Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, baran napisał:

Vandersteen opanował zgranie czasowe

każde pochylenie frontu każdy łamany front  , cofnięcie tweetera to sa zabiegi mechanicznego wyrównania czasowego

zgranie czasowe mozna też wyrównać elektrycznie za pomoca zwrotnicy

np pionowa scianka filtry 12/18

Scianka pochylona 12 stopni lub cofnięcie tweetera filtry 12/12

itd

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni chyba fizycznie cofają głośniki. Zgranie czasowe ładnie opanowało Dynaudio w Focusach. Że względu na przetwarzanie cyfrowe mogą sobie po prostu pozwolić na opóźnienie głośników. Nie wiem, czy tak to robili, ale wygląda ładnie 🙂

W Confidence tweeter też jest mocno cofnięty. Czekam na pomiary w Stereophile, bo coś nam wrażenie, że jak stare Confidence tak i nowe - wypadną bardzo dobrze.

20 godzin temu, babatular napisał:

w taki, tzn. w jaki ?

czyli co źle zestroili Special 40 ???

Tzn w taki, że wyniki na pomiarach nie są priorytetem. Wielu ludzi mówi, że mają piękną barwę i ogólnie grają bardzo ładnie - myślę, że to było priorytetem. Co znaczy ładnie? To już sprawa indywidualna, ale jednak dużej grupie S40 przypadły do gustu, czyli była to trafiona decyzja.

Czy zostały źle zestrojone? Nie sądzę. Ja się nie zgadzam z założeniami projektowymi. Może dlatego ich nie kupiłem do głównego zestawu. Każdy radzi sobie z dobieraniem sprzętu jak może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, baran napisał:

To co ja mówię, to, że moim zdaniem S40 pokazują, że mają silny charakter na pomiarach i głównie przez to nie polecam ich kupować w ciemno.

Tyle pisania/przytaczania materiałów o czymś co Wszyscy na tym forum wiedzą, czyli że kolumn nie powinno się kupować w ciemno jest jak dla mnie zbędne. Pomiary to jedno, a odsłuch we własnym pomieszczeniu to drugie i to pisali inni koledzy już wielokrotnie.

Jedną z kluczowych czy podstawowych rzeczy na forum, to dzielenie się wiedzą praktyczną, którą nie sposób jest posiąść z wykresów, a która pozwala na bezpieczny zakup głośników pod swoje upodobania i pomieszczenie. Dzięki temu ja również bez wcześniejszych odsłuchów, bez wcześniejszej analizy charakterystyk kolumn stałem się szczęśliwym posiadaczem  kolumn Dynaudio, z których jestem bardzo zadowolony (C1,8mk2). Pomiary zakupionych kolumn wykonałem ale po zakupie i po to aby zobaczyć jak wygląda na wykresie to co słyszę oraz żeby mieć dane wyjściowe do ewentualnej modernizacji czy remontu kolumn (chociaż tak naprawdę nie wiem na ile będą one przydatne).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wziąłem na testy Confidence 30. Zostaną ze mną tydzień. Zobaczymy jak w porównaniu z innymi Duńczykami wypadnie w moim odczuciu. Jeżeli chodzi o kolumny za tyle pieniędzy to terminale mogły być dużo lepsze. Maskownice w moim przypadku zamontowane ze względu na 2 letniego synka i ich wykonanie z prasowanej mielonki tez kiepskie. Wykonanie samej kolumny bardzo dobre jednak Epicon wyglada szlachetniej. Zobaczymy jak wypadnie dźwiękowo...

Dynki.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Melond napisał:

Dziś wziąłem na testy Confidence 30. Zostaną ze mną tydzień. Zobaczymy jak w porównaniu z innymi Duńczykami wypadnie w moim odczuciu. Jeżeli chodzi o kolumny za tyle pieniędzy to terminale mogły być dużo lepsze. Maskownice w moim przypadku zamontowane ze względu na 2 letniego synka i ich wykonanie z prasowanej mielonki tez kiepskie. Wykonanie samej kolumny bardzo dobre jednak Epicon wyglada szlachetniej. Zobaczymy jak wypadnie dźwiękowo...

