Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Mnie jednak mocno razi wrzucenie branży audio do jednego worka z "lekarzami" i prawnikami... jest zdecydowanie krzywdzące.

Co Ty widzisz w tym krzywdzącego? Powiedziałbym wręcz przeciwnie. Krzywdzące dla kogoś jest oczekiwanie od niego aby był ideałem. To, że ktoś stosuje wszelkie dostępne sposoby sprzedaży, to norma, a nie odmienność. Lekarzy i prawników jednak powinny obowiązywać najwyższe normy moralne, bo składają przysięgi. Chodzi wyłącznie o zdroworozsądkową oceną sytuacji ,to wtedy wszystko staje się jasne, co się dzieje :) 

17 minut temu, AndrzejPiaseczno napisał:

A ceny? Czy to nie popyt je kształtuje... skąd taka cena masła?

Już o tym pisałem. Nie myl ceny masła z towarami luksusowymi. W tym drugim przypadku występować może pewien paradoks polegający na tym, że popyt maleje przy obniżaniu ceny, bo spada jego postrzegana atrakcyjność. Mowa oczywiście o serii Confidence, a nie Evoke czy nawet Contour. 

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja przegapiłem jakieś nieetyczne zachowanie branży audio? Czy mówimy o naciąganych recenzjach o których dzieci w przedszkolu wiedzą że to bajki?

Czy Dynaudio podniosło by cenę na Evoke wiedząc że ich nie sprzeda w tej cenie?

Co do cen masła to ten sam rynek wciągnie tyle samo statków masła co Evoków.

A nam zostaje margaryna i te okropnie fajnie grające Emity :p. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxi z wieloma rzeczami na pewno się zgadzam co napisałeś  i fakt wpływu nie ma się na to za ile kupujemy sprzęty, ale tak jak napisałem nikt mnie nie zmusza do zakupu danego urządzenia i jeśli moja osoba uzna, że to coś jest za drogie, lub mnie na to nie stać to nie kupię, tylko nie neguje tego, bo znajdą się tacy co kupią i będą zadowoleni z dokonanego zakupu. Co mi da ciągłe pisanie , że byłem przekonany nawet nie na 100% , a na 300% , że cena wyjściowa nowej serii confidence będzie niższa niż to czego można się spodziewać. To teraz ma problem Dynaudio, bo musi zagrać na poziomie kolumn wspomnianych wcześniej przez moją osobę, a tak jakby była różnica mogłyby troszkę słabiej wypaść. Ja mam to w tyłku idę słucham i ma być super ... podniesiona cena  ma odzwierciedlać w dużym stopniu jakość jaką usłyszę podczas odsłuchu. Choć i tak sercem najbliżej mi chyba jest do SF, ale poczekamy zobaczymy jak to wyjdzie , kiedy poszczególni dystrybutorzy przywiozą mi kolumny w przyszłym roku na odsłuch do domu.. czas pokaże..  na razie czekam aż przyjdą, aby posłuchać w salonie. Natomiast to jakimi rzeczami się interesuje to jest indywidualna sprawa i w tym wypadku moja sprawa, tak jak nie moją jest jak ktoś ma inny targety jeśli chodzi o tego typu zabawki. 

Tylko zauważ jedną rzecz, że w pewnych klubach jest ciągłe narzekanie, nic nie można się dowiedzieć , bo cały czas tylko  się narzeka i ja rozumiem, że są to drogie rzeczy, ale tak jak napisałeś nie ma się  na to wpływu. A efekt jest taki, że takie osoby w 99% i tak nie kupią takich czy innych kolumn, a druga sprawa niczego tutaj i można się dowiedzieć, dlatego powstało inne forum, bo wiele osób , które tam są było tutaj opluwani i wyzywani od sprzedawców, od ludzi, którzy nie mają  w głowie oleju, bo takie czy inne rzeczy kupują, a to w końcu ich sprawa co i za ile kupują. I jakich to sprzedawców jest stać kupić, albo , którzy są zainteresowani kupnem drogich rzeczy z elektroniki ? Chętnie takich poznam , bo kilku znam z racji zakupów i wiem jaką mają np. elektronikę, a tutaj ciągle się wmawia takim ludziom pewne zawody.. 

