 ?? .Wzmacniacz ktory uzywam to yamaha a s 2100 ...czy ktos ma jakies doswiadczenia z tymi monitorami ?

Jako że bardzo lubię tą markę to zakupiłem rzeczone kolumny, przed nimi były DM 2/7 , X18. 

Po wypakowaniu z kartonu zachwytom nie było końca jeśli chodzi o wygląd, co do dźwięku wiedziałem że muszą się wygrzać . Jakież było moje zdziwienie jak po kilku tygodniach bas zaczął się wzbudzać.

Totalna załamka.... postanowiłem wymienić wzmacniacz na h190 oraz kable głośnikowe, a także łączówkę miedzy cd a wzmacniaczem  .

Teraz mogę z całą świadomością powiedzieć zachwycają również dźwiękiem, mają przepiękną barwę jak dla mnie.

myślę że w 12m może być nie ciekawie, u mnie 23m pomieszczenie. Im dalej od tylnej ściany tym lepiej.

U mnie jakieś 65cm., po bokach 1,5m.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na parametrach , a już na rozwiązaniach technicznych głośników nie znam się kompletnie, jakie zwrotnice, cewki ... to dla mnie totalna magia. Nie mniej jednak zakup głośników tej marki nie daje na początku całego wglądu w barwę , a dopiero po wygrzaniu. Ale wtedy jest już za późno na zwrot, bo w dwa tygodnie wygrzać jest ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, EMiL napisał:

Zaprojektował na podstawie pomiarów zwrotnice drugiego rzędu na tweeter.

stworzył nową kolumnę, bez wzgledu na pomiary nalezałoby posłuchac obydwu wersji by wydać werdykt

poza tym pokazywanie wodospadu głosnika przed filtracja daje wskazówkę na ktory zakres czestotliwości zwrócić uwagę, kolokwialnie : która górka jest do porządnego wycięcia

lepszym i bardziej obiektywnym byłoby pokazanie wodospadu obu filtrowanych konstrukcji

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2021 o 10:55, rambo54 napisał:

Special 40 mają jeszcze totalnie gównianą zwrotnice, tu Kudosy tez wypadają na ich tle znacznie lepiej.

Tak ?

Cewki powietrzne  są gówniane ?

Kondensatory polipropylenowe Bennica  sa gówniane ? Czy bipolary sygnowane marką Dynaudio są gówinane ?

Rezystory cemontowe są gówniane ?

Czy chodzi Ci o gównianą topologię tej zwrotnicy ?

 

 

22 minuty temu, rambo54 napisał:

Oryginał znam, ale gość mówi coś o drugi rzędzie

Kondensatory Bennic do filtrowania Esotara w kolumnie za 3000$...

Make China Great !

Do filtrowania Esotara konieczny jest Duelund CastPio/Ołówek?/Plastik wymrażany w komorze kriogenicznej w NASA - w cenie 5000$

To przecież wiadomo 

16 minut temu, EMiL napisał:

Zaprojektował na podstawie pomiarów zwrotnice drugiego rzędu na tweeter.

"na podstawie pomiarów" - dobre...

W Dynaudio nie mają pojęcia o strojeniu zwrotnic, wytwarzaniu głośników i strojeniu kolumn  - to też przecież wiedza powszechna - szczególnie na tym forum

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, babatular napisał:

"na podstawie pomiarów" - dobre...

W Dynaudio nie mają pojęcia o strojeniu zwrotnic, wytwarzaniu głośników i strojeniu kolumn  - to też przecież wiedza powszechna - szczególnie na tym forum

W mojej powyższej wypowiedzi nie oceniałem w zaden sposob topologii oryginalnej zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, babatular napisał:

W Dynaudio nie mają pojęcia o strojeniu zwrotnic, wytwarzaniu głośników i strojeniu kolumn  - to też przecież wiedza powszechna - szczególnie na tym forum

Mają pojęcie. W Dynaudio celowo zaprojektowali kolumnę w taki sposób. Na zagranicznych forach nawet przedstawiciele Dynaudio jasno mówią o tym.

 

11 minut temu, babatular napisał:

Kondensatory polipropylenowe Bennica  sa gówniane ? Czy bipolary sygnowane marką Dynaudio są gówinane

Myślę, że chodzi o te elektrolity 😛

 

Myślę, że poprawnie strojenie sprawia, że kolumny stają się nieodróżnialne... To zabije sprzedaż, bo wtedy odróżnienie Emit od Confidence nie byłoby takie proste. Nawet odróżnienie kolumn różnych producentów stałoby się prawdopodobnie trudne.

 

inna sprawa... Poprawnie zestrojone kolumny nie grają tak fajnie 😄

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, xajas napisał:

No nie, na tym forum, to kazdy chlopek-roztropek wie lepiej, jak sie majstruje zwrotnice, niz sztab ciezko oplacanych, doswiadczonych expertow w takich firmach jak Dynaudio & Co z odpowiednim zapleczem technicznym.

