Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Baran 

 Co Ty tu wypisujesz to niebywałe. Znając charakterystykę kolumn NIC się nie da powiedzieć na temat jej jakości brzmienia. NIC.  Jaka jest scena, jakie sa barwy, jaka jest dynamika, rozdzielczość, zróżnicowanie barw, jaki jest bas, środek , góra,  jaka jest muzykalność. Piszesz bzdury że C30 mają więcej basu niż C60.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, baran napisał:

Chcesz powiedzieć, że Contour 30 zagra mi gorzej od Evoke 10?

Nie słuchałem Contour 30. Evoke 10 gra bardzo przyzwoicie, ale słuchałem tylko w sklepie. W każdym razie w tych warunkach grały zdecydowanie lepiej od Emit 30

 

9 godzin temu, baran napisał:

A co jeśli regularnie popełniasz ten sam błąd i małe kolumny, których słuchasz mają niedobór basu a duże nadmiar? Masz pomierzone ch-ki kolumn w pokoju do porównania? Wierzę, że masz takie doświadczenie, ale póki co nie wyjaśniliśmy skąd ono się bierze.

Mierze sobie. Ale też słyszę ze te krowy:

https://m.olx.pl/d/oferta/kolumny-quadral-ascent-90le-biale-CID99-IDK94KM.html

Grają świetnie od 25m w górę, a w 18 się duszą (grają Vką), dlatego je sprzedaje. 

I w tych warunkach lepiej grają mniejsze kolumny, które w większym pomieszczeniu nie wypełnia go tak basem, a wysokich z większej odległości też może brakować 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę już czytać o jakości elementów zwrotnicy. Zwrotnica ważna pewnie ale nawet duża grupa ludzi zaangażowanych w audio twierdzi, iż im jest mniej elementów zwrotnicy tym lepiej. A to, że nas producenci audio walą na kase to druga sprawa. Bo takie S40 nie są złe ale patrząc na zawartość opakowania powinny być trochę tańsze. Wystarczy  zapoznać się z niektórymi krajowymi twórcami kolumn gdzie naładowane są najtłustszymi komponentami zwrotnicy i najdroższymi przetwornikami a na końcu wychodzi z tego jedna wielka dupa. 
I dodawać chyba nie trzeba,że takie Dynaudio lub inne potrzebują troche innej amplifikacji.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, marcinmarcin napisał:

Nie słuchałem Contour 30. Evoke 10 gra bardzo przyzwoicie, ale słuchałem tylko w sklepie. W każdym razie w tych warunkach grały zdecydowanie lepiej od Emit 30

 

Mierze sobie. Ale też słyszę ze te krowy:

https://m.olx.pl/d/oferta/kolumny-quadral-ascent-90le-biale-CID99-IDK94KM.html

Grają świetnie od 25m w górę, a w 18 się duszą (grają Vką), dlatego je sprzedaje. 

I w tych warunkach lepiej grają mniejsze kolumny, które w większym pomieszczeniu nie wypełnia go tak basem, a wysokich z większej odległości też może brakować 

 

Tylko wciąż... To nie na nic wspólnego z rozmiarem kolumny, a jedynie jej pozycjonowaniem i strojeniem. Niestety, to co Ty podajesz, pomimo że prawdziwe, to wciąż anegdotyczne. Ja mam "dowód" anegdotyczny w odwrotną stronę (mówię o Contour 30 vs Akkus X3 w pokoju... 9m2 😉 ).

 

Bardzo cieszę się, że wspomniałeś Emity i Evoke. Emit są strojone boomboxowo. Nie mają niskiego basu tylko, wypchnięty "midbas" i w żadnym pokoju nie zagrają dobrze. Chyba, że je tak ustawisz, że mody pomieszczenia tak się ponakładają, że basu będzie mniej. Evoke też są przebasowione, ale mniej. Są zupełnie inaczej strojone. Generalnie to, co opisujesz to jest dokładnie to, czego bym się spodziewał w dowolnym pokoju. Pokój w zasadzie wpływa na ciśnienie akustyczne tak do ok. 500Hz (niektórzy mówią 350Hz etc.). Wszysko co słyszysz w tym zakresie częstotliwości przeszkodzi przez filtr pokoju. Na ch-kę mają wpływ tak oczywiste rzeczy jak ustawienie kolumny i trochę mniej oczywiste rzeczy jak... Umieszczenie głośników w obudowie - inaczej zagra głośnik przy podłodze i inaczej zagra głośnik umieszczony w połowie wysokości pomieszczenia.

