Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  801 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego na wyrost? Po prostu barwa basu w Dynaydio (wszystkich, które słyszałem, wszędzie gdzie słyszałem) mi nie pasuje. Niektórzy tutaj krzyczeli, że to przez wzmacniacz (Yamaha 803). Staram się trzymać otwarty umysł jednak po mojej "wzmacniaczowej" wycieczce stwierdzam, że to czysty BS. Po prostu Dynaudio mają taki, a nie inny bas i nic z tym nie zrobię (no chyba, że subwoofer 😉 ). Mogę zapiąć 1kW wzmacniacz, albo 70W lampę - w każdym przypadku jest podobnie, to co wkurzało, wkurza dalej.

 

PMC nigdy jeszcze nie słuchałem - ale wielu poleca. Niemniej, póki co z 2way najlepsze co słyszałem to SS18W8531 w obudowie zamkniętej. Choć w BR też fajnie to grało.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, baran napisał:

Dlaczego na wyrost? Po prostu barwa basu w Dynaydio (wszystkich, które słyszałem, wszędzie gdzie słyszałem) mi nie pasuje.

Sam sobie odpowiedziałeś.

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, klecha napisał:

To już wiesz.

 

A to już na wyrost.

Przewaliłem kilkanaście paczek w mojej trudnej akustycznie sypialni (w tym kilka dynek).

Zostały PMC z 15w75 i linia transmisyjną.

Jest bardzo dobrze.

Dynki potrzebują miejsca żeby w miarę zagrać a nic nie zastąpi głośników PMC. Grają dobrze w małych i dużych pomieszczeniach i nic nie kuleje. Sam posiadam paczki pmc TWENTY FIVE 23 i nic ich nie zastąpi żadne dynaudio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, babatular napisał:

Tak.  Absolutnie to będzie synergia.

Tylko wzmacniacze w klasie D do Dynaudio. 

W klasie A wzmacniacze to tylko do Avalonów.

W klasie B wzmacniaqcze to tylko do B&W. 

W klasie C wzmacniacze to tylko do Cerwin Vega.

......

W klasie Z wzmacniacze to tylko do Zingali.

Każdy dobierze sobie samemu co komu lepiej leży. Nie twierdzę, że to najlepsze połączenie i tylko wzmacniacze w klasie D do Dynaudio i że to będzie najlepsza synergia. Sam sprawdź to będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, shiver07 napisał:

Sam posiadam paczki pmc TWENTY FIVE 23 i nic ich nie zastąpi żadne dynaudio. 

U Ciebie nie zastąpi a u mnie zastąpiły je Dynaudio a raczej wróciły na swoje miejsce a PMC 20. 21 krążą po kolejnych domach.

Ps. Chociaż teraz na miejscu Dynek są ATC i na tę chwilę są niezagrożone ale kto tam wie co przyniesie jutro  🙂

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

U Ciebie nie zastąpi a u mnie zastąpiły je Dynaudio a raczej wróciły na swoje miejsce a PMC 20. 21 krążą po kolejnych domach.

Ps. Chociaż teraz na miejscu Dynek są ATC i na tę chwilę są niezagrożone ale kto tam wie co przyniesie jutro  🙂

 

Tego nikt nie wie różne pomysły kłębią się w głowie. Takie to fajne hobby. Dzisiaj to jutro tamto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka. Wiele razy dyskutowaliśmy na temat optymalizacji kosztów i różnych komponentów. Może marka Ford nie jest tak renomowana jak Dynaudio, ale może nie każdy zna tą historię Forda Pinto... pokazująca punkt widzenia producenta i konsumenta. 