To smiechu warte

Chcesz powiedzieć że S40 to szczyt Dynaudio?;-)

Tutaj krytykowane są konkretne kolumny za konkretne przewinienia. Wątpię, że ktoś sądzi, że wyszło im to przez przypadek.

Jeśli chcemy powiedzieć coś o zdolnościach inżynierów, to trzeba patrzeć na topowe modele. Ja np. dalej nie mogę wyjść z podziwu nad charakterystykami kierunkowymi serii Evidence. Dla mnie miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, xajas napisał:

No nie, na tym forum, to kazdy chlopek-roztropek wie lepiej, jak sie majstruje zwrotnice, niz sztab ciezko oplacanych, doswiadczonych expertow w takich firmach jak Dynaudio & Co z odpowiednim zapleczem technicznym.

To smiechu warte

Prawda. Mało tego na tym forum nawet wiedzą jaka jest założona polityka firmy czy księgowość. Można dowiedzieć sie dlaczego produkowane są takie rzeczy a dlaczego inne nie. 
 

Z tym dudnieniem w pomieszczeniu bywa różnie. Myśle że sięgając po wykresy zachodzimy za daleko. S40 słuchałem z Octave i żadnego dudnienia nie było. To co czasem niektórzy piszą nie ma żadnego umocowania w realnej rzeczywistości. Wystarczy niewłaściwie zestawić swój sprzęt i buła na basie gwarantowana.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym kupował moje Dynaudio na podstawie wypowiedzi niektórych kolegów z klubu to pewnie miałbym do tej pory Kefy czy moje stare Monitor Audio, Na moje szczęście mam jeszcze uszy, które coś tam słyszą. Do tej pory wydawało mi się, że do danego klubu przynależą jego entuzjaści, ten Dynaudio wydaje się temu przeczyć. Oczywiście nie mam nic przeciwko konstruktywnej krytyce ale tu dzieje się coś dziwnego.

Edytowane przez horak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest konstruktywna krytyka S40. Konkretnie napisane co obiektywnie jest źle zrobione i jak to poprawić. Nikt nie pisze o przyczynach takich decyzji inżynieria, czy o tym jak trafią w gust klienta.

Entuzjasta Dynaudio nie musi być fanatykiem broniącym każdej jednej rzeczy, którą Dynaudio wypuściło. Zresztą... Nawet w niższej cenie niż S40 Dynaudio wypuściło fajne Evoki. Czyli jeśli ktoś lubi specjalne granie to Dynaudio ma propozycję, jak ktoś woli konwencjonalne i bardziej neutralne - evoke, Focusy XD i Contoury. Dla każdego coś miłego 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosiłem się do całokształtu, nie tylko do s40. Nie jestem konstruktorem i się nie znam, mam tylko słuch i na nim polegam. Czy słyszę poprawnie tego nie wiem, ale jestem pewien tego co mi się podoba, a to że firmy oszczędzają na komponentach wiadomo nie od dziś. Dynaudio nie jest tu żadnym wyjątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, xajas napisał:

No nie, na tym forum, to kazdy chlopek-roztropek wie lepiej, jak sie majstruje zwrotnice, niz sztab ciezko oplacanych, doswiadczonych expertow w takich firmach jak Dynaudio & Co z odpowiednim zapleczem technicznym.

To smiechu warte

 Nikt nie twierdzi, że firmy audio, motoryzacyjne nie wiedzą jak się coś projektuje i co jest dobre. Czasy się z zmieniły i na pierwszym miejscu często jest zysk. Cześć firm z chciwości jak Krell czy Thiel przenosząc produkcje do Chin upadły lub zdegradowały marki do dna. Nie dlatego, że zapomnieli jak się coś projektuje i produkuje, ale uznali, że klient się nie zorientuje i zapłaci. Jak widać cześć się przeliczyła. Inni tylko oszczędzają. Ze śmiechem nie ma to nic wspólnego tylko z planem zarządów stałego podnoszenia zysku. Jak jest, to są ogromne premie. Nie ma zysków, to zmienia się zarząd. Takie czasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, horak napisał:

Odnosiłem się do całokształtu, nie tylko do s40. Nie jestem konstruktorem i się nie znam, mam tylko słuch i na nim polegam. Czy słyszę poprawnie tego nie wiem, ale jestem pewien tego co mi się podoba, a to że firmy oszczędzają na komponentach wiadomo nie od dziś. Dynaudio nie jest tu żadnym wyjątkiem.

No i dlatego właśnie Dynaudio zarabia. Bo tworzy sprzęt, który się ludziom podoba. Ile to było małych firm, które powstały na zasadzie "mainstream nie wie jak robić kolumny"? Niestety, duże firmy doskonale wiedzą jak robić kolumny i robią je w taki sposób, żeby ludziom się podobały. Stoją za tym dość spore badania, które niekoniecznie są czysto techniczne. 

Ja mam dokładnie tak samo, tzn. Łatwo znaleźć kolumny które lepiej się mierzą od Dynaudio ... Niestety - żadne mi się tak bardzo nie podobały. Masę takich ludzi znam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.