Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, baran napisał:

Konkretnie napisane co obiektywnie jest źle zrobione i jak to poprawić.

nonsens

kolumny skonstruował czlowiek , który wiedział jak to się robi i osiągnął cel jaki zamierzał

przy ewentualnie zmianie konstrukcji nie można mówić o poprawianiu tylko o tworzeniu czegoś nowego wg własych upodobań na podstawie posiadanych kolumn

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, slawek.xm napisał:

nonsens

kolumny skonstruował czlowiek , który wiedział jak to się robi i osiągnął cel jaki zamierzał

przy ewentualnie zmianie konstrukcji nie można mówić o poprawianiu tylko o tworzeniu czegoś nowego wg własych upodobań na podstawie posiadanych kolumn

Dokładnie tak. Jedni wolą rezonujące S40 inni wolą nierezonujące evoke I dlatego nie polecam kupować S40 bez słuchania. To są zbyt "specjalne" kolumny, z pomiarów wynika, że mają dużo własnego charakteru. Jeśli ktoś chce kupować bez słuchania, to w mojej ocenie trzeba rozglądać się za kolumnami możliwie najbardziej "niespecjalnymi", czyli takimi, które mają możliwie najmniej charakteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, baran napisał:

Mają pojęcie. W Dynaudio celowo zaprojektowali kolumnę w taki sposób. Na zagranicznych forach nawet przedstawiciele Dynaudio jasno mówią o tym.

 

w taki, tzn. w jaki ?

Godzinę temu, baran napisał:

Myślę, że poprawnie strojenie sprawia, że kolumny stają się nieodróżnialne... To zabije sprzedaż, bo wtedy odróżnienie Emit od Confidence nie byłoby takie proste. Nawet odróżnienie kolumn różnych producentów stałoby się prawdopodobnie trudne.

czyli co źle zestroili Special 40 ???

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Jedni wolą rezonujące S40 inni wolą nierezonujące evoke I dlatego nie polecam kupować S40 bez słuchania. To są zbyt "specjalne" kolumny, z pomiarów wynika, że mają dużo własnego charakteru. Jeśli ktoś chce kupować bez słuchania, to w mojej ocenie trzeba rozglądać się za kolumnami możliwie najbardziej "niespecjalnymi", czyli takimi, które mają możliwie najmniej charakteru.

Gdzie sa te „rezonansy“ ?

Pierwsze Evoke (agresywna srednica), drugie S40 („spokojniejsze“)

IMG_7023.thumb.png.b9ab3b2342136f780b82027d255b1106.png

IMG_7022.thumb.png.810ea3a407993e91318840679672c553.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest jedna zaleta tego zabawno-groteskowego forum.

Jak domowi marzyciel-stroiciele piszą, że wzmaki Gryphona są źle zaprojektowane, a w Dynaudio celowo kaszanią zwrotnice -  to oznacza jedno - trzeba kupować te krytykowane kolumny i wzmaki - bo na 100 % są świetne.

Dynaudio firma z 40 letnim doświadczeniem, wiedzą, know-how, kapitałem ludzkim, zapleczem finansowym i  organizacyjnym, Jupiterem  - kontra -  piwnica, młotek laptop forumowego mistrza.

 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xajas napisał:


Gdzie sa te „rezonansy“ ?

Pierwsze Evoke (agresywna srednica), drugie S40 („spokojniejsze“)

IMG_7023.thumb.png.b9ab3b2342136f780b82027d255b1106.png

IMG_7022.thumb.png.810ea3a407993e91318840679672c553.png

Bass reflex na ok. 700hz. Złamanie ch-ki w okolicach 1kHz i dużo energii "zatrzymywanej" w tamtej okolicy (to akurat głośnik robi). Do tego mocno drgająca obudowa w okolicach 500Hz. Oczywiście to wszystko są celowe zabiegi, które okazują się na tyle skuteczne, że nawet w obliczu pomiarów ludzie tego bronią. Pytałes gdzie rezonanse - no to odpowiadam 😉

Porównaj sobie S40 z Focus 20xd. Lub... S25 😉

 

Godzinę temu, babatular napisał:

Dynaudio firma z 40 letnim doświadczeniem, wiedzą, know-how, kapitałem ludzkim, zapleczem finansowym i  organizacyjnym, Jupiterem  - kontra -  piwnica, młotek laptop forumowego mistrza

Tak. I sposób strojenia jest właśnie wynikiem tego doświadczenia. Zapytam inaczej, skoro S40 są dobrze zestrojone, to Contour 20 są źle? Bo obydwa modele na bank nie są dobrze zestrojone, bo są zupełnie inne na pomiarach 😉

Czy Contour 20 jest lepszy od S40 w Twojej opinii?

