Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, szeekin napisał:

ile mogą być warte

Wystaw na alledrogo od 1 zł to się przekonasz 😉

 

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest stary kit diy od Dynaudio.

Niebieskie logo więc mają grubo ponad 20 lat.

 

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rambo54 napisał:

Tak, najpopularniejsze jakie tylko były, ale nie oczekujmy by po 40 latach to grało jak należy

Zapewne jest tak jak piszesz, ale góra naprawdę fajnie zagrała gdy je chwilę słuchałem. Poszukuję kolumienek do drugiego systemu (sypialnia) i stąd moje zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie wiem, czy to właściwe miejsce, ale chciałem się pochwalić upgreadem DM2/7. Podziękowania dla Polinku oraz Poweraudio. Wymieniona cewka rdzeniowa, kondensator bipolarny, rezystor i kondensator od twitera. Efekt powalający. Wszystkie mankamenty tych kolumn odeszły do lamusa. Najpierw wymieniłem konda i rezystor od wysokich. Szok. Góra, której mi wciąż brakowało, otwarła się, stała się bogatsza we wszystkie detale. Pojawiła się aksamitna gładkość wokali, skrzypiec, trąbek itp. ale i są wyraźniej rysowane niż w oryginale. Od razu zauważyłem, że góra zaczęła mocno odbiegać jakością od dołu i średnich. Więc jak co niektóży koledzy z forum proponowali, nie pamiętam nicków, ale wszystkim dziękuję, zamówiłem cewkę powietrzną i kondensator zamiast żółtego Bennica 15 uF. Po zlutowaniu opad szczęki. Średnica, werble, bębny brzmią tak wyraziście, rozdzielczo i szybko, tak, że każdy kawałek, którego słucham, wgniata w fotel. Bas stał się wielowymiarowy i nie jest już monotonnie buczący. Mógłym tak pisać jeszcze z godzinę, ale nie chcę zaśmiecać. Niesamowita tekstura instrumentów, które nabrały żywej obecności. Ach, dziwie się, jak producent może nie wykorzystywać potencjału tych swoich kolumn. Wylutowane podzespoły wyglądają jak chińskie zabawki, podobnie jak wylutowane elementy podczas upgreadu mojego Yaqina MS 30L. Myślę, że upgread kolumn stanie się chyba coraz bardziej popularny, bo faktycznie, zamiast dopłacać do lepszych kolumn grube tysiące, albo zbierać na kable za 2000 pln lepiej wymienić badziewie w zwrotnicy, które jest wąskim gardłem na drodze do hi-endu. 

IMG_20210908_082500356~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, japs napisał:

He, he. Baba i wszystko w temacie

Wymiana kilku banalnych elementów RLC w budżetówce Dynaudio i wszystko w temacie.

jaki kosmos dźwiękowy się zrobił. No., no.... tylko pozazdrościć audiofilskiego nieba. 

Ja bym się tam nie szczypał i dał zamiast tego pospolitego SCRa i średniego Mundorfa - dwa Duelunda CASt. . Wywalił bym tą cewkę powietrzną na rzecz cewki taśmowej nasączanej woskiem królowej pszczół z dorzecza Amazonki, a te 3 rezystory zastąpił carbonowymi Duelundami zrobionymi z ołówków wydobytych z piórnika mojego wnuczka. Do tego co najmniej okablowanie Vdh The Wind i będzie top of the top. 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, babatular napisał:

Wymiana kilku banalnych elementów RLC w budżetówce Dynaudio i wszystko w temacie.

jaki kosmos dźwiękowy się zrobił. No., no.... tylko pozazdrościć audiofilskiego nieba. 

Ja bym się tam nie szczypał i dał zamiast tego pospolitego SCRa i średniego Mundorfa - dwa Duelunda CASt. . Wywalił bym tą cewkę powietrzną na rzecz cewki taśmowej nasączanej woskiem królowej pszczół z dorzecza Amazonki, a te 3 rezystory zastąpił carbonowymi Duelundami zrobionymi z ołówków wydobytych z piórnika mojego wnuczka. Do tego co najmniej okablowanie Vdh The Wind i będzie top of the top. 

A ja bym się tam nie przejmował. Ważne , że chłop ma swoją nirwanę i jest zadowolony z tego co zrobił.🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, izapat napisał:

A ja bym się tam nie przejmował. Ważne , że chłop ma swoją nirwanę i jest zadowolony z tego co zrobił.🙂

Samozadowolenie też jest ważne.... 😀 Słabo by było jakby wymienił i byłoby do bani. A tak to ma na plus... 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za mój post. Nie wiedziałem, że to forum dla nadętych specjalistów. Rozumiem, że macie droższe i ładniejsze zabawki. Ale może ktoś skorzysta, kto nie dysponuje takim budżetem, a chciałby ulepszyć swój system za niewielkie pieniądze. Jak to gra z lampą? Zapraszam na odsłuch. A chętnie posłuchał bym waszych. Będę miał porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, babatular napisał:

Wymiana kilku banalnych elementów RLC w budżetówce Dynaudio i wszystko w temacie.

jaki kosmos dźwiękowy się zrobił. No., no.... tylko pozazdrościć audiofilskiego nieba. 