Dynki.png

W nich chyba też są WBT jak w contourach , moim zdaniem bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W końcu dotarł nowy wzmacniacz (no, tak z tydzień już go męczę 😉 )

Zastąpi moją Yamahę. Pierwsze wrażenie jest takie, że jest fajnie wykonany, choć grill u góry mógłby być lepiej obrobiony - jest trochę ostry. Pilot metalowy, ale też trochę ostry, można sobie stół porysować. Super intuicyjny w obsłudze - plug&play.

Zobaczymy jak się spisze z moimi Contourami. Jak już będę miał lepszy pogląd na sytuację, to dam znać, bo Anthem to jest mocny wzmacniacz za rozsądne pieniądze i może napędzać kolumny 2Ohm, czyli wahania modułu impedancji i fazy mu nie przeszkadzają, co zresztą zostało potwierdzone przez Stereophile.

Póki co - fajnie się to zgrywa.

 

Edit: w stosunku do Yamahy - trochę większe szumy. Yamaha miała dominującą 2 harmoniczną, Anthem - 3 harmoniczną. Yamaha była trochę bardziej czuła na wahania impedancji. ADC/DAC Yamahy miało dużo większe szumy.

IMG-20210516-WA0008.jpg

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ASURA napisał:

Raczej stare było lepsze a po nowych pojechał księgowy a ceny zrobił mistrz marketingu...

Tak to z Dynaudio właśnie jest. Po tygodniu z Confidence mogę powiedzieć- dupy nie urywa. W porównaniu do dużo tańszych Epicon 6 grają moim zdaniem ciut lepiej na niskich (w końcu 2*18cm w cenie 85tysi). Wszystko uporządkowane jak to w 3 drożnych paczkach. Plus za BR od dołu przez co nie są duże na głębokość. Marketing pełną gębą bo dla mnie nie warto chyba ze używkę roczną za 1/3 ceny. Marka żyje głęboko w świadomości klientów stąd popyt na Dynaudio za takie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Melond napisał:

Tak to z Dynaudio właśnie jest. Po tygodniu z Confidence mogę powiedzieć- dupy nie urywa. W porównaniu do dużo tańszych Epicon 6 grają moim zdaniem ciut lepiej na niskich (w końcu 2*18cm w cenie 85tysi). Wszystko uporządkowane jak to w 3 drożnych paczkach. Plus za BR od dołu przez co nie są duże na głębokość. Marketing pełną gębą bo dla mnie nie warto chyba ze używkę roczną za 1/3 ceny. Marka żyje głęboko w świadomości klientów stąd popyt na Dynaudio za takie pieniądze.

Po tygodniu ? Chyba ze to kolumny juz używane. W 3drożnych paczkach wszystko jest uporządkowane ? A w 4way albo 2way nie jest ?

Kiedyś to Dynaudio robiło kolumny( 35 lat temu to było coś) - a teraz księgowy - jak to mówcie, tzn. ksiegowy i marketing projektuje i  stroi te kolumny ?

 

No i oczywiście w tych warunkach muszą super brzmiec te Confidence.

20 godzin temu, baran napisał:

Przygotówka pod nowe Confidence 😉

Coś czuję, że w przyszłości Dynaudio przestanie stosować linearyzatory impedancji. Np. nowe Contour 60i już nie są wcale takie łatwe do napędzenia.

No lepiej nie mogłeś trafić z tymi wzmakami jak myślisz o Confidence. To bedzie synergia.  

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2021 o 19:00, izapat napisał:

W nich chyba też są WBT jak w contourach , moim zdaniem bardzo wygodne.

Beznadziejne są te zaciski. Gdyby dali takie jak są np w Harbeth 30.1 to byłoby coś.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, babatular napisał:

Po tygodniu ? Chyba ze to kolumny juz używane. W 3drożnych paczkach wszystko jest uporządkowane ? A w 4way albo 2way nie jest ?

Kiedyś to Dynaudio robiło kolumny( 35 lat temu to było coś) - a teraz księgowy - jak to mówcie, tzn. ksiegowy i marketing projektuje i  stroi te kolumny ?