Osobiście chciałbym, aby było inaczej , ale nic nic się nie zmieni, bo Świat poszedł w tym kierunku, a nie innym i narzekanie nic nie da, a uznałem, że tylko dobra praca może ten fakt zmienić, aby na coś było mnie stać.  Ale niestety czasem i tak Ci podkładają kłody pod nogi, kiedy byłbym wstanie dopłacić za odpowiedni fornir w 803, a który występuje tylko w 802 jak i w 805 - oczywiście za dopłatą.. Dystrybutor jak i Producent powiedzieli stanowcze NIE - nikt tego nie rozumie, ale tak jest... nie chcą kasy, wymyślili dwa modele kolumn, które to mają i kropka. 

Ale to jeszcze jest nic, jak Ci powiem, ze około pół roku zeszło mi abym namówił sklep na to aby posłuchać pewny zestaw, pomimo , że chciałem za to zapłacić, ale sprzedawcy, kierownicy sklepów  nie chcieli, a dlaczego? Bo sprzęt, kolumny, okablowanie, listwa były od kilku dystrybutorów, a przede wszystkim kolumny się gryzły niektórym z elektroniką i Panowie od kolumn nie chcieli wypożyczyć elektroniki z innej dystrybucji... Pojechałem na test powiedzmy około 300 km  w jedną stronę od swojego miasta, aby móc tego posłuchać... Takie rzeczy się dzieją , ale nie ma się na to wpływu, aż mentalność Dystrybucji jak i kierowników sklepów nie zmieni się w tym zakresie. I takich przykładów tylko moja osoba mogłaby kilka podać, które pokazują , że jedni drugich średnio lubią, a tylko dlatego, że przy swoim sprzęcie nie chcą innego promować. Bo kto zapłaci za PM 10 Marantza cenę porównywalną do Accu, Maca czy Passa , pytam się kto >??? Skoro po odsłuchu tego urządzenia, sam sprzedawca mi powiedział, że on też nie widzi aby to się dobrze sprzedawało..  Ale już innej elektroniki jak i kabli nie chcieli pożyczyć od innej dystrybucji :-) Dlatego szczęściarz jest  ten komu uda się dobrać sprzęt u jednego (tylko wtedy w mniemaniu niektórych jesteś sprzedawcą  , albo u dwóch dystrybutorów...bo po pierwsze taniej, a po drugie mniej problemów z odsłuchami.. czego wszystkim życzę.  

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, AndrzejPiaseczno napisał:

:)

Mnie jednak mocno razi wrzucenie branży audio do jednego worka z "lekarzami" i prawnikami... jest zdecydowanie krzywdzące.

Proszę pokażcie mnie prasę branżową która obiektywnie ocenia jakieś dobro? Większość to periodyki broszurek reklamowych.

Nikt nikogo nie zmusza do zakupu kolumn marki X czy wzmacniacza marki Y... co więcej większość salonów w stolicy ma bardzo pro konsumenckie podejście do klienta....

Cieszy mnie fakt takiego wydażenia jak Drzwi Otwarte w Nautilusie, gdzie każdy moze sobie zweryfikowac stosunek ceny jakość najnowszego dziecka Dynaudio... szkoda że nie wiedziałem wcześniej bym sobie na przerwie obiadowej zaleciał.

A ceny? Czy to nie popyt je kształtuje... skąd taka cena masła?

Adam nie ma czego żałować, jest kilka salonów gdzie nie masz żadnego problemu z posłuchaniem sprzętu, a w szczególności, jeśli wszystko jest od dystrybucji, którą sprzedaje sklep.. Problem się pojawia jeśli np chcesz posłuchać w salonie ich kolumn, a elektronika jest już z innej dystrybucji. Wtedy Kolego chyba jedynym rozwiązaniem jest wszystko zamówić sobie do domu, ale to kosztuje bo trzeba kaucję zapłacić. Mi przy jednym takim zestawie zeszło prawie pół roku.. :-)  Być może jak nowe confidence wejdą też coś takiego zrobią , a jak nie to i tak sobie można taki odsłuch zamówić.. :-) ) 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lolek126 napisał:

Tylko zauważ jedną rzecz, że w pewnych klubach jest ciągłe narzekanie, nic nie można się dowiedzieć , bo cały czas tylko  się narzeka i ja rozumiem, że są to drogie rzeczy, ale tak jak napisałeś nie ma się  na to wpływu.