Jeśli robi Ci się V-ka to zakładam, że w okolicach 100Hz - 200Hz dostajesz wzmocnienie na ch-ce. Takie coś mocno wpływa na odczucie wokali. 

4 minuty temu, Marek K. napisał:

I dodawać chyba nie trzeba,że takie Dynaudio lub inne potrzebują troche innej amplifikacji.

Możesz jednak dodać? 😉

Co to znaczy innej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, baran napisał:

Słyszałeś C30 obok C60? 

Generalnie poczytasz parę książek i wykresy nabiorą sensu. Jeśli chcesz, to mogę coś polecić.

Sprzedaj te C30. Szkoda tych kolumn u Ciebie. Polecam Ci  coś z oferty Media Markt.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, baran napisał:

Słyszałeś C30 obok C60? Czy tylko korespondencyjnie? 

Łeb w łeb. C60 mają duuuużo wiecej basu od C30. Ale akurat C30 mają lepszej jakości bas od C60. Nie schodzą C30ki tak nisko jak C60 ale artykulacja, szybkość, wybrzmienie jest lepsze na C30.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, baran napisał:

Emit są strojone boomboxowo

Dokładnie nie da się tego słuchać czy na 12m czy na 28m. Od nich dwa razy lepiej zagrały monitor Audio Bronze 1 które testowałem i które są dwa razy tańsze. Nie wiem co miał konstruktor na uwadze strojąc je w ten sposób. Cała zwrotnica jest do przeróbki. To miał być mój wstęp do świata Dynaudio i niestety cały czar prysł. Nie wiem czy warto iść w wyższe serie pomijając już serie evoke i S40. Nie rozumiem recenzji na temat Emit z wynikiem 5 gwiazdek. Dla mnie to niedorzeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, babatular napisał:

Łeb w łeb. C60 mają duuuużo wiecej basu od C30. Ale akurat C30 mają lepszej jakości bas od C60. Nie schodzą C30ki tak nisko jak C60 ale artykulacja, szybkość, wybrzmienie jest lepsze na C30.

Hahahahahaha... Przyjacielu. Plątasz się w zeznaniach. Jeszcze niedawno (ok. Rok temu) mówiłeś coś innego, gdy porównywałem C30 do C60... Czyli ściemniasz teraz, czy ściemniałeś wtedy? A może teraz i wtedy? Anyway, EoT. Wyraźnie nie masz pojęcia o czym mówisz i mam wrażenie, że coś-tam słyszałeś, tylko zupełnie nie masz pojęcia jak to działa i co w zasadzie słyszałeś. Wcześniej wciskałeś mi, że to iż bas w C60 mi się mniej podoba od C30 to brednie, teraz mówisz dokładnie to samo co ja wcześniej (pomijając ilość basu, bo tego C60 mniej promieniuje, co jest zmierzone)... 

30 minut temu, shiver07 napisał:

Dokładnie nie da się tego słuchać czy na 12m czy na 28m. Od nich dwa razy lepiej zagrały monitor Audio Bronze 1 które testowałem i które są dwa razy tańsze. Nie wiem co miał konstruktor na uwadze strojąc je w ten sposób. Cała zwrotnica jest do przeróbki. To miał być mój wstęp do świata Dynaudio i niestety cały czar prysł. Nie wiem czy warto iść w wyższe serie pomijając już serie evoke i S40. Nie rozumiem recenzji na temat Emit z wynikiem 5 gwiazdek. Dla mnie to niedorzeczne.

Na ASR jest fajny test Emit 10. Polecam, bo bardzo szczegółowy. S40 to też nie są specjalnie dobre kolumny, chyba że pasuje Ci takie granie. Może Contour 20i? Trochę ciemne, ale strojenie jest ok i grają "ciekawie". Ewentualnie... Posłuchać nowych emitów. Coś czuję, że będzie sporo dobrego grania. Zupełnie inne głośniki no o cerotar u góry z Hexis. Cieszę się, że Dynaudio w końcu odświeża ofertę, bo te same głośniki przez 20 lat, to jednak przesada 🙂

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baran

bredzisz o pomiarach, bredzisz o audio, bredzisz o brzmieniu, bredzisz o Dynaudio.