Tak jak ktoś tutaj napisał - założenia. S40 jest zestrojone poprawnie pod swoje założenia. I dalej się będę upierał, że w ciemno lepiej takich kolumn nie kupować 😉

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, babatular napisał:

to oznacza jedno - trzeba kupować te krytykowane kolumny i wzmaki - bo na 100 % są świetne.

Nie. 

Trzeba kupować to co się nam podoba a nie audiofilom - frustratom. Podoba się charakter brzmienia, które Dynaudio zaproponowało w modelu S40 to nie czytam bzdetów z forum audio tylko słucham muzyki na S40. Oczywista oczywistość 🙂

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, baran napisał:

 

 

Tak. I sposób strojenia jest właśnie wynikiem tego doświadczenia. Zapytam inaczej, skoro S40 są dobrze zestrojone, to Contour 20 są źle? Bo obydwa modele na bank nie są dobrze zestrojone, bo są zupełnie inne na pomiarach 😉

Czy Contour 20 jest lepszy od S40 w Twojej opinii?

 

Pozostaje wyruszyć w podróż do Skanderborg. Tam im wytłumaczysz, że C20 i S40 sa na bank źle zestrojone. Pokażesz im pomiary ze Stereophila i nauczysz Duńczyków jak się dobrze kolumny stroi. 

Zostaniesz naczelnym R&D w Dynaudio. Co by nie mówić - to będzie coś i wówczas chętnie poczytam  twoje posty - może juz bez ubawu który mam obecnie.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że nie do końca rozumiesz, co tutaj piszę. Możliwe, że nie jestem w stanie wystarczająco jasno powiedzieć, co mam na myśli. Przepraszam za to.

 

Nigdzie nie pisałem, że C20 są zestrojone źle. Głównie dlatego, że tak nie uważam. Mają swoje wady, ale moim zdaniem to bardziej kwestia preferencji niż rzeczywistej obiektywnej jakości kolumn. Jeśli gdzieś zabrzmiałem jakbym krytykował C20, to nie takie było moje zamierzenie. Krytykuję jedynie S40, jednocześnie nie wykluczając zakupu kiedyś - ale tak jak napisałem, na pewno nie w ciemno.

 

Btw:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_verecundiam

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, babatular napisał:

Pozostaje wyruszyć w podróż do Skanderborg. Tam im wytłumaczysz, że C20 i S40 sa na bank źle zestrojone. Pokażesz im pomiary ze Stereophila i nauczysz Duńczyków jak się dobrze kolumny stroi. 

Zostaniesz naczelnym R&D w Dynaudio. Co by nie mówić - to będzie coś i wówczas chętnie poczytam  twoje posty - może juz bez ubawu który mam obecnie.

Trzeba by było napisać CV do  Wilfrieda Ehrenholza , może potrzebuje naszego forumowego wsparcia w konstruowaniu kolumn😃 Co niektórzy na pewno się u niego sprawdzą , bo tutaj się tylko marnują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, babatular napisał:

Pozostaje wyruszyć w podróż do Skanderborg. Tam im wytłumaczysz, że C20 i S40 sa na bank źle zestrojone. Pokażesz im pomiary ze Stereophila i nauczysz Duńczyków jak się dobrze kolumny stroi. 

Zostaniesz naczelnym R&D w Dynaudio. Co by nie mówić - to będzie coś i wówczas chętnie poczytam  twoje posty - może juz bez ubawu który mam obecnie.

Tak, proponowałbym przy okazji wytłumaczyć najlepszym księgowym na Świecie jak źle wycenione są ich kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, horak napisał:

Gdybym kupował moje Dynaudio na podstawie wypowiedzi niektórych kolegów z klubu to pewnie miałbym do tej pory Kefy czy moje stare Monitor Audio, Na moje szczęście mam jeszcze uszy, które coś tam słyszą. Do tej pory wydawało mi się, że do danego klubu przynależą jego entuzjaści, ten Dynaudio wydaje się temu przeczyć. Oczywiście nie mam nic przeciwko konstruktywnej krytyce ale tu dzieje się coś dziwnego.

...a już myślałem, że tylko ja to tak widzę, dziękuję.