To wynika z podstawowej braku wiedzy właścicieli i moderacji forum dotyczącej motywacji ludzkiego zachowania. Co powinno być nagradzane, a co eliminowane. Równorzędnego traktowania osób, które praktycznie nic nie mają do powiedzenia i takich które budują to forum. Brakuje funkcjonalnego systemu nagradzania osób generujących rozsądne wpisy w połączeniu ze ścieżką budowania odpowiedniego profilu ocen i wiarygodności forumowe z której wynikiem byłby forumowy "prestiż" a jednym ze szczytowych osiągnięć mogłaby być obecność w saloniku. Podejście jednak takie do zarządzania forum wymaga pasji, zaangażowania i daleko idącej inicjatywy. Prościej jest zaadoptować nową wersję forum i przestrzegać regulaminu, który można naciągać jak stare majty. Natomiast jest to wyzwanie do właścicieli AS podobnie, a nie dla nas zwykłych userów :)

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Roxi napisał:

To wynika z podstawowej braku wiedzy właścicieli i moderacji forum dotyczącej motywacji ludzkiego zachowania, a w tym przypadku zachowania i równorzędnego traktowania osób, które praktycznie nic nie mają do powiedzenia. Brakuje funkcjonalnego systemu nagradzania osób generujących rozsądne wpisy w połączeniu ze ścieżką budowania odpowiedniego profilu ocen i wiarygodności forumowe z której wynikiem byłby forumowy "prestiż" a jednym ze szczytowych osiągnięć mogłaby być obecność w saloniku. Podejście jednak takie do zarządzania forum wymaga pasji, zaangażowania i daleko idącej inicjatywy. Prościej jest zaadoptować nową wersję forum i przestrzegać regulaminu, który można naciągać jak stare majty. Natomiast jest to wyzwanie do właścicieli AS podobnie, a nie dla nas zwykłych userów :)

Pełna zgoda,  dużo zależy od właścicieli forum, ale i samych użytkowników danego forum. Zauważ, że na AS  naprawdę bardzo bardzo mało się pisze, nie ma komu pisać, część osób uniosło się honorem i wyszło, bo ile można słuchać , że w głowie nie ma się klepek i że na pewno ktoś jest z dystrybucji skoro się kupuje kabel za powiedzmy 50 czy 100 tyś. wyjściowo o droższych nawet nie wspominam, a w końcu to ich pieniądze i nikt nie pomyśli, że mają to dzięki swojej pracy, tylko najlepiej iść na skróty i napisać dystrybutor, sprzedawca.. tak jak napisałem chętnie poznam sprzedawce, który ma np. kolumny za 100 tyś .... :-) a gdzie do tych kolumn elektronika, kable itp.. a przecież są i tacy co mają wszystko od jednego dystrybutora... a pomimo tego tam nikt nie usłyszy pewnych tekstów..  I żeby nie było to nie oznacza, że nie szanuje sprzedawców.. zawód jak każdy inny... 

Zobacz sam , to co ja mam to są "zabawki" do piaskownicy patrząc to co mają na wspomnianym forum, a pomimo tego nikt mi nie napisał niczego złego, że mam coś takiego, nikt mi nie ubliżył.. nie licząc jednego przypadku, ale to odrębna historia do której wracać szkoda czasu.. a wypytuje się wszystkiego odnośnie tego co mnie interesuje, doradzają mi i służą pomocą, a teraz patrz AS ... nie mam nic z tego czym się interesuje  to według  osoby X - " nie mam prawa pisać o tym" :-) interesują mnie między innymi  rzeczy, które ma akurat jeden dystrybutor - to też coś "z Tobą nie halo".. :-) i to nic, że kilku innych również mnie interesuje... i kilku innych Producentów tak samo albo i lepiej lubię niż  np Dynaudio.. cel jest komuś dowalić, bo tak jest najłatwiej poprawić sobie humor.  

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lolek126 napisał:

Zobacz sam , to co ja mam to są "zabawki" do piaskownicy patrząc to co mają na wspomnianym forum, a pomimo tego nikt mi nie napisał niczego złego, że mam coś takiego, nikt mi nie ubliżył..