Zapewne jesteś sympatycznym człowiekiem ale jesteś w żłobku tego co mozna osiągnąć w domowym audio najwyższej klasy więc trudno sie porozumieć. To co dla Ciebie jest sufitem dla mnie jest podłogą. A do tego dzieli nas jeszcze kilka pięter. 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, babatular napisał:

baran

bredzisz o pomiarach, bredzisz o audio, bredzisz o brzmieniu, bredzisz o Dynaudio.

Zapewne jesteś sympatycznym człowiekiem ale jesteś w żłobku tego co mozna osiągnąć w domowym audio najwyższej klasy więc trudno sie porozumieć. To co dla Ciebie jest sufitem dla mnie jest podłogą. A do tego dzieli nas jeszcze kilka pięter. 

Słabe... Nie ćpie się przed południem 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, babatular napisał:

To co dla Ciebie jest sufitem dla mnie jest podłogą. A do tego dzieli nas jeszcze kilka 

Czytając to przypomniał mi się fragment z filmu ...

,, Kiedy Ty dłubałeś w nosie i zjadałeś swoje gile, ja skakałem jak żabka po głowach takim jak Ty......

😅😅😅😅

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, WHITESNAKE39 napisał:

Tylko czy jest sens wydawać dwadzieścia klocków aby wzmak pokazał co potrafi🤔🤔🤔

W przyszłym tygodniu będę miał na testach mało u nas znany wzmacniacz właśnie w tych pieniądzach. Sam jestem ciekaw co z tego dla mnie wyniknie. Podniecenie jest duże, oczekiwania proporcjonalne do ceny pieca, Dynie i ATC w gotowości pierwszego stopnia 🙂 Za tydzień będę wiedział czy jestem prawdziwym audiofilem jak Babatular 😉

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.07.2021 o 10:07, baran napisał:

to Contour 30 (wersja 2016, nie ta nowa "i") w lekko zaadaptowanym pomieszczeniu ze wzmacniaczem

moim zdaniem większość problemów z niskimi tonami to akustyka, trochę się próbowałem bawić dsp i jak akustyka np pasywna nie jest ogarnięta a zazwyczaj tak jest, to baaardzo ciężko jest dojść z basem do ładu, przy takich kwotach bym sporo przeznaczył na pomieszczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Svawo napisał:

moim zdaniem większość problemów z niskimi tonami to akustyka, trochę się próbowałem bawić dsp i jak akustyka np pasywna nie jest ogarnięta a zazwyczaj tak jest, to baaardzo ciężko jest dojść z basem do ładu, przy takich kwotach bym sporo przeznaczył na pomieszczenie

Zgadzam się. Niestety WAF adaptacji jest niski 😉

I tak mam lepiej niż większość, bo moja kochana pozwoliła mi na duże panele akustyczne, ale są granice i nie mam zamiaru ich badać. Okazuje się, że DSP + suby i można mówić o przyzwoitości. Niestety ciężko jest jeśli nie można wydzielić pomieszczenia na Audio i go profesjonalnie zaadaptować. Niemniej, warto próbować 🙂 W końcu hobby, gdybyśmy byli zadowoleni z dźwięku, to co nam zostaje? Na samochody mnie nie stać 😛

 

Edit: namierzyłem firany akustyczne i w tym roku chcę je przetestować. Cena za 1 mb trochę wysoka, ale może warto. Współczynnik a = 0.7 (dla szerokiego zakresu częstotliwości) i więcej dla półprzezroczystych firan. Looks cool, very cool.

Edit2: właśnie umówiłem się na odsłuch Arcada 3.5. Jestem niezwykle ciekawy jak wypadną na tle Contour. Spodziewam się dużo, bo SS9700 to jedna z moich ulubionych wysokotonówek (lubię to brzmienie) a 18 Revelator to mój ulubiony midbas... Trochę drogo jak na taki zestaw głośników, ale... Let's keep our minds open!