Może tak musi być, żeby cokolwiek się tu działo we wpisach, ponieważ jak się komuś Dynaudio już wpasuje to nie ma zmiłuj się ....już tylko słuchanie, słuchanie..  mmmm 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, baran napisał:

Bass reflex na ok. 700hz. Złamanie ch-ki w okolicach 1kHz i dużo energii "zatrzymywanej" w tamtej okolicy (to akurat głośnik robi). Do tego mocno drgająca obudowa w okolicach 500Hz. Oczywiście to wszystko są celowe zabiegi, które okazują się na tyle skuteczne, że nawet w obliczu pomiarów ludzie tego bronią. Pytałes gdzie rezonanse - no to odpowiadam 😉

Tak, ale ta odpowiedz jest troche niepowazna 🙂

Wszystkie powyzej wymione cechy "wyczytane" zanalizowane z wykresu/pomiaru, odnosza sie do Evoke a nie do S40 -> pomyliles pomiary 😉

To Evoke maja "egzotyczne" pomiary i specyficzny przebieg pasma, ktory trzeba lubiec

S40 sa typowe i podobne do 90% zestawow glosnikowych  (podbity bas przy 80Hz, mala niecka przy 250Hz,...) 

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, xajas napisał:

Tak, ale ta odpowiedz jest troche niepowazna 🙂

Wszystkie powyzej wymione cechy "wyczytane" zanalizowane z wykresu/pomiaru, odnosza sie do Evoke a nie do S40 -> pomyliles pomiary 😉

To Evoke maja "egzotyczne" pomiary i specyficzny przebieg pasma, ktory trzeba lubiec

S40 sa typowe i podobne do 90% zestawow glosnikowych  (podbity bas przy 80Hz, mala niecka przy 250Hz,...) 

S40 - obudowa:

spacer.png

Ogromny rezonans przy 512Hz.

 

S40 - bass reflex

spacer.png

Ogromnie świszczący BR + załamanie ch-ki w okolicach 1kHz.

S40 - wodospad:

spacer.png

Bardzo powolne gaśnięcie w okolicy 1Khz.

 

Dlaczego uważasz, że pomyliłem pomiary??? Na pomiarze, który pokazałeś przy evoke nie ma nawet ch-ki otworu BR i nie ma nawet śladu po rzeczach, o których tutaj pisałem. Myślę, że za bardzo skupiasz się na ilości energii wypromieniowanej przez kolumnę - ch-ka częstotliościowa. Podbity bas nie jest problemem. Świszczący BR + rezonująca obudowa - tak. W S40 ch-ka częstotliwościowa wygląda "mniej więcej" dobrze, ale np. to załamanie w okolicach 1Khz sugeruje problemy - i rzeczywiście one tam są. (spoiler alert: w Contour 20 też jest to problem - prawdopodobnie spowodowany tym w jaki sposób połączony jest resor z membraną - dlatego tak się napalam na Confidence 30+, tam resor ma ciekawy kształt i jestem ciekaw jak to się zachowuje 🙂 )

 

Dla porównania Focus 200xd, które wymiarami są chyba takie same i głośniki są podobne (tzn. zestawienie rozmiwarów jest podobne).

Focus 200xd - obudowa bardzo cicha, choć nie polegał bym na tym wykresie zbyt mocno, bo to kolumna aktywna 🙂 :

spacer.png

Focus 200xd - cichy BR:

spacer.png

 

Focus 200xd - wodospad mógłby być lepszy, ale i tak nie ma go co porównywać z S40 😉

spacer.png

 

A tutaj jeszcze ten smaczek z aktywnych zestawów: Odpowiedź impulsowa:

spacer.png

 

Wszystkie wykresy pochodzą ze Stereophile, a więc ze źródła ogólnie dostępnego. Chłopaki robią dobrą robotę i chwała im za to 🙂 

https://www.stereophile.com/content/dynaudio-focus-200-xd-powered-loudspeaker-measurements

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, baran napisał:

Ogromnie świszczący BR

e tam , rezonas portu na 700hz wcale nie oznacza świstania portu

powietrze z bas refleksu słychać głownie w momencie odtwarzania niskich częstotliwości kiedy membrana głośnika mocno się wychyla i dotyczy to każdego br szczególnie w monitorach kiedy średnica br jest mała

sam rezonas portu jest zły bo podbarwia dźwięk

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, slawek.xm napisał:

e tam , rezonas portu na 700hz wcale nie oznacza świstania portu

powietrze z bas refleksu słychać głownie w momencie odtwarzania niskich częstotliwości kiedy membrana głośnika mocno się wychyla i dotyczy to każdego br szczególnie w monitorach kiedy średnica br jest mała

sam rezonas portu jest zły bo podbarwia dźwięk

Zgadzam się, źle to ująłem. Zakładam, że w Twoim określeniu "świst" oznacza szumy turbulencyjne. Tych to w ogóle nie zakładam, bo to już byłby dramat. Od tej pory będę mówił "rezonans BR", żeby uniknąć nieporozumień - dziękuję 🙂

