Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, rambo54 napisał:

Ale zmienia się jej odbiór w miejscu odsłuchu.

Ten sie zmienia niezaleznie od uzytych zestawow, bo to cecha pomieszczenia/ustawienia a nie zestawow

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada lub może słyszał jak grają contour 1,8 mkII? Czy warto kupić tę paczki. Jak grają w porównaniu do nowszych konstrukcji. Są takie jedne na sprzedaż tylko kolor odpada żona by mnie wyrzuciła z domu a nie mam garażu żebym mógł je tam wstawić. W kolumnach powyżej 10 lat już raczej powinno się kondy wymienić na nowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, shiver07 napisał:

Czy ktoś posiada lub może słyszał jak grają contour 1,8 mkII?

Wydaje mi się że ich właśnie słuchałem parę lat temu z jakimś dużym NAD. I nie spodobało mi się. Było jakoś bez wyrazu i mdło. Potem przepiął właściciel na jakieś stare wielkie Spendory i zagrały genialnie w tym połączeniu z Nadem

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, shiver07 napisał:

Czyli w stare konstrukcje nie warto iść.

Niekoniecznie, ale koniecznie trzeba posłuchać i dobrze sprawdzić. To że mi Contour nie siadły w określonym zestawieniu, nie świadczy że są złe. Uwypuklily cechy Nada zapewne 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, shiver07 napisał:

Czyli w stare konstrukcje nie warto iść.

Palnąłeś,  jak łysy grzywą o kant kuli ;) Jak ktoś nie lubi brzmienia Dynaudio, to nie warto iść. Tak gra 85% kolumn tej marki, z niewielkimi odchyłkami w pewnych kierunkach. Jak ktoś nie lubi brzmienia Dynaudio to sobie wybierze inne marki lub coś z najnowszych, "nowoczesnych" wypustów Dynaudio, które mają chyba coraz mniej wspólnego z oryginalnymi starszymi modelami i powoli tracą swój charakter, za który tak dużo użytkowników je lubi. 

9 godzin temu, szeekin napisał:

Niedawno sprzedałem Focus220 i zastąpiłem je starszymi Contour 3.0 i było warto

Zmieniałem identycznie. Focus 220 dobre, ale czegoś w barwie brakowało, nie dawały tyle przyjemności co kiedyś Audience 60... Contour 3.0 - potęga i klasa dźwięku, barwa, wypełnienie.... Nie mam juz ich ale bardzo dobrze wspominam. Do 6k czy może nawet trochę wyżej - warto dołożyć (zamiast Focusów) i być może zamiast 1.8 mk2 - nie wiem ile mają wspólnego z 3.0 ale na bank bas z tej 20-stki w Contour 3.0, w dużo większej budzie, zamiast dwóch 17-stek (tak jak w Focus 220) będzie zdecydowanie fajniejszy. 

W dniu 5.08.2021 o 22:43, rambo54 napisał:

Kondy nie, bo są foliowe, ale 1.8 mają 20 lat, zawieszenia gumowe są już sztywne i basu bedzie mniej niż powinno.

Zależy gdzie stały i w jakich warunkach, jak w garażu parę lat to może by zesztywniały od ciągłej różnicy temperatur, "hartowanie" gumy raczej nie jest dobre.

Taka ciekawostka z "zastanymi" pare lat kolumnami - w B&W 603 s3 -  "guma" była twarda jak kamień i głośnik nawet na milimetr nie drgnął ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, don111 napisał:

Jak ktoś nie lubi brzmienia Dynaudio, to nie warto iść. Tak gra 85% kolumn tej marki, z niewielkimi odchyłkami w pewnych kierunkach. Jak ktoś nie lubi brzmienia Dynaudio to sobie wybierze inne marki lub coś z najnowszych, "nowoczesnych" wypustów Dynaudio, które mają chyba coraz mniej wspólnego z oryginalnymi starszymi modelami i powoli tracą swój charakter, za który tak dużo użytkowników je lubi. 