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Svawo napisał:

moim zdaniem większość problemów z niskimi tonami to akustyka, trochę się próbowałem bawić dsp i jak akustyka np pasywna nie jest ogarnięta a zazwyczaj tak jest, to baaardzo ciężko jest dojść z basem do ładu, przy takich kwotach bym sporo przeznaczył na pomieszczenie

Dokładnie. Tylko i wyłącznie akustyka. C20i miałem w pokoju mniejszym niż teraz i bas był do zaakceptowania.Nic nie dudniło ,reszta pasma również w porządku. Po przeprowadzce do pokoju nie wiele większego wszystko się zmieniło.

7 godzin temu, baran napisał:

Hahahahahaha... Przyjacielu. Plątasz się w zeznaniach. Jeszcze niedawno (ok. Rok temu) mówiłeś coś innego, gdy porównywałem C30 do C60... Czyli ściemniasz teraz, czy ściemniałeś wtedy? A może teraz i wtedy? Anyway, EoT. Wyraźnie nie masz pojęcia o czym mówisz i mam wrażenie, że coś-tam słyszałeś, tylko zupełnie nie masz pojęcia jak to działa i co w zasadzie słyszałeś. Wcześniej wciskałeś mi, że to iż bas w C60 mi się mniej podoba od C30 to brednie, teraz mówisz dokładnie to samo co ja wcześniej (pomijając ilość basu, bo tego C60 mniej promieniuje, co jest zmierzone)... 

Na ASR jest fajny test Emit 10. Polecam, bo bardzo szczegółowy. S40 to też nie są specjalnie dobre kolumny, chyba że pasuje Ci takie granie. Może Contour 20i? Trochę ciemne, ale strojenie jest ok i grają "ciekawie". Ewentualnie... Posłuchać nowych emitów. Coś czuję, że będzie sporo dobrego grania. Zupełnie inne głośniki no o cerotar u góry z Hexis. Cieszę się, że Dynaudio w końcu odświeża ofertę, bo te same głośniki przez 20 lat, to jednak przesada 🙂

S40 pod względem barwy , może się bardziej podobać od c20 , ale jednak te drugie ogólnie lepiej się spisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, baran napisał:

Zgadzam się. Inżynierowie z Dynaudio wiedzą co robią. Dlatego jestem tak ciekaw nowych Emitów

Nowych emitów nie słyszałem , ale wiem jedno , c20i chciałem sprzedać i na szczęście zrezygnowałem ze sprzedaży. W moim małym pokoju wystarczyło włożyć zatyczkę w bas reflex i jest super. Druga sprawa , że mam jeszcze Harbethy , więc słuchanie raz jednych , raz drugich nie nudzi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do dsp to spędziłem chyba z rok na dopasowaniu korekcji w swoim pomieszczeniu i wreszcie mam wrażenie że basik w moich evoke 20 jest taki jak trzeba nie za twardy/ofensywny nie za rozlazly, nie za gruby nie za szczupły fajnie wybrzmiewajacy chociaż mógłby być jeszcze lepszy gdyby pomieszczenie na to pozwoliło bo jest trochę pustawe i mam bardzo silne 3 mody i dołki do 169 Hz.....a do tego myślę że dac w  ddrc24 chociaż całkiem znośny to trochę wąskie gardło systemu czasem mocno akcentuje twardosc gornej średnicy i przy bardzo słabych realizacjach (których jak się okazuje nie jest wcale tak malo) czasem nie daje się sluchac

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: namierzyłem firany akustyczne i w tym roku chcę je przetestować. Cena za 1 mb trochę wysoka, ale może warto. Współczynnik a = 0.7 (dla szerokiego zakresu częstotliwości) i więcej dla półprzezroczystych firan. Looks cool, very cool.


W jakim „szerokim“ zakresie?

Przeciez nie chodzi o to, by przetlumic srednice i wysokie, a zachowac dlugie poglosy w dolnym zakresie. Wazny jest rownomierny czas poglosow w calym zakresie. Czy patrzyles/kontrolowales, jak to u ciebie wyglada, czy robisz to „w ciemno na pale“?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.