Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, baran napisał:

Te nowe zestawy wyglądają super fajnie. Porządne głośniki. Przynajmniej z obrazka

Ciekawe jak różnica w brzmieniu w stosunku do poprzedniej wersji. Musi być lepiej bo płacimy więcej nie tylko jako nowość. Przetworniki wzięte żywcem z serii evoke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, izapat napisał:

Dokładnie. U mnie Octave lepiej sobie poradziło z conturami niż Musical M6si. Chociaż nie rozkręcałem go do granic możliwości, ale Octavii  też nie.

Musicale (tej serii) mają to do siebie że lubią być "mocno odkręcone " -miałem okazje słuchać Octave 80 -mocna bestyja 😉  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mcemsi napisał:

To jednak chyba mała sztuka żeby i wzmak i głosnik zagrał dobrze przy niskim poziomie głosności...

W wypadku Musicali (3 i 6si)żeby było to dobrze potencjometr musi byc bardziej podkręcony w prawo (według mnie)

Edit: pierwsze waty są podobno w klasie A  mało wyraźne jak dla mnie ale potem 🙂

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, asterix1 napisał:

W wypadku Musicali (3 i 6si)żeby było to dobrze potencjometr musi byc bardziej podkręcony w prawo (według mnie)

Edit: pierwsze waty są podobno w klasie A  mało wyraźne jak dla mnie ale potem 🙂

Zgadza się . Musical zaczyna grać dopiero od godz. 10-tej.

8 minut temu, ps39 napisał:

Octave plus Super Black Box i gra fantastycznie po cichu. Sprawdzone u siebie.

Bez ,dobrze sobie radzi a co dopiero z boxem. Dokupiłeś do swojej Octavii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.06.2021 o 12:32, Kroczek3 napisał:

To zdjęcie znalazłem ale w moich płytka jest montowana do obudowy gniazd i nie jest to oryginał na bank a sama modyfikacja jest dla mnie trochę dziwna. Faktycznie może zapytam Studio 16 Hz czy to ich dzieło to co mam. Poniżej ta co jest u mnie.

DM_1.jpg

Zapytałem Studio 16Hz i Pan Grzegorz odpowiedział, iż to raczej nie ich dzieło. Więc nadal poszukuje schematu oryginału lub zdjęć z właściwymi wartościami poszczególnych elementów - może ktoś ma 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, EMiL napisał:

Dyfrakcyjnie słabiutko.

Ja bym powiedział, że ogólnie słabiutko. Obudowa rezonuje, ch-ka mocno przebasowiona, wodospad tragiczny. Moduł impedancji z kosmosu... Nie wiem, czy to jakiś bug na stronie, czy te kolumny są aż tak cienkie... No i skopany Bass reflex... Może czegoś nie rozumiem, ale wygląda źle to wszystko 😛

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baran napisał:

Ja bym powiedział, że ogólnie słabiutko. Obudowa rezonuje, ch-ka mocno przebasowiona, wodospad tragiczny. Moduł impedancji z kosmosu... Nie wiem, czy to jakiś bug na stronie, czy te kolumny są aż tak cienkie... No i skopany Bass reflex... Może czegoś nie rozumiem, ale wygląda źle to wszystko 😛

I chyba zaczynam rozumieć wybór Lolka 😉 (zamiast Confidence 30 wolał Sonus Faber).

Tak tu Kolego @baran zarzucasz nas pomiarami, że ostatnio zerknąłem na pomiary z audio science moich Dynaudio X14 i kiepsko tam wypadły, nie polecają tych Dynek, tak samo jak Emitów 10 🙂 To tyle, jeżeli chodzi o pomiary. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrze zrobionych pomiarach zobaczysz, czy kolumny są dobre, a nie czy Ci się podobają. Jeśli komuś się podoba przebasowione brzmienie (np. Ja takie lubię 😄 ) to spoko. Jeśli ktoś lubi kolumny z podbarwionym basem - też spoko. Popatrz np. na Contour. Za dużo basu, za mało góry, a ludzie bronią ich z uporem godnym lepszej sprawy i nie chcą się przyznać, że to są ich preferencje, które nie mają nic wspólnego z jakością brzmienia.

Na ASR dynaudio nie polecają głównie ze względu ba balans tonalny, o ile dobrze pamiętam.

Nie wiem, o których Sonusach mówisz, ale po moich ostatnich doświadczeniach z SF już skreśliłem tę markę. Jeszcze nie słyszałem C30. Jestem niemal 100% pewien, że grają ładnie, gładko i muzykalnie 😉

 

PS: póki co w Polsce niedostępne, ale zacząłem interesować się taką marką jak "Perlisten". Mają przekozacki topowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baran napisał:

PS: póki co w Polsce niedostępne, ale zacząłem interesować się taką marką jak "Perlisten". Mają przekozacki topowy model.