To jest problem otwartego forum, dlatego imho lepiej wspierać i nagradzać osoby, które piszą coś o sprzęcie, a eliminować wyśmiewających i trolling. Inaczej wielu osoba odbiera to chęć pisania na forum. Tym czy innym. A tak czasem zbiera się kilka osób i wyśmiewając potrafi uśmiercić klub lub ciekawy wątek. Często robi się to w obronie nauki i wiedzy technicznej, gdzie ktoś wyraźnie nie życzy sobie być uświadamiamy. Są to proste sprawa w którymi moderacja mogłaby zrobić porządek, ale musi być takie nastawienie jakie wypowiedzi się wspiera, a jakich nie toleruje. Taki rozkaz musi przyjść z góry. Natomiast jak bardzo lubiałam Vlada. Jednak jego wypowiedzi na tamat kabli sieciowych były na priv komentowane jako koniec tego forum. Tutaj powinna obowiązywać ochrona takich zainteresowań, a wręcz troska o takie wpisy, a tymczasem często ludzie zbiorów wyśmiewają wpływ transportu na granie i jest na to przyzwolenie. Tak wiec nie ma co się dziwic masowemu zniechęceniu do publicznej dyskusji na AS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Roxi napisał:

To jest problem otwartego forum, dlatego imho lepiej wspierać i nagradzać osoby, które piszą coś o sprzęcie, a eliminować wyśmiewających i trolling. Inaczej wielu osoba odbiera to chęć pisania na forum. Tym czy innym. A tak czasem zbiera się kilka osób i wyśmiewając potrafi uśmiercić klub lub ciekawy wątek. Często robi się to w obronie nauki i wiedzy technicznej, gdzie ktoś wyraźnie nie życzy sobie być uświadamiamy. Są to proste sprawa w którymi moderacja mogłaby zrobić porządek, ale musi być takie nastawienie jakie wypowiedzi się wspiera, a jakich nie toleruje. Taki rozkaz musi przyjść z góry. Natomiast jak bardzo lubiałam Vlada. Jednak jego wypowiedzi na tamat kabli sieciowych były na priv komentowane jako koniec tego forum. Tutaj powinna obowiązywać ochrona takich zainteresowań, a wręcz troska o takie wpisy, a tymczasem często ludzie zbiorów wyśmiewają wpływ transportu na granie i jest na to przyzwolenie. Tak wiec nie ma co się dziwic masowemu zniechęceniu do publicznej dyskusji na AS :)

Co mogę napisać - 200% zgody :-) Muszą pewne rzeczy się zmienić, nie szukać dziury w całym , nie zaglądać nikomu do portfela i jego mózgu, a martwić się o siebie i w miarę możliwości pomagać innym swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Bo to że ceny są takie , a nie inne to fakt z którym Kowalski nic nie zrobi, ale pomimo tego nie można ciągle negować tego jak i tych co kupują takie produkty. W przeciwnym wypadku już teraz pisze się mało, a będzie jeszcze mniej ludzi pisać to jest tylko kwestia czasu. Choć marzę o takim dniu, aby ceny nie tylko elektroniki, kabli, kolumn itp potaniały i były bardziej dostępne dla ludzi tutaj pracujących. Czego sobie i wszystkim życzę. 

A w konsekwencji my sami i tak podejmiemy decyzję o zakupie bez względu jak ktoś tą rzecz wychwali :-) 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lolek126 napisał:

Co mogę napisać - 200% zgody :-) Muszą pewne rzeczy się zmienić, nie szukać dziury w całym , nie zaglądać nikomu do portfela i jego mózgu, a martwić się o siebie i w miarę możliwości pomagać innym swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Bo to że ceny są takie , a nie inne to fakt z którym Kowalski nic nie zrobi, ale pomimo tego nie można negować tego jak i tych co kupują takie produkty. W przeciwnym wypadku już teraz pisze się mało, a będzie jeszcze mniej ludzi pisać to jest tylko kwestia czasu.

