Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Czytając kilka ostatnich stron tego wątku, można odnieść wrażenie, że to nie jest klub miłośników dynaudio a raczej przeciwników. 

Popieram słowa Kolegi. Chociaż warto wytykać wady danych głośników , to jednak powinno się też dzielić swoimi spostrzeżeniami jak wydobyć najlepszy dźwięk z Dynaudio , które przecież są dobrymi konstrukcjami. Kilka lat wcześniej każdy miłośnik Dynaudio piał z zachwytu ,jakie to dobre głośniki a teraz entuzjazm nieco ostygł . Dlaczego ? Może Ktoś wyjaśni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, izapat napisał:

Dlaczego ? 

Bo nie ma kolumn idealnych? Bo zapewne wielu kolegów wymieniło dynie na inne marki. Dlatego, że jednak dynaudio ma swój niepodrabialny charakter. Dlatego, że trzeba lubić taki sposób prezentacji. I pewnie można jeszcze wymieniać bardzo długo, tylko po co 😝. Ja bardzo lubię moje dynaudio i chociaż już kilka razy myślałem o ich sprzedaży i wymianie na inne kolumny, one wciąż ze mną są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Wam powiem, że po dłuższym zapoznaniu z graniem piecyka Trigon Exxceed i Dynaudio X14 jednak wolałem połączenie z ATC 7.  Coś mi się odwidziało w X14 a dokładnie ich niskie tony i... czekają na Supernaita 3. Może tu zagra mi ładniej. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, seba3002 napisał:

Bo nie ma kolumn idealnych? Bo zapewne wielu kolegów wymieniło dynie na inne marki. Dlatego, że jednak dynaudio ma swój niepodrabialny charakter. Dlatego, że trzeba lubić taki sposób prezentacji. I pewnie można jeszcze wymieniać bardzo długo, tylko po co 😝. Ja bardzo lubię moje dynaudio i chociaż już kilka razy myślałem o ich sprzedaży i wymianie na inne kolumny, one wciąż ze mną są.

Pewnie że nie ma. Miałem już kilkanaście głośników i choć Dynaudio nie są idealne , to zawsze miło do nich się wraca. Są jakby ... bezpiecznym wyborem.

40 minut temu, seba3002 napisał:

Bo nie ma kolumn idealnych? Bo zapewne wielu kolegów wymieniło dynie na inne marki. Dlatego, że jednak dynaudio ma swój niepodrabialny charakter. Dlatego, że trzeba lubić taki sposób prezentacji. I pewnie można jeszcze wymieniać bardzo długo, tylko po co 😝. Ja bardzo lubię moje dynaudio i chociaż już kilka razy myślałem o ich sprzedaży i wymianie na inne kolumny, one wciąż ze mną są.

 

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ps39 napisał:

Mój kontakt z Dynaudio to tylko 8 lat więc to chwila. Jednak jakoś mi dobrze z nimi i nie szukam innych może jedynie lepszych Dynek od tych, które mam obecnie.

Następne Piotr to już Confidance 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem wczoraj wieczorem Dynaudio x14 z Naimem SN3 i nie jest to moje granie. Tylko dla osób szukających bardzo ciepłego, wręcz dusznego grania. Przecież z tego tweetera idzie wyciągnąć tyle powietrza, świeżości a z Naimem było parno i duszno. Z ATC 7 jest zdecydowana poprawa, a najbardziej małe ATC gnębią małe  Dynaudio średnicą, w tym wokalami i niskimi tonami. Takie wnioski. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Sn3 , w podobnej cenie posłuchaj sobie Octave . Tam znajdziesz powietrze i dynamikę. U mnie gra z różnymi kolumnami i nigdy ten wzmacniacz nie zawiódł. Gra z Dynaudio i z Atc i Harbeth. U mnie octave, w bezpośrednim odsłuchu z Naimem 202/200dr,  wygrał. Jedynie bas był nie co silniejszy w Naimie. Reszta przemawiała za Octave.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adam 38 napisał:

Dzięki za propozycję ale już mi się zwyczajnie nie chce. Posłuchałem dwa odmiennie grające wzmacniacze i chyba zostanę z Cyrusami. A do tego dojdą Dali Menuet i wystarczy. 

Ja mam wrażenie że 8,2 zostanie u mnie na dłużej, ale raczej jako końcówka mocy, po urlopie sprawdzę Psxra i moze końcówkę Cyrusa 🙄

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Adam 38 napisał:

Dzięki za propozycję ale już mi się zwyczajnie nie chce. Posłuchałem dwa odmiennie grające wzmacniacze i chyba zostanę z Cyrusami. A do tego dojdą Dali Menuet i wystarczy. 

Zdrowe podejście👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, izapat napisał:

Zdrowe podejście👍

Niby tak, tylko nie wiem jak długo ja będę zdrowy jak go nie kupię 🙂 Kurna, miałem się zachwycić dynamiką, energetycznością Naima i ona jest świetna ale to wokalem mnie ten wzmacniacz urzekł a tu miał być najsłabszy....