Ja bym się tam nie szczypał i dał zamiast tego pospolitego SCRa i średniego Mundorfa - dwa Duelunda CASt. . Wywalił bym tą cewkę powietrzną na rzecz cewki taśmowej nasączanej woskiem królowej pszczół z dorzecza Amazonki, a te 3 rezystory zastąpił carbonowymi Duelundami zrobionymi z ołówków wydobytych z piórnika mojego wnuczka. Do tego co najmniej okablowanie Vdh The Wind i będzie top of the top. 

No to spełnij w końcu te swoje perwersje a nie onanizuj się tylko pisaniem o nich...

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, [email protected] napisał:

Sory za mój post. Nie wiedziałem, że to forum dla nadętych specjalistów. Rozumiem, że macie droższe i ładniejsze zabawki. Ale może ktoś skorzysta, kto nie dysponuje takim budżetem, a chciałby ulepszyć swój system za niewielkie pieniądze. Jak to gra z lampą? Zapraszam na odsłuch. A chętnie posłuchał bym waszych. Będę miał porównanie.

Nie przejmuj się, cytując klasyka "sorry, taki mamy klimat" w tym klubie.

Zmiana elementów oczywiście znaczaco poprawia brzmienie, koledzy w ręku nie mieli lutownicy i stąd zazdrość i negowanie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, [email protected] napisał:

Cześć, nie wiem, czy to właściwe miejsce, ale chciałem się pochwalić upgreadem DM2/7. Podziękowania dla Polinku oraz Poweraudio. Wymieniona cewka rdzeniowa, kondensator bipolarny, rezystor i kondensator od twitera. Efekt powalający. Wszystkie mankamenty tych kolumn odeszły do lamusa. Najpierw wymieniłem konda i rezystor od wysokich. Szok. Góra, której mi wciąż brakowało, otwarła się, stała się bogatsza we wszystkie detale. Pojawiła się aksamitna gładkość wokali, skrzypiec, trąbek itp. ale i są wyraźniej rysowane niż w oryginale. Od razu zauważyłem, że góra zaczęła mocno odbiegać jakością od dołu i średnich. Więc jak co niektóży koledzy z forum proponowali, nie pamiętam nicków, ale wszystkim dziękuję, zamówiłem cewkę powietrzną i kondensator zamiast żółtego Bennica 15 uF. Po zlutowaniu opad szczęki. Średnica, werble, bębny brzmią tak wyraziście, rozdzielczo i szybko, tak, że każdy kawałek, którego słucham, wgniata w fotel. Bas stał się wielowymiarowy i nie jest już monotonnie buczący. Mógłym tak pisać jeszcze z godzinę, ale nie chcę zaśmiecać. Niesamowita tekstura instrumentów, które nabrały żywej obecności. Ach, dziwie się, jak producent może nie wykorzystywać potencjału tych swoich kolumn. Wylutowane podzespoły wyglądają jak chińskie zabawki, podobnie jak wylutowane elementy podczas upgreadu mojego Yaqina MS 30L. Myślę, że upgread kolumn stanie się chyba coraz bardziej popularny, bo faktycznie, zamiast dopłacać do lepszych kolumn grube tysiące, albo zbierać na kable za 2000 pln lepiej wymienić badziewie w zwrotnicy, które jest wąskim gardłem na drodze do hi-endu. 

IMG_20210908_082500356~2.jpg

Poza pewną reklamą na początku wierzę Ci, producenci i ich księgowi zadbają żeby sprzęt był mocno zróżnicowany i żebyś co chwilę zmieniał sprzętbo wypuścili coś nowego. A w sumie można by produkować 4 -góra pięć modeli ale dobrych kolumn tak jak w autach z większym lub mniejszym doposażeniem... i późniejszą możliwością upgreadu

 

Lata kiedy Dynaudio i inne firmy sprzedawały pełnowartościowe tzw kity już se na vrati

Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza, a z lampą po modyfikacji z 8 audynami true coper max gra to na prawdę przyzwoicie. Już miałem zmieniać kolumny na Lintony, ale wpadłem na temat modyfikacji i teraz dłuugo na nic tego zestawu nie zmienię. Chyba, że przeprowadzę się do większego mieszkania, bo na razie duży pokój to 14 m kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.