:)

Jeśli chodzi o to czy coś się tu na forum i w jakim kierunku jeszcze zmieni, to jest kwestia wyboru decydentów, czy pójdzie to w kierunku elektrody, czy bardziej specjalistycznego forum audio. Właściciel posiada jednak kilka takich społeczności i zarządzanie tym przybytkiem nie jest łatwe. Dlatego stosuje się uniwersalne podejście nie uwzględniające specyfiki branżowej. Patrz profil reputacji lub działanie salonika itd. W efekcie zamiast nagradzania recenzji trolle maja największy ranking :) Co do samych cen produktów, to tego chyba nie przeskoczymy. Widać co się dzieje. Rozciąganie linii asortymentu i znaczne podrożenie szczytu oferty na które i tak są klienci. Jak ktoś nie chce szaleć z kasa może kupić używkę lub cieszyć się z tego, że i w podstawowych, tanich modelach są dobre komponenty i nie zawsze trzeba ulegac zachciankom luksusu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak to mówią na luksus w pierwszej kolejności człowieka musi być stać :-) ale poważnie to dobrym rozwiązaniem dla wielu osób jest kupowanie używanych rzeczy z czego wiele osób korzysta. I nie zawsze co drogie to jest the best... :-) wszędzie trzeba mieć swoje zdanie i swoją "głową"  kierować się przy wyborze kupna danej rzeczy. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Roxi napisał:

To wynika z podstawowej braku wiedzy właścicieli i moderacji forum dotyczącej motywacji ludzkiego zachowania. Co powinno być nagradzane, a co eliminowane. Równorzędnego traktowania osób, które praktycznie nic nie mają do powiedzenia i takich które budują to forum. Brakuje funkcjonalnego systemu nagradzania osób generujących rozsądne wpisy w połączeniu ze ścieżką budowania odpowiedniego profilu ocen i wiarygodności forumowe z której wynikiem byłby forumowy "prestiż" a jednym ze szczytowych osiągnięć mogłaby być obecność w saloniku. Podejście jednak takie do zarządzania forum wymaga pasji, zaangażowania i daleko idącej inicjatywy. Prościej jest zaadoptować nową wersję forum i przestrzegać regulaminu, który można naciągać jak stare majty. Natomiast jest to wyzwanie do właścicieli AS podobnie, a nie dla nas zwykłych userów :)

Świetne napisane i idealnie trafione w punkt, zresztą kolejne Twoje wpisy również.  

Pytanie czy właścicielą bardziej zależy na utrzymaniu obecnej formy forum, gdzie odnajdują się wszyscy,  czy na stworzeniu czegoś o czym napisałeś. Podejrzewam że w drugim przypadku zdecydowana większość użytkowników by się nie odnalazła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MrSalieri napisał:

Świetne napisane i idealnie trafione w punkt, zresztą kolejne Twoje wpisy również.  

Pytanie czy właścicielą bardziej zależy na utrzymaniu obecnej formy forum, gdzie odnajdują się wszyscy,  czy na stworzeniu czegoś o czym napisałeś. Podejrzewam że w drugim przypadku zdecydowana większość użytkowników by się nie odnalazła.

Bo to jest to co Kolega wcześniej napisał, że przy otwartym forum każdy może wejść i swoje 5 groszy wnieść, nawet jeśli to nikomu nie jest potrzebne, a jedynie takim wpisem poprawi sobie taka osoba humor.  Ale jeden, drugi , trzeci taki wpis spowoduje, że ludzie zaczynają uciekać, bo dlaczego ktoś ma czytać wypociny kogoś, tylko dlatego że chce sobie kupić takie kolumny, czy też elektronikę , na którą nie stać takiej właśnie osoby co napisała tego typu post. 

Pytanie też się nasuwa inne co by było gdyby osoba X zaczęła po niebiosa wychwalać np kolumny Y budżetowe i ciągle negowała negatywne wpisy o tym Producencie? Czy również byłaby to osoba  - patrz sprzedawca, czy też tylko to dotyczy kiedy ludzie chwalą produkty droższe, które to im się spodobały po odsłuchu ? Bo może wyłącznie chodzi o cenę , co by było jeszcze gorsze, bo jak dla mnie zawsze trzeba być obiektywnym bez względu na cenę danego produktu. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MrSalieri napisał:

Pytanie czy właścicielą bardziej zależy na utrzymaniu obecnej formy forum, gdzie odnajdują się wszyscy,  czy na stworzeniu czegoś o czym napisałeś. Podejrzewam że w drugim przypadku zdecydowana większość użytkowników by się nie odnalazła.

Są jednak różne działy. Teraz jest jakiś tam temat "audio mity" i tam może być do pewnych rzeczy przyzwolenie, ale już na forum ogólnym nie.

 

9 godzin temu, lolek126 napisał:

Pytanie też się nasuwa inne co by było gdyby osoba X zaczęła po niebiosa wychwalać np kolumny Y budżetowe i ciągle negowała negatywne wpisy o tym Producencie?