Tak kolumny wygrzane ze sklepu Demo dla klientów na odsłuch. 
Rozmowa była nie ze Confidence są złe tylko za jakie pieniądze co otrzymujesz. Na warunki odsłuchowe nie narzekam oczywiście może być lepiej jednak nie w obecnych warunkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2021 o 20:11, Melond napisał:

Tak to z Dynaudio właśnie jest. Po tygodniu z Confidence mogę powiedzieć- dupy nie urywa. W porównaniu do dużo tańszych Epicon 6 grają moim zdaniem ciut lepiej na niskich (w końcu 2*18cm w cenie 85tysi). Wszystko uporządkowane jak to w 3 drożnych paczkach. Plus za BR od dołu przez co nie są duże na głębokość. Marketing pełną gębą bo dla mnie nie warto chyba ze używkę roczną za 1/3 ceny. Marka żyje głęboko w świadomości klientów stąd popyt na Dynaudio za takie pieniądze.

Co Ci nie podeszło w tych dynaudio??? 
czy po prostu miałeś większe oczekiwania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, PaiMei napisał:

Co Ci nie podeszło w tych dynaudio??? 
czy po prostu miałeś większe oczekiwania? 

Mając możliwość odsłuchu najwyższej serii Dynaudio oczekiwania miałem spore. Każda myszka swój ogonek chwali wiec mając najwyższy model Dali Epicon 6 bardzo byłem ciekaw C30. Wielkiej różnicy nie odczułem a w niższej cenie od C30 masz Epicon 8 a to już kawał dobrego grania i uważam ze C30 w obecnej cenie nie mają z nimi polotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Melond napisał:

Mając możliwość odsłuchu najwyższej serii Dynaudio oczekiwania miałem spore. Każda myszka swój ogonek chwali wiec mając najwyższy model Dali Epicon 6 bardzo byłem ciekaw C30. Wielkiej różnicy nie odczułem a w niższej cenie od C30 masz Epicon 8 a to już kawał dobrego grania i uważam ze C30 w obecnej cenie nie mają z nimi polotu. 

Dźwięk ogólnie trudno jest wycenić. Dotyczy to wszystkich komponentów. Kabli, DAC wzmacniaczy czy kolumn. Mówienie o czymś, że gra za taka lub inna kwotę jest bardzo dużym nadużyciem i uproszczeniem. Jakoś jednak trzeba to zakwalifikować i się w tym poruszać. Dlatego ładnie grający muzykę sprzęt można złożyć za kilka tysięcy i kilka milionów. Zależy to wszystko od wiedzy technicznej, marki, nowości i ekskluzywności. Każdy oczywiście wierzy w to, że dokonał jedynie słusznego wyboru i zna sekret na system doskonały 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Roxi napisał:

Dźwięk ogólnie trudno jest wycenić. Dotyczy to wszystkich komponentów. Kabli, DAC wzmacniaczy czy kolumn. Mówienie o czymś, że gra za taka lub inna kwotę jest bardzo dużym nadużyciem i uproszczeniem. Jakoś jednak trzeba to zakwalifikować i się w tym poruszać. Dlatego ładnie grający muzykę sprzęt można złożyć za kilka tysięcy i kilka milionów. Zależy to wszystko od wiedzy technicznej, marki, nowości i ekskluzywności. Każdy oczywiście wierzy w to, że dokonał jedynie słusznego wyboru i zna sekret na system doskonały 😉 

Tak masz racje, jednak wyżej też nikt nie pisał ze drożej oznacza lepiej a wręcz przeciwnie. Chodziło raczej ile i co otrzymujesz za określoną kwotę i czy czasem to nie „naciąganie” delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Melond napisał:

Tak masz racje, jednak wyżej też nikt nie pisał ze drożej oznacza lepiej a wręcz przeciwnie. Chodziło raczej ile i co otrzymujesz za określoną kwotę i czy czasem to nie „naciąganie” delikatne.