Tutaj się kłócimy czasami o to jak kable wpływają na dźwięk, a ignorujemy taki port BR 🙂

Dla mnie wyższe częstotliości pochodzące z BR są dużym problemem. Mam wrażenie, że "zabrudzają" średnicę nieco. Dlatego 3 way brzmi o tyle lepiej (w większości) w zakresie średnich tonów (np. Evoke 50). Całe szczęście, że Dynaudio wyprowadza BR z tyłu to można tutaj trochę pokombinować 🙂 

Dla porównania Contour 20, jeszcze lepiej niż w Focusach - w ogóle chyba jedne z lepszych pod tym względem. Polecam porównanie z Sonus Faber Olympica:

spacer.png

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę:

Odpowiedź impulsowa S40 (stereophile)

spacer.png

 

Odpowiedź impulsowa Evoke 10: (stereo magazine)

spacer.png

Identyfikacja odpowiedzi impulsowej daje pełną informację o układzie dynamicznym. (Tzn można przewidzieć jego odpowiedź na dowolne wymuszenie). Z tych wykresów jasno wynika "niegasnący" charakter Special 40 - pojawiają się dość spore oscylacje 🙂

W ogóle w S40 ten głośnik niskotonowy się dziwnie zachowuje.

 

Pomiarów obudowy i BR nie znalazłem. Niemniej tutaj jasno widać, że evoke są mniej "rezonujące" of Special 40. Inna sprawa - evoke mają bardzo małą i lekką membranę z malutką cewką - nie wiem jaka jest masa układu drgającego, ale to wyjaśnia dlaczego tak szybko gasną.

Inna sprawa, nie wyciągał bym daleko idących wniosków. Na Stereo Magazine wydaje mi się, że pomiar jest niskiej rozdzielczości i wygląda jak po wycięciu niskich częstotliwości. Może się mylę, trzeba jakiegoś speca zapytać. 

 

Na Lowbeats są pomiary Evoke 50 i S40 jeśli chodzi o IMD - ale to jest nie fair, bo 3 way zawsze powinno mieć niższe IMD.

 

Jeśli chcesz pić go tego, że Evoke nie zostały zmierzone przez stereophile - masz rację. Swoje wnioski wyciągam na podstawie wszystkiego, co uda mi się znaleźć... I to sugeruje mi, że Evoki od tym kątem (pomiarów) są lepsze.

Ale przytoczę kolumny... X14.... Tam te pomiary wyglądają lepiej niż w S40 😉

https://www.stereophile.com/content/dynaudio-excite-x14-loudspeaker-measurements

 

nie do końca kumam, z czym tutaj się kłócisz... Special 40 są specjalne, niekoniecznie mieszczą się w kanonach "doskonałej inżynierii" rozumianej jako najlepsze pomiary na test benchu... I to jest celowe. Przedstawiciele Dynaudio o tym jasno mówią... Kłócisz się z ich doświadczeniem teraz? Nie do końca rozumiem.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewny czy tu przypadkiem nie porownujesz jablek z gruszkami i w oparciu o to wyciagasz wnioski/analizy. Jedna oppwiedz impulsowa to przedzial 0,5ms, a druga to znacznie ponad 4ms (reszty nie widzimy). nie wierze ze to to samo.
Dlatego kloce sie z takimi domniemaniami

BTW. czy pierwsze „wychylenie“ nie powinno isc w gore?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dlatego powiedziałem:

1 godzinę temu, baran napisał:

Inna sprawa, nie wyciągał bym daleko idących wniosków. Na Stereo Magazine wydaje mi się, że pomiar jest niskiej rozdzielczości i wygląda jak po wycięciu niskich częstotliwości. Może się mylę, trzeba jakiegoś speca zapytać. 