 

„W trakcie eksploatacji okazało się, że Pinto po uderzeniu w tył nadwozia ma skłonność do zapalania się i eksplozji[6]. Było to spowodowane rozwiązaniami konstrukcyjnymi zastosowanymi w tym modelu. Zbiornik paliwa został umieszczony pomiędzy tylną osią a tylnym zderzakiem i w przypadku uderzenia w tył nadwozia często dochodziło rozszczelnienia zbiornika i zapłonu paliwa[7]. Wyposażenie samochodu tylko w dwoje drzwi dla pasażerów uniemożliwiało sprawną i szybką ewakuację z płonącego pojazdu. 

Firma Ford była świadoma zagrożenia, jednak ze względów ekonomicznych zdecydowano o nie wprowadzaniu poprawek konstrukcyjnych (oszczędzano w ten sposób 11$ na każdym egzemplarzu). Przeprowadzona kalkulacja ryzyka wykazała, że koszty odszkodowań dla osób poszkodowanych i ich rodzin będą niższe od kosztów zmian konstrukcyjnych[8]. Ogółem Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) stwierdziła 27 zgonów w płonących samochodach i zmusiła Forda do zakończenia sprzedaży Pinto[7].

Kontrowersje wokół sprawy Forda Pinto są często przywoływane jako przykład utraty zaufania klienta do marki i dylematu związanego z kosztami produkcji a zyskami producenta[8].”

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż strach pomyśleć co to bedzie jak z powodu optymalizacji kosztów Dynki zaczną się palić. 

Dzięki Roxi za ostrzeżenie !

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Roxi napisał:

Przeprowadzona kalkulacja ryzyka wykazała, że koszty odszkodowań dla osób poszkodowanych i ich rodzin będą niższe od kosztów zmian konstrukcyjnych

I dlatego zasądzono kosmiczne odszkodowania, żeby oduczyć na przyszłość takiego kombinowania... Choć moim zdaniem za sposób myślenia powinno dodatkowo być parę krzeseł elektrycznych zasądzonych. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Aż strach pomyśleć co to bedzie jak z powodu optymalizacji kosztów Dynki zaczną się palić. 
Dzięki Roxi za ostrzeżenie !

Ale za to jako tuning, mozesz dokupic jako extra gasnice.
Pierwsze ruskie kolorowe telewizory tez tak sprzedawali.

Juz widze nagchodzace dyskusje, ktory typ gasnicy jest bardziej audiofilski: piankowa czy proszkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Tak cicho...

Dzisiaj miałem okazje posłuchać Confidence 20 z dwoma  wzmacniaczami ( trochę opisałem w klubie Accuphase)

Wywarły te kolumny bardzo pozytywne wrażenie -bardzo przyjemne ,otwarte a zarazem gładkie  

Nawet pod względem ustawienia nie są zbyt wymagające (stały w odległości od ściany może 60 -70 cm)

Wykonanie też prima sort-jedynie cena...

ech idę spać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, baran napisał:

Miałeś okazję porównać z Special25 lub Contourami? W jakim kolorze grały? 😛

Napalam się na ten najjaśniejszy, bo wygląda zabójczo.

Nie- tylko Confidence 20 ...2 tygodnie temu słuchałem Contoury I 30 inny tryb grania  bardziej przyciemnione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, asterix1 napisał:

 Czy czasem Confidence 20 nie mają jednej wersji koloru?😁

Dlaczego miałoby tak być, skoro większe kolumny z tej serii mają kilka kolorów.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lolek126 napisał:

Dlaczego miałoby tak być, skoro większe kolumny z tej serii mają kilka kolorów.. 

 

42 minuty temu, baran napisał:

Miało się coś zmienić i kilka kolorów na odpaść. Nie wiem niestety jakie i kiedy

Panowie mój błąd za który przepraszam (zadzwoniłem do źródła) C20 są w 4 kolorach te które ja słuchałem były w kolorze smoug(smog- nie wiem jak się pisze)

wspomniałem o ustawieniu i że stały w odległości 60 - 70- cm... a dokładna odległość wynosiła 38 cm od tylnej ścianki...jednym słowem wrażenie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, asterix1 napisał:

 

Panowie mój błąd za który przepraszam (zadzwoniłem do źródła) C20 są w 4 kolorach te które ja słuchałem były w kolorze smoug(smog- nie wiem jak się pisze)

wspomniałem o ustawieniu i że stały w odległości 60 - 70- cm... a dokładna odległość wynosiła 38 cm od tylnej ścianki...jednym słowem wrażenie jest

Nie ma szansy, aby było inaczej :- )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rambo54 napisał:

Kupiłeś kolumny z modem Studio 16Hz ?