Wiem o co Tobie chodzi. O porównanie do oferty konkurencyjnej w podobnym segmencie. Tak się zazwyczaj robi. Z drugiej strony jak ktoś wierzy, że jest tam niedostępna dla innych technologia czy jakaś sygnowana seria, to i tak zapłacić. Oczywiście uznając, że gra najlepiej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Roxi napisał:

Wiem o co Tobie chodzi. O porównanie do oferty konkurencyjnej w podobnym segmencie. Tak się zazwyczaj robi. Z drugiej strony jak ktoś wierzy, że jest tam niedostępna dla innych technologia czy jakaś sygnowana seria, to i tak zapłacić. Oczywiście uznając, że gra najlepiej 🙂

Temat zaczęliśmy o księgowym i marketingu😂 Porównanie z mojej strony do Dali podyktowane było ich posiadaniem ale w żadnym wypadku nie mówię ze są lepsze tylko w moim odczuciu różnice w cenie lepiej zainwestować w akustykę (porównując konkretnie te dwa modele). Ja zmieniam kolumny dość często a serie Confidence chciałem posłuchać aby ewentualnie się zarazić i w nowym roku zmienić na tą właśnie. 
Dla mnie paczki ATC od SCM100 w górę to jest to! jednak pomieszczenie nie pozwala😩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dynaudio Emit M10 zasilane smsl Q5 Pro i jestem zadowolony. Chciałem kupić special 40 MK2 ale  słuchając najtańszych paczek nie widzę sensu dopłaty do dźwięku bo to nie idzie w parze z ceną.Ładna obudowa to nie wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2021 o 20:11, Melond napisał:

Tak to z Dynaudio właśnie jest. Po tygodniu z Confidence mogę powiedzieć- dupy nie urywa. W porównaniu do dużo tańszych Epicon 6 grają moim zdaniem ciut lepiej na niskich (w końcu 2*18cm w cenie 85tysi). Wszystko uporządkowane jak to w 3 drożnych paczkach. Plus za BR od dołu przez co nie są duże na głębokość. Marketing pełną gębą bo dla mnie nie warto chyba ze używkę roczną za 1/3 ceny. Marka żyje głęboko w świadomości klientów stąd popyt na Dynaudio za takie pieniądze.

Tylko , gdzie takiego głupiutkiego znajdziesz co kupi nowe kolumny za cenę wyjściową 85 tysi z upustem powiedzmy 20%, a po roku je sprzeda za 1/3 ceny... nikt zdrowy ie wyda takiej kwoty za kolumny, aby po roku je sprzedać, bo wiadomo, że wtedy jest w dupkę kopany równo.. i to bez względu na producenta przy tak drogich kolumnach... 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2021 o 18:51, Melond napisał:

Dziś wziąłem na testy Confidence 30. Zostaną ze mną tydzień. Zobaczymy jak w porównaniu z innymi Duńczykami wypadnie w moim odczuciu. Jeżeli chodzi o kolumny za tyle pieniędzy to terminale mogły być dużo lepsze. Maskownice w moim przypadku zamontowane ze względu na 2 letniego synka i ich wykonanie z prasowanej mielonki tez kiepskie. Wykonanie samej kolumny bardzo dobre jednak Epicon wyglada szlachetniej. Zobaczymy jak wypadnie dźwiękowo...

Dynki.png

Tak nie powinny stać kolumny za tyle pieniędzy. Porównanie nie ma sensu. Gdzie tutaj jest stereo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lolek126 napisał:

Tylko , gdzie takiego głupiutkiego znajdziesz co kupi nowe kolumny za cenę wyjściową 85 tysi z upustem powiedzmy 20%, a po roku je sprzeda za 1/3 ceny... nikt zdrowy ie wyda takiej kwoty za kolumny, aby po roku je sprzedać, bo wiadomo, że wtedy jest w dupkę kopany równo.. i to bez względu na producenta przy tak drogich kolumnach... 

No właśnie tacy kupujący ostatnie najnowsze "wydumki" są głęboko tam i cichutko siedzą wqur..ni

Ale spoko po paru latach będzie full wysyp jak to na spokojnie przełkną i przetrawią

 

Rynek zweryfikuje marketing z wartością otrzymaną

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.