 

Nie jestem specem od starego brzmienia Dynek, bo tak naprawdę zacząłem je testować od serii countur, kiedyś , kiedyś focusy sprawdzałem, ale w konsekwencji wtedy wybrałem Paradigmy. Tylko tak się zastanawiam, Ty na pewno bardziej możesz się odnieść do faktu zmiany brzmienia, ale może to jest tak, że część nowych posiadaczy, albo ludzi, którzy zaczęli się interesować Dynkami, chciały jakiś zmian w stosunku do tego co było wcześniej. Trzeba sobie powiedzieć szczerze, aby ktoś mógł kupić używane kolumny, gdzie wiele osób tak robi to ktoś inny musi kupić nowe i jeśli brak jest tych drugich na zakup nowych i to już diametralnie po innych cenach to Producent musi coś zrobić, aby takich potencjalnych klientów do siebie zachęcić, aby te osoby zaczęły kupować najnowsze ich zabawki. A tym bardziej, że te nowe kolumny to nie jest jakiś szajs i są ludzie , którym się podoba to brzmienie i to jak one teraz wyglądają. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lolek126 napisał:

są ludzie , którym się podoba to brzmienie i to jak one teraz wyglądają

I sporo ich musi się sprzedawać, skoro Nautilus inwestuje i otwiera nowe salony, gdzieś "obok mnie".

Lolek, wybrałeś już wzmacniacz do swoich paczek? Pytam bo sam chcę coś u siebie odświeżyć ale na ten moment średnio mi to wychodzi i jestem coraz bliższy rezygnacji z tych zmian na "lepsze". 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ps39 napisał:

Bo jak to mówią, lepsze jest wrogiem dobrego. Może skupić się na słuchaniu, a nie eksperymentowaniu jak przyzwoicie gra.

 

Prawda Piotr tylko kto z nas nie myśli o jakichś zmianach niech podniesie rękę do góry 😉

 "Audiofilstwo" vs rozum.... 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lolek126 napisał:

Trzeba sobie powiedzieć szczerze, aby ktoś mógł kupić używane kolumny, gdzie wiele osób tak robi to ktoś inny musi kupić nowe i jeśli brak jest tych drugich na zakup nowych i to już diametralnie po innych cenach to Producent musi coś zrobić, aby takich potencjalnych klientów do siebie zachęcić, aby te osoby zaczęły kupować najnowsze ich zabawki. 

Producent nie zwraca na to większej uwagi, chyba że kolumny miały jakieś ewidentne niedociągnięcia wytykane w recenzjach itd, bo to też kształtuje rynek. Klienci dotychczasowi to najmniejszy problem - kto chce nowe ten kupi nowe, odsetek przechodzących ze starych na nowe Dynki jest podejrzewam niewielki. Bardziej chodzi o przyciągnięcie całkowicie nowego klienta, a tu większe szanse mają inaczej grające kolumny. 

Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adam 38 napisał:

I sporo ich musi się sprzedawać, skoro Nautilus inwestuje i otwiera nowe salony, gdzieś "obok mnie".

Lolek, wybrałeś już wzmacniacz do swoich paczek? Pytam bo sam chcę coś u siebie odświeżyć ale na ten moment średnio mi to wychodzi i jestem coraz bliższy rezygnacji z tych zmian na "lepsze". 

A gdzie otwierają? Czy madz na myśli. Pomorze? Bo kolega kable od nich brał.

Tak wybrałem,  cdik i integra jest zamówiona , jak przyjdzie dam znać. I streamer zamówiłem jak i kabelki do niego..:-) 

Ty nie musisz zmieniać, ja nie miałem wyjścia. 😃

5 godzin temu, Adam 38 napisał:

Prawda Piotr tylko kto z nas nie myśli o jakichś zmianach niech podniesie rękę do góry 😉

 "Audiofilstwo" vs rozum.... 

Przychodzi taki moment, że coś się kroi, chyba że to coś kupuje się ze świadomością zakupu na lata. Bo najważniejsze w tym wsxystkim jest muzyka, anie to z czego się słucha. Tylko nie wszyscy to rozumią pomimo, że uważają się za melomanów, a ciągle coś mieszają. Więc gdzie w tym wszystkim jest muzyka??