 

 

201710151140216960.jpg

To zdjęcie znalazłem ale w moich płytka jest montowana do obudowy gniazd i nie jest to oryginał na bank a sama modyfikacja jest dla mnie trochę dziwna. Faktycznie może zapytam Studio 16 Hz czy to ich dzieło to co mam. Poniżej ta co jest u mnie.

DM_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Adam 38 napisał:

Nowe Dynaudio Emit na stronie Dynaudio. Mnie zaciekawiły.

 https://www.dynaudio.com/home-audio/emit

Bardzo ciekawa sprawa.

1. Dokładnie jak seria Evoke tylko przepakowane do uboższych, prostszych skrzynek. Czyżby seria Evoke nie szła i głupio było ją przeceniać i dlatego przemianowano ją na Emit upraszczając obudowy? A może zamiast Evoke rzeczywiście będzie coś nowego?

2. Nie ma już teraz normalnych ( w sensie wymiaru) podłogówek takich około 1m wysokości i 20 cm szerokości jak dotychczasowe Emit M30. Nowe Emit 30 to mikro podłogówki - takie dla liliputów (wąskie i niskie z dwoma głośnikami 14-kami). Są za to Emit 50 ale to już są bardzo duże podłogówki ( a i cena odpowiednio wyższa)  Zresztą tak samo jest w serii Evoke

3. Najpopularniejsze stare Emit M20 miały cenę katalogową około 3 tyś pln. Według zapowiedzi nowe Emit 20 to 825 funtów co daje około 4400 pln ( zależnie od  kursu ale około)

4. W nowych Emit 20 jak na Dynaudio ( znane z kopułek ) jest bardzo wysoka częstotliwość podziału - 3800 Hz

Pożyjemy zobaczymy co będzie.

Byłoby ciekawie porównać nowe Emit 20 i Evoke 20.

Ja mam "stare" Emit M20 i teraz nie wiem co robić gdybym chciał iść wyżej

Edytowane przez maciejwb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kroczek3 napisał:

To zdjęcie znalazłem ale w moich płytka jest montowana do obudowy gniazd i nie jest to oryginał na bank a sama modyfikacja jest dla mnie trochę dziwna. Faktycznie może zapytam Studio 16 Hz czy to ich dzieło to co mam. Poniżej ta co jest u mnie.

DM_1.jpg

Ja bym tego nie ruszal. 

Fabryczna zwrotka Dynaudio to dno i wiadro mułu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rambo54 napisał:

Ja bym tego nie ruszal. 

Fabryczna zwrotka Dynaudio to dno i wiadro mułu. 

Ja tej modyfikacji nie chcę ruszać/zmieniać - jest porządnie wykonana. Chodziło mi o to aby w oryginalnym rozwiązaniu wymienić podzespoły na lepsze i zobaczyć jak to gra i porównać. Z opisu jaki jest w necie to Studio 16 Hz pisało o zmianie wysokotonowego - tu jest oryginał - oraz podzespołach Mundorfa - tutaj jest tylko ta duża nie widoczna cewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kroczek3 napisał:

Chodziło mi o to aby w oryginalnym rozwiązaniu wymienić podzespoły na lepsze i zobaczyć jak to gra i porównać

Oryginalna zwrotnica jest źle zaprojektowana.

filtrowanie 6db/okt wysokotonówki kondem 8.2uF powoduje że na tweeter leci średnica i bas.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.