Przekozackosc tych kolumn szybko by się skończyła po porównaniu do kolumn na dużych (10cali i więcej) basowcach. Kilka małych 7calowych midwooferow niestety nie gra jak jeden duży woofer. 

Beryl i textreme jest oczywiście daleko od brzmienia jedwabiu i polipropylenu dynaudio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, baran napisał:

Jeśli komuś się podoba przebasowione brzmienie (np. Ja takie lubię 😄 ) to spoko.

To co Ty tu jeszcze robisz? 🙂 W Media Expertach tłuką basiszczem z JBL-ów aż miło a zainteresowani melomani i audiofile zachwyceni 🙂 Wyjdzie dużo taniej a efekt końcowy taki sam, tyle że na forum AS jakoś nie bardzo będzie się wypadało tym sprzęciorem pochwalić a przecież stopa przestawi szklanki sąsiadowi dwa piętra niżej 😉

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Adam 38 napisał:

I chyba zaczynam rozumieć wybór Lolka 😉 (zamiast Confidence 30 wolał Sonus Faber).

Tak tu Kolego @baran zarzucasz nas pomiarami, że ostatnio zerknąłem na pomiary z audio science moich Dynaudio X14 i kiepsko tam wypadły, nie polecają tych Dynek, tak samo jak Emitów 10 🙂 To tyle, jeżeli chodzi o pomiary. 

Dlatego moje Emit M10 wystawiam na sprzedaż bo nie da tego słuchać. Muszę posłuchać contour 20i ciekawi mnie czy przekonają swoim brzmieniem zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam 38 napisał:

To co Ty tu jeszcze robisz? 🙂 W Media Expertach tłuką basiszczem z JBL-ów aż miło a zainteresowani melomani i audiofile zachwyceni 🙂 Wyjdzie dużo taniej a efekt końcowy taki sam, tyle że na forum AS jakoś nie bardzo będzie się wypadało tym sprzęciorem pochwalić a przecież stopa przestawi szklanki sąsiadowi dwa piętra niżej 😉

Twierdzisz, że Confidence 30 to są kolumny media Expert, a JBL są kiepskie? Dużo założeń 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, baran napisał:

Twierdzisz, że Confidence 30 to są kolumny media Expert, a JBL są kiepskie? Dużo założeń 😉

Twierdzę, że jak ktoś lubi słuchać np. Wu - Tang Clan to JBL z ME może być lepszym i dużo tańszym wyborem niż przebasowione Dynaudio Confidence 30.

@Baran, coś czuję, że te muzyczne  klimaty nie są Ci obce 🙂 No bo kto kupuje przebasowione paczki do klasyki.

A już poważnie to ciekawe czy Dynaudio w nowych Emitach postawi na średnicę czy znowu na podbity, tłusty średni basik. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Twierdzę, że jak ktoś lubi słuchać np. Wu - Tang Clan to JBL z ME może być lepszym i dużo tańszym wyborem niż przebasowione Dynaudio Confidence 30.

@Baran, coś czuję, że te muzyczne  klimaty nie są Ci obce 🙂 No bo kto kupuje przebasowione paczki do klasyki.

A już poważnie to ciekawe czy Dynaudio w nowych Emitach postawi na średnicę czy znowu na podbity, tłusty średni basik. 

Rzeczywiście klasyki nie lubię 😉

Generalnie moim dominującym gatunkiem jest Black Metal. Choć ostatnio zdecydowanie męczę Jerome Reuter i jego produkty. Ale mam też kilka innych płyt, które zaskakują muzyką. Na odsłuchy zawsze Michał Staropolny i jego Songs of Distant Earth 😉

To też polecam zabierać. Trójwymiarowa prezentacja z doskonałą dynamiką.

 

Co do Emitów to właśnie mam nadzieję, że ogarnęli się i postawili na melodyjną średnicę. Powiedziałbym, że w tym przedziale cenowym to jest bardzo ważne. Pamiętam moje Mission M31i... Tak bardzo mi się podobały właśnie przez ładnie brzmiącą średnicę. Tylko góra mnie denerwowała 😄

 

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, baran napisał:

Co do Emitów to właśnie mam nadzieję, że ogarnęli się i postawili na melodyjną średnicę. Powiedziałbym, że w tym przedziale cenowym to jest bardzo ważne. Pamiętam moje Mission M31i... Tak bardzo mi się podobały właśnie przez ładnie brzmiącą średnicę. Tylko góra mnie denerwowała

W tym przedziale cenowym to one powinny grać śpiewającą średnicą a postawili na efekciarskie granie z pokręconym basem co może się podobać od pierwszej nuty ale potem głową pęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.