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adam 38 napisał:

Niby tak, tylko nie wiem jak długo ja będę zdrowy jak go nie kupię 🙂 Kurna, miałem się zachwycić dynamiką, energetycznością Naima i ona jest świetna ale to wokalem mnie ten wzmacniacz urzekł a tu miał być najsłabszy....

Ja tam się nie znam, przeczytałem na jakimś zagranicznym forum, ktoś porównywał miał u siebie Naima SN3 z wzmacniaczem wiesz jakim "X". Napisał tak- SN3 owszem jest szybki, dynamiczny, ale przy "X" to niedzielny kierowca 🙂 ciekawe ile w tym prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adam 38 napisał:

Niby tak, tylko nie wiem jak długo ja będę zdrowy jak go nie kupię 🙂 Kurna, miałem się zachwycić dynamiką, energetycznością Naima i ona jest świetna ale to wokalem mnie ten wzmacniacz urzekł a tu miał być najsłabszy....

Jeśli Twoim planem jest trwać przy X14 to szkoda czasu na zabawę z naim i to nie SN3 jest tu wąskim gardłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, macktheknife napisał:

Jeśli Twoim planem jest trwać przy X14 to szkoda czasu na zabawę z naim i to nie SN3 jest tu wąskim gardłem.

Ale z tego co wiem (a wiem raczej dobrze), u Adam grają ATC SCM7. Dynaudio excite x14 są raczej tylko sentymentalnym dodatkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba, trzymam je dla dorastającego syna ale u niego w pokoju, na teraz, króluje JBL i słuchawki 🙂

Naim SN3 też nie jest idealny, zabawne że dwie brytyjskie marki zestawione obok siebie (Cyrus vs Naim) wzajemnie jak na dłoni obnażają swoje wady. Tyle, że SN3 można podciągnąć zasilaczem a z moimi Cyrusami już za wiele chyba nie idzie zrobić. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przymierzam się do podłogówek, które zastąpią moje Audience 50 w 30-metrowym pomieszczeniu. Nie widzę powodu, żeby przyzwyczajać się do zupełnie nowego dźwięku, więc myślałem o pozostaniu w klubie Dynaudio.

Pokój ma bardzo dobre proporcje (6,95 × 4,30 × 2,75), ma wyrównany czas pogłosu (zmierzone), a kolumny i słuchacz znajdą się w ustawieniu bezkompromisowym (co tam wyjdzie z pomiarów; pięćdziesiątki są oddalone na ponad 2 m do tylnej (krótszej) ściany i na ponad 1 m od bocznych).

Kolumny podłączyłbym, przynajmniej na razie, do końcówki mocy Rotel RB-980BX po generalnym remoncie/tuningu.

Główne pytanie brzmi: polować na używane Audience 82, kupić trochę droższe nowe, na przykład Emit 50, czy może warto, skoro już mają być nowe, oszczędzać na Evoke 50?

Edytowane przez perotin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ps39 napisał:

Według mnie zdecydowanie lepiej kupić używane X44 lub F380. Trzeba posłuchać bo grają inaczej. Do brzmienia starych chyba bliżej serii F.

Kurde, X44 jeszcze w zasięgu, ale też drogo, jak na używane (i mój portfel).

W każdym razie czy postęp dokonał się na tyle duży, że nawet Evoke 50 będą lepsze od Audience 82?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz gdzieś znaleźć Audience 82 w dobrym stanie, to brałbym je na cel. Wyglądają dość skromnie, ale grają świetnie, bardzo spójnie, o ile dostaną prąd i wystarczająco dużo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, perotin napisał:

kupić trochę droższe nowe, na przykład Emit 50, czy może warto, skoro już mają być nowe, oszczędzać na Evoke 50?

Nie słuchałem 50 - ek, ale Emit mi sie w ogóle nie podobały, a Evoke bardzo przyjemne granie. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, perotin napisał:

Przymierzam się do podłogówek, które zastąpią moje Audience 50 w 30-metrowym pomieszczeniu. Nie widzę powodu, żeby przyzwyczajać się do zupełnie nowego dźwięku, więc myślałem o pozostaniu w klubie Dynaudio.

Pokój ma bardzo dobre proporcje (6,95 × 4,30 × 2,75), ma wyrównany czas pogłosu (zmierzone), a kolumny i słuchacz znajdą się w ustawieniu bezkompromisowym (co tam wyjdzie z pomiarów; pięćdziesiątki są oddalone na ponad 2 m do tylnej (krótszej) ściany i na ponad 1 m od bocznych).

Kolumny podłączyłbym, przynajmniej na razie, do końcówki mocy Rotel RB-980BX po generalnym remoncie/tuningu.

Główne pytanie brzmi: polować na używane Audience 82, kupić trochę droższe nowe, na przykład Emit 50, czy może warto, skoro już mają być nowe, oszczędzać na Evoke 50?

Moim zdaniem ,jeśli mają być podłogówki w dobrej (niskiej ) cenie , to używane ,f380 albo contour 1,8 lub 2,8. Rotel na pewno da radę a barwa , to już kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.