2 godziny temu, don111 napisał:

Producent nie zwraca na to większej uwagi, chyba że kolumny miały jakieś ewidentne niedociągnięcia wytykane w recenzjach itd, bo to też kształtuje rynek. Klienci dotychczasowi to najmniejszy problem - kto chce nowe ten kupi nowe, odsetek przechodzących ze starych na nowe Dynki jest podejrzewam niewielki. Bardziej chodzi o przyciągnięcie całkowicie nowego klienta, a tu większe szanse mają inaczej grające kolumny. 

Muszą liczyć na nowych klientów i do tego z portfelem w wielu przypadkach, dlatego pewnia szkoła grania jak ich wygląd jest diametralnie inny od starszych modeli. Zauważ, że gro ludzi ze średniej i wyższej półki zakupu dokonują od właścicieli, którym już dane kolumny się znudziły.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może komuś się to przyda i gdy będzie szukał wzmacniacza do Dynaudio X14 sprawdzi takie połączenie.

Słucham właśnie u siebie X14 z Naim Nait xs3 i jest synergia. Tak jak połączenie z droższym Naimem SN3 było za ciepłe, za duszne, za mało detaliczne tak z XS3 jest pysznie. Świetne zestawienie, Dynie wróciły u mnie do gry i walczą jak równy z równym z ATC 7 a nie wiem czy nie  ... 🙂 Słucham z ogromną przyjemnością dalej. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat"

Miałem Contour 20 na odsłuchu, ich granie ma się nijak do starszych modeli. Przy moich starych 1.3 mk2 brzmiały słabiutko i o dziwo szczupło. Te nowe Dynie od chińskiego właściciela to porażka. Z serii na serię coraz większa padaka. Zwrotnice na śmieciowych częściach. Kolega ma BMN i zagrały lepiej!

I tak dalej....

A to zwrotnica z topowej serii Dynaudio Confidence C50 – cena kolumn 110 000zł/para.

csm_Dynaudio_10_cb8b923aa5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że zrobiłem rozeznanie i ta drogą raczej nie pójdę. Moja przygoda zaczęła się z paczkami Emit M10 i na tym się skończyła. Od kilkunastu lat nic się nie zmieniło tylko obudowa się zmienia a bebechy coraz gorszej jakości. To pytanie za co my płacimy za te wydmuszki? Za wygląd oczywiście bo to się teraz liczy a nie dźwięk. Już lepiej kupić głośniki rodzimej produkcji niż made in China ble ble niedobrze mi się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, shiver07 napisał:

Cytat"

Miałem Contour 20 na odsłuchu, ich granie ma się nijak do starszych modeli. Przy moich starych 1.3 mk2 brzmiały słabiutko i o dziwo szczupło. Te nowe Dynie od chińskiego właściciela to porażka. Z serii na serię coraz większa padaka. Zwrotnice na śmieciowych częściach. Kolega ma BMN i zagrały lepiej!

I tak dalej....

A to zwrotnica z topowej serii Dynaudio Confidence C50 – cena kolumn 110 000zł/para.

csm_Dynaudio_10_cb8b923aa5.jpg

Z czym słuchałeś C20, że tak słabiutko wypadły?

45 minut temu, shiver07 napisał:

Cytat"

Miałem Contour 20 na odsłuchu, ich granie ma się nijak do starszych modeli. Przy moich starych 1.3 mk2 brzmiały słabiutko i o dziwo szczupło. Te nowe Dynie od chińskiego właściciela to porażka. Z serii na serię coraz większa padaka. Zwrotnice na śmieciowych częściach. Kolega ma BMN i zagrały lepiej!

I tak dalej....

A to zwrotnica z topowej serii Dynaudio Confidence C50 – cena kolumn 110 000zł/para.

csm_Dynaudio_10_cb8b923aa5.jpg

Zwrotnica jest od filtra dolnoprzepustowego , więc i tak jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, shiver07 napisał:

Dobrze, że zrobiłem rozeznanie i ta drogą raczej nie pójdę. Moja przygoda zaczęła się z paczkami Emit M10 i na tym się skończyła. Od kilkunastu lat nic się nie zmieniło tylko obudowa się zmienia a bebechy coraz gorszej jakości. To pytanie za co my płacimy za te wydmuszki? Za wygląd oczywiście bo to się teraz liczy a nie dźwięk. Już lepiej kupić głośniki rodzimej produkcji niż made in China ble ble niedobrze mi się robi.