Temat krytyki jest może jednym z najważniejszych zagadnień i być może sednem problemu z powodu znaczna część osób zostanie zniechęcona. Wydaje mi się, że można by przyjąć jej dozwolone granice podobne do tych jakie obowiązują w realnym życiu. Czyli to, co miałbyś powiedzieć sprzedawcy w sklepie. Anonimowość jednak części ludzi odbiera zdrowy rozsądek i zaczynają się zachowywać chamsko. Dla takich osób powinno być zero tolerancji. Jeśli miałbym wybrać, to już wolę poetycki przesadzone opisy na temat kabli itd. niż agresywne napaści. :)

9 godzin temu, Silver_85 napisał:

 

 

Edytowane przez stench
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lolek126 napisał:

A wracając do tematu Silver jakie miałeś Dynki i co spowodowało , że podjąłeś decyzje o wymianie ? 

Ja to jestem biedny żuczek więc kręcę się w podstawowych seriach. Od DM 2/8 zaczęła się mu mnie przygoda z dobrym brzmieniem. Pamiętam nowe za 2,5k. Warte każdej złotówki. Teraz widzę pewne wady , ale dobrze wspominam. Potem miały być Focus 160 (swoją drogą moim zdaniem najlepsze monitory Dynaudio z tych "tańszych", z tych co miałem okazję dłużej posłuchać) . Podobało mi się ich brzmienie, ale nie miałem pod nie elektroniki. Musiałbym za dużo inwestować. Teraz jakbym miał celować w Dynaudio to bym szukał używanych C1. Ale z tytułu małego dziecka monitory odpadają. Podłogówki Dynaudio są już dla mnie trochę za drogie, choć nie wykluczam powrotu do duńskiej marki. Czasem mnie nosi żeby sobie jakąś okazję wypatrzeć i sobie coś przytargać do domu.    

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Silver_85 napisał:

Ja to jestem biedny żuczek więc kręcę się w podstawowych seriach. Od DM 2/8 zaczęła się mu mnie przygoda z dobrym brzmieniem. Pamiętam nowe za 2,5k. Warte była każdej złotówki. Teraz widzę pewne wady , ale dobrze wspominam. Potem miały być Focus 160 (swoją drogą moim zdaniem najlepsze monitory Dynaudio z tych "tańszych", z tych co miałem okazję dłużej posłuchać) . Podobało mi się ich brzmienie, ale nie miałem pod nie elektroniki. Musiałbym za dużo inwestować. Teraz jakbym miał celować w Dynaudio to bym szukał używanych C1. Ale z tytułu małego dziecka monitory odpadają. Podłogówki Dynaudio są już dla mnie trochę za drogie, choć nie wykluczam powrotu do dyńskiej marki. Czasem nie nosi żeby sobie jakąś okazję wypatrzeć i sobie coś przytargać do domu.    

Nie ma znaczenia jaki jest Twój status pod względem zasobności portfela...  A propo Twojego wyboru co do szukania  kolumn w Dynaudio to cała seria C będzie "atrakcją" (oczywiście tych, którzy mogą wydać takie czy inne pieniądze, oczywiście mowa o używanych) jak tylko wejdą nowe confidensy ze swoimi cenami, które są wyższe niż większość osób się spodziewało. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem jakiś czas temu na gościnnych występach z kolegą bo chciał kupić cedeka i sprzedający zaprosił go do siebie. Jak się dowiedziałem , że ma C1 to też pojechałem. Grało to z dużą końcówką Krella. Front coś taki jak Szymon ostatnio wrzucał z odsłuchu u Siebie , ale nie taka wielka. Pre to jakaś manufaktura i do tego cedek Lectora CDP-707. Pokój coś koło 18-20m2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem sobie kiedyś aby posłuchać u siebie kilku topowych modeli monitorów ale jak to mawia klasyk "aby porównywać trzeba mieć na czym i gdzie" a tu ani jednego ani drugiego także temat odpuszczam :)

Jak kiedyś u kogoś nadarzy się okazja chętnie skorzystam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrSalieri napisał:

Myślałem sobie kiedyś aby posłuchać u siebie kilku topowych modeli monitorów ale jak to mawia klasyk "aby porównywać trzeba mieć na czym i gdzie" a tu ani jednego ani drugiego także temat odpuszczam :)