 

Nie uważam, że ten pomiar jest idealny, ale zostałem zapytany, to podzieliłem się wszystkim, co mam lub umiem znaleźć. Nie wiem, czy na stereomagazine nie robią pomiarów z jakąś krótką bramką, czy coś takiego. Do tego są jakieś dziwne zmarszczki, które się powtarzają dla chyba wszystkich pomiarów tam. Generalnie na Stereophile bardziej legitnie to wygląda i generalnie nie polecam porównywać pomiarów pomiędzy stronami. Zwłaszcza jeśli jedna z nich robi to w sposób dość skąpy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, baran napisał:

Identyfikacja odpowiedzi impulsowej

pierwsza sprawa to tylko wtedy porównania są możliwe jeśli są robione w tych samych warunkach

no porównaj sobie pomiary kolumn z "Audio" i "Stereophile" tych samych modeli 🙂

a jeśli już szukasz oscylacji to S40 przechodzi przez zero dopiero ok 6 ms podczas gdy evoke już powyżej 3ms 🙂

lepiej traktować to jako zabawę niż ocenę kolumn

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impuls:

spacer.png

I korespondujący wodospad:

spacer.png

Vandersteen - jeśli chodzi i wygasanie, to jest dramat. Jeśli chodzi o zgodność czasową, to ciężko pobić

@slawek.xm- yep. Dlatego powiedziałem, że trzeba jakiego majstra zapytać 

 😉

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, baran napisał:

Dlatego powiedziałem, że trzeba jakiego majstra zapytać 

zobacz sobie u Troelsa zależności step respons od nachylenia filtrów i polaryzacji głośników...

http://www.troelsgravesen.dk/Ekta-2D.htm

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, baran napisał:

Niemniej, prawdą jest, że identyfikacja odpowiedzi impulsowej dla liniowego systemu dynamicznego styknie. I myślę, że stereophile całkiem dobrze oddaje rzeczywistość.

nieprawda 🙂

tylko to co masz u siebie sie liczy

poczytaj

https://www.hifi.pl/porady/ustawienie-audio-physic.php

głownie chodzi mi o róznice odpowiedzi impulsowej w roznych ustawieniach tych samych kolumn

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź impulsowa powinna być identyfikowana w pomiarze bezechowym - pokój nie powinien wpływać.

 

Twierdzisz, że identyfikacja odpowiedzi impulsowej jest niewystarczająca dla układów linowych? Czy zakładasz, że pomiar ze stereophile jest pod wpływem pokoju? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przedstawię na obrazkach jak ja to widzę.

Narysowałem prosty układ w Simulinku. Na obrazku #1 jest układ dynamiczny. Nazwijmy to uproszczonym modelem głośnika. Główna część to masa na sprężynie, czyli membrana + cewka z resorami (ale bez masy resorów). W drugiej części mamy też masę na sprężynie, ale uwzględnia to tylko masę resorów (a raczej jest modelem ich dynamiki). Czyli pierwszy układ jest wymuszany prądem ze wzmacniacza (cewka i membrana) a drugi jest wymuszany membraną. Odpowiedź całego głośnika jest sumą odpowiedzi obu układów. W przykładzie tutaj założyłem, że "membrana" ma drgania własne na ok. 50Hz a resor na ok. 1KHz. Jeśli wyrysujemy sobie odpowiedź impulsową to wyraźnie widać odpowiedź membrany (pierwsze przejście przez zero etc.), na którą nakłada się odpowiedź "resora" (małe zafalowania wysokoczęstotliwościowe).

Moim zdaniem na pomiarze ze sterophile właśnie to widać. Mogę się mylić, może dałem się zasugerować, ale mniej więcej i tak powinno to wyglądać podobnie do symulacji.Dynamic1.PNG

Rys. 1 Schemat układu dynamicznego

 

 

Impuls1.PNG

Rys 2. Odpowiedź impulsowa

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, baran napisał:

Odpowiedź impulsowa powinna być identyfikowana w pomiarze bezechowym - pokój nie powinien wpływać.

zamierzasz zrobic z pokoju odsłuchowego bezechowy ?

poza tym wszelkie dane i pomiary moga tylko orientacyjnie wskazać równowage tonalną

To jak bas usłyszymy zalezy od wielkości przetwornika basowego i pomieszczenia w jakim umiescimy kolumny

trzy róznej wielkości róznie zaadoptowane pomieszczenia to trzy  róznie brzmiące systemy

charakterystyka wypadkowa może byc idealnie taka sama dla konstrukcji o róznym nachyleniu filtrów

a każda z nich bedzie brzmiała róznie

charakterystyka basu na pomiarze może byc taka sama dla głosnika 6cali i 12 cali a róznica w dynamice i swobodzie brzmienia może byc kosmiczna

Gdyby odpowiedź impulsowa byla dobrym sprawdzianem jakości kolumn np Vandersteen byłby na podium

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Vandersteen opanował zgranie czasowe. Ich głośniki rezonują. Wciąż jest room for improvement.

 

To co ja mówię, to, że moim zdaniem S40 pokazują, że mają silny charakter na pomiarach i głównie przez to nie polecam ich kupować w ciemno.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.