To nie tylko nie twoja recka, ale również "nie twoje" są te bzdury ktore piszesz: "Od kilkunastu lat nic się nie zmieniło tylko obudowa się zmienia a bebechy coraz gorszej jakości. To pytanie za co my płacimy za te wydmuszki" 

Za dużo diabelskich bredni czytasz.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką ciekawostkę dla niedowiarków , że wzmacniacz nie ma wpływu na głośniki, chodzi o różnice między wzmacniaczami.

Był dzisiaj u mnie kolega , który na co dzień słucha muzyki z mini wieży sony.

Postanowiłem wykorzystać przeciętnego słuchacza muzyki , której razem lubimy.

Głośniki Dynaudio c20i połączone na zmiane z Moonriverem i Octave .

Test był w ciemno. Opisał te dwa brzmienia , tak jak ja bym je opisał. W każdym razie nawet On był w stanie rozróżnić te dwa wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, izapat napisał:

Był dzisiaj u mnie kolega , który na co dzień słucha muzyki z mini wieży sony.

U mnie jak ktoś przychodzi to zazwyczaj najczęstsza uwaga jest "czysto gra". Osoby które nie są pasjonatami w tym temacie praktycznie nie odróżniają kolumn, wzmacniaczy, źródeł a już nie ma co mówić o kablach. Może się to wydawać nam dziwne. Z drugiej strony jak ktoś czymś się nie interesuje, to wszystko inne wygląda podobnie. Znaczki, gołębie, monety a nawet dla kogoś nie interesującego się motoryzacją samochody. Zazwyczaj jest to jednak pogłębione zainteresowanie i koncentracja na pewnych elementach, które dla większości osób nie mają praktycznie żadnego znaczenia. Czasem wystarczy zmienić czasowo pasje i wracając do ponownie dokonane wybory mogą być dziwne lub przesadzone 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie samym Dynaudio człowiek żyje. Po renowacji zg30, postanowiłem sprawdzić jak się sprawy mają.

Całkiem sympatyczne granie. Gdyby jeszcze tak wymienić okablowanie i wysokotonówkę na jakiegoś seasa... 🙂

zg30 mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, izapat napisał:

Nie samym Dynaudio człowiek żyje. Po renowacji zg30, postanowiłem sprawdzić jak się sprawy mają.

Całkiem sympatyczne granie. Gdyby jeszcze tak wymienić okablowanie i wysokotonówkę na jakiegoś seasa... 🙂

zg30 mini.jpg

Człowiek ma do różnych rzeczy słabość 🙂 Ja ostatnio kupiłem dużego Fiata 125p z 1979 w bardzo dobrym stanie w wersji eksportowej. Ma nawet listwy chromowane, obrotomierz i bardzo mały przebieg. Ze niezwykle okazyjna cenę 🙂 Zamknięty był w szopie wiele lat, zakonserwowany itd. Cena niezwykle okazyjna bo ktoś chciał się go pozbyć bo sprzedawał nieruchomość i mu zawadzał 🙂 Jak trafiają się okazje z PRL, to czemu nie. Ma to swoją wartość sentymentalna 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Roxi napisał:

Człowiek ma do różnych rzeczy słabość 🙂 Ja ostatnio kupiłem dużego Fiata 125p z 1979 w bardzo dobrym stanie w wersji eksportowej. Ma nawet listwy chromowane, obrotomierz i bardzo mały przebieg. Ze niezwykle okazyjna cenę 🙂 Zamknięty był w szopie wiele lat, zakonserwowany itd. Cena niezwykle okazyjna bo ktoś chciał się go pozbyć bo sprzedawał nieruchomość i mu zawadzał 🙂 Jak trafiają się okazje z PRL, to czemu nie. Ma to swoją wartość sentymentalna 🙂

Tak , to ciekawe doświadczenie uruchomić coś sprzed lat i dać nowe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.