Kolumny Studio16 hertz nie ustępują porównywalnym, a może i droższym modelom Dynaudio. Zarówno pod względem estestycznym jak i dźwiękowym. Możesz spać spokojnie. Jest to oczywiście zawsze wybór jakiś dźwiękowych różnic, co się komu bardziej podoba, ale tak jest zawsze i z każdym sprzętem. Na coś trzeba się zdecydować i wykazać konsekwencję. Inaczej można latać jak liść na wietrze za każdym pomysłem który wpadnie do głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - na poziomie budżetowym do 5k za parę trzeba zdecydować się na kompromis. Pewnie cena tutaj nie gra roli.. ale pewien repertuar będzie świetny dla dobrego analitycznego szybkiego monitora.. a inny polegnie.. nie tyle monitor co sposób prezentacji i żadne kręcenie barwą nic nie pomoże..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Dokładnie - na poziomie budżetowym do 5k za parę trzeba zdecydować się na kompromis.

Myślę, że spokojnie te monitory Canto Grande w lepszych wersjach nie będą ustępowały Dynaudio do 15 tys. Później nie ma długo nic i jest już seria C1 za 30 tys. A czy komuś podoba się bardziej granie ze SS czy Dynaudio, to już sprawa indywidualna czego słucha i jaki ma wzmacniacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw czy Canto wersja Signature+ lub Harbeth P3ESR przekonają mnie do siebie bardziej niż Dyniaczki X14/Evoke 10. 

Ps. Oj, po tej zimie trochę krzepy ubyło, wniosłem właśnie paczuszkę od Pana Grzegorza. Dobrze, że to tylko drugie piętro :) Od jutra tylko muzyka, ja i Canto Grand/Cyrus/Atoll CD.

Nie przeszkadzać, nikogo nie ma w domu :)

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Adam 38 napisał:

Nie przeszkadzać, nikogo nie ma w domu :)

Ta laska z awatara jakby Cię odwiedziła, to rozumie, ale z tymi kolumnami tak się chcesz zamykać? No nie wiem, nie wiem, co to będziesz tam kombinował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roxi napisał:

Myślę, że spokojnie te monitory Canto Grande w lepszych wersjach nie będą ustępowały Dynaudio do 15 tys. Później nie ma długo nic i jest już seria C1 za 30 tys. A czy komuś podoba się bardziej granie ze SS czy Dynaudio, to już sprawa indywidualna czego słucha i jaki ma wzmacniacz :)

Mam CGs w najlepszej wersji i grają w dobrze zestrojonym niejako pod nie i pod swoje preferencje systemie. Wymiana teraz samych kolumn,  ich odsłuch i porównie może być krzywdzące nawet dla lepszego monitora, który po prostu nie pokaże swoich możliwości, ze względu na ograniczenia ze strony reszty klocków. Pod monitor wysokiej klasy trzeba odpowiednio dobrać resztę toru aby pokazał pełnię swoich możliwości dlatego nie podejmuję się takich porównań :) Jest dobrze nie ma co psuć. 

@Adam 38 daj koniecznie znać jak to słyszysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, krzysiek napisał:

może rozwiń trochę swoją wypowiedź

Płytko... ciemno... generalnie w tej cenie to porażka. Sporo tańszych innych monitorów gra z większym polotem... większą precyzją 

Jednak to moja subiektywna ocena

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Roxi napisał:

Kolumny Studio16 hertz nie ustępują porównywalnym, a może i droższym modelom Dynaudio. Zarówno pod względem estestycznym jak i dźwiękowym. Możesz spać spokojnie. Jest to oczywiście zawsze wybór jakiś dźwiękowych różnic, co się komu bardziej podoba, ale tak jest zawsze i z każdym sprzętem. Na coś trzeba się zdecydować i wykazać konsekwencję. Inaczej można latać jak liść na wietrze za każdym pomysłem który wpadnie do głowy :)

Coś w tym jest, bo inaczedj całe zycie człwoiek będzi etylko kupował,a i tak zawsze coś będzie lepiej. najlepiej sobie założyć pewien budżet, którego się nie przekroczy bez względu na wszystko. Bo z takimi rzeczami to jak z bokserem na ringu.. zawsze znajdzie się ten kto pobije obecnego mistrza :-) bez wzgl;edu na wagę .. :-) 

Słuchałeś kiedyś C1 ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.